Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

janina7911
11. jún 2011

@katka888 Ďakujem. 🙂 Po tom, čo tu čítam, tak som rozhodnutá pre nadštandard, uvidíme, či a ktorý bude voľný. 🙂

janina7911
11. jún 2011

@matulka616 Waw, dík za detailný popis. 🙂 Tiež som zvedavá, ako to všetko vlastne bude prebiehať. Ja dúfam, že mne zle nebude počas toho, lebo od včera neviem, čo sa deje, ale je mi dosť často na vracanie a to sa snažím jesť normálne veci, nič ťažké. Akurát to asi bude blbý pocit, že so mnou niečo robia a ja som pri vedomí. 😅
O tej triaške som počula už viackrát, že sú proste baby, ktoré to takto chytí. A si ma prekvapila, že aj keď si bola tesne po cisaráku a dali Ťa prakticky hneď na nadštandard, že tam mohol byť s Tebou priateľ. To fakt? My by sme to len uvítali, keby mohol byť hneď so mnou. Ak by to takto šlo, bolo by to super. 🙂
Po koľkých dňoch Ťa potom po cisaráku prepustili? Ja by som brala, keby že nemáme žiadne problémy ja ani malá, aby sme už na budúci víkend boli doma. Aj keď beriem, že u každého je to asi individuálne. 🙂

matulka616
11. jún 2011

@janina7911 Za malicko, viem ako si asi na tom, ja by som bola tiez rada keby mi to niekto vopred povedal 🙂
Zle ti je asi preto, ze sa uz na to psychicky pripravujes, su to nervy, mne bolo tiez tak, zaludok som mala jak na vode 🙂 No a co sa týka cisaraku, necitis nic, len take tahanie, ale da sa to vydrzat 😉 Ked ma dali na izbu tak ma poripajali na monitory a kazdu chvilu kontrolovali tlak, davali mi infuzky a pod. Priatel tam mohol byt, akurat my sme rodili akurat ked bola chripkova epidemia a navstevy boli zakazane, takze potom bol za mnou uz len dva krat a mna tam islo porazit ☹ A rodila som 13teho a 18teho sme sli domkov, ale mala nemala zltacku. A este ti poradim, zober si zo sebou dajake vyssie nohavicky, ja som mala same bedrove a slo mi to vsetko cez jazvu 😖
Ak este nieco, pytaj sa 😵

gabika7706
11. jún 2011

@janina7911 najlepsie su tie jednorazove nohavicky sietovane poporodne, necitis vobec, ze ich mas na sebe, ale vlozku drzia super 🙂 a zle Ti asi je uz podvedome z ocakavania co a ako bude, neboj, vsetko dobre dopadne.

katka888
11. jún 2011

@janina7911
suhlas s @gabika7706 , tie jednorazove nohavicky su vynikajuce po porode.... sice su akoze jednorazove, ale daju sa preprat pri lahsom zaspineni. ja som ich nosila este asi mesiac po porode, kedze som dlhsie pouzivala savejsie vlozky. nedas ale do nich neskor vlozky s kridelkami, no tesne po porode aj tak potrebujes skor tie objemnejsie a nie klasicke. kupis ich napr. v zdravotnickych potrebach. aj priamo v zdrav potrebach v nemocke by ich mali mat / cize ti ich v pripade potreby vedia dokupit aj tvoji ked pojdu na navstevu napr. /

janina7911
12. jún 2011

@gabika7706 @katka888
Hej, tie sieťované nohavičky, čo sa dajú preprať a savejšie vložky som si kúpila dávnejšie, keď som ešte bola v tom, že idem rodiť klasicky. 🙂

@katka888 Pozerám, že aj Ty si už na konci tehu, ideš rodiť zase do novej? 🙂

katka888
12. jún 2011

@janina7911
ano, do novej. uz mam skusenost s proodnickou, aj prostredie clovek pozna, kazda nemocnica ma plusy a minusy, ale tato ma novorodenecku jisku a to rozhodlo

kosicanka3
12. jún 2011

@janina7911 Ahoj. co sa tyka toho, kedy moze byt s tebou manzel po sekcii tak ako som spominala, po pol dvanastej mi skoncili sekciu, pred dvanastou som bola na izbe a o dvanastej bol uz manzel pri mne, asi na polhodku a potom prisiel okolo tretej a bol az do vecera (ale to som mala ten hotelovy nadstandard)..

janina7911
12. jún 2011

Baby, dík za všetky infošky, vážim si toho. 😉 A na zajtra nám teda držte palce. 🙂

mimca20
12. jún 2011

@katka888 Ahojky. My sme sa tiez nestretli minuly utorok s nasim doktorom, lebo som mala poradnu aj poobede uz svojho lekara - poslednu. Tak zbytocne by ma pozerali doobeda a poobede este. Aj tak porodnik mal pestro na sale - same sekcie. A v utorok o 11:30 nas caka monitor a potom porodnik. tak uvidime ako dopadneme, co sa s nim dohodneme ako co dalej.

katka888
12. jún 2011

@mimca20
ja idem zajtra rano o siedmej, hadam si ma tam nenechaju,,,, dnes sa pomenej hybeme, ale mm pocuval cez den aj podvecer srdiecko a dost som chodila na nakupoch... tak uvidime

mimca20
12. jún 2011

@katka888 Tak to ti drzim palce. No nas si tam tiez zatial nenechavaju, tak uvidime v utorok 🙂. zatial ziadne komplikacie vecsie, tak by sa to nemalo zmenit. Nase male v brusku bojuje, kope jak nejaky votrelec 🙂, sibal jeden. Pravidelny cas uz ma kedy to prepukle a diskotekuje.

mimca20
12. jún 2011

@mimca20 Inak taka otazka - este v utorok mam v plane dokupit poslednu vec latkove plienky pre male (pod hlavicku, na balenie a tak cca 20 kusov). Mam nejake ale dokupim. Ty si kde ich kupovala v Kosiciach???

mimca20
12. jún 2011

katka888
Inak taka otazka - este v utorok mam v plane dokupit poslednu vec latkove plienky pre male (pod hlavicku, na balenie a tak cca 20 kusov). Mam nejake ale dokupim. Ty si kde ich kupovala v Kosiciach???

katka888
12. jún 2011

@mimca20
ja som mala pri Viki stare social a kedze sme pri Viki presli na komplet latkovu vybavicku, budem pouzivat aj pri malom miesto jednorazoviek latkove.
V klasickych obchodoch su nozkogramazove s nizsou savostou, my mame vlastny obchodik s plienkami, poslem IP

mimca20
13. jún 2011

@katka888 Mam aj jednorazove plienky, ale chcem aj obycajne latkove - pod hlavicku, pri kojeni a zo zaciatku tusim aj na prebalovanie (aspon co si pametam mamca tak balila dajako nasiroko) tak preto sa pytam.
A do toho obchodiku sa da prist aj osobne po tie plienky, alebo len postou posielate??Ktore su lepsie na porovnanie z tychto dvoch???
KIKKO bavlnené 70x70 biele LUX / balenie po 10 ks / 71gramove
KIKKO bavlnené 80x80 biele LUX / balenie po 10 ks 93gramove
O tie by som mala zaujem - porad, bud vziat jedne take a jedne take. Alebo dvoje rovnakej velkosti???
Dikes za rady mas viac skusenosti, kedze cakas druhe babo 🙂, Pekny den. Mirka

katka888
13. jún 2011

@mimca20
ja som mala aj 70x70 aj 80x80.... na siroke balenie ti stacia 70, ale napriklad ja este stale do uteraka davam plienku aby nasiakla gro vody a tam davam 80.
je to sice eshop, ale vramci KE nosime osobne bez poplatku za dorucenie.

katka888
13. jún 2011

@mimca20
dnes mi doktorka vravela, ze to na porod zatial nevyzera.... 🙂
ty mas zajtra tu kontrolu, ze?

mimca20
13. jún 2011

@katka888 Ahojky. Ano ja mam zajtra tu kontrolu pred obedom monitor a potom ulrazvuk u porodnika. Tak uvidime 🙂, teraz najblizsie kedy mas ty kontrolu?? No este mame ten tyzden obe pred sebou, takze nasim deturencom sa zije perfektne v bruskach, preto sa este nechystaju, len nech si polenosia 🙂. Zajtra popisem poobede ti ako som dopadla.

lenka.s
14. jún 2011

Ahojte,
chcem sa opytat, nemate nahodou niektora kontakt na mudr murina ? vopred dakujem 🙂

katka888
15. jún 2011

@mimca20
ako dopadla kontrola? ja idem dnes na monitor.... my sa asi fakt nestzretneme, nasi porodnici maju asi inac smeny tak preto. viem, ze ked som cakala viki tak som sa s jednou babou stretavala prave rpeto, ze chodila tiez k rosakovej , ta nas samozrejme objednavala skoro na rovnaky cas, ked riesila takych pacientov.

mimca20
15. jún 2011

@katka888 Ahojky. Kontrola dopadla docela fajn, ultrazvuk mi nerobil lebo bolo tam dost vela zien. Monitor dopadol OK, babo trosku zaspate, lenive, sestricka ku koncu mi musela potriast s bruskom aby sa prebralo 🙂 a zobudilo. Na ultrazvuk idem v nedelu, moj porodnik vtedy bude mat aj poslednu smenu v tento mesiac (potom uz bude len na telefone). Tak sa neviem rozhodnut, ci platit potom tych 166 eur a volat ho k porodu alebo nechat to na sluzbukonajuceho lekara, ktory bude mat sluzbu. Radsej by som tu celu sumu dala mojmu porodnikovi, ako ked nemocnici a ta mu da len cast z tych penazi. Trochu som z toho taka mimo, taka bez nalady (aspon vcera som bola), dnes uz to je lepsie. A na buduci utorok 21.6. mame znova monitor. Co bolo fajn - pisala mi vcera spoluziacka, ze sa jej snivalo v tu noc, ze som tento vikend nasledujuci uz isla rodit, tak sranda by bola ak by sa sen naplnil. Uvidime.

katka888
15. jún 2011

@janina7911
dufam, ze ti to dobre dopadlo 🙂
inac sme sa asi rano stretli pred ambulanciou, mam pocit, ze si to bola ty 🙂

mimca20
15. jún 2011

@katka888 Dopadlo mi to fajn. Inak vcera ze by sme sa stretli?? Vcera som bola na monitore az o 11:15. Tak neviem neviem 🙂. A aj buduci utorok mame takyto rovnaky cas objednany.

katka888
15. jún 2011

@mimca20
nie, ja som bola v pon o 7mej len za doki a dnes idem na monitor o jednej.....

katka888
15. jún 2011

@mimca20
tak u nas zatial porod nehrozi, no buducu stredu ma doktorka sluzbu, ak dovtedy neporodime, idem k nej n akontrolu a je dost mozne ze ak uz n aporod budu podmienky, tak rodime toho 22..6. ako mas ty termin 🙂
tak sa mozno stretneme napriklad aj na izbe 🙂

mimca20
15. jún 2011

@katka888 Ani u nas Katka nehrozi zatial porod, tak uvidime ako dopadneme v nedelu (ideme na ten ultrazvuk). No mozne je vsetko ze sa aj stretneme 🙂 toho 22.6.- uvidime. Len ty mas tu vyhodu, ze Rosakovu poznas, pozna aj ona teba, takze to mas plus. A je lepsie mozno, ked rodime pri tych lekaroch, ktorych si vyberieme. Ale nemozem nad tym premyslat, lebo ma trafi mensi slak 🙂. Mne by mozno viac vyhovoval ten moj porodnik, ked uz som s nim mala cca 5 stretnuti... Manzel zas vravi, ze to nemam riesit, nech to vyjde ako vyjde (bud na nedelu smenu porodnika alebo potom na niekoho ineho). Vidis, ciganky take veci neriesia, ked ich to chyti zavolaju sanitku a vypustia svoje cierne deticky jedna radost 🙂.

svetlankat
16. jún 2011

@katka888 to som ja ta baba? 😀 😀 😀 😀
vas tu trosku spehujem, lebo sa s vami velmi tesim a drzim vam paste

katka888
16. jún 2011

@svetlankat
ano, ano, moja najkrajsia baba 😀

svetlankat
16. jún 2011

@katka888 na aku izbu planujes ist tentoraz? uz si nad tym uvazovala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre