Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

mata1976
26. máj 2012

@zapka21 a poslal ta osetrujuci Dr. alebo si sa pytala ze chces ist.

zapka21
27. máj 2012

@mata1976 normalne ma poslal sam

kathka0022
29. máj 2012

Baby ak chcem si vybavit pre istotu epi to kedy mam ist na to poucenie?ci to ma posle dr.ked uz budem chodit na poradne do nemockx,alebo ma moze poslat aj moja gyn?a kde sa to chodi na to poucenie?

matonka26
29. máj 2012

@kathka0022 mal by ta poslat dr ked budes xodit do nemocky..ale uz som sa tu docitala aj take ze to dr ani nespomenul a potom kocka nemala podpisane poucenie cize aj keby xcela epi, ma smolu..takze URCITE sa na to pytaj..na poucenie sa xodi do polikliniky ale nepamatam presne na ktore posxodie 🙂

mata1976
29. máj 2012

@kathka0022 ja som bola min.tyzden. Pojdes na 4.poschodie (nizka budova) na kliniku anesteziologie, daju ti precitat poucenie, potom Dr. vypise protokol k PEDA; mna este poslal na odber krvi koli 'cerstvym' vysledkom co som absolvovala vcera u mojej gynekologicky a zajtra idem pre vysledky. Toto vsetko budes potrebovat, ked ta budu prijmat do nemocnice.

kathka0022
29. máj 2012

@mata1976 Dakujem,a dlho sa tam caka alebo staci ak pridem a zaklopem,😉

mata1976
29. máj 2012

@kathka0022 robia od 8.00 do 12.00, ja som prisla o 11.30 pockala 5-10min a hned som sla dnu; netreba sa ani objednat. A sla som tam sama, bez toho aby ma tam poslal Dr z centralneho prijmu.

kathka0022
30. máj 2012

Baby to pocas porodu som cely cas napojena na monitor?ci nie?a mozem sa kludne aj osprchovat kedze som na sale videla sprchu?a take nieco je mozne ze pocuvat hudbu napr.ze mi zapnu magic 🙂)

susan66
30. máj 2012

Pokial sa ja pametam nebola som napojena na monitor vobec, myslim,ze osprchovat sa mozes ja som sa sice nesprchovala nebolo kedy 🙂 ale mamicky sa rozpravali ze sa to da, ja som si aj na fit lopte posedela a o hudbe neviem nic, ale asi ked si na nadstandardnej sale tak by sa to malo dat ktovie

strasska
30. máj 2012

@kathka0022 ahoj, na monitor ta supnu iba na chvilu, aj ked pri prvom som tam lezala, ked som uz isla z koze vyskocit, takze som mala pocit, ze tam lezim celu vecnost 😀
sprchovat sa mozes v pohode, ja som bola tusim asi aj 20min a aj skakat na fit lopte sa da... o hudbe neviem 🙂

zfidorka
31. máj 2012

@kathka0022 na nadstandardnej sale je prehravac, tam by si si hudbu spustit mohla... 🙂 a podla mna aj inde, ked si das cd/mp3 prehravac so sluchatkami 😉

susan66
1. jún 2012

Baby vcera som sa dozvedela,ze pana prednostu Krausa odvolali z funkcie, osobne ho nepoznam,ale citala som tu ako jeho vinou zomrelo babetko,tak len tak ze na kazdeho raz dojde 🙂

tehulka_mk
1. jún 2012

Caute baby,tak som sa rozhodla,ze si nikoho nezazmluvnim a hadam to dopadne dobre.Len sa chcem opytat,ako to je? UTZ na 16.poschodi robia doktori takto,ze?

• Pondelok: MUDr. Iveta Rošáková
• Utorok: MUDr. Peter Böszörményi
• Streda: MUDr. Jozef Knop
• Štvrtok: MUDr. Peter Suchánek
• Piatok: MUDr. Branislav Murín

A ktori RODIA v ake dni?Nech aspon viem,kto ma vychyta podla dna,kedy to cele zacne 😅
Este som chcela jednu vec,ze tie pampersky to mam doniest cely balik?A vlhcene obrusky tiez nejaky velky pakel?A este druha vec,ako je to teda s tymi navstevami?Kedy sa smu prijimat?

mimca20
1. jún 2012

@susan66 Jeejj tak to si dala dobru spravicku 🙂. Mne len asistoval pri porode, ale jeho pristup bol otrasny. Myslel si ze je hlava sveta 🙂. Jaaajj doslo aj nanho, nech sa paci.

mimca20
1. jún 2012

@kathka0022 Sprchovat sa mozes, ked stihnes 🙂.

mata1976
1. jún 2012

@susan66 citala som ten prispevok od baby, ktorej pred mesiacom zomrelo babatko. Ja si lekara nevybavujem lebo niekedy je to viac na skodu. Aj ta baba si prednostu vybavila a ako to dopadlo 😢 😢 😢 . Mam tiez kamosku, kt. mala vybaveneho doktora v Saci a totalne sa na nu vykaslal, nechal ju rodit prirodzene pritom maly vazil 4,7kg, pozasivali ju az ku stehnam 😠

Tiez sa musim pytat na USG, posledny mi robila este moja gynekologicka v 30tt, mam depku ci je vsetko OK, ci ma dost plodovej vody, ci nema pupocnik okolo krku...

kathka0022
1. jún 2012

@mata1976 Ked zacnes chodit do nemocky na poradne tak povedz dr.ze na posledy si mala usg v 30tt ci ta neposle mxslim,ze nebude problem,alebo urob jak kamoska chod rovno na 16.posch.a urobia ti.😉😉

jaruskka
1. jún 2012

Tiež som o dr. Krausovi počula kade čo... nedám dopustiť na dr. mikolaja. pôrod mi vyvolával a keď som sa ani po 5 hodinách nezačala otvárať, tak povedal : "nebudeme tu do večera." a spravil mi sekciu. viem, že napr. taký dr. Böszörményi by ma nechal trápiť sa tam aj 3 dni. niektorí lekári nemajú súcit. to bude asi tým, že nikdy nerodili 😠

mata1976
1. jún 2012

@kathka0022 a nechceli od nej listok alebo nieco, ze kto ju posiela? Najradsej by som sla v pondelok ked bude ordinovat Rosakova 😎

jaruskka
1. jún 2012

@mata1976 choď v pondelok k rošákovej, stačí ti materská knižka

susan66
1. jún 2012

@mata1976 no vsetko ma svoje pre a proti, v pripade,ze mas vybaveneho lekara ti robi ultrazvuk zakazdym ked prides aj ta vysetruje a vies na com si, zas je pravda,ze su aj take pripady ako si pisala,ze je vybaveny a vykasle sa na teba no to podla mojho nazoru zalezi od lekara a inak ty si vyberas mozes oslovit kohokolvek a typ padom si vybrat niekoho kto tebe vyhovyje. Lebo vies zas aj take sa stava,ze nechaju pochodovat zenu po chodbe cely den celu noc a nic s nou nerobia a vyslovene jeden lekar (ktoremu sa nechce) caka kym pride do sluzby kolega.

jaruskka
1. jún 2012

@tehulka_mk lekári majú zadelené služby, neviem podľa čoho, takže to nikdy nevieš na koho budeš mať (ne)šťastie.plienok sa ti zíde jeden balík, lebo tam budeš určite aspoň 4 dni ( 8 plienok na deň). a jedno balenie vlhkých utierok, keď sa ti minú, môžeš použiť predsa vodu. a návštevy púšťajú poobede, myslím, že po 14,00 hod. ale keď ti niečo manžel prinesie, tak ho pustia, ale len na chvíľku.

kathka0022
2. jún 2012

@mata1976 Nie nic nepotrebovala ziaden listok,pockala si tam a bolo 🙂)

jk77
3. jún 2012

@kathka0022
@kathka0022 ahoj.na nadstandardnej izbe mas sedacku pre partnera, fit loptu, prehravac,monitor. Sprcha je v prijimacej izbe hned vedla, mozes sa sprchovat, prechadzala som sa na chodbe. . . 🙂

alohim
4. jún 2012

@tehulka_mk Plienok ti staci cca 30 (polovica balenia), prvy den si z nich sestricka potrebne odoberie, fixou napise meno, potom ked mas babatko pri sebe na rooming-in, ty si si s nimi gazdujes sama;)
Navstevy pustaju pobede, po tej 14tej, no zavisi od sestriciek, manzela mi vzdy pustili. Ale vacsina sestriciek tam bola velmi mila a ochotna.
Ja som nemala vybaveneho Dr. a bolo to ok - musim pochvalit pristup Dr. Rosakovej a Dr. Suchanka, co mi robili sekciu, takisto aj Dr. Molokac na vizitach bol velmi mily, zaujimal sa o nas, vysvetlil, rozveselil. A primar sa mi tiez zdal ok, on rozhodol, ze to bude sekcia a nie vyvolavacka, lebo moj maly bol ohrozeny (veliky plod, stara placenta, uz malo plodovej vody), takze ma nenechali trapit sa s rizikami, ze maly sa zasekne alebo pridusi.

mata1976
4. jún 2012

@alohim kolko vazil maly po porode? Mne dnes na USG povedali vahu 4,5kg tak mam z toho depku ☹

alohim
4. jún 2012

@mata1976 no moj mal USG odhad 4,2 - 4,7kg po 6 dnoch prenasania, nakoniec vazil 4,2kg.

mata1976
4. jún 2012

Baby, neviete ako to vyzera na poporodnom odd.v tychto dnoch? Maju vela rodiciek? Je sanca dosta sa na nadstandardnu izbu?

gelifil
4. jún 2012

@alohim ahojky, tak uz ste doma???gratulujem!!!!Kedy sa nakoniec narodil?Viem, ze si mala termin 20., lebo to moje narodky 🙂

moncicip
5. jún 2012

@mata1976 Na nadstandard sa dostanes urcite aj ked nie hned. Ja ked som rodila dali ma najskor na pooperacnu na pol hodinu asi, potom sa nadstandard uvolnil a hned ma prekladali. Len uz pri prijem na porodny sal musis nahlasit ze mas zaujem o nadstandard aby ti drzali miesto ked sa nieco uvolni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre