Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

augustovky2010
14. sep 2010

@isiss - môžeš si vyberať len s tých izieb ktoré budú momentálne voľné ale treba povedať že akú izbu chceš a oni ťa na ňu dajú neskôr ked bude voľná. Ja ked som šla rodiť tak všetky nadštandardy boli obsadené ale na druhý deň sa uvoľnila jednolôžková za 300sk tak ma dali potom tam. 😉

fecova
14. sep 2010

som rada, ze je to ovela lacnejsie ako v Saci, tam som za dvojlozkovu pred styrmi rokmi platila 600 korun.

isiss
14. sep 2010

@mireag no dovidenia 😨 och jaj. A ked take nieco urobi, tak za aku dobu priblizne sa zacne porod? to ma uz asi po takom zakroku domov nepustia, vsak?

isiss
14. sep 2010

@augustovky2010 @fecova no ja som pocula, ze jednolozkova tam stoji 23e. A neviete kolko jednolozkovych maju?

rubinka
14. sep 2010

@isiss - máš dve varianty jednolôžkových jednu za 300 a druhú za 23 eur ako ty spomínaš. V tej lacnejšej máš len sprchu v tej drahšej aj wc, gauč, telka, prebaľovací pult, nový nábytok....

isiss
14. sep 2010

@rubinka ahaaa.. uz som v obraze 😅 diiky A nevies kolko tych jednolozkovych tam je?

rubinka
14. sep 2010

@isiss - no neviem ale asi len jedna z každej a potom už sú len nadštandardy trojlôžkové.

isiss
14. sep 2010

@rubinka hmm.. dost malo. skoda

gabika7706
14. sep 2010

@isiss, @fecova ja som mala planovanu sekciu, ale nedala sa izba rezervovat, vtedy ale bol taky stav na oddeleni, ze dovidenia 😀 mamicky s babetkami lezali na celom 17tom poschodi, teda aj na A aj na B, po cisarskom ma najprv supli na 16te, lebo hore nebolo kde, poobede ma previezli na 17te, maleho som videla po velkych a castych prosbach az vecer, lebo nestihali, rodila som v pondelok, v stredu rozhodovali o zastaveni prijmu rodiciek do novej, lebo to bol fakt des.
Chcela som tu nadstandard izbu najdrahsiu, keby nebola, tak hociktoru jednotku, ale nedalo sa, az vo stvrtok sa mi podarilo a presne tu, kt. som chcela, izba c.5 🙂 Mali ma napisanu na zozname, ale spolu so mnou dalsich 10...
kolko stala presne, musela by som sa opytat manzela ale nieco okolo 20 € noc.

gabika7706
14. sep 2010

aha tak uz ste napisali presne, 23€ stoji 🙂

gabika7706
14. sep 2010

@isiss su tam tri izby jednolozkove len so sprchou, dve izby jednolozkove, kde je komplet vsetko vratane gauca atd.. a potom je jedna izba, kde su tri mamicky na izbe, maju sprchu a wc na spolocnej chodbe, tu tiez rataju za nadstandard, lebo kluce od wc maju len oni..a je pekne vymalovana 😉

luciaanna
14. sep 2010

Ahojte baby 🙂 .
Ohľadne izieb...Jednotka, dvojka a trojka sú jednolôžkové, platí sa za ne 300sk (10 eur), je v nich sprcha, WC je na chodbe, máte od neho kľúče. Štvorka a päťka sú nadštandardne vybavené, perfektná posteľ (ani doma takú nemám 😀 ), gaučovka, pekný nábytok, super kúpelka, TV a internet. Tie stoja 700sk.
A potom je tam ešte jena izba v rámci nadštandardu, tá je trojposteľová, platilo sa za ňu 100 sk, je to klasická izba, avšak je ešte za plastovými dverami, ktorými je oddelený nadštandard. A sprchu a WC majú na spoločnej chodbe, ale majú od nej kľúče, takže tam nebehá každý.
Izby sa nedajú dopredu rezervovať, iba poviete, o akú izbu by ste mali záujem a ak je voľná, máte ju mať, ak nie, dajú vás tam, kde je voľno, po čase, ak sa tá izba uvolní, tak vás tam môžu preložiť.
Momentálne je babyboom, takže je vždy plno, ja som po pôrode ležala na 17/A, lebo bolo všade plno, na druhý deň ma presunuli na 17/B a mohla som si izbu dokonca vybrať, lebo šlo domov niekoľko mamičiek. Takže je to aj o šťastí.
Držím palce 🙂 .

gabika7706
14. sep 2010

@luciaanna Ty este v korunach premyslas? 😉

luciaanna
14. sep 2010

@gabika7706, a prečo nie?? 😀 😀 Určite nie som jediná 😝 , ktorá sa ešte občas sekne 😅 .

isiss
14. sep 2010

baby, diky za dobre info.. a v korunach asi vela z nas rozmysla.. a asi aj dlho budeme.. 😉

alazala
14. sep 2010

ahojte všetky, čo sa týka izieb, služieb a cien, pomerne vyčerpávajúce info je na webe nemocnice:

popis pracovísk a izieb aj s fotkami + kontakty , celkom dole čo si treba zobrať do pôrodnice
http://www.fnlp.sk/index.php?option=com_content...

cenník služieb http://www.fnlp.sk/images/stories/PDF/net_cenni...

cenník nadštandardných izieb http://www.fnlp.sk/images/stories/PDF/net_cenni...

fecova
14. sep 2010

no ja neviem, ale svagrina bola v jednopostelovej, mala tam len postel, wc a bola spokojna, mne by stacila aj ta izba, a keby nahodou ako nebola volna ani jedna nadstandardna, to ma mozu dat aj napriklad k romkam? ja nemam akoze nic proti nim, ale byt s nimi na jednej izbe je asi o drzku, ci nedavaju biele spolu s nimi?

andrea0903
14. sep 2010

@fecova v novej nemocnici su rozdelene dve izby maju cisto romky a ostatne su pre biele keby miesto nebolo tak ta mozu dat na 16.posch.takze ziadne obavy....a ked by sa ti nadstandardka neusla tak na kazdej izbe je sprcha jedine WC mas na chodbe

gabika7706
14. sep 2010

@fecova tak ako @andrea0903 pise, oni maju vlastne izby,pocet izieb podla toho, kolko ich je, ostatne mamicky rozhadzu po 17tom, prip. 156tom poschodi....
Svagrina nemohla mat izbu, kde mala len postel a wc, wc-ko je na chodbe, vlastne wc s kupelkou maju len tie dve najdrahsie izby 😉
Ono ani taka cca 20tka s divokymi nazormi na zivot, na deti a spolocnost nie je nic moc a este ked sa pri nej striedaju navstevy ako na beziacom pase, frajer pride, sadne roztiahnuty na pol izby, poprosis aby sa otocil, lebo potrebujes zliezt z postele ( a to som teda liezla dost divokym sposobom po cisarskom) a on povie, ze jemu to nevadi, nech kludne leziem...tak ale mne to vadi, ze mi budete na ... pozerat. - Aha, no ked myslite.. a s rehotom sa otoci...Taky cas si clovek povie, ze aj cistejsia ciganka by bola lepsia. Nastastie, hned na druhy den sa uvolnil nadstandard 😎

fecova
15. sep 2010

@gabika7706 no ja som tak mala v Saci, prva co so mnou lezala bola v pohode, ale ta druha co prisla po nej (lebo ja som tam lezala dva tyzdne, tak som tam vystriedala viac rodiciek) to bol des, mali sme na izbe telku, tak ja som nieco pozerala a ona ju vypla, lebo si chcela jednoducho citat, no mna islo porazit, akoze som sa s nou nechcela hadat, a potom po cisarskom som si nevedela ani na bok lahnut, tak som si dala vyssie postel a vlastne ako keby som spala posediacky, tak ma chodila celu noc budit, nech sa otocim na bok, lebo chrapem a ona nevie spat, no to bola hroza, chvalabohu odisla den pred mojim odchodom, cize aspon jednu noc som sa vyspala, a fakt svagrina mala taku izbu asi 2x2m asi ani tolko nemala ta izba, ved to bolo pred dvoma rokmi, nemohlo sa to az tak zmenit, no neviem.

isiss
15. sep 2010

@alazala dakujem za linky .. super 🙂

katka888
15. sep 2010

ked ma prijimali na porod, spytali sa aku chcem, ze je volne na tej za 100 sk, tak ze mi sestricka rezervuje. ked som porodila, povedali mi, ze bud nadst za 700 sk alebo 17A. tak sme sa s mm rozhodli pre tu za 700 sk a som rada. ak budem nabuduce rodit, ak by bola za 700 tak ju bez vahania beriem.
ako rpvorodicka som netusila, aka je vyhoda mat wc a sprchu v 1 miestnosti /ked po kazdej toalete treba ist do sprchy, krvacanie a pod. / a to, ze to je v izbe, babo pocujete, ked nechate pootvorene dvere .... a klud, ziadne navstevy inych... ja som bola spokojna.

martinka17
15. sep 2010

@gabika7706 ja tiež všetko rátam na skk, skrátka tomu EUR neviem prísť na chuť 😝 😀
@andrea0903 blahoželám k 104 dňom 😀

Ja som nemala 700 SKK izbu ale "len" za 300 a bola dokonale perfektná, nič jej nechýbalo. že bola malá? Veď aj tak za mnou chodila len blízka rodina a TV mi nechýbalo, radšej som spala alebo čítala. A mala som na izbe len sprchu, takže to bolo super, na malú rovno do sprchy a na tú veľkú, tak to sami až po liekoch podarilo na tretí deň, takže pohoda, z izby som na WC išla len 2 krát 😉

gabika7706
15. sep 2010

@fecova no je to tak, najlepsie je fakt, ked si sama na izbe a to som si pred prvym porodom hovorila, ze urcite nechcem byt sama, lepsie, ked sme dve, tri, aj si deti postrazime atd...ale po prvom porode som bola na izbe z Vietnamkou, chyba mi tu jeden smajlik....malo to len jednu jedinu vyhodu pre mna, kedze ona nejedla "slovensku" stravu, jej obedy boli volne pre mna, ale vonu resp. pach ryze som nemohla citit este pol roka potom. A ze jej isla robit svokra klistir na izbe, to uz som volala sestricku 😀 Po slovensky nevedela, nerozumela, aspon sa tak tvarila, ale opytat sa ma sto krat za den "mlieko mas?", ked som sa trapila s kojenim, a to nielen ona, ale aj jej rodinni prislusnici, ktorych chodiloooo.....No des. Fakt ludia su rozni a ked si dvaja nesadnu a nie je ina moznost, len byt spolu na izbe napr. tyzden, cista katastrofa. Takze ja som pred druhym porodom bola rozhodnuta, jednotka izba za kazdu cenu.

martinka17
15. sep 2010

@gabika7706 úžasná skúsenosť, jedna lepšia ako druhá 😝 😉

andrea0903
15. sep 2010

@martinka17 dakujem pekne uz to je len 96dni 😀

martinka17
15. sep 2010

@andrea0903 aha, ty si počítaš do konca, ťapa, zle som pochopila...joj, ešte lepšie, ešte aspoň 90 😉

andrea0903
16. sep 2010

@martinka17 no ved dojst tych zvysnych 90bude fuska 😀

martinka17
16. sep 2010

@andrea0903 teraz sa to iiiiisto suprovo podarí

andrea0903
16. sep 2010

@martinka17 aj my si verime 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre