Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

gabika7706
12. apr 2011

@akika tak ako sme Ti uz pisali nedavno, su tam 4 druhy izieb, obycajne, za ktore sa neplati - tam su 3 mamicky na izbe, sprchu bud maju alebo je spolocna na chodbe, nadstandard ma tri urovne, 1 izba, kde su tri mamicky, maju sprchu na izbe, wc-ko na chodbe, od ktoreho maju kluce len mamicky z nadstandardu, 3 izby jednopostelove, na takej bola @matulka616, tam je len sprcha, wc-ko spolocne na chodbe (pre nadstandard) a 2 izby jednopostelove s full vybavenim a ako som pisala, s normalnou postelou, co som ja osobne velmi ocenila po cisarskom. Je to sice drahe, ale mne to za to stalo 🙂
http://www.fnlp.sk/index.php?option=com_content...

renatazet
14. apr 2011

@sweetsuzi ja do dnesneho dna nerozumiem, preco mi vyvolavali porod tyzden pred terminom, kedze som nemala ziadne problemy. Maloktora sa asi moze "pochvalit", ze bola na porodnej sale 4x, kym porodila. V pondelok v noci som dostala nejaku tabletku do posvy, v utorok rano o siedmej klistir, potom som isla na salu, tam mi v infuziach davala oxitocin. Kedze do siedmej vecera sa porod nezacal, tak ma poslali naspat na oddelenie. Z utorka na stredu sa situacia opakovala, v noci tabletka, rano klistir a opat porodna sala a oxitocin. Kedze do vecera sa porod nezacal, tak ma nechali na porodnej sale na cakacke, dali mi pre zmenu nejaku infuziu na utisenie kontrakcii a tam som bola az do rana. Potom ma opat poslali na oddelenie, to uz bol stvrtok, ze si mam jeden den oddychnut a v piatok opat odznova. Tabletka, oxitocin a do stvrtej poobede zase nic a zase odchod na oddelenie. To uz aj sestricky krutili hlavami a nechapali, ze co to so mnou nacvicuju. Ja som ale uz bola psychicky totalne hotova, uz som len plakala a plakala, a tak ked za mnou prisiel priatel okolo stvrtej na oddelenie, tak tam urobil mensi cirkus. Tak ma okolo piatej poslali z oddelenia opat na porodnu salu, kde mi potom prepichli plodovu vodu a konecne o polnoci som porodila. Takze si myslim, ze ak by som mala vybavene nejakeho lekara, toto sa urcite nestane. Inak, rodila som u dr. Knopa, ktory mal v ten den sluzbu.

sisi0211
14. apr 2011

@renatazet
A dozvedela si sa napokon preco ti porod vyvolavali? Mala si kontrakcie, ked si tam v ten pondelok isla? Nechapem... ☹

renatazet
15. apr 2011

@sisi0211 vobec netusim preco. Ja som chcela aby ma pustili domov, ze tam pockam do terminu porodu, ale vianoce boli uz o tyzden, tak asi chceli mat pocas sviatkov volnejsie... V pondelok bola rano vizita, kde mi bolo povedane, ze uz by som mohla ist rodit. Nemala som ziadne kontrakcie, ani ma nikto zospodu nepozeral, proste absolutne nic, len sa tak ktosi rozhodol, v noci v ten den mi dali vyvolavacku a uz to islo ako som predtym pisala. Ale chvalabohu uz je tu moj maly Misko, tak sa z neho vsetci tesime a na to co bolo, uz nemyslim. 🙂 Aj ked musim skonstatovat, ze ked som si myslela, ze treti porod uz pojde ako po masle, tak prave naopak. Bol najtazsi a najdlhsi.

gabika7706
15. apr 2011

@renatazet tak presne toto som prezivala pred 17. mesiacmi so spolupacientkou, na 4x jej vyvolavali porod, uz ja som z toho mala nervy 😒 ona bola v takom stave, ze tazko opisat, bola po termine tusim par dni, ale to predsa nie je dovod na taketo zasahy, nakoniec sa ale od sestricky (!) v podstate necakane dozvedela, ze malinka mala slabe ozvy a neviem co este, preto jej chceli porod vyvolat, no lekar jej nic nepovedal (a to mala svojho, takze ostatni davali od nej ruky prec...). Nakoniec jej urobili cisarsky v piatok 13teho, tak sme sa svojim sposobom pobavili.

sisi0211
15. apr 2011

@renatazet
Tak bohuzial ten termin (pred Vianocami) zjavne vsetko vysvetluje.
Nemala si nahodou pripraveny porodny plan? Mozno by bolo pomohlo, keby si tam napisala ze si nezelas vyvolanie porodu, oxitocin a pod. veci, ak nie je tvoj alebo zivot babatka ohrozeny.

dany1986
15. apr 2011

@renatazet och aj mna o chvilu caka 3 porod tiez mi kazdy vravi ze to uz je taky rychli porod...
len ja zatial mam taku stupnicu 1.lahky 2.tazsi a len aby ten 3 porod nebol najtazsi 🙂
tak troska verim ze to tak nebude ,, len som zvedava do kedy ma nechaju cakat lebo uz som 5 dni po termine ale ultrazvuk ukazal ze este nie....tak teraz som na prijme kazdy druhy den uz mi s toho hrabe,,len to je blbe ze sa tam stale menia lekari a kazdy lakar iny nazor 😒

dany1986
15. apr 2011

ahojte baby ake mate nazory na tychto lekarov ???
MUDR. Androvicova , Molokac, Sovova, Vatraľova, Jesenska
su to starsi lekari alebo mladi lekari???? jedine co viem je mlada mudr.jesenska o nej som pocula iba pozitívum o zvysku nemam ani sajnu 😀

kvojtanikova
15. apr 2011

@dany1986 ahoj, Vatraľova je mlada caja, ja som u nej rodila pred 3 mesiacmi a bol to super zazitok, citila som sa ako s najlepsou kamoskou. Mozem len odporucat.

dany1986
15. apr 2011

@kvojtanikova tak uz aby mi to vyslo ked bude mat sluzbu zatial som mala stastie na lekarov 😉

renatazet
18. apr 2011

@sisi0211 Ja som mala termin porodu presne na stedry den, no a vyvolavat porod mi zacala 13.12. a porodila som 17.12. Porodny plan som nemala a ako som spominala, ani ziadneho porodnika vybaveneho. To vyvolavanie ma uz teraz ani tak nestve, skor to, ze ma nechali takto vytrapit sa. Ved som bola totalne psychicky v prdely, nevyspata, vycerpana, unavena a vyplakana a taktiez nechapem, preco sa nerozhodli napr. po druhom dni pre sekciu. Aj ked pravda je, ze dnes som uz rada, ze som nakoniec rodila prirodzene. A co sa tyka toho, ze som mohla odmietnut oxitocin a pod. veci, nevedela som, ze je to mozne. Hmm, dnes by som bola mudrejsia a urcite by som toto so sebou nenechala robit.

mireag
18. apr 2011

@dany1986 Rodila som u dr. Sovovej. Netrufam si odhadnut vek, ale cca do 40r. a dlhe bordo, resp. nieco do fialova vlasy. Mala som dohodnutu dr., ale nebola vtedy v KE, tak som rodila u sluzbukonajucej. Bolo mi neprijemne, ze ju vidim prvykrat v zivote a ma ma odrodit. 😒
Ale bola v pohode. Ziadny mega priatelsky pristup, robila si jednoducho svoju pracu... 😒 Dokonca som ju pri tlaceni kopla, lebo mala tupe noznice na nastrih a dost to stipalo, tak mi uletela noha... 😀 Tie popruhy mi sice dali, ale vobec neboli natesno, tak nechapem, preco som ich vobec mala... 😅
Velmi mi vadilo, ze presne v kontrakcii som sa mala trepat na kozu, lebo vraj vtedy vedela najlepsie pozriet, ako som otvorena. Hodinu pred porodom j...b oxytocin, epi nezabral, takze to bol slusny narez, ale som tu. 😉 Asistentky boli velmi zlate az na jednu, co jej koncila sluzba rano o siedmej a mna previezli zo 17/A cca o pol siedmej - proste som bola robota navyse pred "padla." 😠
Porod trval 17 hod... 😖

matulka616
19. apr 2011

@renatazet Ja som tiez rodila u MUDr, Knopa ale cisarskym a bola som s nim spokojna, prisiel ku mne aj na izbu sa opytat ako sa mi dari. No a nepytala si sa preco o tyzden skor s tebou tolko nacvicovali? Ja mam z tej Novej nemocky pocit ako keby skusali na pacientoch co a ako sa este da..... Mne tak vystajali s malou, uz som bola hotova s nervami!!!

sisi0211
20. apr 2011

Kto sa chysta rodit najblizsi mesiac v novej nemocnici?

jajka0211
27. apr 2011

dievcata, ktora ste rodila u Murina? Co mi o nom poviete?

lucila83
27. apr 2011

@jajka0211 - ahoj. Ja som u Murina rodila minuly rok. Je velmi zlaty, vsetko bolo super a naozaj sa staral, aj po porode ma prisiel parkrat pozriet, ako sa mame.... 🙂

jajka0211
28. apr 2011

@lucila83 fijha... no super, napisem ti postu 🙂

sammy244
28. apr 2011

ahojte...ja mam termin v juli...ale sa neviem rozhodnut, v ktorej nemocke chcem rodit..prve som rodila v novej u DR. Adama..ale ten uz tam porodnika nerobi....ak by smo sa rozhodla rodit teraz v novej tak by som si vybrala asi Murina...ak v saci tak u Luptaka..fakt neviem, ked saca je taka drahaa.....

dany1986
29. apr 2011

ahojte baby tak ja som rodila pred tyzdnom v novej nemocke u MUDR. Androvicovej.. nemozem nic zle ani napisat na porodnej sale od lekarky az po por.asistentky pristup velmi dobry az som sa tam citila skvele a na odd.ked som lezala tak tiez super len som lezala na A lebo na B boli same ciganky a vsetky nastandarty obsadene,ale aj tak som bola spokojna 🙂 a novorodenecke tiez mozem len chvalit aj ked som bola 3 rodicka pristup bol neskutocn akokeby som bola prvorodicka 😉

mimca20
30. apr 2011

@sisi0211 Ahojky, my mame v plane rodit v novej nemocnici v juni, tak uvidime ako to dopadne.

zuzanka111
3. máj 2011

AHojte dievčatá,

MUDr. Murín je naozaj skvelý lekár.
Môj manžel tam pracuje ako anesteziolog. Rodíme o týžden druhé bábätko a veľmi sa tešíme.
Skvelí sú tam určite viacerí. MUDr. Rošáková, MUDr. Suchánek, MUDr. Adam, MUDr. Kraus...atd atd.

Všetkým držím palce.

katy2
3. máj 2011

@zuzanka111 Mudr.Adam tam uz nie je....
Inak nech vsetko dopadne co najlepsie.... 🙂

zuzanka111
3. máj 2011

Jéj, tak vidíš. My sme aj tak Murínovci. 🙂 Prítomnosť Dr. Adama som registrovala pri pôrode prvého dieťatka, inak som s ním nikdy nehovorila. Len to mám zafixované, lebo meno Adamko bolo teraz v kurze pri druhom bábätku. 🙂

andu1
3. máj 2011

ja som mala skusenost s Dr. Jesenskou v Novej nemocke - mlada doktorka, bola velmi mila a trpezliva 🙂 Mala som termin na novy rok, tak som si nikoho ani nevybavovala dopredu, ale dopadla som velmi fajn, vzhladom na Silvester 🙂 Potom som bola prevezena na gynek.oddelenie, lebo poporodne bolo uplne plne, takze sme niektore lezali tam, izby nadstandard beznadejne plne, v zime prievan, zima, pre deticky nevhodne podmienky, ale brala som to ako nutne zlo a sup domov.

cajova_lienka
5. máj 2011

ahojte rodila som v Novej pred dvoma mesiacmi - chcela som u Murina alebo Rošakovej - kedže boli jarne prazdniny obaja mali dovolenky - ze sa mam zastavit 7.3 - akurat ze mi sme rodili 5.3.nad ranom... sluzbu mal Matta - a dve sestry jedna starsia druha okolo 30ky. hruza a des - mala som porodny plan - dzubali do mna kvoli nemu asi 45minut kym som sa ich nespitala aky maju problem.... medzitym som bola na monitore a potom sa divili ze preco mam divny monitor..... 😠 a bolo mi povedane nakoniec k planu ze im to moze byt jedno vsak u nich v sluzbe aj tak neporodim.... ziadla som s manzelom podla moznosti sukromie a dopadlo to tak ze ma pripojili na monitor samozrejme lezat a isli si lahnut o tri koje vedla.... manzel ich musel celu noc nahanat ze chcem ist aspon na zachod nech ma odpoja.... tolko do mna dzubali kvoli zavedeniu kanyly ze som nakoneic suhlasila - nakoniec mi dali fyziolog a glukozu bo po 25 hod kontrakcii (z toho 5 v spitali) som sa uz citila slaba a bala som sa ze ked pojde do tuheho nebudem vladat tlacit. no bolo tam este par hovadin ako ze ma s hlavickou v porodnych cestach zacala na posteli polohovat sestra ktora nevedela robit s postelou takze som myslela ze umrem... lekar bol na vizite ked uz mi isla hlavicka pomaly samovolne a sestry sa pozerali z jedneho metra a isli mu 2x volat a napriek tomu ze som s epinom v pohode vytlacila 10cm tak kedze mi to tam nikto neusmernoval a nedrzal nespomaloval tak som sa roztrhala - a plus ked ten debil videl ze sa trham miesto toho aby prichytil hlavicku tak ma este nastrihol. kazalii mi tlacit tak som tlacila - maly isiel cely na jedno zatlacenie - inak povedane vypadol tak ze ho lekar ltt stihol chytit. zidala som nechat dotepat puposnik a nevytahovat placentu - napriek tomu pupocnik strihli -rychlejsie nez sme sa z manzelom stihli vobec obadat - vsak bolo 6,45 a im koncila za 15 minut smena nemali cas... placentu mi tahal von a napriek tomu ze som nechcela medikamenty mi dali na jej odlucenie oxytocin - to som vsak nestihala vobec reagovat.... napriek mojmu zelaniu mi maleho neprilozili ihned ale ho najpr na par minut (3-5) mne sa to zdala vecnost odniesli a doniesli ho az poutieraneho. a sitie bola hroza - lekar bol nesika - stehy sa mu hned trhali takze to sil na 2-3x a bolelo to jak s....a. a ledva som dosla dom mi zacali stehy vypadavat a rozpadlo sa to cele... zahnisalo a zachranil to az doma repik....takze moje osobne odporucanie je nespoliehat sa na sluzbukonajuceho lekara - ja som mala mladeho - som myslela ze ako fajn snad nebude taky zadubeny ako ty starsi a opak bol pravdou.... ale neonatologia a sestry ktore prisli na porodne rano do sluzby boli veeeelmi zlatucke a mile....

cajova_lienka
5. máj 2011

ihaaa som napisla iny liebesbrief - sa ospravedlnujem.... 😉

katy2
5. máj 2011

Ja som rodila u P. Boszormenyiho planovanou sekciou a max. spokojnost 🙂 Nemenila by som... Aj teraz budem rodit u neho 🙂

svetlankat
6. máj 2011

@cajova_lienka Juj to sa tak zle cita, je mi to hrozne luto ako si dopadla. Velmi zla skusenost. Ja nastastie taku nemam.

cajova_lienka
7. máj 2011

@svetlankat
to nic 🙂 drobcek za to stoji 🙂 ja len kvoli tomu aby zienky vedeli, ze nie vsetci doktori su tam uzasny a ze im mozno stoji za to zahovorit si doktora ktoremu doveruju 🙂 najma ak maju nejake poziadavky a predstavy ako by mal ich porod vyzerat.... pokial im nevadi rodit ako je bezna porodnicka prax na Slovensku tak potom je to viac-menej jedno. len napriek vsetkym velkym slovam nie je napriklad u kazdeho respektovany pôrodny plan a pod. ale to si musia zienky zhodnotit sami 😉

svetlankat
7. máj 2011

@cajova_lienka inac ten porodny plan ma zaskocil, ze nerespektuju, lebo skoro vo vsetkych clankoch, co som citala o porode, ho doporucu mat, ja som ho sice nemala, ale myslela som si, ze doktori ho toleruju a respektuju. ale co uz, hlavne ze ste zdravucky aj ked vam prichod na svet mohli riadne ulahcit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre