Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

viki81
20. feb 2014

@simonne1 ahoj chcela by som a opýtať ako to funguje v novej po cisárskom reze, koľko dní ležíš na posteli? myslím ako to je s WC - máš vývod na moč alebo dávajú misu pod teba, ako dlho trvá kým sa môžem sama postaviť a isť na WC a sprchu ?? dakujem krasne

katy2
20. feb 2014

@viki81 po sc lezis cca 24 hod... pred sekciou ta zacievkuju, takze s mocenim nie je problem... predtym ako ta postavia po cca 24 hod. ti vyberu cievku a podla svojich schpnosti ides pomaly k umyvadlu alebo do sprchy.... a potom to uz ide 🙂
mala som 2x sc....

mimca20
20. feb 2014

Tak tehulky, netehulky nasa druha pozitivna skusenost s Novou nemocnicou v Kosiciach.
Rodili sme 9.2.2014 par vyhrad clovek ma stale k niecomu, ale su to len take moje mini detaily, ktore niekomu inemu ani nemusia vadit.
Porod mi robil doktor Milan Matta (je to manzelov byvaly spoluziak zo ZS) ja som s nim mala dobru skusenost. Aj ked aj teraz sa mi potvrdilo, ze ozaj najviac si za vsetkych tam pri nas rodickach odrobia tie porodne sestry, ktore tam lietaju, behaju, zapisuju, upokojuju tehulky. A klobuk dole su 2 na smene - aspon v tu nasu nedelu boli, maju co robit.
Bola som prijata na 17poschodie rano o 8:30 pohodka klidek 🙂 a rano nam povedal lekar, ze podla vsetkeho budeme rodit az v noci. Taku hodinu ziadna rodicka okrem mna, potom prijali dalsie 3 - jedna isla normalne rodit a 2 sekcie poobede. Klistir mi spravili, hopkala som si na fit lopte okolo obeda. Potom sa v porodnom boxe "vytrapila" mamicka mam pocit, ze tam bola 3-4hodiny kym porodila?? Lutovala som ju, ako kricala od bolesti, mam pocit ze to bola prvorodicka ale zvladla to nakoniec. Potom boli tie sekcie, to islo ako na pase mala som pocit. A o 14:25 porodnik Matta vravi, ze ideme "spustit" plodovu vodu, nech sa to trochu rozhybe. Bola som otvorena na 4-5prstov, ze podla neho sa to moze spustit tak za 2hodky, odisiel prec. Sestricka mi napichla kanilku so slovami, mame cas na infuziu, sadla za stol a vypisovala mi papiere. Druha sestricka vo vedlajsom boxe upratovala. Na mna dosla taka silna kontrakcia, ze sestricka dodala, dychat dychat pridu aj horsie kontrakcie. A ja reku v mysli, ked budu aj horsie - poprosila som sestricku nech mi donesie moj kufor ze si zavolam k porodu manzela, aby dosiel. Ako som par sekund prehovorila s manzelom, sestricka dodala ze sa jej nepozdava moje dychanie, moje rozpravanie ze ma pozrie. Odkryla ma a zvolala, sak vy roditeeee. Zrazu to bolo par minut len som videla, ako za behu dorazil Matta, sestricka z detskeho za behu si obliekala rucho a pripravovala plachtu na maleho. O 14:55 sa narodil nas Tomasko. Vsetci skonstatovali, ze to bol asi najrychlejsi spontanny porod medzi bielymi rodickami ze 20minut 🙂 🙂. Dala som na slova lekara a viedla sa nimi, tlacit pomalicky. Neverila som este dost dlho, ze som to tak zvladlaaaa, ked si spomeniem nas prvy porod. Teraz som zo spodu mala len 2stehy, ziaden nastrih len mini zasitie - ked maly uz mal pomaly ramienka vonku, tak jednym trhol.
Detske oddelenie suprove ako stale - laktacna sestra, personal - ked som mala problem alebo chcela maleho dokrmit tak pomohli.
Moj velky obdiv patri celemu personalu na tomto gynekologickom oddeleni - hlavne ich sile pracovat s ciernymi obciankami 🙂 🙂, pri nich zaziju take situacie az sa rozum zastavuje....
Drzim palce tehulkam a vsetkym, ktorych kroky budu viest do tejto nemocnice - aby mali len a len tie dobre spomienky na nu.

viki81
20. feb 2014

@katy2 dakujem pekne za info, a cievkuju az na sale alebo kedy? ja som uz mala 1x cisarsky pri prvom, ale bol dole, len som chcela vedieť ako to prebieha v hornej nemocnici 🙂 Dole ma zacievkovali niekedy pocas cisarskeho lebo zobudila som sa po narkoze a bola som uz zacievkovana, lezala som 48 hod., potom vybrali cievku a mohla som sa poprvykrat umyt pri umyvadle.

simonne1
20. feb 2014

@viki81 cievku davaju pred cisarskym na operacnej sale. Cievku po 24 hod vyberaju, takze dovtedy ta pomozu vstat z postele,aby si mohla ist sama na wc. Sestricky mi dali nieco od bolesti predtym ako ma 1x postavili a vzali do sprchy.

evusticka
4. mar 2014

Baby, pozyvam vas do skupinky Porodnice - Kosice https://www.modrykonik.sk/group/5984/ 🙂 Podte sa podelit o skusenosti aj tam 🙂

makulexy
10. mar 2014

Ahojte, dievčatá a koľko stojí zazmluvnenie lekára ?

smejko1984
11. mar 2014

@mimca20 ĎAKUJEME 🙂

mimca20
11. mar 2014

@makulexy mam taky pocit ze nieco okolo 160eur?? Ale vecsinou sa aj lekari snazia (aspon mam pocit), aby vas odrodili v ramci svojej sluzby.

kzuzik
13. máj 2014

Ahojte kočky, viete niektorá či je dobrý Dr. KANABA ale nie ako pôrodník, ale skôr keď máte problém s cystami na vaječníkoch a pod. ??? Dikes 🙂
Apropo... kto nečítal môj príspevok - rodila som v novej u Boszormenyiho pred rokom - nemôžem si vynachváliť 🙂 😉 papa

zuzu101
13. máj 2014

@kzuzik tak sa skús obrátiť na dr.boszermenyiho.ja som tiež u neho rodila a potom som mala problémy s kŕčkom čo ma môj dr. zanedbal a on ma z toho dostal.všetky potrebné vyšetrenia mi urobil on a na zákroky mi "zajednal" dr.makaru.potom som k nemu aj na kontroly chodila.

kzuzik
13. máj 2014

@zuzu101 ok, dik za tip 😉

katy2
13. máj 2014

@kzuzik jednoznacne chod za nim... urcite ti poradi a verim, ze ta da aj do kopy... ja na neho nedam dopustit 😉 😵

kzuzik
13. máj 2014

@katy2 tu nejde o mňa ale o mamku 😒 ...

veronika2107
11. jún 2014

@dankaa Ahoj nevedeli by ste mi poradit...chcela by som ist rodit do nemocnice do KE na SNP .Kedze mame mensie problemi zo srdieckom preto musi byt maly hned po narodeni vysetreny detskym kardiologom.Aky su tam lekari...poznate nejakeho dobreho porodnika-porodnicku ? Aka je tam starostlivost ? Dakujem velmi pekne 🙂 Termin mame v 1.septembra ale predpokladam ze to bude skor 🙂 Dakujem Veronika

zuzu101
11. jún 2014

@veronika2107 je tam veľa odborníkov, ale to bude dovolenkové obdobie.pridaj sa k nám do skupiny, tam sa isto dozvieš viac aj o konkrétnych lekároch 😉
https://www.modrykonik.sk/group/6475/

mirkahackova
22. júl 2014

Dobrý den, chcem sa spýtať aku bundičku ste si objednali od predavajucej svirky, pretože predávala bundičku taku tyrkisovu č.86 a ja som jej poslala peniažky a vôbec mi do teraz nič neprišlo ani od nej žiadne vyjadrenie, neviem či ju náhodou nepredala aj vám, tak chcem zistiť vôbec či mi príde, alebo som prišla o peniaze, dakujem krásne za odpoved

agentkazs
29. sep 2014

Čo sa stalo s dr.Mikolajom? Neviete nahodou?

katastrofan
29. sep 2014

Neviem dnes dávali, na markíze, že ho vyhodili a zapečatili jeho kancelariu, aj mna to zaujíma , bol to môj spolužiak??? Nevie nik???

agentkazs
29. sep 2014

@katastrofan Mas pekny "nick" 🙂

katastrofan
29. sep 2014

@agentkazs dakujem.

orgovan288
2. okt 2014

Nevyhodili ho, len ho bez udania dovodu odvolali z funkcie primara, spolu s vrchnou sestrou.Vrchna nanho pisala anonymy, dokazal to grafologicky znal. posudok. Ked ziadal vedenie, aby ju stiahli, odvolali aj jeho.

jk77
15. nov 2014

Ahojte. Prosim Vas,este pracuje dr. Mikolaj ako porodnik v nemocnici? Rodila som pri nom obe deti a aj tretie by som rada. Mate nejake cerstve informacie?? Dakujem.. 🙂

orgovan288
22. nov 2014

Pracuje nadalej sko veduci oddelenia.

zava1989
2. dec 2014

Pan " orgovan"teda pan mikolaj veduci oddelenia?? Ved uz ste len obycajny sekundarny lekar 🙂)))

jk77
7. dec 2014

@zava1989 nerozumiem,preco pisete "len obycajny sekundarny lekar"..... Ja som sa len opytala,ci je este porodnik.. Mala som s nim len dobre skusenosti..

vanesska1983
10. feb 2015

ahojte mam porod aj v juni chcem sa spytat predoperacne vystrenia ake treba robit teraz 🙂

alenky
30. mar 2015

Nejake nove prispevky od rodiciek kt.rodili v Novej nemocnici nedavno???Naco sa treba pripravit?Personal?Pochodime aj ked si nezazmluvnime gynekologa?Da sa vydrzat aj na izbach kt.nie su nadstandard?

moncicip
12. apr 2015

@vanesska1983 No musis mat odbery krvi max.2 tyzdne stare potom ekg, interne a aro vysetrenie to je tusim vsetko.

jululu
19. apr 2015

Ahojte,podelim sa aj ja o moju skúsenosť,teraz som tu porodila moje tretie bábätko a zajtra dúfam pôjdeme domov.Druhý a tretí pôrod som mala tu v novej nemocnici,prvý bol v starej na Rastislavke.Prvý pôrod-v starej má orfiril dr.Urdzik-vtedy ešte robil tam-pôrod bol rýchly (4,5 hod.od odtecenia plod.vody),prístup dr.dobrý,milý,občas srandoval,občas sme sa zasmiali.Robil mi nastrih,nejakých päť stehov,všetko sa do dvoch týždňov bez problémov zahojilo.S manželom sme skonštatovali,že všetko prebehlo ako malo a boli sme spokojní.Druhý pôrod v novej-spontanny-rodila ma dr.Lazorčakova-mlada blondínka,mohla mať tak do 30 rokov??Neviem.Prišli sme na 17-te posch.o 05:30,nedala mi ani klystir,lebo ma doma trikrat prehnalo,povedala,že má ním teda nebude trápiť.Malý sa narodil o 06:47,takže veľmi rýchlo,bez nastrihu(nevyžiadala som si,aby ho nerobili),potrebovala som dva malé stehy niekde nad mocovou rurou a bolo to super.Prišla ma potom pozrieť,ako sa mám.Podotýkam,že ani jeden pôrod som nemala zazmluvneny.Na sestonedeli som bola na obyc.izbe,lebo nadštandardné boli obsadené.Ak musíš,tak to vydrzis,ale je to hrozne také podmienky,ženy sa bijú o dve sprchy a jedno vecko na chodbe.Na dnešnú dobu hrozne.Návštevy len do jedálne,ale vravím,keď to musíš vydržať,nič iné ti aj tak neostáva.Laktacna veľa pomohla,naučila správnu techniku,pravidelne niekoľko krát cez deň chodila pýtať sa,či nemáme problém a pokiaľ by bol,aby sme vedeli,kde ju nájdeme.Sestry-ako z oddelenia,tak z novorodeneckeho-milé,zlaté,ochotne vždy pomohli.Tretí pôrod som neváhala do novej-rodil ma dr.Dudič,spočiatku mi prišiel trochu arogantný,ale potom občas zasrandoval,myslím si,že tým že je tak mladý,viac sa sustredi na robotu,aby ju odviedol dobre a nevie možno ešte tak komunikovať na odlahcenie situácie a pod.Javil sa mi ako celkom fajn človek a praxou možno chytí aj taký ten empatickejsi prístup a naučí sa viac komunikovať,škoda by ho bola,myslím,že má na to.Hore má prijali oo 05:00 a malá sa narodila 06:45.Mala som podľa mňa,slabé bolesti a bola som len na tri otvorená.Vravel,že nevadí,je to tam všetko také mäkké a poddajne,že keďže som tretorodicka,pôjde to rýchlo a klystir to ešte urýchli.Bola to pravda-o 06:15 mi dali klystir a o 06:30 som dostala také bolesti,že má z béčka manžel rýchlo presuval na sálu a za 15 min.bola malá vonku na dve zatlacenia.Medzitým som ho stihla poprosiť,nech nerobí nastrih a on povedal,že ani nemá v plane.Žiaden steh,ani jeden jediný,je pravda,že mala bola najmenšia z mojich detí-3kg50cm,takže poporodne hojenie maximálne úžasné.Vravím-mladý ale šikovný,trošku doklepnut tu komunikáciu.Sestry opäť zlaté,do tretice sa mi podarilo dostať na nadštandard-za 3,50 na deň,kde sú dve postele.Som rada,že som tu,nebola som na izbe sama,aj to je niekedy fajn.Výhoda-dve sme sa delili o jedno vecko a sprchu na chodbe,ale boli iba naše,návštevy mohli byť na izbe,aj ješ na izbe.Takže som spokojná,a teším sa domov 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre