Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

edusik
3. jún 2009

Mili to som rada, najprv som bola dohodnutá s Dr.Adamom, potom som mala v noci krizu a letela som na konktrolu a robila akurat ona - zanechala vo mne fakt super dojem, tak sme sa hned na mieste dohodli, že ma bude rodiť ona...

smejkaa
3. jún 2009

Ahojte. Ja sa chcem spytat, kolko sa plati za epi? A spinal kedze to je so sekciou to je bezplatny? Dakujem. 🙂

edusik
3. jún 2009

Smejkaa spinal je bezplatny, lebo pri sekcii niečo "mať" musíš. Ale Epi neviem

mili1
3. jún 2009

Za epi sa plati 2200 Sk, myslim ze to bolo nejakych 73 EUR Spinal je bezplatny.
Edusik aj vo mne zanechala super pocit, je mila , dobra lebo ten pristup je dôlezity pre rodicky,,, a s kym som sa rozpravala kazdy si ju chvalil a mal pravdu lebo som sa o tom presvedcila..
Edusik drzim palceeee pri porode.....
Inac aj Adam je zlaty ...
😉

susan66
3. jún 2009

No to by som aj rada vedela kolko sa plati za ten spinal.
Kosicanka -ta sestricka tam papier mala, na tom monitore,len jaksi zabudla stlacit gombik,aby sa pisal zaznam, inak vyzerala celkom mila,len taka chudinka spomalena a zmetena cela. No nevadi zajtra mam ist za Murin a vravel,ze tentoraz mi urobia monitor hore na 17.

susan66
3. jún 2009

sorry chcela som napisat epidural.

lovacka
3. jún 2009

ahojte
epidural stoji 73eur a musite ho mat dopredu vybaveny treba ist na poliklinu 4 posch je to 5 minutova zalezitost.plati sa po porode 😉

martinake
3. jún 2009

susane, viem o com hovoríš. ja som obidve deti rodila po termíne. to bola hrôza, nie a nie sa dočkať porodu, kedze som chcela rodit spontánne a pôrod nevyvolávať. Nie a nie sa otvoriť, ale nakoniec pôrody som mala úžasne a celkom rýchle. Potom som sa otvárala veľmi rýchlo, čo bolo super a bez epi, musím sa pochváliť. Veľmi som sa bála čo to bude, hlavne teraz pri druhom pôrode, lebo uz v podstate viete co sa bude diať a co vás čaká. Rodila som na 8 den po termíne a prvé 5 den, spontánne, samo od seba. Pre mna najhorsie z obidvoch porodov bolo cakanie na tu chvíľu, hlavne ked som bola uz pred pôrodom niekolko dní v nemo, kvôli tomu ze uz som bola po termíne, aby sa nieco neskomplikovalo. Cakate tam a stale nic. Pocúvate tam vselico, vidíte ako rodičky trpia, sledujete ktorá ako rodila, spolubývajúca uz ma dieta na izbe a ja este nie, to bola hroza......vsetko to je o psychike. Mozno som nakoniec sa na ten pôrod tak tesila ze som ani kontrakcie nejako nepocitovala. Kludne to môze byt aj pravda. Držím vám vsetkym palceky, aby ste to zvládli v pohode a nakoniec vsetkého je ten najkrajsí pocit na svete, ked porodíte dieta.

kosicanka1
4. jún 2009

tak som sa dnes presla zbytocne na ARO, na tu EPI staci prist maximalne 1 mesiac pred porodom, inac je poucenie neplatne. tak mam este casu. ja len aby ste nechodili zbytocne...

mili1
4. jún 2009

Kosicanka ano to poucenie plati 4 tyzdne to sa nemoze skor robit , to som zabudla vcera napisat ....

edusik
4. jún 2009

No dievčatá, už mám dohodnutý termín na plán. sekciu - na pondelok ráno sa mám hlásiť na príjme... už teraz mám nervy v čudu... A stále majú tam plno... dúfam že bude aspoň nejaká posteľ voľná, o VIP už ani nesnívam...

mili1
4. jún 2009

Edusik drzim palce na pondelok, potom daj vediet ako to dopadlo, a inac vybrali ste krasne mená pre princeznu 😵 😵

edusik
4. jún 2009

Mili dík, poslednú dobu nepočúvam na to dobré ohlasy... mám pocit že sa takto jedným menom volá väčšina psíkov, ale keďže mi ľúbime psíkov, tak nám to nevadí... 😀 Je krásne keď sa vžiješ s menom budúceho bábätka - iné si už fakt neviem predstaviť

zuzanka111
5. jún 2009

Ahojte babenky,

som prekvapena, ze tu pisete o 4. poschodi co sa tyka ARO.
Teraz sa to vola KAIM - Klinika anesteziologie a intenzivnej mediciny a pracuje tam moj manzel. Klinika je na 1. poschodi.

Ale mozno sa mylim. Ale asi nie. AJ na dverach na ultrazvuk (17. poschodie) je napisane: info ohladom PEDA na KAIM.

ZZZ

katy2
5. jún 2009

predoperacne ARO pohovory sa robia na poliklinike na 4.posch. Aj ohladom epiduralky.... je to aj na 16. p. na uzv napisane... aj s ordinacnymi hodinami..... 😉

susan66
5. jún 2009

Ahoj edusik aj ja sa mam hlasit v pondelok rano v nemocke, prisli na to,ze mi mozno zle vypocitali termin, takze teraz sami nevedia ci uz tak dlho prenasam,alebo fakt to zle vypocitali, tak ci tak si ma uz nechaju v nemocke az do porodu. Predpokladam,ze teba asi budu hned v pondelok robit sekciu, tak drzim palce 🙂

mili1
5. jún 2009

Edusik ani u nas sa meno niektorym nepacilo, ale ja som si povedala ze ked sa paci nam tak si ho dame, ved si predsa nebudem davat meno pre moje dietatko ktore sa paci inym 😒
Zuzanka neviem mozno mas pravdu sa mi zda ze mi lekar hovoril o 1 poschodi ale nechcem baby pomylit tak neviem to naisto ci to je 1 poschodie alebo 4 poschodie

edusik
5. jún 2009

baby, aj na CPO na dverach je papier o PEDA, ze to treba vybavit na klinike na 4. poschodi c. dveri uz nepamatam, ale ja som tam bola, takze 4.posch. urcite. Susan tak to sa stretneme, neviem ci ma budu robit hned, Dr. len povedala aby som pre istotu prisla na lacno keby ma robili, ale ze to uvidime az v pondelok. Inac mne osobne moj termin vobec nesedi, lebo keby sedel muselo by to byt neposkvrnene pocatie 😀

susan66
6. jún 2009

Veru edusik obcas to ti lekari tak vsejijak vypocitaju hmmm a potom kto sa v tom ma vyznat 🙂 Tak ked tam niekde zbadas taku vysoku,tmavovlasu zensku (180) tak to som ja, urcite ma neprehliadnes 🙂

ludenkaa
6. jún 2009

Ahojte baby. Neviete náhodou kontakt na Dr. Adama?

edusik
7. jún 2009

ahoj ludenkaa, no ja mam cislo na Dr. Adama, ale je to sukr. cislo, tak najlepsie by bolo, keby si sa isla opytat na 16, resp. 17. posch a opytala sa kedy ma sluzbu, ale cez tyzden pocas prac. doby by tam mal byt

kosicanka1
7. jún 2009

baby edusik a susan, tak sa zajtra asi stretneme na CPO, ja sa mam nalacno hlasit o 8mej.

macina31
7. jún 2009

ahojte tak ja to uz mam za sebou.porod v ke novej bol v pohode.vymakla som dr.adama 🙂 prvy krat ma vysetril 22.40 a o 2.15 bol maly na svete.vrele odporucam jeho.bol super aj vsetci pri nom-sestricky.netreba sa bat len pocuvat co treba robit a ide to v pohode.takze vsetkym ktore to este len caka drzim palce

mystery7
8. jún 2009

ahojte kocky, ja sa az teraz hlasim, nemam cas na net

rodila som u rosakovej, cisarsky. maly mal 4370g a 53cm

milliigoret
8. jún 2009

macina ,mystery blahoželám 😵 😵 😵 malý je valibuk 😵

martinkah
10. jún 2009

ahojte mamicky,
od ktoreho tyzdna chodievate do nemocnice?
(Ja som tam rodila v lete 2007, stravila som tam dokopy 22 dni, spomienky to nie su najlepsie, hlavne na novorodenecke odd., ale kedze v KE mame taky vyber nemocnic aky mame, asi tam budem rodit aj dalsieho drobceka, na ktoreho sa uz chystame.)
Ale k otazke:
kosicanka1, pozeram, ze mas do porodu este peknych par tyzdnov a uz chodievas na CPO, ja som bola prvykrat v nemocke 2 mesiace pre terminom, aj to som chodievala len za Dr. Rosakovou, nikdy na CPO. Aj vy ostatne mamicky tam chodievate tak skoro??
Buducim mamickam a drobcekom drzim palce 🙂

mystery7
10. jún 2009

ja som chodila tiez len k rosakovej a obcas na CPO na monitor. chodila som k nej asi od 30tt, najprv 1x za 2tyzdne a ku koncu aj 2x tyzdenne

norik1
10. jún 2009

jeeeej mystery tak to blahozelam, nech Ti Mirko rastie ako z vody a Ty sa rychlo daj dokopy 🙂 Fajny chlapisko to je, ale asi kvoli velkosti si sla na sekciu, co?

zuzanka111
11. jún 2009

Práve som sa dozvedela, že má moja lekárka v čas môjho pôrodu dovolenku. V pondelok idem na UTZ, máme sa porozprávať. Som z toho smutná. ☹ Zrejme mi odporučí niekoho iného.

Aké máte v tomto prípade skúsenosti?

martinkah
11. jún 2009

Zuzanka111,
ja som presne toto zazila pred dvoma rokmi s mojou lekarkou, spytala sa ma, ci suhlasim, aby sa porozpravala s Murinom. Boli sme ta vtedy asi 3-4 jej pacientky, ktore mali termin v case jej dovolenky, tak nas vsetky chcela presunut k nemu, kedze vsak bolo dovolenkove obdobie, lekarov malo, buducich mamiciek vela, povedal, ze ked budeme rodit v case jeho sluzby, tak k nam pride, inak nie, lebo ma toho vela a ma aj svoju rodinu - pochopitelne... Kym bola prec, Murin sa o nas nijak nezaujimal, ja som mala planovanu sekciu, tak nakoniec 4 dni pred terminom sa pre mna naslo miesto v operacnom plane a stanicna sestra mi "dohodila" Mikolaja. Pri sekcii na tom asi az tak nezalezi, kto to robi, pri prirodzenom porode je to ine.. ale rataj s tym, ze sa o teba nikto extra zaujimat nebude, kym bude tvoja lekarka prec... ☹ jedine, ze das nejaku pozornost (co si budeme nahovarat).. ta moja sa starala aj bez toho..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre