Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

mystery7
7. apr 2009

hlavne ze mas dobre vysledky a si spokojna. poznam to, lebo tiez som bola z arosakovou atiez som z toho mala super pocit. dufam, ze nam to vsetko vyjde ok 😉

norik1
7. apr 2009

he he Katy P.B.? Ako sa ti paci?

katy2
7. apr 2009

norik, ja ho uz poznam dlhsie.... uz som si pomaly zvykla na jeho osobitu povahu 😉 a co je najdolezitejsie, viem, ze je super odbornik..... a dnes mal mimochodom super naladu 🙂

norik1
7. apr 2009

no ja ho vtedy uplne zboznujem.... a jasne, hlavne je ze je to super odbornik a ze je clovek v dobrych rukach... ja som sa na tych jeho hlaskach dobre bavila 😉

zajo510
8. apr 2009

ahojte kočky, tak som si k vám odbehla, od pondelka sme doma. dakujeme za gratulácie. ešte že som si v stredu stihla manžela odchytiť, lebo sa chystal do trenčína na služobku.

na cpo sme sa dostlai o 5,30 kde ma dr. zdrbala, že kde som doteraz bola, otvorená na 6 prstov, kontr,každé 4-5 min. (ale to bolo v múdrych knižkách, že to tak stačí dôjsť do nemocnice, ale inak je to blbosť, lebo som mala fakt na mále. myslela som si, aby som dlho ešte nečakala na sále atd, tak sa nebudem ponáhľať, ale prišla som len tak-tak, ešte teraz ma z toho mrazí 😝 ) nedali mi ani klystír, nebolo kedy. na sále ma prijal Dr. Matta 🙂 🙂 🙂 to som bola veľmi rada, že super smena a taký fešák, asi po 20 min. mi sama na stole praskla voda, lebo mala sa začala z ničoho nič naraz silno tlačiť von, a potom nasledovali možno 3-4 také ale ešte silnejšie kontr. pri ktorých som už aj tlačila, lebo sa to nedalo nijak ovládať, lenka, sa tak silno drala von, že som myslela, že má hlavičku už vonku a že asi zo mňa vyletí na 2 metre. potom som volala na dr. že už rodím, že už zo mňa ide von a on vtipný tak pomaličky sa pripravil a že ....teraz si tak cvične pomaličky zatlačíme....a na prvé či druhé zatlačenie bola vonku hlavička a potom to šlo. o 6,55 bolo odrodené. nenastrihli ma, lebo vraj nebolo treba, aj tak mi tam mala narobila šarapatu, lebo sa drala hlavička s rúčkou naraz 😝 ale v tom zmätku som to neregistrovala. šitie ma vôbec nebolelo, to som teda nečakala, ale skutočne to nebolelo. ked ma šili pri alžbetke, tak to bolo dosť nepríjemné. teraz pohodička. ale jednu vec som teda nečakala, to sťahovanie maternice po pôrode.... 😝 😝 ešte deň po pôrode to boli dosť silné krče, niektoré som musela predýchavať ako pri kontrakcíí, akoby som mala další pôrod pred sebou. vraj to tak je po každom dalšom dieťati je to bolestivejšie a dlhšie sú bolesti. pri alžbetke to bolo slabé, ale teraz to bolo dosť nepríjemné, ale za 2 dni bolo už dobre, panva nebolela vôbec ani šitie.

takže to bolo oveľa rýchlejšie ako pri alžbetke a aj intenzívnejšie bolesti, prišlo to doť naraz nie postupne ako pri prvom. ale lepšie tak ako sa dlho trápiž´ť v bolestiach. takže vám držím kočky palčeky, aby set to mali rýchlo za sebou a a bez nepríjemností.

ibinecka
8. apr 2009

Jeej zajo gratulujem ti. Je to super že si to tak zvládla. Teraz len nech ste všetky tri zdravučké. ja som po druhej dcérke tiež mala silnejšie bolesti pri sťahovaní ale dalo sa to vydržať.

Dnes som bola na kontrolu a zajtra rodím tak mi držte palčeky. Ozaj pýtala som sa na mauzosa, takže má dvoch valibukov. Nemohla som ju ísť pozrieť lebo bola práve vizita. Ale vraj sa má dobre chlapci majú 2800 a 2050. Takže možno jej zagratulujem osobne.
Všetky izby nadštandard sú vraj 2 týždne dopredu plné 😒 tak som sa zapísala na čakačku ale aj tak to asi nestihnem. 🙂

timulik
8. apr 2009

zajo, gratulujem, aj ja prajem vela, vela zdravia...

ibinecka, takze zajtra trpime spolu? 🙂 Ja sa dost bojim, neviem co ma caka, tak snad to vsetko zvladneme ako treba 🙂

timulik
8. apr 2009

....a stravime velkonocne sviatky v nemocke... 😒

katy2
8. apr 2009

zajo, gratulujem 😵
timulik a ibinecka, drzim palce 😵 😵 😵

ibinecka
8. apr 2009

timulik, určite sa tam stretneme a v nedeľu si objednáme veľkonočnú pizzu so šunkou 😀 😀 Ja sa bojím tiež strašne aj keď už viem čo ma čaká. Pošli mi na teba čísielko a keď budeme po si brnkneme aby sme sa vedeli stretnúť 😝
Katy2, ďakujem velmi

zajo510
8. apr 2009

timulik, ibinecka držím palčeky. aby všetko dobre dopadlo, dakujem katy aj ty sa drž, ešet máš čas 🙂 🙂

kvila
8. apr 2009

Ahoj zajo, joj, tesim sa, ze si uz doma, gratulujem... a aj ja uz chceeem 😅 Motali sa tam este nejaki ini lekari? Nedas nejake info, kto je fajn a komu sa radsej vyhnut?

norik1
8. apr 2009

Zajo gratulejšn!!! Super ze si mala taky krasny porod a hlavne ze ste v poriadku obe 🙂

Ibinecka a Timulik - drzte sa, nech je vsetko tak, ako ma byt 😉 a cakame po velkej noci info ako bolo, hlavne ako ta pizza chutila 😉

timulik
8. apr 2009

ibinecka - mas ip

a vsetkym dakujem, dufam,ze vsetko dobre dopadne, potom urcite podam hlasenie 🙂

zajo510
8. apr 2009

kvila si zlatá, dakujeme 🙂 pô pôrode sa tam objavil aj dr. posluch (taký nižší, starší, sivovlasý...pletiem si meno s krausom, tak jeden z nich). sestričky na sále boli veľmi milé a usmievavé aj mi pekne a dosť šetrne pomáhali. na brucho mi tlačili smerom k panve a nie na moje pľúca - to pri alžbetke sa na mna jedna hodila a ja som skoro dušu vypľuvla.

izbu mi hned ponúkli nadštandart, bud trojku alebo jednotku, ja som bola na trojke. tá váha na váženie detičiek je už na chodbe nie na izbe. sestričky na šestonedelí sú tiež pomenené a sú oveľa lepšie a ochotnejšie ako boli pred 1,5 rokom.

aa ešte k pôrodným bolestiam, síce začali v podbrušku, nakoniec to zase ostalo len pri krížových bolestiach. tak na vás myslím a prajem všetko dobré....inak som sa aj kočiek na izbe pýtala, či náhodou nechopdia na koníka, či nie je niektorá z vás 🙂 🙂

kvila
8. apr 2009

zajo a co mate? dievcatko? lebo si dopredu nevedela, co bude, vsak? spokojna? A este taka otazocka, dali ti babo hned po porode na brucho? Lebo ja by som chcela, tak dufam, ze budu ochotni. A tiez chcem mat pri porode aj potom vlastne kosele oblecene. Ale tusim, ze tam sa to da. Takze ty si sa dostala na nadstandard? Lebo niekto niekde pisal, ze sa zapisuje na cakacku a ze je to 2 tyzdne dopredu uz plne 😒 tak teraz neviem.

susan66
8. apr 2009

cauke kocky dlhsie som tu nebola a teraz nestiham citat 🙂 Gratulujem tym ktore to uz maju za sebou. A drzim palce vsetkym, ktore sa na to chystaju v najblizsom obdobi. Timulik potom budem netrpezlivo cakat na spravu ako to prebiehalo pri Mikolajovi. A dufam,zxe tu este najdem aj koncom maja nejaku spolurodicku 😀

ankam
9. apr 2009

zajo gratulujem 😉 Lenka je pekne meno

aj kamoska teraz rodila druhe babo a takisto to na nu prislo necakane a rychlo aj porod bol rychly.tak asi pri druhom je to rychlejsie 🙂

mystery7
9. apr 2009

ahojky kocky,

zajo srdecne gratulujem, trochu aj zavidim, ze to mas za sebou.
aj mna by zaujimalo, ci ti dali babo hned na hrud na prve prisatie. a co vsetko si si brala zo sebou do nemocky?

zajo510
9. apr 2009

už som si menila nastavenie...kvila máme dievčatko, tiež sme sa chceli nechať prekvapiť. tešíme sa jasné, aj sme s manželom skonštatovali výhody, lenka ponosí veci po alžbetke, nemusíme pretapetovať izbu na čiastočne chlapčenský motív - teraz ju máme celú ružovú so srdiečkami, nemusíme časom meniť byt z trojizbového na štvorizbový, lebo dve kočky v jednej izbe sa znesú aj v puberte - dúfam. 😀

po pôrode mi ju hned dali na brucho, nie na prisatie, ani som si nepýtala, to v tom zmätku mi to 2x povedali, že ju mám na bruchu kým som si to všimla - ja som mala totiž ruky na očiach po pôrode na mňa prišiel plač či dačo také. a rodila som tentoraz v erárnej košeli, to mi ju hned dole na poradni dala sestrička že si ju mám obliecť. bolo mi to jedno, tak som sa ani nepýtala či môžem svoju. pri alžbetke som mala svoju košelu. a tú nadštand. izbu mali akurát voľnú nejku jednoposteľovú a na trojpostelovej, trak som šla na tú trojpostelovu.

aj ja som počula, že je druhý a daľší porod stále rýchlejší a intenzívnejší, sťahovanie maternice bolestivejšie, ale je to samozrejme individualne nie pravidlo.

mystery, dakujem 🙂 nezabudni si príbor, pohár, pôrodnícke vložky, možno šlapky do sprchy, ak máš tak odsávačku, lebo už nepožičiavajú a oblečko pre mimi na cestu dom. a ostatné veci klasika, pyžamo, župan, hygienické veci...papa

mystery7
10. apr 2009

zajo dakujem za rady. ked budes mat viacej casu, prihod fotecky malej Lenky 🙂 je to super ze si to mala take celkom rychle.

katka2808
14. apr 2009

cau katy2 🙂 . tak nakoniec budes rodit asi sekciou? a preco? ja som si este nikoho nezajednala v novej nemocke, ale dufam, ze sa mi podari.

katka2808
14. apr 2009

ahoj zienky. podla toho, co tu citam, a co som citala v knihe, ozaj sa tie porodne bolesti prejavia bolestou v krizoch? cakala som, ze v podbrusku... ja budem rodit prvyraz, takze neviem, ake to je...

norik1
14. apr 2009

Katka, u koho ako...je to individualne... ja som mala pocit ako pred menstruaciou - myslim tie bolesti...

mystery7
14. apr 2009

bolesti su indi - vindi 😉 ja osm zvedava na tie moje 😅

katka2808
14. apr 2009

norik, dakujem... u mna je to prave zvlastne, ze menstruacne krce nemavam a nikdy mi nebolo ani nejak zle... no ale tak snad zaciatok porodu spoznam. 🙂

norik1
14. apr 2009

no tak to ti zavidim 😉 ze nevies co su to menstruacne krce...... ja niekedy az tak, ze dva ibiky a 3 hodiny spanku, migrena...a inokedy zasa nic. Ale tie porodne neboli az take neprijemne ako menstruacne... 😉

katka2808
14. apr 2009

norik, tak to teda nezavidim, ufff... 😕 ale tvoja posledna veta sa celkom dobre cita...

kvila
15. apr 2009

norik, ja som na tom tiez tak... pri menstruacnych by som skriabala steny a niekedy som si od zufalej bolesti aj poplakala a pri porode to sice zacalo ako menstruacne, aj sa to dost zosilnovalo, ale potom sa to prestahovalo do krizov a bolo to sice dost bolestive, ale nerevala som 😀

katka2808
15. apr 2009

ahoj dievcata, zase mam na vas jednu otazku... teda tie, co ste rodili nedavno v novej... co sa tyka klistyru, mam si ho kupit v lekarni a doniest, alebo ho v nemocke maju a nosit ho nemusim? a pokial som sa tu spravne docitala, ani odsavacky uz nepoziciava nova nemocka? dakujem za odpoved.

a je tu nejaka, co rodi okolo 1.juna? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre