Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

norik1
27. mar 2009

neviem, ja som si myslela ze to je normalne byt tak dlho mimo 🙂

mala som strasne bolesti, ta rana ma nehorazne bolela, ze som si nevedela ani sadnut ani lahnut, ale mam pocit ze mam len jednoducho nizky prah bolesti...alebo vysoky? neviem teraz ako to je, proste tazko znasam bolest...snazila som si pytat oblbovak az ked som uz nevedela vydrzat a tak som predlzovala intervaly medzi davkami. Na 4. den vyberaju epi ci chces alebo nie...uz proste musi von (ja som ju ale mala este ked mi ju zavadzali na normalny porod, pri planovanom cisarskom epi nedavaju)...

ibinecka - po par hodinach??? mne dovolili vsat az na treti den... druhy den ma prestahovali z pooperacnej a dovolili sadnut si (inak musis lezat vodorovne, ani vankus nesmies mat, aby nebolela hlava)...az na treti prisla sestricka ze no podte, skusime vstat a prejdeme k umyvadlu...do sprchy som sla s mm asi na stvrty den, ja som tam stala skolena do polovice lebo ani vystriet som sa nedokazala a klepalo ma tam a on ma umyval... Dovtedy som sa "umyvala" vlhcenymi vreckovkami... a tam dole ta umyva rano sestricka az kym nejdes do sprchy...

Timulik, babetko si prikladas a ono pije to kolostrum, prve mliecko, a ked nestaci - co nestaci - tak ho dokrmuju UM alebo mlieckom od inych mamiciek cez striekacku...ale niekomu sa rozbehne mliecko velmi rychlo a nestiha vyprazdnovat prsniky a niekto len tak tak... kamoske sa spustilo na jedenasty den po sekcii...ale mala nejake komplikacie, takze to bolo sposobene tym 😔

ibinecka
27. mar 2009

norik1, ja som bola 2x na celkovú anestézu takže asi preto ma tak skoro vyhnali z postele. 😀 Asi po 8 hodinách prišla sestrička vytiahla mi hadičku na močenie a šup šup do sprchy. Ale bolo to super lebo na druhý deň už som prijímala vo veľkom návštevy na chodbe. Ale teraz idem prvý krát na epi takže uvidíme aké to bude 🙂 a tá bolesť asi bude oveľa väčšia pretože je to už 3 krát. 😖

jaruskka, ja som objednaná na sekciu pravdepodobne 9. 4. tak sa tam tiež možno stretneme 😉

norik1
27. mar 2009

no ano, je to ine po spinali a po celkovej anesteze... ibinecka, ty nam to o par tyzdnov porovnas 😉

katka2808
27. mar 2009

ahoj jaruskka. ja ti asi velmi neporadim, tiez som prvorodicka a pre mna bude vsetko nove... iba tolko, ze mne minule maminka vravela, ze ked rodila mna, svoje prve dieta, tak plodova voda jej odtiekla rano o siestej a ja som sa narodila o dvanastej na obed... a este som citala, ze do nemocky treba vtedy, ked uz mas kontrakcie kazdych 5 minut.. ale viac neviem... ja som rozmyslala nad Sacou, ale je to prilis daleko, ani nie tak na porod, lebo ten by sme asi stihli, prve porody su dlhsie ako tie dalsie. ale kvoli tomu, ze v 9. mesiaci by som tam musela chodit na kontroly a mam to daleko aj na zastavku, busy chodia do Sace tusim len z Nam. Osloboditelov. takze u mna to bude asi nova nemocka.

norik1
27. mar 2009

baby do nemocky ked su kontrakcie kazdych 5 minut alebo ak praskne plodova voda. Vtedy hned....

Jaruska neboj, kontrakcie si vsimnes... 😉 je to uplne ine ako tvrdnutie brucha...

ankam
27. mar 2009

baby tak to ste ma prekvapili s tymi izbami ze nemaju svoje WC.A ta za 700 na den?to je dost nie?u nas je standard myslim za 100sk a mas tam vsetko........ty koki.
Tak to ani neviem ako by som si vybrala..........a su aspon pekne tie izby teda tie okrem tej za 700

jaruskka
27. mar 2009

Baby, a co vravite na tu izbu nadstandard za 100sk/den? Ja by som chcela tu, lebo nechcem lezat sama na izbe. Ani na bohvieaky nadstandard si nepotrpi, len chcem byt co najdalej od spoluobcaniek.
A to asi dost velky zaujem je o tie nadstandardy. Tak dufam, ze sa mi nieco ujde.

norik1
27. mar 2009

jaruska tak to je jedina moznost ak nechces byt sama... je vymalovana, s Disney bordurou na stene a WC so zachodom sice na chodbe ale samostatne na kluc a krasne prerobene...inac nic, ziaden luxus. Vyhoda nadstandardu je ze nemusis chodit jest do jedalne so spoluobciankami a navstevy mas kedykolvek, teda aj mimo navstevnych hodin 😉
Nakoniec, je to nemocnica, nie hotel taks i myslim ze tych par dni sa da vydrzat 😉
Ankam ten nadstandard za 700 je ako obyvacka doma s telkou, s krasnym wc a kupelnou len pre teba...a vyhoda tejto izby je, ze je tam gaucovka, a tvoj muz tam moze spat, moze byt s tebou 🙂

susan66
27. mar 2009

No ta za 100sk je v podstate normalna izba s tymi klasickymi nemocnicnymi postelami, akurat je truchu inak vymalovana,ale inak nic moc, no aj ja nad nou rozmyslam, ties nie som bohviako narocna a hlavne o to ide byt co najdelaj od spoluobcianok. No ci sa tam dostaneme baby neviem, ja ked som mala vo februari mensie zdravotne problemi, tak mali tak plno,ze jedna mamicka bola na izbe s mani rizikovimi a to popvodne chcela tu izbu za 700 a za 5 dni co tam bola sa ziadna neuvolnila. Ked som to vtedy dobre pochopila tak na tie nadstadardne asi skor umiestnia tie zeny co su po cisarskom a tie co nemaju problemi a rodili normalne daju tam kde ja miesto. No co uz vybrali sme si mimoriadne plodne obdobie 😀

ankam
27. mar 2009

a ta za 700 je len 1 izba?ale aj tak to je vela sa mi zda........sice druhe najvecsie mesto 😀

simona1906
27. mar 2009

ankam, v Saci by si zaplatila 1100,-

norik1
27. mar 2009

Susan, my sme tam boli taky mix - aj take aj take maminy...ale je pravda, ze ked som prisla, vyberala som si z troch volnych za 300 a jedna na 100 a ked som odchadzala, baby lezali po porode este aj na gynekologickom odd, tolko sa ich rozrodilo...a tie fakt nemali sancu, proste je poradovnik a basta...

ankam
27. mar 2009

baby ja neviem kde som lezala ja po sekcii,viem ze na 17 poschodi a na konci chodby a mala som izbu sama.aj Wc a sprchu som mala spolocnu s vedlajsou izbou kde lezala tiez sama.....no a telku som mala z domu-to bola dobra izba.a umyvadlo som mala na izbe svoje
Ale vo vedlajsich izbach uz lezali po viacej.A tiez asi taky mix.jedna pred porodom druha po sekcii a dalsia co potratila........

norik1
27. mar 2009

ankam no vyzera to tak ze si bola tam, kde je teraz ten nadstandard...neviem kedy to prerabali... tie izby za 700 su novucicke, tie ostatne len tak narychlo opravene...

a primar vravel ze kvoli vysokemu zaujmu o nadstandardy prerobia este asi zo 2-3 dalsie izby...

zajo510
27. mar 2009

jaruska, ja mám tiež termín 8.4. ale na koníku mi vypisuje 10.4. nevedela som to nejak prstaviť na správny dátum.

inak s tým odhadnutím pôrodných bolestí tiež si nie som istá či budem vedieť, hoci som už raz rodila 😝 ani pri alžbetke som nechcelA íísť do nemocnice, hoci ma doma už 2 hoďky lámalo v krížoch a nemohla som si ani sadnúť. ja stále čakala na nejaké kontrakcie a pichanie v bruchu.....brucho mi kvalitne tvrdne už niekoľko mesiacov a krčok picha, na wecko (veľké 😅 ) ma nutká 7-8 krát denne, ta ja neviem. ale inak nič. ja sa skorej obávam toho odtoku plodovej vody, čo ked si budem myslieť, že som si cvrkla?

ankam
28. mar 2009

zajo-kamoska ma termin 4.4 a ak dovtedy nic nepride tak v piatok ma ist do nemocky a vyvolaju jej porod.Lebo ze vraj uz ked je termin-tak to tak robiia.Ale to v HE.Aj u nas vo Vt to tak robia.......a ja neviem preco?Dokonca svagrinej vyvolavali porod este 2 tyzdne pred terminom a ja za pana neviem preco ked sa ani neotvarala ani nic podobne.v Ke to nieje tak?

zajo510
28. mar 2009

anka je to tak aj u nás. ani mne sa to nepáči. videla som kočky, ktoré kedže nemali vybaveného lekára a prenášali, tak ich nik nejak nepotlačil dopredu a im vyvolávali aj 3-4 dni pôrod infúziami, a to od rána si vyklystírovaná, hladná smädná, unavedá a vydeptaná a nakoniec ti večer dajú jedlo, lebo pôrod nenastal. respektíve kamošku nachystali na vyvolávanie ale kedže bola plná sála, tak jej celý deň ani vyvolávačku nepichli, a počas dvoch dní. a potom sama porodila. ďakujem pekne, toto nechcem. predošlé tehu som sa toho tiež obávala a tak som už zúfalá deň pred termínom pôrodu navrla milému, aby sme si pomohli, radšej on ako lekár. a tak sa podarilo, na druhý deň som rodila a dosť rýchlo.

jaruskka
28. mar 2009

Ahoj Zajo.
No ja sa hrozne bojim toho prenasania a vyvolavania porodu. Lebo podla prveho USG, co mi robili v 12.tt mam termin az 24.4., ale ten termin nikoho nezaujima, a vobec ho neberu do uvahy. Teraz mam termin 7.4. podla PM.
To si ma teda prekvapila, ze ste si s manzelom pomohli. Ak som si domyslela spravne tak sexom. Tiez som pocula nieco take, ale nevedela som ci to funguje. Ak ano, nahovorim aj ja svojho (dufam). Urcite to bue prijemnejsie vyvolavanie porodu ako tie lekarske praktiky.

norik1
28. mar 2009

jejda, tak to som obisla celkom dobre...ja som prenasala 5 dni, dva dni po termine som bola v nemocke u dokiho a ten mi len povedal ze ide na chatu a keby ma to chytilo cez vikend, tak mam dojst do nemocky, nechat sa vysetrit a povedat doki nech mu zavola, potom pride....a tak aj bolo, nikto mi nic nevyvolaval.... ved to je masaker, vyvolavat porod ked nie je treba! 😝 😝 😝

zajo510
28. mar 2009

jaruska, domyslela si si dobre 🙂 ale zábava to nebola skorej také blbnutie. ale pomohlo. podľa usg je mimko menšie o 10 dní, ale vraj to nie je smerodajné. ja som nachystaná rodiť do 8.4. vrátane. 😀 😀

jaruskka
28. mar 2009

zajo, to mam chapat, tak, ze ked to nepride samo, tak tomu zase trosku pomozete?
😉

ankam
28. mar 2009

hej?takto sa da vyvolat porod?No co ja sa tu nedozviem........asi to navrhnem kamoske

timulik
28. mar 2009

kocky, moze byt otecko pri porode cisarskym rezom?

norik1
28. mar 2009

v novej nie, myslim ze v Saci ano...

timulik
28. mar 2009

hmmm, skoda, skusim sa este opytat v utorok, ci nezmenili nazor...

ibinecka
28. mar 2009

Mne vraveli že možno bude môcť tak uvidíme 🙂 Asi podľa toho akú náladu bude mať lekár 😉

zajo510
28. mar 2009

jaruska, tak asi hej 😅 ale dúfam, že to dôjde samo.....

anka, no ono to nie je celkom na vyvolávanie, tehulke, ktorá sexovala celé tehotenstvo to asi nepomôže - lebo je zvyknutá, ale kedže my sme "takmer" abstinovali, tak to môže kus "pomôcť". aj keď po tej fyzickej stránke to neni až tak jednoduché a úžasné - teda pre mňa momentálne, som nerozhýbaná a to veľké brucho mi dosť zavadzia 😝

ale toto samozrejme nie je návod, dôležité je veľa veľa chodiť na prechádzky a neležať len tak - teda pokiaľ nie sú iné problémy. ja mám doma malé šidlo, tak si nemám čas ani sadnúť. a s tým sexom tiež opatrne, aby si niekto nenarobil viac škody ako osohu. ale vraj napomáha teplý kúpeľ, ale to nemám odskúšané hehe, keby som do vane vliezla, to by som už z nej asi nevyšla 😠 😠 taká som momentálne obratná.

norik1
28. mar 2009

ja som skusala ten teply kupel, sex nie 🙂 uz mi tvrdlo brucho, tak som dala kupel v nadeji ze sa to rychlo rozbehne...a nic. Az vecer som dostala prve bolesti... ale potom sa to vliekloooooooo...30 hodin 😝 😝 😝

zajo510
28. mar 2009

ja som si vliezla do vane asi pred 2 mesiacmi a to akože si len urobím pedikúru - že som sa nerozvalila - a už ma od tiaľ museli vyťahovať, bo by som tam asi ležala doteraz. neprišli bolesti, len z tej polohy som sa nevedala dvihnúť. ale žeby som si ju dala dnes??? takú fajnu teplú. 😉 😉 😉

kvila
29. mar 2009

zajo510: nemas nahodou gynekologicku na Zbrojnicnej? Ja som tam chodila tiez k jednej a tiez sa o mna starala az do porodu a dokonca mi ani neodporucila chodit aj do nemocnice. To som si len 2 tyzdne pred porodom sama vybavila lekara v Starej a k nemu som chodila podla dohody a v den porodu som len volala jemu a az priamo tam mi zacali pisat kartu a take veci, takze ja uz naozaj neviem, ako to vlastne ma fungovat. Ale dik za info, urcite skocim objednat sa na poradnu, len sa trochu hrozim tych lekarov, hlavne ked ma stale sluzbu niekto iny a kazdy aj inak "jemne" vysetruje. 😒 Tak verim, ze to dajak zvladnem a rychlo to uz budem mat vsetko za sebou 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre