Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

katka888
22. feb 2010

ahojte baby.... tak my od prichodu z nem sa tiez nevieme nalepit na "cisternu", tak sa trapime... prvu noc doma spala cca 3 hod v priemere, druhu tak hodku..
uz davate babatkam cumlik? ja sa tomu snazim vyhnut, tak poradte 😉
marcelka, ja som za 5 dni minula tusim 4 a pol bal vloziek, len neviem po kolko boli balene... a tusim aj tri kotuce toaletaku, nezabudni.
ako pise nel, izbu nezarezervujes, nevies kedy budes rodit, mne izbu rezervovala sestricka ked ma prijali a ked som odrodila, bola uz vraj obsadena. asi sa vymenili smeny a nejak to nezachytili. ale urcite sa pytaj na obsadenost izieb hned pri prijati... mozno sa ti postasti

svetlankat
22. feb 2010

Caute baby, tak nam uz pupok odpadol v sobotu, pekne sa jej hoji, uz ho len susime. cumel nam doporucila lekarka, mala chcela byt prisata vkuse a velmi mi znicila bradavky, doktorka nam doporucila cumel aby si zvykla ze bradavka je len na papanie.Nastastie si nan velmi ale naozaj velmi rychlo zvykla. Ako dlho a ako casto kojite ked sa vas smiem opytat, mala papa tak tych 20 az 30 minut a neviem ci je to kratko alebo dlho.

svetlankat
22. feb 2010

Marcelka, ja ti napisem moju skusenost, ja som izbu vobec nespomynala, az ked ma prevazali po tych dvoch hodinach tak mi oznamili ze je volna len ta za tych 3,30, bola som rada, pretoze presne tu som chcela, cosa tyka vloziek mne stacili dve balenia po 20 ks, ale musim podotknut ze pri porode odo mne vobec nepytali a boli baby od ktorych pytali, takze ja som si pri porode usetrila asi tak jeden balik, toaletak nam nechavali na zachode uratovacky, takze ja som svoje vobec neminula, takze je to individualne, tak isto aj plienky pre babatka, od niektorych pytali uz pri porode, odo mna az na druhy den, ked isli malu prebalovat. Perinku ti vobec netreba, ale urcite si zober deku pre babatko, oni sice pohiciavaju, ale bolo fajn mat vlastnu, zalezi na aku ochotnu smenu natrafis, ale perinku ti urcite netreba, babatka balia do periniek ako do malych batostekov, boli fakt rozkosne.

nell201
22. feb 2010

Svetlankat,ja tiez kojim priblizne 20-30min.Je to normalne,tak to ma byt.

svetlankat
22. feb 2010

Nell diky a ako casto si asi maly pzta?

marcelka82
22. feb 2010

Veľmi pekne vám ďakujem. Mali ste všetky vybaveného pôrodníka? Ak je niečo načo by ste ma chceli upozorniť, tak vás poprosím. Mňa toho veľa teraz nenapadne, ale vy už máte skúsenosť.

A prajem vám všetkým, aby vám detičky rástli v zdraví. 😵

katka888
22. feb 2010

my sme v nemocnici kojili tak 20-40 min a ked mi nabehlo mlieko, tak som ledva malu udrzala 10 min, teraz ked sme doma, papala po vyspati, tak po 2-3 hod, ale dnes ma extra den... spat nechce, vydrzi papat mintu dve a prestane sat , potom o 5 min zase chce papat a placeme... ale nech sa vyburi, a v noci nech spinka...
marcelka, ja som rodila u mudr rosakovej, vrelo odporucam, odbornikov je dost, a ona je navyse velmi ludska a chapava a to je na nezaplatenie.
nell, nevies prosim ta, ako sa volal ten anesteziolog, co nam daval "davku" ? predsatvil sa mi, ale asi v nie dost vhodnej chvili na zapamatanie 🙂

svetlankat
22. feb 2010

Katka moja mala dost placka vecer, po kupkani ju nakojim a potom ulozim do postielky a mala prave vtedy zacina, neda sa to nazvat placom ale krikom, inac cez den je dobrucka a aj tuto noc ako som uz pisala bola dobrucka.
Marcelka ja ti tiez mozem len doporucit doktorku Rosakovu, mna rodila MUDr. Bulecova a tiez mozem len vrelo doporucit, pristup uzasny a aj poporodna starostlivost bola uzasna. Ale je viac dobrych doktorov, vedla v boxe rodil MUDr Murin a tiez mal k rodicke uzasny pristup, ja som k nemu chodila na ultrazvuky. Takze myslim, ze mas viac moznosti na vyber. Zalezi ci uvazujes nad zenou, alebo muzom.

svetlankat
22. feb 2010

Baby ked nase babatka trosku zosilnia, tak by sme sa mohli vsetky stretnut co vy na to? bolo by to celkom fajn.

katka888
22. feb 2010

super napad 🙂
vy sa sice na jazere mozte vidiet aj skor, ale uz teraz sa tesim.
cez internu postu si mozme poslat kontakty
/malu som dala do fotoalbumu, mozte urobit kukuc 😉 /

nell201
22. feb 2010

Svetlanka,maly si pyta tak po 3 hodinach,ale obcas sa mu podari trosku prispat a vtedy papa aj po4 hodinkach.Stalo sa mi,ze prave v noci sa budi castejsie po2 hodinkach.Podla toho ako sa napapka. Cez den spinka akosi lepsie,tak sa ho snazim budit a udrzat ho chvilku bdeleho.Zatial sme doma kratko, po nejakom case uvidime. S tym stretkom to nieje zly napad.Ked sa otepli by to bolo dobre.

marikaj
23. feb 2010

Ahojte, mamičky. Gratulujem k prírastkom 😀 . Aj ja budem rodiť v Novej u Dr. B., bohužiaľ sekciou. Viete mi, prosím, povedať:
1) Diktovali ste niekomu v nemocke, kto bude detský lekár - t.j. musím si to dohodnúť vopred
2) Ak budem na izbe sama, pustia tam za mnou aj moju 7 ročnú dcérku?
Dík za odpoveď.

blumka
23. feb 2010

marikaj, deti nesmu vobec na navstevy
a ja som diktovala pediatra az pri odchode domov..

katka888
23. feb 2010

ahoj marika,
do 24 hod po prepusteni treba ist k detskemu lekara je dobre preto vediet ku komu pojdete, a aj ja som nahlasovala pri odchode meno detskej lekarky

marikaj
23. feb 2010

Katka, Blumka, ďakujem za odpoveď. S tými deťmi ste ma nepotešili, moja dcérka Katka sa veľmi bojí toho, že za mnou nebude môcť prísť. Navyše tu v Košiciach nemáme ani rodinu, ku ktorej by sme ju dali, takže ani MM nebude môcť byť so mnou. Keď sa narodila Katka, tiež som bola na jednotke a môj muž tam bol so mnou vždy, keď nebol v práci. Veľmi mi to pomáhalo.

blumka
23. feb 2010

marika, poznam...pri prvom porode som mala muza pri sebe od prvej kontrakcie az do konca a v podstate aj vsetky dni co som bola v nemocke od rana do vecera bol pri mne...
a teraz rozlietany, prisiel na chvilocku, musel byt doma s malou aj ked ona bola so svokrou, ale velmi nechcela byt, ale co ine sa dalo robit...
nemate nejakych znamych co by vam malu postrazili..ved 7 rokov to uz nie je taky vek zeby nepochopila ze chvilku musi ostat bez mamky...a niekedy sa mi bojime viac ako tie deti...z vlastnej skusenosti hovorim... 😉

marikaj
23. feb 2010

blumka, známych som už dohovorila aspoň na pôrod, ale nechcem využívať....Navyše, Katka je prváčka, treba sa jej venovať (aj keď je veľmi šikovná a samostatná, diktát si sama nenadiktuje, aj pri čítaní ju treba skontrolovať, matematiku precvičiť...) 2 krát do týždňa ma folklór, raz tanečnú, to asi bude priestor na návštevy MM u mňa. Ale pre mňa to bude veľmi ťažké, sľúbila som si, že malá sa nebude cítiť odstrčená, keď sa braček narodí... Nuž, toto bude musieť pochopiť.

blumka
23. feb 2010

marika, neda sa vsetko na 100%, niekde sa musi trosku polavit v takejto situacii 😉 a nemoze na tych par dni prist k vam niekto z rodiny?
ja som tiez sama zvedava ako budeme riesit to aby sa Terezka necitila odstrcena..zatial to u nas vyzera velmi dobre, mala reaguje na babatko velmi dobre..chodi ju mojkat, hladkat, ked place tak ma vola ze ju treba vziat na rucky, pomaha mi pri prebalovani, odnesie plienku do kosa, donesie flasu..ale je pravda ze sa nemusim malej venovat tak ako ty, co sa tyka skoly...no nejako sa to bude musiet zvladnut...ono to pride samo a vytvorite si aky taky spolocny rezim aby sa ani jedno dietatko necitilo same 😉

nell201
23. feb 2010

Blumka, teraz som si vsimla,ze obe deticky mas narodene v jeden den.To je zaujimave 🙂 .To sa nepostasti hocikomu 😉

blumka
23. feb 2010

nell, no s tym druhym sme to trosku s panom doktorom naplanovali 😀 termin som mala 16.2 a cisarsky mi chceli robit 10.2 tak som poprosila ze ci nemoze byt o den skor 😀

katka888
24. feb 2010

ahoj nell,
mozem sa ta spytat, ci nahodou nevies meno toho anesteziologa, co nam daval " davky" ? diky

marikaj
24. feb 2010

Ahoj, Blumka, máš pravdu, nedá sa všetko na 100%. Ja som vždy chcela druhé bábo tesne predtým, ako pôjde Katka do školy, aby som bola doma a mohla sa jej venovať. Celkom tak to nevyšlo, ale "vďaka" rizikovému som nakoniec doma bola a čo sa týka podpory Katke - neviem si to vynachváliť. Popri mojej práci si ten nástup do školy neviem celkom dobre predstaviť.
Na druhej strane bola 7 rokov jedináčik a to aj v širokej rodine a je už dosť veľká na to, aby si plne uvedomovala, že už nie je stredobodom pozornosti. Ale verím, že to zvládneme. V najhoršom prípade sa stretneme aspoň na chodbe, ak budem schopná chodiť - čaká ma dosť ťažký zákrok.

Mám ešte jednu otázku: ja by som mala byť hospitalizovaná ešte pred cisárskym. To budem najprv na 16. a potom ma presťahujú, alebo pôjdem rovno na 17.? Ako to bolo u Teba, Blumka?

nell201
24. feb 2010

Katka,na blocku od pedy mam meno doc.FIRMENT.

nell201
24. feb 2010

Marikaj,ked ta hospitalizuju pred zakrokom,tak prevdepodobne na odd.17A na 17B su mamicky s babatkami. Na 16 je zenska gyn.

sabiatko
24. feb 2010

ahojte 🙂
mam taku prakticku otazku... pytala som sa naposledy uja pri parkovisku, ze ako je to s parkovanim a vraj tam je pred nemocnicou miesto pre auta, kde ma teda manzel dovezie, ale potom musi odist preparkovat dakde inde. tam pred arealom je neplatene parkovisko, ale vecne obsadene a potom je tam nalavo platene. no a mna by zaujimalo, ze ked mi porod bude trvat povedzme 10 hodin, ci musime platit parkovne za 10 hodin na tom parkovisku, alebo je tu moznost, ze ked odparkujeme pred nemockou, tak manzel tam moze nechat auto a ist so mnou do nemocky a vratit sa po porode preparkovat, alebo ci ma aspon moze odprevadit na porodny sal, aby vedel, kde som a potom preparkovat...??

blumka
24. feb 2010

sabiatko, nebudes platit za 10 hodin, lebo tam je nejaka max. cena, a ta je tusim nejake 3 ecka, no nie som si s tou cenou 100% ista ale isto je to menej ako keby si mala platit za 10 hodin...a este jedna vec, keby ze manzel odchadza z parkoviska po siestej hodine tak uz su otvorene rampy, cize neplatite nic 😉
marika, ja som sla do nemocky v den cisarskeho ale myslim ze ak aj pojdes skor tak ta daju na 17A, tak ako pise nell 😉
a katka to isto zvladne, uz je velka slecna a bude chciet byt mamine oporou, neboj 😉

sabiatko
24. feb 2010

no tak to je velmi dobra sprava, diki blumka 🙂 mm bude so mnou cely den, takze isto bude odchadzat po siestej, takze to bude zadara 🙂 buducu stredu tam zas idem, tak sa toho uja v budke teda preventivne opytam, kolko je max za den, to je super, ze maju takuto maximalnu taxu...
a este by som potrebovala vediet... ked ma manzel odprevadi do nemocnice, ma mi rovno zobrat aj kufor so vsetkymi vecami pre mna a babatko, alebo mi ma pre to zbehnut po tom jak porodim? ja by som to totiz mala rada hned pri sebe...

blumka
24. feb 2010

sabi, ja som nabehla s kufrom a cestovnou taskou 😀 mala som tam uz vsetko aj pre seba aj pre babo, okrem teda veci v ktorych sla mala domov, tie mi manzel doniesol az ked nas prepustali...
a ta taxa za cely den je hned na tej velkej tabuli pri vchode na to parkovisko 😉

katka888
24. feb 2010

sabiatko,
mna si doktorka nechala v nem po kontrole, takze som volala drahemu, nech pride aj s taskou, on bol taky vystresovany, ze nevedel, ci zamkol auto, takze kym mi robili monitor, siel k autu, tzn ze aj tvoj drahy stiha preparkovat, potom, ked mi robili klystir, siel domov pre toaletak a pribor, a este sa stihol aj najest, takze v pohode...
mne doniesol tasku rovno, tu mi dali na vzdycharni k posteli, a po pororde ju vzal a odniesol na izbu, ked ma tam niesli, takze tasku je kde dat. kedze to bol moj prvy porod, mala som sice veci rozdelene ... v jednej igelitke som mala veci k porodu, ale som bola taky saso, ze som sa v tej taske pocas "kontrakcii" hrabala aspon 5x. 🙂

blumka
25. feb 2010

ja som tiez mala veci rozdelene... v jednej len pre mna a v druhej pre Juli plienky, utierky a deku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre