Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

lussy83
12. okt 2012

@matonka26 nemaju niektore zeny na neho dobry nazor na margo toho ze im povie pravdu?ako kazdy a kazda sme nejaka..ale radsej budem vediet pravdu ako nejake klamstva..no ale popravde co som s nim ja prisla do styku mne celkom vyhovoval aj ked mas pravdu v tom ze je velmi priami a ako sa hovori s nicim sa "neserie".. 🙂

gabika7706
12. okt 2012

@lussy83 ja, mam , zial, viac zlych ako dobrych skusenosti so spominanym Dr, uz som tu o tom pisala a viac do detailov nebudem, no netykalo sa to priamo porodu (na co sa Ty pytas). V mojom pripade neslo o jeho neohrabanost a spravanie (takychto dr zvladam v pohode a nie je tam jediny taky 😠 ), ale o diagnostiku a zaver vysetrenia (krvacala som, chcel ma cistit, lebo tam uz nic nie je...syn bude mat v novembri 3 roky)

matonka26
12. okt 2012

@lussy83 vacsina na margo toho ze sem tam moze byt troxa netaktny 🙂 plus ako pise
@gabika7706 ona mala aj profesijny problem...ale to viem zatial len tento konkretny pripad ze neurobil spravny zaver...

lussy83
13. okt 2012

@gabika7706 fuha..tak to je velmi vazna vec..no neviem..teraz som ostala dost zaskocena ako sa jeden doktor moze takto zachovat a asi velmi pouvazujem nad tym ci predsa len to bude on...dakujem ti rozhodne za nazor a radu...cenim si to..drz sa 🙂

lussy83
13. okt 2012

@matonka26 no ta jeho netaktnost..clovek ktory s nim uz do kontaktu prisiel vie o com hovori..povedzme si to narovinu.. 🙂 ale pokial je profesional..no neviem asi este velmi pouvazujem nad tym kto a preco.. 🙂

gabikula
15. okt 2012

Ahojte, koľko trvá pobyt v tejto nemocnici po prirodzenom pôrode, ak je bábatko aj žena v poriadku ? V Šaci som rodila vo štvrtok poobede a domov sme šli už v pondelok na obed. Bola som tam spokojná, len sme tam stihli dobehnúť len tak-tak na poslednú chvíľu, a tak sa bojím teraz ísť rodiť tak ďalej, preto som sa rozhodla pre Novú nemocnicu. Som z toho dosť nervózna.

bis
15. okt 2012

@gabikula ked je všetko ok na 4 den ,po sekcii na 5den.

rubinka
15. okt 2012

Hplky mám otázku, sú dovolené v tejto pôrodnici návštevy detí, mám 2 ročnú dcérku a zaujíma ma či ju pustia sa mnou pozrieť sa na bábo ked budem v pôrodnici. Aké sú vaše skúsenosti?

strasska
15. okt 2012

@rubinka nie, navstevy deti su na oddeleni zakazane, napriek tomu som ich tam niekolko videla

rubinka
15. okt 2012

@strasska - takže 4 dni neuvidím svoje dieťa? No super 😒

strasska
15. okt 2012

@rubinka ale ved ty kludne mozes vyjst na chodbu ... ono to je aj tak cele o tom na aku sestricku natrafite, niektore boli ticho, ked videli deti, ine zasa kricali a deti museli odist
je to kvoli tomu, ze deti najskor prinesu nejake bacily, takze tak

zuzky1104
16. okt 2012

@rubinka Ked sa mi narodila druha dcerka, starsia mala 2,5roka, ja som netrvala na tom , aby prisla, nechcela som provokovat, lebo ozaj deticky su najvacsimi prenasacmi, ak nechodi do kolektivu, tak menej, ale predsa. Za mnou chodil len manzel , s dcerkou som bola denne v kontakte a vedela som o nej vsetko, a ona vedela, ze som isla pre babatko, mala sa vyborne, s babkou piekla, varila, s dedkom sa sankovala, a vies si predstavit ako vsetko mohla 😀 proste to vedomie, ze je ok a 4dni, myslim, ze sa to da, aj , ked velmi mi chybala a velmi som sa na nu tesila, no kazdy sme iny a mame ine pomery. Skusit to mozte, bud Vas upozorni alebo nie, mozte sa rozpravat aj vonku , kde su vytahy, alebo zides niekde dole, proste riesenie je. A babetko za ten cas urcite odloz na novorodenecke, nenechaj ho na izbe. Toto bolo vobec nase prve odlucenie s dcerkou, tiez som sa obavala, ze ako to zvladneme, a najma vecer, a v noci, ale vsetci sme to zvladli 😉 Drzim Vam palce!

zuzky1104
16. okt 2012

@rubinka a tak ako pise @strasska aj ja som tam deti zazila, v maji 2009 pri starsej, a niektore sestry kricali, ine nie...ale vies, na izbe jedna mamicka telefonovala s manzelom, nech syncek nejde, lebo nesmie, a druhej prisla dcerka do nasej izby , no mne sa to nepacilo, lebo som tam mala svoje prve babetko, tak sa skus vzit, v druhom pripade som zase bola uplne sama na izbe, tak mi zase bolo jedno, kto , kde chodi, kym nejde do mojej izby, aj ked virusy lietaju kade tade 😀 skusite uvidite 😉

jaruska118
23. okt 2012

viete mi niektora povedat presny postup ako to funguje ked skoncim poslednu poradnu u mojho lekara? kam mam ist v novej nemocnici, ako sa objednat? a da sa objednat aj k danemu lekarovi alebo len na urcity cas? dakujem

kmkke
24. okt 2012

@jaruska118 Prídeš zboku na druhé poschodie na gynekologickú ambulanciu a oni ťa objednajú, môžeš sa dohodnúť na určitý čas pokiaľ nebudú mať práve obsadený termín. Lekári tam pracujú dvaja, striedajú sa po týždni, a keďže budeš musieť chodiť už každý týždeň, tak budeš u jedného aj druhého 🙂))
Jedine že by si mala dohodnutého pôrodníka, tak to sa chodí po ústnej dohode k nemu hore a on ti povie kedy a kde.

mireag
24. okt 2012

Ahojte, pridavam cerstvu skusenost s druhym porodom v novej nemocnici. 🙂
Od 36tt sa o mna staral mudr. Molokac - skvely chlap! 🙂 Na prijem sme prisli s MM pred jednou v noci. Prijmal ma S...nek a strcil mi ruku skoro do krku - hruza... 😒 Otvorena som bola, na moje velke prekvapanie, len na 1 prst. Hore na 17-tom bolo ticho a prazdno. Akurat tam lezali dve zeny na vzdycharni a spali. MM som poslala domov. Sluzbu mala dr. Dianiskova - velmi mila a sestricky takisto. Spravili mi monitor a isla som na vzdycharen, kde sa to zacalo dost rychlo rozbiehat a nebolo pocut nikoho, len mna... 😲 Vypytala som si klistir a sestricka, ze ma vysetri. Bolo 2:45 a ja som bola na 8 prstov. Nestihla som ani klistir, ani epi. Rychlo som volala MM a sestricka doktorovi, lebo som mu nechcela rucat do telefonu... 😅 Dobehli LTT. Ja som si presla na porodnu salu (cislo 1 s oranzovou kozou), kde mi este robili monitor - bolesti siileeene. Dr. prisiel a vravi: "No a teraz porodime." Bolesti a tlak boli take silne, ze som sa nevedela pripravit na dychanie, tak mi to neslo tak dobre, ako pri prvom porode... 😅 Ale bolo to rychle. 3:15 som porodila. Cize porod trval 7 hod. Bez nastrihu, ale so sitim.
Dr. bol cely cas skvely a malu mi dal hned po narodeni na brucho. Zial sa napila vody, tak ju hned brali prec, ani som ju nemala na prsniku, ani s nami nebola tie 2 hod. na sale... ☹ Rano okolo 7.00 mi ju doniesli na izbu (este som nemohla vstat) a potom znova o 9.00 a od vtedy bola vkuse so mnou. Prvy den som bola na izbe s dvomi zenami a na druhy sa uvolnil nadstan. za 24 E a tam sme boli az dokonca. Skvela izba - naozaj odporucam. Citila som sa ako clovek. Makky gauc, pohodlna postel, vlastna cista kupelna, prebalovak, telka... 😉 Personal, tak ako pri prvom porode, zase skvely. Nemozem sa stazovat. Co ma vsak dost obtazovalo boli neustale vizity - normalna zenska, primarska zenska a prednostenska zenska vizita- akoze, kde smeee. 😲 Porodnika sme nemali dopredu zazmluvneneho, tak to MM vybavil na druhy den, lebo mimo sluzby tam nema co robit. Syn na izbu ist nemohol, tak som ho videla len na chodbe. Bola som sa pytat aj sestricky, ci moze ist ku mne izbu, ale nedovolila... Takze tolko moja druha skusenost. 🙂

jaruska118
25. okt 2012

@kmkke dakujem cize a porodnikom by som mala ist skor ako sa objednam alebo az ked sa objednam u nich tam na druhom poschodi?

kmkke
25. okt 2012

@jaruska118 Za pôrodníkom choď napred, uvidíš čo ti povie, či ťa pošle aj na druhé,alebo ti povie že už budeš chodiť len k nemu.

govinda
30. okt 2012

kočky, mám na vás zopár otázočiek ohľadom pôrodu v Novej nemocnici.
Stále síce nie som rozhodnutá či Nová nemocnica alebo Šaca a tak zisťuje. Nikde nepoznám lekárov, takže v podstate by som išla bez zazmluvnenia. A ak ste mali zazmluvneného lekára, aké sú poplatky v Novej nemocnici?
Bol mi odporučený primár tuším, meno teraz neviem, ale neviem, ako je to so zazmluvnením, nadštandardom a pod.

matonka26
31. okt 2012

@govinda primar sa vola Mikolaj tusim 🙂 a baby si ho chvalili 🙂 aj Murin je ospevovany 🙂 aj poniektore zenske dr 🙂 taze na vyber tam je toho dost 🙂 co sa tyka poplatkov,ak pride z domu ku porodu mimo sluzby je to okolo 160 eur myslim ak to nezvysili..nadstandardnych izieb je dokopy 6 ked dobre pocitam a su cenovo oddelene najlacnejsie 3,30/noc najdrahsia kolo 25 e/noc,presne sumy si vies najst na ich internetovej stranke aj fotky tam su tej nadrahsej izby porodnej saly atd...
a ak by si si xcela zazmluvnit nejakeho konkretneho dr..treba ist rovno za nim po 36.tyzdni,tiez sa da zistit na nete kedy ktory dr robi usg( 16. posch. )..ak si nezazmluvnis nokho, po 36. tyzdni na 2. posch okolo centralneho prijmu ( tu vyssie to kocky pisali presne 🙂 )

lussy83
5. nov 2012

baby trosku este k mudr.suchankovi.po tomto vikende mam s nim opet dalsiu skusenost.ako aj predtym aj teraz mozem povedat ze jeho priame spravanie vecsinou stoji "za to",no ako odbornik zatial stale na neho nemozem nic pvoedat..cez vikend som zacala dost krvacat,no ako doktor teda odbornik sa zachoval ku mne velmi pekne,velmi jemne ma vysetril a dost dlho,aby nic nezanedbal,poradil mi velmi vela veci a dost mi aj pomohol.tak isto poveddal ze bl by radsej keby sa necham hospitalizovat aspon na cas,lebo takto ma moze mat viac na ociach a v nemocnici sa predsa len poskytne pacientke lepsia starostlivost ako doma..rproste a v skratke,aj ked ma "zdzubal"za urcite veci zbadala som ako na neho,staci ked sa ta pacientka v ramci slusnosti mu neda a potom je to s nim dobre..

matonka26
5. nov 2012

@lussy83 a co? si v nemocke? a je vsetko ok s babatkom?

lussy83
5. nov 2012

@matonka26 nie neostala som tam..ani za nic.. 😒 dali mi silne antibiotika ale ze keby sa cokolvek zmeni nahodou ze by som co i len zimnicu dostala alebo cokolvek,ze sa i telo bude branit tym antibiotikam,tak mam okamzite prist a hospitalizuju ma,lebo ze v tomto stadiu tehotenstva uz je to velmi nebezpecne kedze i to chyta aj oblicky.. ☹ tak dufam ze nic mi nebude a prelieci sa to,kedze som s tym nemala nikdy problemy... 😖 babetko je v poriadku,teda po gynekologickej stranek som uplne ok,rastie ako ma aj kopka takze to som rada...aj ked v sobotu mi teda vsetko jedno nebolo.. 😢

henrike
15. nov 2012

@govinda, ja som prvu dcerku rodila u Dr. Rosakovej a bola veeelmi zlata!!! Starala sa o nas uz pred porodom, kedze som tam mesiac lezala (a 2 mesiace na Rastislavke, odkial som zdrhla). Ja by som Ti teda odporucala ju. Jedna pani, ktora so mnou lezala si vybavovala primara a dost vela si od nej priamo zapytal! 😖 A pritom vedel, ze pochadza z velmi skromnych pomerov a toto bolo jej stvrte dieta ... Ale mozno sa odvtedy vela zmenilo ... neviem. Ja som tam rodila v r. 2010. A pri rozhodovani zohralo ulohu tiez to, ze dcerka bola hypotroficka a v novej nemocke maju predsa len najlepsie vybavenie na zachranu babatiek. Aj Rosakova bola jednym z dovodov, preco som sla prave tam ...
No a Mudr. Suchanek, tak to je lekar, ktoreho jedineho by som urcite k porodu nechcela a pri tomto mojom druhom tehotenstve som mala doslova nocnu moru z toho, ze natrafim pri porode na neho! 😀 Na poslednu chvilu som sa vsak rozhodla rodit inde ...

govinda
15. nov 2012

@henrike ďakujem za info 🙂 Mne bol odporučený Dr. Urdzik od sesternice, tak uvidíme, ale ešte som sa k nemu neobjednávala. Ale už som rozhodnutá pre Novú nemocnicu práve kvôli novorodeneckej JISke. Zistili mi vysokú zrážanlivosť krvi, pichám si Fraxiparine a je možné, že maličká bude musieť skôr von, tak aj preto Nová nemocnica. A je celkovo menšia, tak pre istotu 🙂

henrike
15. nov 2012

@govinda, jeeej, ja som si pichala Fragmin ... 😀 Toto by nemal byt problem. Skor to, ze malicka je mensia. Aj moja prva bola hypotroficka - malicka, mala pri narodeni 2 130 g, takze som bola rada, ze som bola v Novej nemocke - pre istotu. Ale dcerka to krasne dohnala a nic specialne s nou ani tam nerobili (az na to narodenie sekciou). Tak drzim palce!!! Urdzika poznam este z rastislavky. Nie je on teraz v Novej prednosta???

govinda
15. nov 2012

@henrike no len lekár sa obával, či kvôli tej zrážanlivosti by sa nemohla narodiť maličká skôr a pri tom, že je trochu menšia, tak som začala mať obavy a preto som zmenila rozhodnutie zo Šace na Novú nemocnicu 🙂 Áno, Urdzik je prednosta v Novej teraz

henrike
16. nov 2012

@govinda, ved chapem chapem ... dobre rozhodnutie je podla mna vzdy to, z ktoreho citis pokoj. Takze tak. Ja na Novu nemocnicu nemozem nejak velmi reptat, nebolo mi tam zle. Az na zopar lekarov bol aj personal v pohode - aj porodne asistentky na sale. Ja hundrem len na Rastislavku!!! 😀

zfidorka
16. nov 2012

@henrike a kde si nakoniec rodila?

henrike
17. nov 2012

@zfidorka Rut som rodila v Saci (kam som vobec nechcela ist). Bola mi odporucana jedna mlada Dr. tam, za ktorou som chodila do poradni. Ona vsak nechodi k porodom. Ajtak som sa vsak rozhodla rodit tam a som nadmieru spokojna ... Mala som uzasny porod, personal v porodnici, na sestonedeli i na detskom bol super - vsetko, uplne vsetko tam bolo ok a ak by som mala este rodit, asi by som sla znova do Sace.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre