Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

svetlankat
19. jan 2010

Blumka a uz vies ku komu pojdes rodit, ci to nechas na nahodu?

blumka
19. jan 2010

ja tam planujem zajst zajtra, tak uvidim...bola som na poradni v piatok, takze mi to az tak nevadi, ze si pockam dlhsie, ale zasa je to hlupost, ze sa neda objednat telefonicky...
no a na utz a prietoky sa netreba objednavat? ako to vlastne funguje? ked mi urobia monitor poslu ma aj hore? alebo ako?

svetlankat
19. jan 2010

Najprv sa chod objednat na monitor, ja som vcera skusala telefonicky a povedala mi sestricka do telefonu, ze po telefone neobjednavaju, tak som sa tam musela odtrepat a to len preto aby ma objednala. Na usg sa neobjednava, ale dost dlho sa tam caka, ja som minule cakala dva a pol hodiny, najprv sa beru urgenty a znami a az potom podla poradia, uprednostuju aj pacientky. Ja som bola v decembri naprietoky a potom na monitor. Prebiehalo to tak, ze na monitor som bola objednana na 10.00 hod. Sestricka pri objednavani mi povedala, ze mam zajst najprv na 16te na usg a potom mam prist s vysledkom prietokov na monitor, Takze som o pol osmej prisla na usg, dnu ma zobrali 9.50, takze som to len tak tak stihla potom na prijem na monitor, ale radsej sa opytaj zajtra, ked sa budes objednavat na monitor a sestricka ti poradi. Neviem ci mas zaujem o epidural, aj to som si vcera vybavila, tak ak mas zaujem viem ti poskytnut moju skusenost.

blumka
19. jan 2010

dakujem svetlankat, ja budem rodit cisarskym, takze epi netreba 😉

svetlankat
19. jan 2010

OK, nemas za co. Mate nejake problemi, ze idete cisarskym? u mna to bolo tiez na cisarsky kvoli ociam a aj mala bola zle otocena, ale uz sa to vsetko upravilo a mali by sme ist spontanne.

blumka
19. jan 2010

tak podobne ako u teba, mala je stale KP a mam od ocnej indikaciu na cisarsky...nieco zo sietnicou, ci co 😅

nell201
19. jan 2010

Svetlankat,mohla by si poradit mne ohladom epi.Mam sice papier,ze som bola na ARE o pouceni,ale ak k tomu este nieco treba,porad.Dik.

svetlankat
19. jan 2010

no, ja mam tiez papier o pouceni, ten musis mat vzdy pri sebe, potom by ti mali v nemocke urobit este test zrazanlivosti, odber krvi a to je vsetko. ked si ju popitas, tak anesteziolog sa rozhodne podla okolnosti, ci ti ju pichnu alebo nie. to je vsetko. Cize uz by ti mali urobit, len tie krvne testy.

svetlankat
19. jan 2010

Blumka, drzim palce, u mna sa mala uz otocila do spravnej polohy, robili mi usg v piatok, a okuliare mam plusky takze je to v pohode mam dioptrie styri.

blumka
19. jan 2010

svetlanka, ja mam dioptrie len jednotky, od dioptrii to nezavisi..ale na lavom oku mam preriedenu sietnicu, takze tam je uz vacsie riziko pri normalnom porode...u mna aj keby sa mala otocila tak uz nebudu kvoli tym ociam riskovat prirodzeny porod

svetlankat
19. jan 2010

Jasne drzim palce.

katy2
19. jan 2010

Ja som nebola na monitor na CP ani raz. Vzdy mi ho robili na 17.p. Rodila som u Dr.B. a k nemu som chodila aj pred porodom. On ma jednoducho poslal na 17.p. Sestricky sa rozculovali, ale ja som len povedala, ze ma poslal Dr. a bolo v poho. Ja som vlastne ani najprv netusila, ze sa chodi na monitor na CP. Inak tiez som rodila sekciou so spinalom.
Vsetkym drzim palce 🙂

martinka17
20. jan 2010

Inak pán dr. B 😠
ak nie si jeho pacientka, tak je to veľmi nepríjemný zážitok. Robil mi len prietoky,ale najprv ma skoro vyhodil, že malý je o 2 týždne menší ako má, tak čo tam hľadám. Pritom som bola 33tt, potom my robil usg, tak okomentoval, že ďalšia karieristka po 30 sa rozhodla pre dieťa(mám titul 😝 ). Som ho uzemnila, že som nemala s kým to dieťa mať a kariéru som spravila ako asistentka, teda žiadnu. Až potom stíchol a dal mi pokoj. Fakt to bolo nepríjemné. ale taký vraj on je, ako odborník fajn, len nevie komunikovať s radovými pacietkami 😨 😉

blumka
20. jan 2010

mna napr. upozornovali baby co so mnou lezali na izbe, ze ak ma pan dr.B zlu naladu tak mam radsej cusat ale ked ma dobru tak ze je to fajn, lebo je to velky odbornik a porozprava tak ze pacientka je spokojna. pri mne mal chvalabohu vzdy dobru naladu 😀

zuzu101
20. jan 2010

za seba môžem povedať že je super - odborník aj človek.aspoň ku mne sa správal super.
😀

sabiatko
20. jan 2010

caute baby 🙂
ja som dnes bola v novej nemocke na prietokoch a robil mi ich dr. murin... uuuuplne ze zlaty clovek, strasne mily 🙂 ale vam poviem, ze som cakala takmer 10 min na vytah, lebo do prveho som sa nezmestila a do druheho jaks-taks. ale si neviem predstavit, ze dojdem s kontrakciami a takto tam budem cakat. tiez stal skoro na kaznom poschodi. no kym som sa dostala na 16. posch. na tie prietoky... to bol zazitok. by ma zaujimalo, kolko zien tam uz pocas jazdy odrodilo 😀

blumka
20. jan 2010

sabiatko ale ked ides s kontrakciami tak snad s tebou poslu nejaku sestricku alebo niekoho aby si neporodila, ci to je len moja naivna myslienka?

sabiatko
20. jan 2010

blumka, tak to veru neviem. videla som tam aj vytahy pre zamestnancov na ID kartu, tak by som bola fakt rada, keby to tak fungovalo, bo tie vytahy su strasne narvate, sa tam zmesti 20 ludi a keby tam na mna dosla kontrakcia... to by bolo fakt zle. mozno by tu mohli napisat baby, co vedia ako to funguje, tiez by ma to zaujimalo...

mili1
21. jan 2010

Ahojteee, sabiatko ja som sla s vytahom - síce bolo to nad ranom, neboli ziadni ludia ale prisla po mna sestricka s vozikom... ci ako sa to vola ....takze toho sa neboj a pojdete inym vytahom .. 😉 ked zacnes mat kontrakcie to trva kym porodis, to nejde az tak rychlo 😉

sabiatko
21. jan 2010

no tak to som hned kludnejsia, dakujem mili 🙂 sak mne by ani nevadilo, keby ten porod siel rychlo 😝 my kym sa dostaneme z miskolca do kosic, tak to trocha potrva, ale tiez si myslim, ze ako prvorodicka to az take rychle mat nebudem.

inak baby, kolko berete latkovych plienok pre babatko do nemocky? oni tam budu balit na siroko? ja mam 10 kusov doma, ale si myslim, ze tolko ich tam zas potrebovat nebudem. ake je take normalne mnozstvo, co by som si tam mala zobrat? ak vobec dake...

blumka
21. jan 2010

sabi, tusim tam nebalia na siroko, latkovky davaju detickam do perinky aby nepogrckali perinku ale plienku...

mili1
21. jan 2010

sabiatko to by nikomu nevadilo 😀 ale to zopár hodin trvá 😉
Ani ja som nebola priamo z Ke a stihli sme to v pohode a to sme nesli az tak rychlo 😉
Blumka ma pravdu, my sme latkove nedavali , len riadne plienky a zvlhcené utierky 😉

sabiatko
21. jan 2010

ahaaaa, takze plienky na balenie na siroko teda nemam brat. a kolko treba tych do perinky? ja mam totiz zvlast obycajne na balenie na siroko a zvlast obrazkove do perinky a kocika. ozaj a ked si zoberiem cumel pre maleho a klobuciky na bradavky, to mi tam vyvaria, ci si musim brat sterilizator so sebou?

nell201
21. jan 2010

Sabiatko,klobuciky na bradavky si vyvar doma a cumel ti v nemocke nedovolia.Vraj treba brat 3ks obycajnych plienok,ale isto to neviem.

blumka
21. jan 2010

ja mam len dve plienky 😅 teda tie latkove

zuzajka4
21. jan 2010

Ahojte ja som tam rodila v septembri 2008 a pre bábätko stačilo doniesť jednorazové plienky a vlhké utierky.Všetko ostatné na novorodeneckom dali.Dokonca aj svetrík a čiapočku ked bolo chladnejšie.Jednorazové plienky som mala iba ako podbradniček.

sabiatko
22. jan 2010

oki, sak dudlik nie je taky potrebny. len na tych klobucikoch je napisane, ze ich treba sterilizovat pred kazdym pouzitim. tak ked to tam oni nerobia, tak asi nema zmysel ich tam brat, dufam, ze ma maly moc nedokuse.

sirell
22. jan 2010

ja so tam rodila v r. 2007, klobuciky raz denne vyvarili na poziadanie, inak stacilo oplachnut pod teplou vodou. na bradavky si kup masticku babylove z DM. nestoji vela a je fakt super ucinna. a netreba ju zmyvat pred prilozenim babetka.

mili1
22. jan 2010

Sabiatko my sme latkove plienky nedavali 😉 na chodbe je rychl. kanvica a ty si to mozes sama vysterilizovat...tak sme to robili my aj s odsavackami 😉 klobuciky ti nebudu odporucat laktacne sestry , babatka viac mliecka vypiju bez nich... 😉 aspon nam to tak bolo povedane..a cumlik ani ten nedovolia, nam ho neodporucali, my sme dosli domov a este zopar dni sme ho ani nedavali 😉

mili1
22. jan 2010

Masticka babylove je fakt super - pomohla mi ,,, aj doma som ju pouzivala 😉 a netreba ju zmyvat co je velmi dobre

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre