Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

gabika7706
30. sep 2012

@lucianak mozes mat aj svoju koselu, ale lepsie je vyuzit ich ponuku pocas porodu 🙂 a potom sa prezliect do svojho, cisteho ...
pre babetko plienky, vlhcene obrusky, aspon 2 latkove plienky (na odgrnutie a pod) a neviem ako bude, pre istotu maj nachystanu nejaku malu deku, aby Ti priniesli z domu, keby bolo velmi chladno na izbe, ja som mala maleho prikryteho bud u mna v posteli paplonom alebo v postielke dekou, prip. este rukavicky (ak bude spinkat radsej s ruckami vonku z perinky) a ciapocku, pre istotu, ale tych maju dost myslim 🙂

kmkke
1. okt 2012

@lucianak No ja som furt vymákla len jedného a doktorka bola strašne zlatá, ešte sme srandovali, že či ostávam alebo idem domov (ja som chcela rodiť a rodiť 😀 ) Na pôrod ti dajú ich košeľu, taký majú postup. Ak sa chceš potom - po pôrode, prezliecť do svojej, môžeš, ale košeľu si nechaj, musíš ju vrátiť na prízemie. Prípadne môžeš každé ráno poprosiť sestričku nech ti donesie čistú a vymeniť za túto použitú. Ja som sa po 2 dňoch prezliekla do svojej, a potom (po 4 dňoch) som pýtala nemocničnú, lebo manžel hrešil že musí brať každý deň domov prať - mala som 3 na výmenu. Bolo strašne horúco, potila som sa jak kôň a necítila som sa dobre stále v tom istom, a takto sestrička doniesla vypratú peknú bielu vyžehlenú košeľu a mne bolo fajn 😀 Pre bábo ti stačia plienky a vlhčené obrúsky, ja som si brala aj jednu bavlnenú plienku, predsa dieťa po jedení trocha vygrcká, tak aby som mala na utieranie ústočiek, prípadne ak ležal vedľa mňa na posteli, tak som mu ju dávala pod hlavu aby mi neogrcal vankúš. A brala som si okrem popôrodných vložiek aj jednorázové podložky do postele, prvé dva dni žena dosť krváca a ja som zakrvácala nielen plachtu ale aj paplón 🙂 Joj, a manžel mi doniesol deky - také do postieľky, kočíka (rozmer asi 90x60cm), lebo sú na izbách postieľky, ale s takou akoby fóliou na spodku a keď som tam dávala malého, tak mi pripadalo že mu v noci bude zima (nikde sa nedajú otvoriť okná ale nám sa to podarilo, takže sme v noci vetrali), len tak tam ležať v perinke, takže jednu deku som dávala na spodok a druhou som ho ešte prikrývala pre istotu aby pri tom okne nenachladol. Oblečenie ti netreba, obliekajú bábo do nemocničného (v perinke a košieľka na zaväzovanie a okolo nôh len obtočená plienka), keďže aj tak chodí na rôzne vyšetrenia (rontgen hlavy, ortopéd a pod), takže ich len vyberú z perinky raz dva vyzlečú a ide im to rýchlejšie akoby mali ešte vyzliekať nejaké vrstvy. Vedľa kočka si obliekla do svojho a aj tak jej ho prezliekli naspäť a vrátili jej veci s tým, že keď pôjde domov, tak si ho môže obliecť.

lucianak
1. okt 2012

@gabika7706 Tak to asi hej, lepšie bude, ak sa zababre ich košeľa 😀
Dneska som si tak zhruba chystala veci a čo to ešte treba dokúpiť no a malému som pripravila aj tenkú čiapočku a rukavičky, deku a aj látkové obyčajné biele plienky. Veď ak by niečo chýbalo, tak manžo donesie.

lucianak
1. okt 2012

@kmkke Wau, to si teda mala šťastie, keď si stále toho istého schytala. Aj ja tak ceeeeeem 😀 Neviem prečo, ale ja mám z doktorov strach, preto aj keď som si hľadala gyn., tak len ženu. A čo som šla na 3D, tak ku dokimu a taaaaaaaaaaaak som sa hanbila a pritom len utz cez bruško robil 😀
Super, že dávajú ich košele, veď práčovňa funguje, tak májú stále v zásobe. Tiež som myslela, že pokiaľ budem viac krvácať, tak si nechám ich košele a ak sa to zlepší, tak sa prehodím do svojej.
A mohla by som cez deň pobehovať aj v obyčajnom nohavicovom pyžame? Lebo ja košele nemusím 😖 V novembri už horúco určite nebude, tak potenia sa nebojím, ale tak aby som mala na striedačku.
Látkové biele plienky som si nachystala, tiež mám aj tie podložky pod seba.
Malému som nachystala len tenkú čiapočku, rukavičky aj deku pre prípad, aj by bolo chladnejšie na izbe. Oblečko viem, že dávajú ich. A stačí potom doniesť svoje, ak pôjdeme domov.

Ak by náhodou ešte niečo mi napadlo, môžem ťa pootravovať? 😅

kmkke
1. okt 2012

@lucianak V pohode, otravuj koľko môžeš 😀 A môžeš aj nohavicové pyžamo, mali ho aj dievčatá na iných izbách. Ja som tiež nohavicová, ale pravdu povediac, bola som po cisárskom a mne by vtedy nohavice dosť vadili, takže ja som bola spokojná s košeľou. 😅 Keď nebol nikto na izbe (myslím návštevy, vyhrnula som košeľu a luftovala jazvu, s nohavicami by bol trošku problém 😝

lucianak
1. okt 2012

@kmkke Vďaka za ochotu, cením si, že pri malom ťa takto môžem obťažovať 🙂
Super, že to pyžamo sa môže. Takže jedna košuľka a jedno obyčajné 😀 Ja som zvedavá, čo mi povedia v tej nemocke.
Dneska som tam volala a mám ísť na to ctg budúci utorok na 9tu. To budem 36+2.
Keď som sa doma merala minulý týždeň, tak bruško okolo 93cm a panva 89cm. Neviem, neviem, či budem vedieť rodiť normálne. Ale podľa utz v 30tt mal malý 1280g, takže veľké bábo asi nebude.
Ale som zmierená aj s cisárskym aj s normálnym pôrodom. To by mi mali aj oni pomerať panvu a oboznámiť ma, že čo ma čaká, nie?

lucianak
1. okt 2012

@kmkke A ešte mi napadlo. Treba si vziať aj nejaké veci k sebe? Lebo predpokladám, že po klystíre pôjdem do sprchy, tak nejaké hyg. veci, osušku, šľapky, vložky, vodu n ejakú a neviem čo ešte k sebe do vaku. Aby som potom v strese nehľadala vo veľkom kufri.

kmkke
1. okt 2012

@lucianak V pohode, neobťažuješ. Trápia nás koliky, takže ak malý práve nerumázga, nemá rektálnu rúrku v riti alebo necvičíme s nohami, tak dudluje môj prsník a keďže je to minimálne na hodinu, dokiaľ zaspí, ja sedím pri notebooku a jednou rukou vypisujem 😀 No neviem či ťa bude niekto merať, mňa nemeral nikto ani raz, ani gynekológ ani v pôrodnici nikto nehovoril nič o meraní. To počujem prvý krát 😕 Ja som mala cestovnú tašku rozdelenú na tri časti - keďže má dosť veľké vrecká po bokoch. V strede veci pre mňa na izbu, na jednej strane pre malého a na druhej strane vo vrecku 1,5 litrovú vodu, uterák, toaletný papier dva kotúče, vložky a veľkú osušku (ja som chcela rodiť normálne a počula som že ak chcem mať bábo dve hodiny pri sebe = na sebe, musím mať niečo čím sa prikryjeme, takže som mala prichystanú veľkú hrubú osušku, ktorú som síce nevyužila a potom ju manžel bral domov). V každom prípade si nechaj na vrchu tašky vložky, hyg.utierky a plienky, tie budeš potrebovať hneď po pôrode a sestričky ich budú pýtať a najlepšie je im povedať že na vrchu tašky nech si vyberú 🙂)) Prípadne keď bude s tebou partner pri pôrode, treba ho inštruovať že kde. Môj nechcel byť, vydržal akurát na chodbe a aj odtiaľ by zdupkal keby mohol, takže som sa pripravila 😠

matonka26
2. okt 2012

@lucianak inak o tej panve som ani ja nepocula ze by to vobec niekde merali...ani u mojho ani v nemocke...to potom prosim napis ci tebe ano 🙂

lucianak
2. okt 2012

@kmkke Aj sestra mala problém s kojením, tiež na nej malá visela aj hodku... Ale tak hádam sa to dá doporiadku a malý sa napapá časom aj skôr 😉
Mne dokina povedala, že ma pomerajú v nemocke, ale tak podľa toho, čo píšeš, tak hmmmmmmm..... Ale každopádne sa na to opýtam. Lebo radšej potom chcem ísť na cisársky, ako sa trápiť normálne a potom ma akútne budú rezať. Jooooj, len to nie... 😖
Tak tieto veci, čo si popísala si hodím do nejakej väčšej tašky a dám to navrch do kufra.
Manžo isto nebude pri pôrode, on je taký citlivejší a budem rada, ak neodpadne na chodbe 😀 takže s tvojím si môžu potriasť rukami 😀
A prečo si rodila sc?

lucianak
2. okt 2012

@matonka26 Oki, dám vedieť. je na to také meradlo, vyzerá to ako megakružidlo, my sme si z toho na praxi robili srandu 😀

kmkke
2. okt 2012

@lucianak My nemáme problém s kojením, malý papá rád, len keď ho bolí bruško a nevie sa vyprdieť a vykakať, pomáha jedine dudlovanie na cicke, cumeľ vypľúva, takže preto ho tam mám aj hodinu 😀 No sekcia preto, lebo sa mi nejako zastavil pôrod. Do takej 14 bolo všetko fajn - bolesti od 3 rána, otvorená na 1cm, po vyvolávačke a oxytocíne otvorená na 4cm, prepichli vodu aby sa to zrýchlilo a ... nezrýchlilo ☹ Čítala som, že po prepichnutí vody sa rodí do dvoch hodín (aspoň u 99% ľudí hej, len u mňa nie), o 16 doktorka krútila hlavou, že čo sa stalo a o 19 sa ma pýtala či sa chcem trápiť ďalej, alebo ideme na cisársky. Ja som už toho mala dosť, nejedla som už 24 hodín - lebo ráno o pol 5 keď sme išli do pôrodnice som nemala na nič chuť a jedla som deň predtým naposledy a tešila som sa na hamburger jak na spasenie (dala som si ho hneď jak ma pustili domov 😀 ). Aj keď mám pocit že už keď ma pripravovali na sekciu, a liezla som na stôl sa to asi pohlo, lebo zrazu sa vyvalila zo mňa zvyšná voda a začali fest bolesti, ale to už ma nikto nekontroloval zospodu a ja som nemala ani silu aby som ich zastavila a pýtala sa rodiť normálne. Hneď nato mi dali epidurálku a mne už bolo všetko jedno - hlavne že nič nebolelo 😀

lucianak
3. okt 2012

@kmkke Moooja zlatá, tak toto muselo byť... ja presne toto necem zažiť. Ale verím, že ti už bolo všetko jedno, hlavne, aby si to mala čím skôr za sebou 🙂
Inak už som si čo to pobalila aj bokem do vačku, aby som to potom nemusela ťahať z kufra. Vložiek stačí len pár ks, že?
Ešte dokúpime vody, aby mi potom manžel mohol stále doniesť nádielku, nebudem tam s celým balíkom frajerovať 😀 Ale to len takú nejakú kojeneckú, bez bubliniek asi...

kmkke
3. okt 2012

@lucianak Najlepšie bez bubliniek, mne manžel doniesol Lucku s obsahom O2 a pálila ma žáha jak besná, čo dovtedy som nič také nepoznala. Celé tehotenstvo som pila len Rajec materinu dúšku a po pôrode som ju nemohla ani cítiť. Inak spotreba vody ide jak besná, zakaždým keď kojím, držím na jednej ruke malého a v druhej mám fľašu vody, som schopná vychľemtať aj 4 litre denne 😀 No neviem ako tebe, ale zo začiatku - prvých 5-8 dní, som dávala vložky po dva na seba a menila som pomaly každé 3 hodiny. Len v nemocnici som zničili 3 balenia po 20 ks, tak pre istotu inštruuj manžela aby potom vedel kde a aké kúpiť 😅

lucianak
4. okt 2012

@kmkke No jasné, mám 3 balíky vložiek, 2 tie samu a 1 bella tie dlhočizné. K sebe si vezmem hoci aj celý balík. Pokiaľ som mala ms, tak som krvácala slabo, keby som bola humusáčka, tak si nechám 1 vložku aj celý deň 😀 Ale teraz to bude isto iné...
Vody plánujem tie rajec alebo lucku kojenecké, jak čistá voda, ale asi najlepšie.

jaruska118
4. okt 2012

Otazocka...Takze ak chcem oslovit lekára ktorého by som chcela za porodnika, je vhodne prist za nim pocas ordinacných hodin v nemocke?? tie cisla ktore mi vyhadzuje ako kontakty su zvacsa stare alebo nefunkcne a aj tak preferujem osobny kontakt. Co myslite? ako ste oslovili svojich porodnikov? Dakujem..

gabika7706
5. okt 2012

@lucianak samu vlozky su kratke, odporucam Tesco Maternity, maju taky ruzovy obal, su dlhsie aj sa mi zdali teda ovela lepsie...ale tie Bella porodnicke vyzeraju byt tiez take dlhsie. A tiez odporucam jednorazove take sietovane nohavicky, daju sa aj preprat (rychle vyschnu) a su fakt ako pavucinka, vobec ich na sebe necitis, ale vlozku drzia pevne. Mam 2 cisarske za sebou a pri oboch som ich mala, super vec.

@jaruska118 ano, najlepsie je ist za Dr osobne 🙂

lucianak
5. okt 2012

@gabika7706 Jasné, tie sexi gaťuše mám 3ks 😀 Využijem aj samu vložky, keď som ich už kúpila a ak bude málo, tak vyšlem manžela po ďalšie balenie. Inak tie bella, ja mám dojem, že majú hádam aj pol metra 😀
No ale 50ks spotrebovať za týždeň, fuuuuu.... To počas ms som toľko ks vložiek spotrebovala za pol roka 🙂

gabika7706
5. okt 2012

@lucianak tie samu su kratke, musela som si (ako aj kmkke pisala) davat aj po dve naraz, preto aj tolka spotreba...to poporodne krvacanie je predsa len ine ako ms 🙂 Mne dlhe vyhovovali, aspon som nemusela pod sebou menit podlozky...

lucianak
5. okt 2012

@gabika7706 Tak to budem asi tiež dávať po dve, alebo meniť aj každú hodinu. Uvidím aké bude krvácanie. Ale ak bude treba dokupovať, tak to už radšej potom tie "kamionky" bella a hotovo 😀 Nech nemám medzi nohami plno vložiek...

biancal
5. okt 2012

ahojte zienky, chcem sa opytat, ci neviete, ako je to s tymi nadstandardnymi izbami? ake su tam poplatky sa nadstandardne sluzby? pripadne otecka pri porode, EPI atd? dakujem pekne 🙂

biancal
5. okt 2012

no nieco som uz nasla, ak to nieje aktualne opravte ma:
Sprievod rodičky pri pôrode 16.60 € (500 SK)
Nadštandardná izba pre rodičku Podľa úrovne od 3,31 € do 23,23 €/1 noc (100-700 Sk)
Izba pre nepretržitý 24hod pobyt člena rodiny 49.79 EUR (1500 SK)
Vami zvolený lekár pri pôrode 165,96 € (5000 Sk)
Epidurál 73,02 € (2200 SK)
...zaujmalo by ma, ta izba pre nepretrzity pobyt clena rodiny je poplatok za den? ak s tym mate niekto skusenost podelte sa 🙂

namarie
5. okt 2012

@biancal no s tou izbou pre člena rodiny nie, cenník trochu nesedí, menili ho 1.2, za partnera je 20 či 22 eur, ale ver, že to stojí za to, EPI som nemala, ale pocula som sestričky ako vraveli, že to dosť zdraželo, len neviem či to bolo 80 či až nebodaj 100 eur, ale dá sa to aj bez toho a to ak nerátam bolesti pred nemocnicou, ale až od prijatia tak som to mala za 28 hodín... Ten rozsah cien nadštandardných izieb tuším sedí a za nadštandardnú pôrodnú sálu sa mi niečo mari, že bolo 20 eur, ale mne bola zbytočná, bola som v celej pôrodnici väčšinu času sama a bolo tam dosť chladno (sestrička mi ju ukázala) vraj tam kúria len keď si ju niekto vyžiada, inak môžem pôrod tam len odporučiť, o mňa sa všetci príkladne starali a to som riadne histercila 😀

eeffka
5. okt 2012

@biancal skusenost mam taku ze sa nedalo dostat na nadstandard izbu za cely cas co som tam bola, takze to neber ako istotu skor ako "milu nahodu" ze bude volne, objednat dopredu sa neda, az porodis, ozves sa zapisu ta do poradovnika 😀
epi neviem nemala som a muz platil tusim tych 16,50 za pobyt pri porode

carmen86
5. okt 2012

@biancal poplatok za osobu pri porode je 22eur, nadštandardna izba je od 3,50e, izba pre člena rodina tam nie je vobec ale skor si myslim ze to je ta miestnost pre oteckov(co je poplatok za sprievod 22eur), zvolený lekár je tuším 169eur a epidural je teraz 110eur, nadstandardna porodna sala20eur

lussy83
11. okt 2012

baby neviem najist na nete priamo stranku na tuto porodnicu..ak ju nejaka z vas pozna budem jej vdacna ak mi ju posle pripadne ju da sem.a tiez tie aktualne poplatky,ktore sa sice mozu este 100krat zmenit ale tak snad nie tak rapidne.no a tiez aky mate nazor a ci mate nejake skusenosti s Mudr.Suchánkom ktory je porodnik v tejto nemocnici..tak isto ma zaujima ako dopredu ma moj gynekolog posle po prvy krat do tej nemocnice na poradnu kde chcem rodit..dakujem za kazdu radu a odpoved..drzte sa.. 🙂

lucianak
12. okt 2012

@lussy83 Ja som tam bola prvýkrát v utorok. Čiže od 36tt. Suchánek je v pohodke, robil mi síce len jeden utz, ale nedovolila by som si na neho povedať nič zlé. Aj baby tu o ňom písali v dobrom...

matonka26
12. okt 2012

@lussy83 ahojky,ja som mala za porodnika Suchanka...takto 🙂 on je taky dost svojsky typek 🙂 ja som ho mala vybaveneho cez svoju znamu..je dost priamy..mne vsetko povedal na plnu hubu ako nevypytal si konkretnu ciastku ale tak zadarmo ku porodu tiez nejde..mne urobil nakoniec sekciu aj ked najprv xcel vyvolat normalny porod ale malej sa nexcelo..tak som vdacna ze som ho mala vybaveneho,nénexal ma trapit sa 😅 potom xodil kazdy den za mnou aj kontrolny ultrazvuk mi urobil...ja som s nim bola spokojna v konecnom dosledku,ale su tu aj baby ktore nanho nemaju dobre slova hlavne kvoli tomu pristupu...

lussy83
12. okt 2012

@lucianak tak ja som za nim bola asi dva krat zhruba ked sa jednalo o tehotenstvo teda ked som este tehotna nebola...ale popravde pristup na jednotku a tak isto aj vseobecne vystupovanie a tak..priatelovi odrodil synov a vsetko bolo ok,tak preto chce drahy aby som isla rodit tam a odrodil ma on..preto sa pytam ake maju skusenosti s nim ostatne baby.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre