Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

mardenad
6. máj 2012

Chcem sem aj ja pridať svoju skúsenosť... rodila som síce pred troma rokmi, ale bola to strašná skúsenosť...

známa mi poradila pôrodníka, tak som mu volala, že chcem uňho rodiť... začala som chodiť k nemu na prehliadky pred pôrodom do pôrodnice. Ja som mala predtým 2 tehotenská ukončené vyvolávaním, pretože som dosť dlho preťahovala a kedže som krvná skupina B- , tak mi dr. povedala, že okamžite rodiť... tie dva prvé pôrody boli úplne super v Novej nemocnici v KE , všetko išlo ako po masle a deti sú už veľké a zdravé...

ale moja tretia skúsenosť ??? môj teraz 3-ročný synček je AUTISTA!! ☹

aký bol pôrod v starej nemocnici na Rastislavovej?? , povedala som pôrodníkovi, že obe tehotenská predtým som preťahovala a že tentokrát radšej nechcem, aby som predišla komplikáciám , lebo už som bola poučená... tak sme sa dohodli, že pri pravidelných kontrolách mi povie , že kedy je už čas na pôrod a že ho vyvoláme... ja som mu dôverovala maximálne... ved všade hlásil koľko tisícok detí už odrodil...

bola predposledná kontrola , pri nej mi povedal, že na budúci týžden mám prísť aj s vecami, že sa na mňa pozrie a že možno už ostanem v nemocnici, že vtedy má službu, tak že ma počas nej odrodí. Tak aj bolo, bola nedeľa, prijali ma a hned o 10 minút mi dr. surovo prepichol plodový vak. Nasadil oxitocín, no žiaľ kontrakcie síce začali ale prestali.. toto sa opakovalo aj na druhý pokus... týchto pokusov bolo niekoľko... stále mi odtekala plodová voda, začala som sa obávať, popri mne odrodilo 25 žien, bola som na pôrodnej sále 2 dni!!!!!

Pri každej výmene služieb sa zakaždým iný doktor pri vyšetrení pýtal, že vy vlastne ste tu prečo? Kto vám prepichol vodu?? ruka vo mne a pohľad na sestričku a krúti hlavou... "Pani , vaše pôrodné cesty ešte vôbec nie sú pripravené na pôrod... keby vám dr. XY nebol prepichol plodový vak, tak by sme vás poslali ešte aspon na 2 týždne domov... "

bola som v šoku... nakoniec mi v pondelok večer dr. dal dosť silnú dávku oxitocínu, povedal, že ak to teraz nezaberie, tak že zvolíme cisársky rez, lebo dieťatko nemôže byť už viac bez plodovej vody... pôrod sa rozbehol, bol to brutál pôrod, kto nezažil, nepochopí, povedala som, že už nikdy viac nechcem rodiť, hoci deti mám rada... bolo to niečo strašné..., pupočnú šnúru mal okolo krku, ale plakal takmer hned, po pôrode som mala niekoľko hodín triašku...

malý sa potom vyvýjal dobre, aj začal hovoriť pár slov... potom však prestal, začal byť hyperaktívny , agresívny, prestal jesť, ... atd atd... diagnostikovali mu autizmus.. doteraz nerozpráva a ani nerozumie...

čo sa týka tej pupočnej snúry...: ked porovnám pôrody v Novej nemocnici na SNP, tak tam mi tesne pred pôrodom robili ultrazvuk, aby vedeli, s čím môžu rátať pri pôrode , ako je otočené bábätko, či má obtočený pupočník atd...

v Starej nemocnici absolútne nič!! rovno šup rodiť akoby sme boli kravy a nie ženy!! ja by som tam už rodiť nešla nikdy , ani svojim známym, ani rodine to neodporúčam ... toľko moja skúsenosť...

kto chce vedieť meno pôrodníka, napíšem mu do súkromnej správy... 🙂

moncicip
7. máj 2012

@mimca20 No tka super, lebo ja robim, teda robila som a aj po materskej budem robit o poschodie nizsie.

mimca20
7. máj 2012

@mardenad Hruza des citat taketo skusenosti, ale aj toto je priama realita zivota rodiciek. Hroznee.

mimca20
7. máj 2012

@moncicip Takze si z fachu hej?? 🙂. Inak aki ste vy sikovni - ze 4 zubky ako citam ti v statuse. My ani jeden a ani naznak 🙂

moncicip
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimca20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moncicip
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kveronika
7. máj 2012

@moncicip asi to tak budeme riesit, my uz nemame co stratit. Ako som pisala vyssie, ani jeho nejaky postih necaka, v takej pozicii urcite nie. Ale aj lekari musia vediet, ze pacient uz nie je hlupak, ktoremu mozu skakat po hlave a robit si snim, co chcu. Len mat tu silu bojovat proti prudu, proti vsetkym, bude tazke.

moncicip
7. máj 2012

@kveronika To chapem a uplne ti rozumiem ze na jednej strane absolutne nemas teraz na to silu a chut. Ale na strane druhej ked to nebudes riesit tak si dotycny bude mysliet ze je nejaky nadclovek alebo co ze nanho nikto nema a nikto si donho nedovoli. Dufam ze to coskoro preboli, zabudnut to nezabudnete nikdy, musite sa s tym len naucit zit a dufam ze sa coskoro dockate krasneho zdraveho plackajuceho balicka radosti a stastia 🙂

matonka26
8. máj 2012

@kveronika ahojky citam tvoj pribeh uz asi 3x a veeelmi som z toho smutna...neviem presne co sa stalo co ten pakos zanedbal, ale mali by mu minimalne vziat funkciu pcheee aj ked pre vas to zadostucinenie nebude...nexapem inak ako sa take daco moze stat v dnesnej dobe...pri tolkych vymozenostiach, ktore su k dispozicii...strasne s vami sucitim,a prajem vela sil do boja...ine baby by ti tu tiez vedeli pisat skusenosti s prednostom...a daj aj to druhe meno, nex vieme komu sa vyhybat 😖 drzte sa!

gelifil
8. máj 2012

@matonka26 Ahojky, ty vies aj o inych jeho spackanych pripadoch???
Mimochodom, robila si nakoniec tu sparglu?

matonka26
8. máj 2012

@gelifil no jedna kocka tiez s nim ma skusenost aj ked nie priamo s tym ze by jej on pokaslal porod..sak ona napise ked bude xciet 🙂
aaale hej robila som 😖 no bolo to bleeee 🙂 akoze neviem ci bola uz stara,ale robila som zapekanu so syrom a sunkou a ta spargla bola horka netusim preco 🙂

gelifil
8. máj 2012

@matonka26 a predvarila si ju trosku?Ja to tiez robim a manzel to miluje.Alebo bola fakt stara....
A ty si u koho rodila?

matonka26
8. máj 2012

@gelifil hej tak 10 minut som varila mozno som mala viac 🙂 ale aspon som skusila daco nove 🙂 my sme mali "zazmluvneneho " 🙂 Suchanka-na odporucanie...

gelifil
8. máj 2012

@matonka26 a bola si spokojna?

matonka26
8. máj 2012

@gelifil so Suchankom? ja ano,ale som v mensine co sa spokojnosti s nim tyka 🙂 ako ku mne bol furt v pohode ale tak na druhej strane vedel, ze ho na odporucanie xceme ku porodu.. 😎

tehulka_mk
9. máj 2012

Baby,WIFI pripojenie v nemocke je?Lebo mi hrozi,ze skoncim v nemocke skor,mam skrateny krcok ☹

kathka0022
9. máj 2012

@tehulka_mk Pokial ja viem tak nie ☹

kveronika
11. máj 2012

@matonka26 je dost komplikovane vediet a opisat, co sa asi stalo... Tisickrat si teraz vravim keby sa to inac riesilo, keby nas mal na starosti iny lekar, co ak by to takto nedopadlo....
Jednoducho, v 35tt som prisla na prijem, Dr. Rosakova mi robila USG a Ondrik mal vtedy 2,4kg. Zdal sa jej trosku mensi tak ma objednala na dalsi o 10 dni, ze ho premerame. Medzitym som vsak presla pod prednostu a ked som ho pytala spravit USG, povedal ze 'tie by sa mali robit len 3x za teho'. Zostala som zaskocena a... ticho. Odvtedy mi ho uz nemerali. Natahovala som viac ako tyzden, posledny monitor v utorok bol v poriadku a ked som vo stvrtok prisla s kontrakciami na prijem, uz mu nebilo srdiecko (doslo k priskrteniu pupocnika) ☹ ☹ Porodit som vsak musela - strasne, ze po tej bolesti nepride ten ocakavany detsky plac ☹ ☹ Nakoniec mal len 2,7kg cize za poslednych 6tt pribral len 300g!!!! Takze otazka znie: riesili by to inac, ak by mi bol spraveny dalsi USG a Ondrik zmerany??????? Sledovali by nas viac???? Dalo sa tomu predist?????

Strasne mi chyba, strasne... Vsetky tie materinske pocity a laska, co som uz v sebe zbierala, len visia vo vzduchu; niet ich komu dat.. ☹ A v nedelu je den matiek ☹ Je mi naozaj smutno za nim...

alohim
11. máj 2012

@kveronika Och, je mi to veľmi ľúto :( musí to byť strašné, mali ti ho určite zmerať, veď USG sa má robiť aj viackrát za tehotenstvo, ak treba (moja gynekologička mi robila každý mesiac na poradni krátky screening)...mňa napr. poslali z príjmu v 37tt na USG ani neviem prečo, nezdal sa im termín v pomere k jeho veľkosti, no poslali ma. Zistili že malý má omotaný pupočník okolo krku teda tiež sa o neho bojím, sledujem ho, jeho pohyby hoci vraj je to normálne... musí to byť veľmi smutné prísť o taký poklad 😢 😢 určite to rieš a buď silná, a Ondrík ti pošle z nebíčka bábätko

gabika7706
12. máj 2012

@kveronika 😢 prijmi moju uprimnu sustrast a zelam vela sil ...

s tym usg je to take na vazkach, ma pravdu aj Dr, ze 3x za tehu, ale ak raz sa nieco lekarovi nezda a nariadi kontrolny usg, preco to ten druhy neurobi...alebo aj urobi a nesleduje co treba (?) napr. svagrina bola na usg pri dr. Knopovi, tiez sa mu nezdala vaha ani prietoky, no kontrolny o dva dni robil Dr Suchanek a ten to vobec neriesil, ale vystrasil svagrinu, ze oblicky nie su OK, ale da sa to potom operacne riesit. Synovec sa nakoniec narodil urgentne cisarskym asi 2 tyzdne pred terminom, mal omotanu pupocnu snuru okolo ramena aj okolo krku, nieco cez 2,7 kg a oblicky ma v poriadku...

adulikh
12. máj 2012

@kveronika súcitím s vami, vyjadrujem úprimnú sústrasť. Tiež sme si týmto prešli pre 6 rokmi, Miško som porodila v 40 týždni, tiež už nám nebilo srdiečko a otázky typu, nedalo sa tomuto zabrániť? mám doteraz a asi celý život, budem žiť v tom, že určite sa dalo..... tak želám veľa síl....

matonka26
12. máj 2012

@kveronika 😔

kveronika
12. máj 2012

@adulikh mrzi ma, ze nas je viac 😢 Ja som ani netusila, ze sa nieco take moze stat tak tesne pred porodom. Z nicoho nic. Ved som nemala ziadne komplikacie v teho, absolutne ziadne. Nechapem...
Ako ste to zvladli? Co si robila aby si to prekonala?

mimca20
12. máj 2012

@kveronika Nezazila som az take nieco ako vy, ale u nas nastala komplikacia (zasekol sa v porodnych cestach) pocas porodu na konci - posledna sanca na zatlacenie a potom uz len 2riesenia, bud prist o maleho alebo kliestovy porod. Ani jedno ani druhe a za to vdacim neviem komu vsetkemu (ale doteraz vsetkym myslou dakujem ze stali pri nas) a nevzali mi maleho. Neviem ci by som take nieco zvladla...
Prvu minutu vobec nedychal, ozivovali ho ale toto uz je len v papieroch, sme zdravi a bojovnici vo vsetkych oblastiach. Aj ked by sa nam postastilo druhe babo, priznam sa ze som stale poznacena tym hroznym zazitkom a nemohucnostou z porodu. Mam hrozny strach
Drzte sa, aj ked je to mozno lahko napisat ale tazke je to urcite u vas.

kveronika
12. máj 2012

@mimca20 Aj ja mam strach z dalsieho porodu, ani nevies aky. Na chvilu sa zabudne, ale ak znova otehotnieme, tak to bude strach az kym nebude po tom... Uz som ale poucena, lekara si budem vyberat ja a moj instinkt. Uz nedam na odporucania ziadneho chlapa alebo lekara.

Som rada, ze mas svoj poklad, opatrujte sa

mimca20
12. máj 2012

@kveronika Presne som si tiez vedoma toho strachu a to este nie som tehotna. Ak budem.... Tak to bude velmi tazke..U nas tiez najprv ten, potom ten potom ta a nakoniec odrodila nas uplne ina sluzbukonajuca 🙂.
Stale vravim od zaciatku, ze nas maly ma velkeho anjela strazneho, ktory zabojoval spolu s nim aby zil a bol s nami. Skoda velika, ze u vas to dopadlo tak tragicky... ☹ ☹

valika_val
12. máj 2012

ahojte, ja som tam rodila pred dvoma rokmi, bola som celkom spokojna... akoze isteze, vyhrady su, ale ved nie je porodnica len pre mna, ze? 😉
starostlivost pred porodom super, klyzma sa dala zniest, aj ked som teda bola dost vyplasena.
porod hrozny 😀 😀 ale doktorka super, velmi pekne ku mne pristupovala (aj trosku prisne, ked som sa vzdavala) 😀 mozem sa postazovat len na jednu mladu sestru, ktora mi nevedela zobrat krv a ked som jej radila, ze kde a ako, vysmiala sa mi... tak mi brala nakoniec tusim nie z laktovej jamky, ale kdesi vyssie pri ramene, celu ruku som mala modru, vyzeralo to otrasne, ako po nejakej velkej operacii 😔 novorodenecke ok, ale dost sme ich otravovali, tak sa mi zdali taki unaveni...
celkovo mam pocit, ze pre kazdu prvorodicku je to asi hadam najvacsia vec na svete a tam (vseobecne) v porodnici nema nikto pre vas pochopenie, ci placete, ci sa vam nedari, ci nieco neviete...
proste nikto radu, pomoc nukat nebude, treba si o vsetko poprosit.
takze slabsie povahy to budu mat tazsie.
v kazdom pripade sa treba vela vela pytat, chapat, spolupracovat, poprosit a podakovat, skratka byt slusny. personal je tam pre nas, ale drze mamky tam nikto nemal rad (videla som par tmavsej pleti, s nimi sa nebabrali, prave preto, lebo sa spravali, ako sa spravali).
laktacna je super, len skoda, ze ma prac. dobu len 7-15 (tak bolo vtedy). zisla by sa este jedna/dve, aby pomoc laktacnej bola 24hod denne.

adulikh
12. máj 2012

@kveronika ja som do príchodu do nemocnice tiež myslela, že je všetko ok. V noci som dostala kontrakcie a v nemocnici mi povedali, že malému už nebije srdiečko. Bolo to ťažké, v tej istej dobe sa to isté stalo druhej mamičke, neskôr sme sa stretli na izbe a spoločná tragédia nás zblížila, aj keď musím povedať, že ona tú stratu prežívala trošku inak. Nebola na pohrebe svojho prvorodeného syna, ani na cintorín nechodila prvé mesiace vôbec. U mňa to bol pravý opak. Nevedela som si predstaviť, že by som ešte naposledy nevidela svojho anjelika a neodprevadila ho do nebíčka. Veľkú podporu som mala v mojej rodine hlavne v manželovi. Naše priateľstvo so spomínanou mamičkou trvá doteraz. Neskôr som absolvovala takmer všetky možné vyšetrenia, keďže ani po pitve nebola jasná príčina /vnútromaternicové udusenie neznámej príčiny/. Zistili, že mám problémy so štítnou žľazou. Po pol roku nasledovalo ďalšie tehotenstvo, takže našťastie máme krásneho synčeka. Po troch rokoch ďalší pokus o dieťa, ale ten skončil potratom v 12 týždni to isté sa opakovalo o 6 mesiacov neskôr. Nasledovali ďalšie vyšetrenia, kde sa zistilo, že mám problémy so zrážanlivosťou krvi. Momentálne sa začíname zasa snažiť o ďalšie bábo, tak dúfame, že to dopadne šťastnejšie. Strach tu stále je a bude, ale túžba je zatiaľ silnejšia........ Dúfam, a verím, že aj ty máš oporu vo svojej rodine, tak ako ja a že spolu túto stratu prekonáte. Nikdy nezabudnete, veď to sa ani nedá, len sa budete učiť žiť s touto stratou. Držím palce v týchto ťažkých chvíľach, aby vás táto strata spojila a mali ste dostatok síl do ďalšieho pasovania sa s osudom....... P.S. Máme toho viac spoločného, náš synček sa volá Ondrík /Keď som zostala tehotná po strate nášho prvého synčeka Miška a dozvedela som sa, že to bude chlapček, tak som chcela, aby sa volal po prvorodenom anjelikovi mojej kamarátky z nemocnice. Bála som sa ako zareaguje spolu s manželom, aj sme si poplakali, ale boli radi a to som dnes aj ja/ Verím, že aj vy sa dočkáte svojho anjelika na zemi......

matonka26
13. máj 2012

baby musim povedat ze posledne stranky tejto temy sa mi zacinaju pacit...hlavne ako dokazeme sucitit a akeho ducha maju posledne prispevky..je to dojemne a krasne zaroven.velky LAIK vsetkym 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre