Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

alohim
16. apr 2012

Ešte jedna otázočka - sa už asi pýtam ako hlúpa 🙂 som prvýkrát objednaná na poradňu a CTG v 36tt, sú na tom príjme na 2.posch. na to nejaké ordinačné hodiny? Ktoré ste už boli, ako to prebieha? ďakujem 🙂

matonka26
17. apr 2012

@alohim a to ta neobjedanli aj na konkretnu hodinu? bo ja som vzdy mala presny cas...tak ked nemas hodinu tak radsej doobeda ale su tam aj poobede ale tak ja by som si to rano odkrutila a mas pokoj...ja som to ctg akoze nemala velmi rada ako bolo super pocuvat babatko len mne tam bolo dlho...musis lezat a to s takym bruchom je obtiazne lezat takmer bez pohnutia pol hodku..ako ked ti uz je zle na chrbte mozes sa v pohode aj na bok otocit 🙂 budes mat okolo bruska taku sondu alebo ako by som to nazvala a to ti bude snimat tep babatka.su tam dve postele resp. dva pristroje, takze sa moze stat ze tam budete 2 mamicky..ale ked si tam sama tak aj partner tam moze byt s tebou 😉

alohim
17. apr 2012

@matonka26 Nie, presny cas nemam, ale vdaka za odpoved...asi tam pojdem rano 🙂 no mne sa na crbte hozne lezi, snad to prezijem 😉 tak este raz diky

dany1986
17. apr 2012

@alohim ja som tiez mala stale urceny cas kedy mam prist ...no aj pre mna to bolo dost hrozne tam lezat 30min,,noo a ked na teba sestricka zabudne tak si tam polezis aj hodinu 🙂)

dany1986
17. apr 2012

@lenemmka nie neboj sa nedaju ta k nim ja om dvakrat lezala po porode na odd.rizikovom 🙂 ma to vyhody ak nelezis na poporodnom odd.ale na rizikovom ale zase aj nevyhody ...vyhoda taka mensia navstevy kedy chces aj na izbu , tam na poporodnom na to davaju velky pozor 🙂 nevyhody ..ze si tam zabudnuta ako keby si ani neporodila takze vydis sestricku z novorodeneckeho len pri vizitach a ked ti donesie babo 😔 inac ani nevies ze dr. a sestricky existuju 😀

lenemmka
17. apr 2012

@susan66
@dany1986 Dakujem Vam za vase odpovede. Ste zlate 🙂 a babatko ste mali pri sebe nonstop alebo len cez den?

matonka26
17. apr 2012

@dany1986 😀 prepac ze sa rehocem,ale pobavilo ma to akym stylom si to napisala 🙂

dany1986
17. apr 2012

@lenemmka ak je vsetko v poriadku tak je s tebou babo nonstop,,a ak nie tak len cez den a v noci je na odd..

tehulka_mk
17. apr 2012

@dany1986 Takze na normalnych izbach,kde su tri mamicky,ak je vsetko v poriadku,tak su aj tri placuce deticky?

A ako sa uz pytala @alohim , to co sa konkretne robi na tom CTG?

alohim
17. apr 2012

@dany1986 dnes som sa informovala u svojej sestrick ked som bola pre vyseldky - vraj ak nemam Dr. vybrateho na porod, nemusim sa objednat, ze stale sa tam striedaju na tom prijme a ze ma vysetria. Tak zajtra idem doobeda, snad nebudem "chaosit" 🙂
... a presne to som sa chcela aj ja spytat na ten rooming-in a tiez ak budem ok, nedam im babo 😉 chcem ho pri sebe...ja by som tiez chcela nadstandard - ten dvojpostelovy, uvidime ci bude vtedy volny.

alohim
17. apr 2012

Este mam otazocky pre tie ktore uz rodili -
ako je o s pritomnostou otecka pocas celeho porodu a takisto s prilozenim babatka po porode? beru ho hned alebo daju mi ho bezprostedne po porode na brusko?

mimca20
17. apr 2012

@alohim Ahoj, ja som rodila tam pred 9 mesiacmi, manzela som mala pri porode.S tym prilozenim ti nic nenapisem - lebo nas porod sa skomplikoval, len nam ukazali synceka, ze je zivy, zachraneny a isli s nim na oddelenie JIS (je to na tom istom poschodi 17tke ako lezia rodicky), takze som k nemu chodila kazdy den casto.

alohim
17. apr 2012

@mimca20 teda aj pocas 1.doby porodnej mohol? aj tak vdaka...to ma mrzi, z si to mala komplikovane, no som rada, ze tvoj maly je zdravucky.

mimca20
17. apr 2012

@alohim Pocas prvej doby nie, aspon ja som isla rodit na normalnu salu. Neviem ako toto je, ked rodis na sukromnej sale - mozno tam je to ine, netusim. Ale ked som isla na wc, alebo som sa mala prechadzat po chodbe - nech kotrakcie sa trochu rozbehnu, tak vklude som s nim pokecala von. Ked boli kontrakcie silne, ze lekarka povedala idete rodit, este som isla na wc a mala som povedat manzelovi ci ide k porodu. Ale viem, ze niekedy aj poslu sestricku pre ocina 🙂. Keby nebolo manzela, ako sa poznam nezvladla by som to.... Bol to jediny tatino v ten den, ktory neukludnoval ma, nevravel mi mile slova, ale skor krical na mna, ze mam posluchat lekarov a mam sa snazit. Mozno to ma vyburcovalo k uvedomeniu si tazkej situacie ktora u nas nastala. Maly zastal niekde v porodnych cestach a odchadzal nam, je to tazke pisat, ale nikdy to nepochopim a nevyrovnam s tym, ze co mohlo byt.... Mal tlak len 60 a prvu minutu po narodeni nedychal, mal abgard skore 3z10 bodov. Ale v 5minute detska lekarka bola prekvapena vysvihol sa a nabehol na 9z10bodov takze suprovy bol. Chcel proste zit a to je hlavne.

mimca20
17. apr 2012

@alohim Drzim palce pri porode a hlavne vela vela sil a bojuj stale za to, aby male bolo OK oplati sa to potom. Su uzasne chvile s drobcom uvidis sama, ved mas to zanedlho.

zfidorka
17. apr 2012

@alohim na nadstandardnej porodnej sale moze byt s tebou manzel stale... niektori lekari prikladaju babo po porode aj sami, u inych si to musis pytat sama... ak je pri porode aj otec, tak ti babo nechaju pri tebe aj potom neskor osamote...

susan66
17. apr 2012

@alohim Tak so mnou bol manzel cely cas pri porode,ale ja som rodila v noci nikde nebolo nikoho tak nesedel na chodbe po tme, ale bol pri mne 🙂 Malicku mi hned po narodeni prilozili, narodila sa rano o 4 ja som potom samozrejme zaspala a o 10.00 mi ju priniesli na izbu a bola uz so mnou,akurat mi ju brali a krmili lebo som nemala mlieko a s toho dovodu aj v noci som ju im odniesla, lebo mi v kuse plakala, mlieko mi nabehlo 4 den ked som odchadzala a nakoniec som ju kojila 2 roky 😀

dulkagabulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tehulka_mk
20. apr 2012

Baby? A da sa ist este pred porodom len tak mrknut porodnica alebo novorodenecke? Viete ako v americkych filmoch 😀 A nova nemocnica nepropaguje nejaku predporodnu pripravu? 😕

matonka26
20. apr 2012

@tehulka_mk nie nie nerobi nic,vraj kedysi robila ale tak asi o to nebol zaujem alebo co,pritom urcite by to maminy ocenili 🙂 a jasnacka ze mozes ist pozriet oddelenie aj vipky izby aj saly mas na to pravo,treba sa pytat ked pojdes na kontrolu

julcek
20. apr 2012

ja som rodila pred mesiacom, vsetko sa tam postupne maluje, nadstandardky uz boli toho casu vymalovane, uz nie je nadstandardka s troma postelami uz len s dvoma, dokoncovali toho casu 17 A cize rizikove oddelenie, a uz ostali len tie klasicke izby. V tom case nebola pristupna ani miestnost pre oteckov vraj sa tiez malovala, tak hadam uz je vsetko ok, ze len na chodbe mohli byt, tak ich radsej posielali domov ale pri porode uz mohli byt

kathka0022
20. apr 2012

@tehulka_mk Nedavno tu pisala porodna asistentka,ze robia sa predporodne kurzy,daj si str.161 uzivatelka any395 a tam to je napisane 😉

susan66
21. apr 2012

Nedavno som bola v predajni Maderna a aj tam sa organizuju stretnutia http://www.maderna.sk/ostatne/17340/

1talizmanik1
21. apr 2012

@alohim ked rodis na nadstandardnej sale, moze byt mm s tebou stale a ja som maleho videla az 4 hodiny po porode, tak tiez neviem, ci prikladaju , ale asi nie...

matonka26
22. apr 2012

inak baby co budete teraz rodit,hodte potom nejake foto ako to tam vyzera po "rekonstrukcii" 🙂

alohim
27. apr 2012

@zfidorka @susan66 @mimca20 @1talizmanik1 dakujem krasne za odpovede 🙂

Co sa tyka polohy v 2. dobe porodnej, je to obmedzene na "klasicku" polohu v lahu s vyviazanymi nohami? Da sa to aj troska polohovat do polosedu?

1talizmanik1
28. apr 2012

@alohim ja som rodila na nadstandarde a tam je polohovatelne kreslo 🙂

gelifil
28. apr 2012

@1talizmanik1 A kolko sa plati za nadstandard?Tam s tebou mohol byt niekto pred porodom aj po nom?

1talizmanik1
28. apr 2012

@gelifil hej, tam bol so mnou vkuse 🙂, sice po porode ma presunuli na klasicku vzdycharen, ale potom uz aj tam bol 🙂 a 20 za salu, 20 za manzela, kukni v album, mam tam fotky, jak to tam vyzera 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre