Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

dany1986
4. máj 2012

@gelifil ano na 17.posch.no ja som mala nastastie take tehulky co uz cakali kedy to pride po vyvolavackach 🙂)

mata1976
4. máj 2012

@dany1986 takze to uz zmenili? Pred 3mi rokmi som chodila na prizemie...

gelifil
4. máj 2012

@dany1986 A este mi napadlo, ci si mala vlastnu koselu, zupan...Napr. v starej si nemohla mat.

mata1976
5. máj 2012

baby, platia este tieto ceny kt. som nasla na nete:

nadštandardná pôrodná sála 33,10 €
nadštandardná izba veľká so sprchou a toaletou 23,20 €
nadštandardná izba malá so sprchou bez toalety (vyhradená toaleta na chodbe pre 2 ženy 9,90 €)
nadštandardná izba 3-posteľová na oddelení šestonedelia 3,30 €.
EDA (epidurálna analgéza) 73,02 €

dany1986
5. máj 2012

@gelifil ano mohla som mat svoje oblecenie 🙂 pri porode som mala ich koselu a po porode som sa sla sprchnut tak som si obliekla vlastne 😉
@mata1976 aj ja si este pamätam ked som chodila na prizemie to bolo nieco strasne,ze monitor a predelene len plachtou a hned koza 😀 na 2.posch.to je ovela lepsie 😎

kveronika
5. máj 2012

Dievcata, ktore ste uz rodili,take vam prajem vsetko naj. A AK sa Len chystate a uvazujete o porodnikovi, take v ziadnom pripade nechodte sa prednostom. My sme podla vsetkych naznakov hlavne jeho vinou prisli o babatko :( Nechcem nikoho strasit Len nechcem aby niekto zazil to Co my. Some len tyzden po porode, sil ma rychlo a bolestivo -jednoducho sa ponahlal aby sa mi nemusel pozriet do oci. Dokonca to odflakol natolko, ze o hodinu ma museli sit znova,to on uz bol urcite davno doma a a tu bolest neprajem nikomu. :( Prosila some ich soslzami,nech mi nieco daju proti bolesti, ale Len ma uistili, ze je to vo vnutri a nic nebudem citit :( Citila some vsetko a strasne, obaja lekari su masiari. Prednosta a to ho druheho este zistim ☹

gelifil
5. máj 2012

@kveronika tak to mi je luto ☹ ☹ ☹

gelifil
5. máj 2012

@kveronika To bol ten doc.Kraus?Ty si k nemu povodne chcela ist?Alebo to bola nahoda?

kathka0022
6. máj 2012

@kveronika Tak to mi je luto ☹(smutne to je ze sa take nieco stava ☹(a ked sa mozem opytat aka chyba sa stala,ze to takto muselo skoncit☹(

kveronika
6. máj 2012

Gelifil, ani sa nepytaj ako som sa k nemu dostala, tazi to mna aj osobu, ktora mi ho vybavila. Mne sa od zaciatku nepacil, ale zial, nepocuvla som svoj instinkt a teraz s tym musim zit.

Kathka, vsetko nasvedcuje tomu, ze bol nedosledny v predporodnej starostlivosti. Mala som uplne bezproblemove tehotenstvo no aj tak sme prisli o nasho chlapceka ☹ Nechcem ta strasit, ked si tehotna, len k nemu prosim nechod. Myslim, ze Rosakova je zodpovednejsia a Murin je prijemny na prvy pohlad, ak mozem poradit.

Nechcem, aby niekto musel zazit to peklo co mame teraz my....

kathka0022
6. máj 2012

@kveronika Ja si to ani neviem a ani nechcem predstavit co musite prezivat :-[ A hlavne ty ked si este aj taky strasny bolestivy porodny zazitok musis nest so sebou :-< to musi byt nieco hrozne,celych 9.mes.sa tesis na drobceka a chxba lekara ti prevrati cely zivot na ruby ☹(ja neviem co by som robila zabit ho nezabijes hoc by si to aj on zasluzil,ale jedine co by som mu 100%vybavila koniec v nemocnici :-< prajem ti po porode skore uzdravenie a tebe a mm vela,vela sil...

1talizmanik1
6. máj 2012

@kveronika :(, uprimnu sustrast.....

ajtelu
6. máj 2012

Uprimnu sustrasť :( čo sa stalo?

kveronika
6. máj 2012

@kathka0022 Presne tak, cakas 9 mesiacov a skoncis bez babatka aj bez bruska. Citim iba prazdno. Najlepsie NA tom je,ze aj ked spravil chybu, tak sa to bud nedokaze (aj po vysetrovani Uradom pre dohlad) a ak dokaze tak on dostane max pokutu. To mi potvrdili viaceri doktori!!!! Nevieme sa spamatat,uverit. Nase prve babatko ☹ Tak some si myslela,ze Nam sa nic nemoze stat-ani taky porod ani ta tragedia

moncicip
6. máj 2012

@kveronika Uprimnu sustrast a vela sil zelam a verim ze to prekonate.

moncicip
6. máj 2012

@kveronika A podla mna nemas co riesit a viem ze aj ked ti to uz zivot babatka vytuzeneho nevrati tak jednoznacne staznost na urad pre dohlad nech si nemyslia ze si mozu vsetko dovolit. Musi im raz niekto kohutiak pristrihnut, lebo takych farejrikov je tam viac.

gelifil
6. máj 2012

@moncicip Fakt?No to si ma potesila ☹ ☹ ☹ .Baby, ved napiste, s kym su take skusenosti a ku komu urcite neradno chodit 😠 😠 😠

moncicip
6. máj 2012

@gelifil To je tazko konkretizovat, je to vec nazoru a osobnej skusenosti. Ja napriklad nedam dopustit na Molokaca, to je skvely nielen doktor ale ja clovek. Ja ak budem mat raz druhe tak urcite zasa ku nemu pojdem.

kathka0022
6. máj 2012

baby ak chcem mm k porodu je potrebne pred tym aby isiel na nejake poucenie ????alebo je to tak ze pridem uz rodit a poviem im ze mm ide k porodu ????? Ď

susan66
6. máj 2012

@kathka0022 Myslim,ze staci oznamit dr. tomu ku ktoremu chodis,ze si prajes mat manzela pri porode a mne sa nezda,ze by bolo nutne nejake poucenie absolvovat a ten poplatok za to,ze tam bol pri tebe staci po porode zaplatit,dokonca ak sa dobre pametam tak som to platila vsetko naraz nadstandard aj manzel, pri odchode z nemocky 🙂

susan66
6. máj 2012

@kveronika Prajem uprimnu sustrast, aj ja som sa prave dnes dozvedela,ze moja sesternica v anglicku prisla o svoje dievcatko bola v osmom mesiaci ani neviem poriadne ci sa uz narodilo mrtve,alebo pocas porodu zomrelo, je mi z toho do placu ☹

mimca20
6. máj 2012

@kveronika Uprimnu sustrast. Ten clovek pri mojom porode bol len ako pohotovost, ale bol otrasny - zjapal po mne ako po malom dietati, bol tam uplne od zaciatku po koniec.... A mala som pocit, ze akoby sa vyzival aj v tom, ako to porodnicka zvladne ale ta bola suprova a aj sestricky. Ale jeho pristup.... nikdy viac.

moncicip
6. máj 2012

@kathka0022 Je to presne tak ako pise @susan66 Vsetko sa plati az v den prepustenia.

mimca20
6. máj 2012

@moncicip Pripajam sa k tvojmu nazoru o Molokacovi - mal nas odrodit, ale nakoniec maly "strajkoval" pobyt si predlzil, Molokac odisiel na dovolenku takze nas odrodila sluzbukonajuca Adrovicova - tiez suprova zenska. Molokac ma mal "pod svojimi kridlami" od 36 tyzdna a bol uzasny, kedykolvek som mu zavolala bol na telefone a povedal co jak, obzrejmil situaciu. Androvicovu som zazila len pri porode a potom v ramci vizity - tiez ludsky normalny pristup.

moncicip
6. máj 2012

@mimca20 A mne este pomohol aj po porode ked sa mi stehy zapalili a rana zacala hnisat tak som mu volala O pol deviatej vecer!!!!!! a zdvihol a povedal zaidny problem, zajtra sluzim tak pridte a pozrieme sa na to. Byva na tej istej ulici ako my a stretnutie s nim vzdy potesi.

mimca20
6. máj 2012

@moncicip My sme mali tiez z neho uzasny kludny pocit pri prvom telefonate a ked sme sa osobne stretli, opak sa nam nepotvrdil 🙂. Len skoda, ze nas neodrodil 🙂 ale nakoniec aj tak vsetko dopadlo uspesne a s docela dobrym koncom, s komplikaciami ale podstatne je, ze maly nam zije a je tu s nami. Bojoval statocne.

moncicip
6. máj 2012

@mimca20 Tak tak podstatne ze su tu deticky s nami 🙂 Len nech su zdrave vsetko ostatne sa da vydrzat.

mimca20
6. máj 2012

@moncicip U nas ked bude druhe babo tak urcite znova pojdem rodit do Kosic (nie tu v Presove) a to Molokac, Androvicova a Matta (takyto postup lekarov je u mna) 🙂. Stale vravim, ze nas maly chcel velmi velmi zit a bojoval v posledne chvile poriadne. Prvu minutu nedychal, abgar skore mal 3 ☹ ale v piatej minute uz mal 9 co lekarka z detskej JIS vravela, ze uzasne rychlo nabehol. Bol preto umiestneny na JISke a nebol vobec pri mne na izbe ☹.Doteraz sme pozorovani na neurologii ci nieco, ale zatial sa nic neprejavilo a myslim, ze budeme OK.

moncicip
6. máj 2012

@mimca20 A lezal na jiske na 17tom ci na 16 tom?

mimca20
6. máj 2012

@moncicip lezal na 17tom takze som mala k nemu blizko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre