Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

blumka
2. mar 2010

sabi, uz si plan ukazovala porodnikovi? nechcem ta strasit ale myslim si ze ho v novej nemocnici nebudu chciet respektovat...
co sa tyka C, tak ako vravi marika...pri akutnom sa ta nikto pytat na spinal al epi pytat nebude a pravdepodobne ti urobia celkovu narkozu.
v novej nemocke ti asi nedovolia vybrat si polohu, jedine mozno na nadstandardnej porodnej sale.
a davajte pozor na dokrmovanie, rovno stcia detom flasu

shaarka
2. mar 2010

blumka, co je to - davat si pozor? nabliakat na nich? upozornit kazdu smenu 3x? alebo co... 😒

kati, takze erarnu koselu mam len pri porode a potom sa mam prezliect do svojho, hej?

katka888
2. mar 2010

shaarka, ano
mne na druhy den tj po porode vymenili koselu, ale potom na dalsi uz nie, to som si davala vlastnu
takisto potrebujes podlozky vlastne pod seba, lebo tu mi tiez vymenili len ten prvy den a potom uz nie. a ked tecies, tak aby si nezaspinila plachtu, je dobre mat tu podlozku. to kupis v zdrav potrebach, ja som ju uz na treti den nepotrebovala, ale niekto potrebuje dlhsie, zavisi to od toho, ako budes krvacat.

shaarka
2. mar 2010

hehe, nesmiem zaspinit plachtu 🙂 o podlozkach viem, mam pripravene.
ale ked zaspinim plachtu tak co? daju mi to k nahrade? 😀

kati, menovkyna moja, jak ti dobre, ze uz to mas za sebou. a ja chcem dva tyzdne po porode tak frajersky pisat 😀 😵

shaarka
2. mar 2010

mohla by som ta poprosit potom o skontrolovanie mojho zoznamu? aby si mi dopisala, co si mam vziat a co mi naopak netreba.

blumka
2. mar 2010

shaarka, ano..upozornovat donemoty...ale ked budes mat babo pri sebe od prveho dna tak si to ustriehnes..
a mne napr. podlozky nebolo treba vobec, lebo mi stale davali oni svoje..
a koselu som dala vyprat, tu co som dostala pri prichode a potom pri odchode som si pytala sestricky dalsiu, lebo aby ti dali tvoje veci v satni musis im vratit koselu

shaarka
2. mar 2010

😀 😀 😀 to fakt? taky problem s koselou? ze nieco za nieco? hehe, to ma pobavilo 😀
pojdem kuknut asi do cinana, ze ci nepredavaju nejake trapne kosielky 🙂 aj im ju tam necham 😉

katka888
2. mar 2010

shaarka, nic sa nestane 🙂 kazdy den chodi sanitarka a pyta si ci treba vymenit plachtu, ide len o tvoj lepsi pocit, ze nespis na spinavej plachte 😉

ako tak citam, bola som na najdrahsej izbe a amal som najmenej servisu... aj toaletak svoj aj podlozky.... hroza :D

a shaarka neboj, raz dva to zbehne a potom budes najhappy najunavenejsia zena pod slnkom :D

blumka
2. mar 2010

shaarka, no uz dolu na prijme ked sa budes prezliekat, podpisujes papier ze im tam nechavas svoje veci (oni tam napisu ze co) a ze oni ti davaju koselu...ale sestricky ti aj same povedia ze ked zaspinis alebo ked si budes chciet vzat svoju, tak ze im ju mas dat a potom pri odchode pytat druhu aby si mala daco vymenit 😀

kati, toaletak som mala tiez svoj 😉 a kym som lezala nemohuca po CR tak aj vlozky mi davali svoje..potom uz ked som sa postavila a zacala chodit uz nie..

martinkah
2. mar 2010

baby, co ste este neboli na 16.p. na USG - takto to maju lekari podelene:
PON - Hoppan
UTO - Boszormenyi
STR - Knop
ŠTV - Suchánek
PIA - Murín
To len keby ste sa niektoremu chceli po tom, co ste tu citali, vyhnut 😉 Ja som bola teraz dvakrat u Hoppana, ten je fajn.
A pripajam sa k "fanynkam" Dr. Rosakovej, pri prvom babe som k nej chodila, ale v case mojho porodu bola na dovolenke, aj teraz som s nou uz hovorila, tak snad to uz vyjde a nikam mi neujde..
Pokial ide o porodny plan, nechcem vas sklamat, ale v reali to je vsetko inak ako na papieri.. Ak ste pred casm sledovali serial o porodniciach v Mama a ja, aj o tejto nemocnici to bolo vsetko krasne napisane, ale kto tam uz rodil, vie svoje.. mna hlavne hneva, ze sa na novorodeneckom dokrmuje UM ako sa sestrickam zachce... pridu za vami na izbu, ze beru maleho na nejake vysetrenie, vytrhnu vam ho z ruk pocas dojcenia a vratia ho s tym, ze vam ho dokrmili (aku skvelu vec pre vas spravili, si asi myslia).. lebo babo plakalo, tak aby ho upokojili, strcili mu flasu... ja, co som to zazila,sa budem snazit, kedze predpokladam, ze to zasa bude sekcia, cim skor vstat na nohy a nespustit z maleho oci ani na sekundu, nedat im ho do ruk, ak to len pojde...

katy2
2. mar 2010

to vsetko je pravda s tym, ze najlepsie je mat dieta pri sebe... ale ked ma zltacku, tak vam ho aj tak zoberu... a ked som rodila, bolo velmi vela deti so zltackou... aj moja ju mala.... 😖

blumka
2. mar 2010

moja mala bola pod svetlom 12 hodin a ziadala som ich aby mi ju na kojenie nosili...chvalbohu vyhoveli...ono vsetko sa da ked sa chce...sestricky tam su na to aby vam vyhoveli, je to ich praca a zvlast ked same dobre vedia co moze sposobit flasa a UM u kojeneho dietat...oddelenie kde lezi mamicka nie je tak daleko od toho kde su novorodeniatka a nie je ani problem zajst za babatkom a nakojit ho, napr. tak orientacne skusit kazde 2 hodky..to by malo vydrzat, zvlast zltackove deti, ktore su spave pytaju papat aj vo vacsich intervaloch.
jednoducho ak si nezelate um a flasu tak si musite deti fakt strazit

martinkah
2. mar 2010

no, musime sa ozvat a byt obcas aj drze - teda podla nich... moj maly mal tiez zltacku, bol spavy, ja som po sekcii vstala az po cca 54 hod. a lezala som na 17A, uplne na konci chodby, takze to bola celkom dialka...
takze rada pre vsetky buduce mamicky.. deticky si strazit, mat ich co najviac pri sebe a nebat sa ozvat! (aj ked po porode vplyvom hormonov asi nebduem v takej bojovej nalade ako teraz, hmm)

shaarka
2. mar 2010

dakujem za cenne rady 😵

nell201
2. mar 2010

No aj mne maleho parkrat dokrmovali,ale viem ze iba striekackou.Videla som na vlastne oci,ze to robili striekackou,ked som si raz isla po maleho na novrodenecke.Co sa tyka podloziek,ak som ju nahodou zaspinila, bez problemov mi dali cistu.Ked bol maly pod svetlom koli zltacke,tak ho nedokrmovali,ale riadne mi ho nosili na kojenie s ostatnymi babenkami,bez toho aby som im nieco hovorila.

shaarka
2. mar 2010

nell, super.

a inak preco dokrmuju, ked ma zena dost mlieka?????

blumka
2. mar 2010

shaarka, oni dokrmuju tie prve dni ked este mlieko nie je, mna by skor zaujimalo preco dokrmuju predtym ako donesu babo na prisatie... sak napapane uz nebude chciet sat a pekne si na prsniku pospi...a dalsia vec prve dni staci babu glukoza a nie hned nutrilon...

sabiatko
2. mar 2010

marika, keby bola nutna sekcia, tak isto nebudem cakat na epidural... to je prave to, ze podla situacie mozno nieco zmenim. preto tam mam napisane, ze chcem, aby ma o vsetkom informovali a s mojim suhlasom mozu robit aj to, co nie je v plane.

shaarka, to holenie prave preto, ze sa chcem doma oholit, sa obavam, aby ma tam neporezali. ked to ale povedzme doma nestihnem alebo ja neviem, co by mi do toho doslo, tak to urcite necham na nich... ale ratam, ze uz budem do nemocky v tomto smere pripravena. tu klyzmu by som chcela v pripade, ze to nepride samo pred porodom, lebo inak by to asi prebehlo pocas neho a to by som sa troska hanbila 😅 s tym jedlom, ja by som jedla len hroznovy cukor, take fajne cukriky, ale pravdu povediac ma nenapadlo, ze by to mohlo dako uskodit. akoze odzaciatku tam neplanujem bufetit 😀 len niekedy sa ten porod moze natiahnut aj na 12 a viac hodin a to by som bez prisunu dakeho cukru a vody asi tazko zvladla, takze pre istotu to tam budem mat so sebou a ked uz budem odpadavat od hladu a smadu, tak si dam 🙂 co sa dokrmovania tyka, mliecko sa vytvori asi tak po 3 dnoch, dovtedy babo nepapa, preto aj troska schudne, ale vraj to tak ma byt. ale budem si ho davat prisavat, aby sa mlieko cim skor spustilo, aj odsavacku si so sebou berem, aby som to nastartovala. ak nebudes mat mlieko, tak samozrejme oni dokrmia. mali by mat aj materske mlieko, neviem, ci sa za to plati, no keby nemali nic ine, len umele, tak po tych 3 dnoch by som mu aj umele dala, sak daco jest musi a najlepsie tou striekackou alebo lyzickou. ale myslim si, ze to bude v pohode a budeme mat mlieko 🙂 zajtra si kupim caj na tvorbu mlieka, hadam zaberie. minuly tyzden som si davala gravimilk tiez na mlieko, tak hadam s tym nebude problem. inak chuti superne 😝

blumka
2. mar 2010

sabi, ak sa planujes oholit sama doma tak to nemusis davat do planu..lebo ak to tam das tak to znamena ze nechces byt oholena vobec 😉 klystir ti daju asi tak ci tak..ja som pred CR nejedla nic od vecera pondelka, rodila som v utorok na obed, doma ma dvakrat prehnalo a aj tak mi ho urobili..tak s tym rataj...
hroznovy cukor je ok, aj par glgov vody ale viac ti nedovolia aby si nemala plny zaludok v pripade akutneho CR, co by mohlo skomplikovat operaciu.
a co sa tyka toho dokrmovania...mne hned prvy den sestricka povedala ze deti sa dokrmuju nutrilonom..takze ak chces vyslovene materske mlieko pripomen im to..a tiez tu striekacku alebo lyzicku. po 3ch dnoch sa mlieko pusti vacsine zien, dokonca aj tym po cisarskom,takze podla mna nie je dovod na dokrmovanie nutrilonom alebo niecim inym okrem glukozy...

sabiatko
2. mar 2010

no jasne blumi, to im poviem, nech mi ho nedokrmuju, sak to je prirodzene, ze zo zaciatku babatko nepapa. okrem toho, ked uz raz budem musiet prejst na umele mlieko, tak by som radsej bebu chcela a mlieka sa vraj nemaju striedat... moje nervy, ja som normalne kludnej, poddanej povahy, ale ako vidim, sa budem musiet obrnit velkymi ustami a stale vsetko komentovat a pripominat 😀 a na vysetrenia budem chodit s malym, alebo tam poslem manzela, ked nebudem vladat. len neviem, co tam on zmoze, ked po slovensky nevie... ale tak aspon mi zreferuje, co sa dialo a budem moct na to reagovat.

neviem, nakolko (ne)budu respektovat moj plan, ale stale lepsie to mat na papieri, nez keby mali az moc velke pole posobnosti. takto sa hadam aspon budu snazit a ak ne, tak sa budem stazovat. take ze beru babo na vysetrenie a donesu mi ho dokrmene umelym mliekom... to by som sa na to pozrela.

sabiatko
2. mar 2010

inak blumka, to ked ti po tom vsetkom dali klystir, to si nebola dehydrovana? sak ani zabrat nemohol, ked si nic nejedla. mne akoze klystir nevadi, ked mi operovali appendix, tiez mi ho dali a vobec ma to netrapilo. ja len ze ked to pride prirodzene, tak naco...

blumka
2. mar 2010

sabi, a ked ti povedia, ze tvoj plan neakceptuju aby si si hladala inu nemocnicu? lebo co oni nepodpisu nemusia akceptovat a respektovat..takze preto ak si zazmluvnujes lekara ukaz mu to pred porodom 😉
no mne dali ten klystir s tym ze tak 5-6x pojdem na wc..sla som len raz...tak asi vo mne este nieco bolo 😀
a neviem ci budes moct ist s malym na kazde vysetrenie...mne ani nepovedali ze ju beru na nejake..len ze ju napr. beru vazit a potom na druhy den zrazu mala vsetky vysetrenia za sebou...ja som napr. odmietla ockovanie na tbc

sabiatko
2. mar 2010

ani ja nechcem ockovat na tbc. to mi hadam povedia, ze idu ockovat...? som myslela, ze to musia akceptovat, to mi ma aj niekto podpisat? som myslela, ze im to dam a bodka. no som zvedava, ako to cele dopadne. a na tie vysetrenia isto pojdem, alebo aspon mm, to mi nemozu len tak zobrat babo. ja uz vidim, ako sa tam budem rozculovat 😀

sabiatko
2. mar 2010

no ja si prave nikoho nezazmluvnujem, tak komu mam dat ten plan?

shaarka
2. mar 2010

baby, preco odmietate to ockovanie? zaujimave...

blumka
2. mar 2010

sabi, ty musis ratat s tym ze ti na tvoj plan povedia ze neakceptuju..podla toho ako to v nemocnici prebieha som si dost ista ze ho akceptovat nebudu. a ak ti aj povedia ze akceptuju, tak by som sa na to nespoliehala, pretoze len dokym nemas nieco na papieri od lekarov podpisane tak ich to nezavezuje k nicomu. Ono to je pekne ze porodny plan, mozno to funguje vo svete, ale u nas velmi nie. skus to ukazat prednostovi a opytat sa jeho na to ci je vobec nemocnica ako taka ochotna respetkovat zelania rodicky.
jedna baba od nas z temy, napisala do troch bratislavskych porodnic prednostom gynekologickeho oddelenia list, ci mail, uz neviem, so svojim planom a vysvetlivkami k nemu a ziadala ich vyjadrenie k tomu a ze ci ho budu akceptovat. Z dvoch jej otvorene odpisali ze nie, lebo ze niektore body sa nedaju a aj to tam odovodnovali, jasne ze takymi vecami, ze to bolo jasne ze si oni sami ulahcuju robotu a bolo vidiet ze maju este zastarale nazory a z jednej jej odpisali ze nie je problem. Podla toho si vyberala nemocnicu 😉
no a co sa tyka tbc, malu mi chceli akoze mimochodom zaockovat v den ked nas prepustali...pri detskej vizite nas pediatricka pustila domov s tym ze mi ju este vezmu na ockovanie..a to som asi mala stastie ze to takto nahlas povedala. Tak som odmietla, ze tam je lehota 6 tyzdnov na to ockovanie, ze si ju dam zaockovat tesne ku koncu obdobia. Lekarka s tym problem nemala, dala mi do karty podpisat papier, ze na moju ziadost sa neockuje ale sestricka sa zacala vypytovat ze preco a bola dost neprijemna.

blumka
2. mar 2010

shaarka, neodmietam uplne, ale odmietam do 5 dnoveho dietatka pchat kadejake virusy akoze na obranu pred TBC, ktorou sa pocas 6 tyzdnov co je lehota na toto ockovanie ani nema kde nakazit. a to este nie som rozhodnuta ci vobec dam proti tbc ockovat. Coraz viac si zacinam mysliet, ze cela ta masineria okolo akehokolvek ockovania je len dobry biznis pre niekoho a ze ci je vobec potrebne...ale to je ina tema

bambulka814
2. mar 2010

caute baby,

prepacte, ze Vam tu leziem, len ked som videla vysvietene, ze "nova nemocnica:porod", tak ma az striaslo 😒.

ja som tam rodila a moje spomienky su ako z vojnoveho filmu, uz nikdy viac 😖 hygiena, vybavenie, pristup doktorov, dokrmovanie UM, hoci mlieka som mala na rozdavanie....nova nemocnica je jedna katastrofa a uz nikdy viac.

shaarka
2. mar 2010

blumka, no veru, to mas pravdu s tou rychlostou ockovania.
tuto temu nemam prestudovanu, ale budem musiet.

shaarka
2. mar 2010

bambulka, a vies, ze si prva s takouto skusenostou?? samozrejme nie som idealistka, zazraky necakam, ale takto negativne som si to nepredstavovala... mohla by si prosim rozpisat konkretne, co sa udialo?? dik.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre