Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

moncicip
27. aug 2012

@lussinkaaa @katy2 Ja som doklady nechala doma nachystane pre mm, lebo nas maly sa narodil poobede a rodny list vybavoval az na druhy den, tak toto sme my nebrali so sebou. To najskor po porode pojdes zahlasit na prizemie ako je hlasenie novorodencov, teda nie ty ale manzel pojde a potom s tym papierikom co ti daju pojdes na magistrat a tam ti vydaju rodny list. Trva to tusim dva laebo tri dni.

lussinkaaa
27. aug 2012

@moncicip
@katy2 dakujem vam kocky, ste zlate, nastastie vsetko z toho mam uz nachystane, uz len to zbalit, s dokladmi to este musime doriesit, kedze nie sme zobrati a urcenie otcovstva chceme urobit este v predstihu, pretoze nevieme, ci sa partner stihne do porodu resp. do nasho odchodu z porodky vratit zo zahranicia, tak aby sme to mali nachystane 🙂 a este ma zaujima kolko plienok (jednorazovych) mam pre bambulku zobrat do porodky?

moncicip
28. aug 2012

@lussinkaaa Ja som zobrala cely jeden balik, tusim 50ich tam bolo a este asi polovicu som niesla domov. Ono aj ked je este babo na novorodeneckom a ty im das plienky, tak potom ti ich vratia ked ti uz babo daju na izbu.

mona333
28. aug 2012

@lussinkaaa ja som sa vratila pred tyzdnom,tak ti napisem co som mala ja. Pyzama (aspon 2), slapky, slapky do sprchy, uterak, toaletne potreby (nezabudni na toaletny papier a poporodne vlozky, ja som mala z tesca), pribor (aj malu lyzicku na jogurt), ponozky, jednorazovu podlozku pre seba dostanes a stale si mozes vypytat cistu, odporucam krem na bradavky, mineralku, podprsenku na kojenie. Pre maleho ti stacia len jednorazove plienky (nam stacili tie 45ks) a vlhcene obrusky a krem na ritku. Dieta ti tam oblecu a kazdy den prezlecu do cisteho. Ja som este ocenila aj cistu platenu plienku, ktoru som si zobrala na kojenie.

lussinkaaa
28. aug 2012

@mona333
@moncicip dakujem vam babule, taska pre mna aj pre babo uz komplet nachystana vdaka vasej pomoci 😉 priznam sa, som uz kludnejsia, ked viem, ze toto ma neprekvapi, uz len cakat na den D a modlit sa, aby nas neprekvapilo nieco na ceste do porodky, mam to cca 45 km a nejak vnutorne citim, ze to bude skor ako mame termin 🙂

moncicip
28. aug 2012

@lussinkaaa Neboj to by si mala v pohode stihnut 🙂 Drzim prsty nech vsetko dobre dopadne.

lussinkaaa
28. aug 2012

@moncicip dakujem 😵

alohim
31. aug 2012

@bettypo Ahoj Betty, ja mám skúsenosť s cisárskym - bábätko ti tesne po pôrode žiaľ iba ukážu a hneď vezmú na ošetrenie. Teba prevezú na izbu a malé ti donesú až potom (mne doniesli po 3 hodinách) - sestričky ti ho pomôžu priložiť na hrudník. Určite si bábätko pýtaj nahé na hrudník - nahé bez perinky (ja som tak mala), lebo to pomôže dobre naštartovať dojčenie. Hoci budeš unavená a mať bolesti, stojí to za to pomojkať si bábätko. Sestrička ti ho bude držať a laktačná pomáhať, aby sa prisalo. Je to krásny pocit, ja som na bolesť vtedy nemyslela.
Bola tam kočka, ktorá rodila v noci a sestrička jej povedala, že či bábo stačí doniesť až ráno. A veru, doniesli ho až ráno, dokonca v perinke (čo sa s ním pri prikladaní zle manpuluje a dieťatko necíti tvoju pokožku) - a boli tam problémy s kontaktom, prisatím, dojčením. Tuším, že jej malého medzitým dokrmovali z fľašky a nevedel už dobre otvoriť pusu. Ja som mala problém, ž tiež sa malý nechcel dobre prisať (tuším, že mu tiež pchali fľašu), preto som i ho už potom na vlastnú zodpovednosť pýtala čo najčastejšie, aby som mu dala svoje mliečko a nenavykol si na fľašu. Potom si zvykol a už sa pekne prisával.
Do 3. dňa nosia detičky na dojčenie každé 3-4 hodiny, potom ho máš nonstop na izbe. No aj tie ti dni si ho stále pýtaj hoc budeš unavená, dá sa to...my s malým sme ležali spolu v veľkej posteli a iba sme sa kojili a spali, tak sa dalo i oddýchnuť. Doteraz sa pekne dojčíme 🙂 A to kopec žien po SC sa toho automaticky vzdá kvôli ťažkostiam...hlúposť, treba iba pre to niečo robiť 🙂 Držím palce!

vanka1985
1. sep 2012

@alohim dokrmuju striekackou, mala som problem s kojenim a som chcela si sama dokrmit malu, ze si skocim po flasu a ja sama dokrmim (nechcela som obtazovat)a sestricka mi povedala ze flasu nepouzivaju ale striekacku a ze ju dokrmi ona...

jk77
1. sep 2012

@bettypo Ahoj. Napisem Ti moju este cerstvu skusenost. Rodila som sekciou vecer o 20:00. Hned pri porode som poziadala o prilozenie babatka k prsniku, zial maly musel ist na vyhriatie do inkubatora, ale rano este pre 6 mi ho priniesli na izbu a moje poziadanie mi ho vyzliekl do plienky a nechali prilozeneho k prsiam.Snazil sa prisat, este to neslo, ale snaha bola u oboch 😉 . Vecer som sa sla osprchovat a rano 2den ma odcievkovali, priniesli maleho na take 3hod, potom este niekolko krat a od 3dna som si ho vyziadala uz mat stale pri sebe.V ten den som dostala aj mliecko, mala som prsia zdurene ako super silikony.Neslo mi odsavanie, ledva len vytlacanie, vecer mi museli pichnut oxitocin na uvolnenie, robila som si kapustove zabaly medzi kojeniami a preslo to vyborne.Pytala som si ho aj na noc. aby mi vytahoval mliecko, najprv nesuhlasili, ze budem unavena, ale ja som si stala za svojim. Tak mi ho prisli vziat az o 2hej rano, o 6 mi ho uz doniesli spat.Dorazne som ich ziadala, aby mi ho nedokrmili, ze to si pren radsej pridem sama.Tak aj bolo.Este jeden den sme tam spolu stravili, celu noc a na 5den sme sli po obede domov.
Ja som lezala pred porodom aj po nom na rizikovom, na nadstandarde, lebo na poporodnom nemali miesto,Preto som aj mala maleho tak skoro aj casto, lebo to bolo pre sestricky z detskeho od ruky.a mne to vyhovovalo.
este by som rada doplnila, ze ja som mala aj svoje oblecenie pre babo, lebo jeden den mi ho priniesli dogrckaneho, bol tak cely den, tak som si radsej obliekla svoje , A nelutujem ,lebo z ich pradla bol vyhadzany.
Inac som s porodnicou spokojna, rodila som tam uz druhy raz, vyskusala som si uplny nadstandars na poporodnom, aj platenu izbu na rizikovom a spokojnost. 🙂 . Sestricky boli velmi mile, ustretove, pomohli.Laktacna poradkyna dobra, aj ked dost zaneprazdnena.Urcite ju ale odporucam, pri prvom som mala zapal prsnikov, preto som teraz nechcela nic podcenit. Ak by ste mali nejake otazky, kludne vam odpoviem, kym si este pamatam... 😀
pekny den vsetkym

gelifil
1. sep 2012

@jk77 takze si bola po porode tiez na 16. poschodi, lebo na poporodnom nebolo nic volne?a tam si si sama ziadala nadstandard, ci ti oni dali?ten kollko stoji?

jk77
3. sep 2012

@gelifil Ahoj. Bola som na 17. na rizikovom.Cakala som tam na porod, po nom ma taktiez previezli na tu istu izbu, jednotku, nadstandard.Izba stoji 7 eur na noc.Ziadala som si sama, lebo mam problem so spanim, bola som hore aj do 1 rana, aj som vedela po prvom porode, ze si musim casto vetrat prsia a sukromie mi padlo vhod.Viem, ze sme zeny, ale mne to tak vyhovovalo. 🙂

gelifil
3. sep 2012

@jk77 jooooooooj, to mi hovor, ja mam termin v nedelu a tiez vobec neviem spavat...cele noci som hore...A to je nejaky iny nadstandard?Ten si nemozes normalne ziadat?napr. ked rodis spontanne...viem, ze existuje taky za 24 alebo 10 alebo 3,50...

gelifil
3. sep 2012

@alohim prosim ta, tie postele maju nejaku bocnicu, ze si sa nebala, ze maly spadne, ked napr. zaspis alebo je postel pri stene?

kmkke
4. sep 2012

Ahojte 🙂 Takže pre všetky ktoré ešte nerodili a ktoré sa chystajú do Novej nemocnice. Rodila som 24.augusta - toť nedávno 🙂, ale pre mňa je to akoby už utieklo plno času. Ráno o 3 som dostala bolesti a keď boli o pol 5 každých 5 minút, tak som si myslela že pôrod sa blíži príliš rýchlo, zobudila som teda manžela a hybaj do pôrodnice. Tam zistili že som otvorená len na 1 cm, ale kvôli bolestiam si ma tam už nechali. Poslali nás na 17.poschodie na pôrodné sály, kde som sa "ubytovala" na vzdychárni. Sú to tri prepojené miestnosti, v prvej je monitor, v druhej dve postele a v tretej tiež dve postele. Tam som mnou manžel nemohol byť, musel počkať na chodbe, ale ja som mohla kedykoľvek vychádzať von za ním. Aj tak som ho poslala domov, keďže bolo len pol 6 ráno a zbytočne by tam trčal celý deň. Asi okolo 10 som bola otvorená na 2cm, tak sa spýtali, či to chcem urýchliť, a či súhlasím s oxytocínom. Ja by som najradšej rodila do 5 minút, takže som povedala že súhlasím s čímkoľvek len nech už to začne - bolesti zase neboli také hrozné. Spýtali sa ma, či chcem oholiť (oholila som sa doma), sestrička len skontrolovala či dobre a doholila trochu hornú časť keby trebalo cisársky, spýtali sa či súhlasím s klystírom (aj keby mi ho nedali tak by som si ho pýtala sama - chcela som ísť na pôrodnú sálu rodiť a nie s prepáčením srať 😀 ). Inak je to celkom zaujímavý pocit, a vôbec nie taký hrozný. Mne sa celkom páčil, ale to som už asi masochista 🙂)) No, zrýchlim to. Po 3 infúziách oxytocínu, hamiltonovom hmate (pocit akoby ste boli u dosť agresívneho gynekológa na prehliadke, ale nebolelo to) pretrhnutiu plodových blán (vôbec to nebolí) som bola otvorená len na 4cm, kontrakcie som mala jak hovado a pôrod nepostupoval, tak sa ma doktorka večer o 7 spýtala či chcem cisársky, alebo sa budeme trápiť ďalej. To už od 4 poobede som bola na pôrodnej sále a manžel pri mne. Inak na pôrodnej sále č.1 je taký istý stôl (oranžový) ako v nadštandardnej pôrodnej sále, taktiež fit lopty, jediné čo nemala bola sedačka pod oknom 🙂 Ja som chcela nadštandardnú, ale sestrička mi povedala že zbytočne vyhodených 20 Eur, že to isté je na 1 a môžem si to porovnať. Mala pravdu, takže sme ušetrili. O 8 večer mi urobili cisársky, manžel čakal na chodbe, hneď ako ho poutierali tak mu ho ukázali, pofotil si ho, potom ho doniesli ukázať aj mne (zatiaľ ma zašívali), ale nepriložili ho, išiel hneď na termolôžko. Mňa chytila na stole taká zimnica, žeby som si to rada s ním vymenila, až sa mi doktor povedal, že odišiel mi vnútorný radiátor, tak nech sa nečudujem 🙂 Odviezli ma na izbu, manžel so mnou, čakali sme či mi ho ešte donesú, manžel sa išiel pýtať, tak ho pustili až na neonatologické, vrátil sa pol hodine že si to "užil" s malým a ja zatiaľ tŕpla že kde je tak dlho. Ale už ho nepriniesli, že mi ho donesú až ráno, lebo musí byť dve hodiny na termolôžku a už je dosť neskoro. Na druhý deň ráno o 6 ho doniesli, priložili a skúšali sme prisať, čo sa nám na pár minút aj podarilo, ale keďže som bola ešte bez mliečka, tak len pocuckal naprázdno. Zo začiatku som rozmýšľala nad nadštandardnou izbou, ale na druhej strane som bola rada že som len na obyčajnej s inými dvomi ženami, pretože 24 hodín som sa nemohla postaviť (aby som sa neotvorila, neodpadla, nezačala prudko krvácať) a v takom stave by mi samej nemal ani kto podať vodu, kdežto tu mi ženy samé pomáhali, keď som natiahla ruku že chcem vodu, hneď bežali mi dať hadičku do úst, aby sa mi nerozlial pohár, na obed a večeru som mala len čistý bujón, tak ma kŕmili, takže som zase ušetrila na zbytočnosti = samostatnej izbe.Inak doktorky aj sestričky sú strašne zlaté, na čokoľvek som sa spýtala, na všetko odpovedali, boli ochotné a veľmi milé. Malého mi potom nosili každé tri hodiny aspoň na pomojkanie. Večer ma postavili na nohy a bola som sa osprchovať, sestrička mi pomáhala 🙂 Na tretí deň už som fungovala na vlastných nohách, s tým, že ešte som nemohla poriadne jesť, bola som na diéte, ale malého som mala každé tri hodiny a od štvrtého dňa (rodila som v piatok večer, teda od pondelka) už mi doniesli malého s tým, že mamička ostáva pri vás, tu mi podpíšte roming in. Bez toho aby som ho musela pýtať, alebo žiadať, že pri cisárskom to robia takto, na 3-4 deň je váš a pri normálnom pôrode už na druhý deň nechávajú bábo na izbe. Keďže zo začiatku som mala problém s mliekom, spúšťalo sa veľmi pomaly a potroške, nosila som malého dokrmovať, dokrmovali striekačkou, a potom mi laktačná poradila kúpiť si vitamíny (Benedikt lekársky a Senovku grécku - tobolky), papať ich 3xpo 3 tobolky denne z každej a musím povedať že na 11 deň mliekareň funguje na plné obrátky, až mám pocit že už ich vysadím, lebo prsníky napnuté, mlieka plno a malý už nevládze papať 😨 Inak všade sa píše o tom, že jedlo nič moc, no ja neviem či som taký šrotovník ale mne tam dosť chutilo, ja som stále všetko zjedla a stačilo mi. Inak izbu som mala na 17.poschodí v B bloku vedľa nadštandardných izieb, čo bolo super, lebo oni majú na chodbe pred izbami rýchlovarnú kanvicu, chladničku aj mikrovlnku a mohli sme ich využívať aj my 😀 Záchody aj sprchy sú na chodbe, ale zamknuté na kľúč pred "spoluobčiankami" ktoré majú vyhradený záchod a sprchy pre seba, takisto v jedálni sedeli osve naboku, takže s nimi problém nebol. Maximálne ich tam bolo 6 - keďže na B bloku sú len dve izby vyhradené pre ne z 11. Už ma asi nič nenapadá tak narýchlo (idem skontrolovať malého či spinká, lebo tá prísavka sa budí každé dve hodinky), ak by niekoho niečo zaujímalo, kľudne sa pýtajte. 😅

alohim
4. sep 2012

@gelifil nemajú, no dávala som pozor. Na noc som ho dávala do postieľky, no cez deň sme si podriemkávali spolu.

alohim
4. sep 2012

@kmkke no podobne som to mala s priebehom po cisárskom, fakt som bol rada že som bola na izbe nie sama 🙂 úplne stačila aj klasická izba. Ja som ležala na č.7 (as aj ty, že) - to je hneď vedľa sesterne a nadštandardiek. A super 🙂 Rooming-in som podpísala na tretí deň (to je bežný postup), no do 3.dňa som sa snažila si malého pýtať si častejšie. V tom mi to bolo ľúto, že som ho nemala skôr ako dávajú po klasickom pôrode.

kmkke
4. sep 2012

@alohim Presne, izba č.7 😀 Ja som nejako ani neriešila, že ho nemám skôr, lebo obidve kočky čo boli so mnou na izbe, nemali detičky, jedna mala dvojčatá na Jiske a druhá malého so žltačkou pod slniečkom, takže som si to nejako neuvedomovala, aže keď k nám dali ďalšiu mamičku po normálnom pôrode a na druhý deň mala bábo tak mi to docvaklo 🙂 Ale nemenila by som, aspoň som sa vyspala 😀

annamodra
7. sep 2012

Zdravim,dievcata nemate nejake skusenosti s Dr. A.Mikolajom?

timi1983
7. sep 2012

Ahojte, nejde niekto náhodou na príjem teraz v pondelok do novej nemocnice? Ja mam po termine už 5 deň, stale žiadna zmena, vôbec sa neotváram a krčok je už asi 3 tyždne 1,5cm .

jk77
7. sep 2012

@annamodra ahoj. Mam uz dvojnasobnu skusenost s p. primarom Mikolajom a mozem uprimne odporucat. Mam 3rocneho a 1mesacneho synceka. Spokojnost nadovsetko..... 🙂

gelifil
9. sep 2012

@alohim tvoju odpoved som uz nestihla.vtedy vecer mi odtiekla voda a uz sme sli...Ale moje postele obe boli pri stene....takze sme spali s malym spolu v pohode.

alohim
10. sep 2012

@gelifil gratulujeeem!!! 🙂 , dúfam, že ste v poriadku, prajem veľa zdravíčka a mliečka...bola si spokojná s nemockou?

gelifil
10. sep 2012

@alohim dakujeme.Ano, vacsinou vsetko bolo ok.Bola som dohodnuta s molokacom.Bol vsak po 24ke, tak v noci neprisiel, ale rano to stihol presne.Izbu som mala najprv c.8, potom sa uvolnila nadstandard 6, tak som sla tam.Bol sice pre dve, ale kym som tam bola, nik neprisiel 🙂

ivulik21
11. sep 2012

Ahojte baby. Máte nejaká skúsenosť so sekciou? Ja ju budem mať u Dr Rošákovej, no dnes nejak od rána ma dosť bolia kríže a popicháva v podbrušku. Som 37 tt, je to podľa vás normálne?

matonka26
13. sep 2012

@ivulik21 tu nas je viacero co sme rodili sekciou ci uz planovane abo nie..co ta zaujima? a ta bolest v krizox? no neviem,viem ze mna boleli krize ale sa mi zda ze az ku koncu 😎

kmkke
15. sep 2012

@ivulik21 Mňa tak pobolievalo a popichávalo asi 4 týždne, to som sa už pomaly tešila že začína pôrod (lebo všade na nete som čítala že je to znak otvárania) a hovno, hovno zlaté rybky, nebola som otvorená ani na milimeter. Vraj je to kvôli uhniezďovaniu hlavičky v pôrodných cestách, takže vcelku úplne normálne 🙂

lublanka
17. sep 2012

@kmkke ..znie to celkom povzbujúco...🙂..ja mám termín o mesiac a už sa začínam obávať či som si dobre vybrala...ina keď idem prví krát do poradne do pôrodnice to mam isť na to druhé poschodie??a keď to na mňa pride kam potom?? 🙂..všetko sa zda byť jednoduché..ale teraz normálne neviem čo skor 🙂

alenka777
17. sep 2012

@ivulik21 so sekciou skúsenosť nemám ale Rošáková je super 🙂

lublanka
17. sep 2012

@ivulik21 prečo ideš sekciou??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre