Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

sabiatko
22. jan 2010

tu masticku babylove mam aj ja, dokonca som si kupila 2 balenia. ja by som na tych klobucikoch ani moc netrvala, len ja mam velmi male bradavky, tak neviem, ci si s tym maly poradi. ale ked tak si to vyvarim aj sama, hlavne ze tam je ta moznost. inak som sa chcela opytat, ze ktora odsavacka mlieka dobre odsava? som pocula, ze medela harmony (zaroven aj masiruje) je dobra. vy mate ake skusenosti?

martinka17
22. jan 2010

sabiatko
ono ani tak nejde o kvalitu odsávačky ako o kvalitu odsávanie, teda či budeš vedieť poriadne priložiť, či budeš mať toľko mlieka aby si vytiahla.
Ja mám
http://www.mojalekaren.sk/medela-manualna-prsna...
pol roka ma trápili zápaly...nedám na ňu dopustiť, aj keď po čase som zistila, že najlepšie je ručné odsávanie, ak máš problém. Odsávačka pomáha skôr ak potrebuješ odsať nadbytočné mlieko, vtedy je najlepšie odsať pred kojením, aby bábo ťahalo to kaloricky bohaté zadné 😀

blumka
22. jan 2010

ja mam elektricku medelu...rucnou som neodsala skoro nic a boleli ma znej prsia. Elektrickou som to mala za 10 minut a teda dost..
mlieko sa tvori cim viac sa prsia stimuluju, takze ked budes odsavat kazde dve hodky bude sa ti tvorit viac ako keby si neodsavala vobec, jasne ze je najlepsie prikladat babo...to je najlepsia odsavacka 😀

yoya
22. jan 2010

Ahojte 🙂

Vezmite si do nemocnice aj látkové plienky pre bábätko - ak budete kojiť, tak je dobre si podložiť alebo bude grcať...
Odsavačka Medela je super, akurát mňa tentoraz zradila, tak som ju vyhodila a mm mi musel kúpiť novú - mechanickú pumpičkovú zn.Suávinex - je super.Ale sestrička na novorodeneckom nám povedala, že najlepšie odsávačky sú tie najlacnejšie t.z.,pumpičková, lebo tá ma dobrý podtlak. Ale najlepšou je aj tak dieťa, ibaže z vlastnej skúsenosti viem, že ak sa ti naleje prsník, tak ti nepomôže ani bábo, pretože nechytí prsník. Ja som si v nemocke dávala kvapky Sekatoxin - ale bohužiaľ mi nezabrali, zabrala mi až tretia injekcia Oxytocínu, vtedy mi poľavilo a mohla som si odsať a vytlačiť mlieko.Ináč baby, pozor na prsníky! Je to strašné, viem o čom píšem, mala som to pri prvom synovi a stalo sa mi to aj tentoraz /nespala som 3noci, len som vytláčala a odsávala a prišli aj teploty - chválabohu nedošlo k nijakému zápalu/. Veľmi si chvália elektrickú odsávačku, ale do tej musíš aj investovať.
Čo sa týka sterilizovania, je tam konvica ako tu niektorá písala, musíš si sama.
Držte sa tehulky. Všetko bude dobré. 😉

sabiatko
25. jan 2010

martinka, ja som presne planovala tuto kupit, ale naposledy mi v lekarni jedna poradila, ze ta medela s masazou je lepsia, ze tieto moc nepomahaju, tak ja neviem, ako sa mam rozhodnut. aj cenovy rozdiel je dost velky (18 a 42 eur). tak ja si to asi necham na poslednu chvilu a potom sa rozhodnem. takze tato odsavacka ti pomohla? vytiahla aj zadne mlieko?
no yoya, to vyzera, ze kojenie nie je az taka sranda. clovek vystaveny po porode, este sa starat o babo a nebodaj este s horuckami na antibiotikach...zevraj na tvrde prsniky pomaha aj nahriat plienku v mikrovlnke, to mi pride celkom jednoduche, tak popripade aj to vyskusam.
a baby, mate skusenosti s gravimilkom? vraj je dobry aj pre tehotne, aj pri kojeni. mne sa pred tyzdnom prejavil syndrom nepokojnych noh, tak mi furt mravci v lytkach, ani spat sa mi poriadne neda a vraj to je z nedostatku vitaminov a mineralov, ja neviem. a ten gravimilk ich tam ma dost, tak nad tym uvazujem. mate s nim dobre skusenosti?

martinka17
25. jan 2010

sabiatko
popravde, na problém je najlepšie ručné odsávanie......a ak len potrebuješ stimulovať tvorbu mlieka, alebo ak vynecháte kojenie a odsať mlieko...vtedy je zase lepšia odsávačka, je rýchlejšia. Na zadné mlieko je najlepšie bábo. Ja som ju kúpila od ruky, lebo som nevedela, či ju budem potrebovať. A nakoniec sa zišla. a sú maminky, čo ich nikdy nepotrebovali, zbytočne investovali. Takže ťažko poradiť. 😒

mili1
25. jan 2010

sabiatko ja odporúčam elektrickú medelu, mám s nou dobré skúsenosti, ja som si kupila mechanicku medelu vytiahla som mliečko ale ruka ma už tak bolela, potom som vyskušala elektricku a pri nej sme zostali, 😉 oplati sa investovat do nej
Pri kojeni su zaciatky tazke ale potom to je už fajn, treba len vydrzať 😉
V nemocnici si ešte chválili od Aventu mechanickú 😉

rybka7826
25. jan 2010

sabiatko - ja som si kupila gravimilk - je to podla mna dobra vec a presne ako pises, ma vela vitaminov a kadecoho ineho. mimochodom, ked by si si ho kupovala - v dm je lacnejsie ako v tescu 🙂.....a chuti mi 🙂

sabiatko
25. jan 2010

fiha, tak to tazko zistit, ktora sa mi bude lepsie hodit. no nic, asi to urobim tak, ze si ju kupim az po prichode z nemocnice, lebo neviem, ci budem mat malo alebo vela mlieka. v nemocke mi hadam pomozu, ak bude daky problem. dik baby za rady, nerada by som kupila nieco, co nevyuzijem 🙂
rybka, sak aj ja kukam, ze take fajne vanilkove mlieko by som si aj kupila 🙂 ja mam este k tomu do dm-ky zlavovy kupon 0.40 eur na to, tak vyuzijem 🙂 nevies nahodou, od ktoreho tyzdna to mozem pit? a to uz potom asi nemam brat tehotenske vitaminy, ze?

nell201
25. jan 2010

Tak som sa bola objednat na monitor na CP.Dufala som,ze tam bude iny lekar .Ale bohuzial zase som natrafila na dr.Kanabu.Boze ten lekar ma hrozne spravanie.Nieco sa clovek opyta a on nedokaze normalne odpovedat.Pripada mi hrozne arogantny.

martinka17
25. jan 2010

nell
Kanaba je super, ako odborník teda Ja som u neho chodila na monitor, bol v pohode. Správanie majú niektorí lekári aj horšie. A ináč po pol roku trápenia s prsníkom, vracali sa mi mierne zápaly, mi to dal na pohotovosti do poriadku, aj keď ma mal poslať na chirurgiu.

rybka7826
26. jan 2010

sabiatko, ja beriem aj vitaminy - hlavne magne B6 mi teraz zvysili, lebo mi tvrdne brusko a su uz aj nepravidelne kontrakcie. v navode gravimilku je uvedene, ze vhodna denna davka je 0,5l napoja a pozerala som obsah tych latok, tak nie je to 100%, takze nemam obavy, ze beriem aj tabletove vitaminy. mozes to pit uz pocas tehotenstva, ja som v tom tt, v ktorom si ty, uz pila, ale neviem presne ktory tyzden

ewana73
30. jan 2010

ahote kocky,zdravim vas vsetky ,kt.idete rodit do novej nemocnice.ja som tam rodila min.rok v novembri u dr. B. a bola to des a hroza,skoncila som na akutnej sekcii a nikdy viac. ohl. mliecka,kedze som bola po sekcii dva dni som nemohla vstat z postele,prsia sa mi vsak uz naliali hned na druhy den rano a to som rodila o 22vecer. kedze maly ostal po porode na jiske a prsia sa mi naliali,takmer sa mi zapalili.. tiez som si myslela ,ze mi v nemocke pomozu ale bohuzial.. 😢 .. sestricka tam ledva nasla jednu nejaku pouzivanu odsavacku a aj ta nefungovala,tak mi povedala nech si odsajem rucne... tak som musela zavolat svokre ech mi uteka do lekarne rychlo kupit odsavacku,lebo prsniky som uz mala jak kamene a sama hrca.. a to som si tiez povedala,ze odsavacku si kupim az bude treba.. (este ,ze mam sikovnu svokru 😀 ) ...

blumka
30. jan 2010

ewana ak sa mozem spytat preco des a hroza? kvoli lekarovi alebo si mala tazky porod?
co sa tyka kojenia tu je dobry clanok: http://dojcenie.wordpress.com/prve-chvile-s-bab... je to aj pre mamicky co porodia prirodzene aj po sekcii...

katka888
30. jan 2010

ahojte baby, ak by ste rozmylali nad epiduralkou v novej, odporucila mi doktorka, aj ked nerozmyslam nad epi, aby som sa sla poucit, keby som si to nahodou v bolestiach rozmyslela... takze, na poucenie sa vobec nemusite objednat, je to odd anesteziologie, 4. posch v poliklinike / tj nie v lozkovej casti, ale v poliklinike /, je to cast, kde je neurologia a psychiatria napisane na sklennych dverach. odd anesteziologie je c dveri 421, niekde v strede tej casti, velmi mila sestricka. kludne tam viete zajst, ked mate cas, nepotrebujete nic od lekara, oni vam daju papiere o info, vyplnia s vami dotaznik, ktory treba potom mat pri sebe pri porode. nic to nestoji, k nicomu nezavazuje.

ewana73
31. jan 2010

blumka ano koli lekarovi,tu som o tom v skratke pisala kedze ja som mala ist rodit do sace ale zachranka ma tam neodniesla,skoncila som novej nemocnici
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
a ak bude dalsie babo urcite by som to riesila tym sposobom ako pise katka888,dat sa poucit aby ste mali papier v pripade ptreby len neviem ci sa za to neolati vopred...

blumka
31. jan 2010

ewana, hm...to mi je luto ze si mala taky tazky porod...ja som zatial toho pana doktora mala len na par vysetreniach ale vzdy som s nim bola spokojna... Ja som mala prvy porod tiez vlemi komplikovany, rodila som cez 30 hodin, takze sa viem trosku vzit do tvojej koze...
a co sa tyka toho poucenia co pise katka, to sa tyka len epi, ci? a ak mas epi zaplatenu a nepouzijes ju peniaze sa vracaju...

katy2
31. jan 2010

ja som tiez rodila u PB a som max spokojna. tiez to bola sekcia, a jeho starostlivost i spravanie pocas porodu si neviem vynachvalit. Ked bude druhe babo, urcite to bude zasa u neho....
ewana, je mi luto, ze ty mas take skusenosti.....

katka888
31. jan 2010

ahojte... cos a tyka toho poucenia, tyka sa epiduralky, mam na nom, ze poplatok je 85 eur, plati sa pri odchode z nemocnice - samlzerjeme, len ak vam epi pichnu. poucenie je zadara, netreba ziaden papier od lekara a je na vas ci si date alebo nedate epi. len treba mat ten dotaznik so sebou, bez neho vam nepichnu. ja sice epi neplanujem, ale doktorka mala pravdu, poucenie ma nic nestalo, je to cca 5 min u anesteziologa / ci akos ato pise 🙂 /, papier som si dala k tehu knizke. v novom cisle mama a ja je tiez clanok o epi a aj skusenosti par bab.

nell201
31. jan 2010

Ahojte.Ewana,ten porod ti nezavidim.Aj ked moj druhy porod bol podobny tomu tvojmu,na cisarskom som neskoncila.
Co sa tyka pedy,na pouceni som bola este v januari a tiez mam napisane,ze sa uz plati 85€.Ja pedu planujem a lekarka mi ju aj odporucila.Pocula som od zien z nemocky, co rodili s pedou len samu chvalu.Dufam,ze budem aj ja spokojna.

ewana73
1. feb 2010

inak,co ma ale potesilo je to,ze su tam "povolene" navstevy.moj muzik tam za mnou chodil kazducky den a aj mio navstevnych hodin.sestricky boli super a aj tie na novorodeneckom,kedze som chodila kojit na jisku.samozrejme az na niektore vyniky 😠 ale to sa najdu vsade. 😠 .. nastastie bola volna jedna trojka na nadstandardke,takze aspon nieco,no smola bola ta,ze jedna zena co tam bola s nami priiiiiserne chrapala takze sme sa v noci vobec nevyspali 😒 ,no ale ona chrapala aj cez den .. 😀 . inak dostat sa na tu jednotku s velkou drevenou postelou a gaucovkou a super kupelnou a veckom je nemozne a zda sa,ze len pre "vybranych" pacientiek 😠 ..

blumka
1. feb 2010

inak s tou sanitkou to je asi tak, ze ona musi viezt paceienta do najblizsej nemocnice, lebo maju za pacienta urcitu zodpovednost...

flamenga
2. feb 2010

tiež si myslím, že vezú do najbližšej, alebo kde patríš podľa obvodu 😔 Mne raz volali záchranku 😔 😔 a tá ma viezla z Jazera automaticky na Rastislavku....

ewana73
2. feb 2010

no mne povedali ,ze oni do sace nevozia vobec 😲 , ze väcsinou do najblizsej ale ze si mozem vybrat ci do novej alebo na rastislavku.. no asi som si mala vybrat rastislavku 😒 ..

flamenga
2. feb 2010

a možno aj preto, že Šaca je súkromná 😒

flamenga
2. feb 2010

a tiež je pravda, že ak si niekde "v meste", tak Šaca je Pánu Bohu za chrbtom 😖

svetlankat
2. feb 2010

Ahojte baby. Tak ako sa cítite? Už sa nám to dosť kráti. Pocítili ste už niektorá aj kontrakcie? Mňa trošku pobolieva podbruško, musím sa na to opýtať doktorky, ale kontrakcie zatiaľ žiadne. Doktorka vravela, že u mňa to môže prísť aj skôr, kedže mi už stárne placenta. Ako ste na tom vy? Ja sa už na malú veľmi teším, aj keď mám malé obavy, či to všetko zvládnem. Tak sa držte a dajte vedieť.

blumka
2. feb 2010

svetlankat, neboj zvladnes 😉 zaciatky su vzdy tazke ale ono sa to da
ja budem mat uz o tyzden babiku pri sebe 😵 vcera mi na monitore povedali ze do stredy to bude urcite...tak sa psychicky pripravujem 😅

svetlankat
2. feb 2010

Blumka tak ti silno držím palce, potom daj vedieť. Kto ti bude robiť zákrok? Už si dohodnutá? Ja idem na monitor zajtra, tak uvidím, čo mi povedia.

ewana73
2. feb 2010

katy2 ,no tak to teda neviem,na mna sa prisiel PAN doktor pozriet za cely cas 1 krat aj to asi len nahodou ked isiel za nejakou pacientkou okolo a aj to slovami : "no co,vsetko v poriadku?" no ale o nom som pocula uz vselico ... 😒 tak by som chcela vediet ,ze preco ma k pacientkam taky odlisny pristup..? 😠 , ze v com to je?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre