Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

kvila
29. mar 2009

Baby, a to vazne treba bezat do nemocky hned ako praskne voda? Mne pri prvom voda nepraskla vobec, takze ani neviem ake to je... mne potom prepichovali plod. obaly, aby sa to rozbehlo. A kontrakcie mi naopak zacali a hned boli kazdych 5 minut... a to som rodila dokopy 9 hodin, takze fakt tomu celkom nerozumiem. Teraz som nachystana, ze ked sa nieco zacne diat, este si uvarim specialny caj k porodu, urobim si teply 20 minutovy kupel v levandulovej soli (co vraj tiez pomaha lahkemu porodu) a este si chcem stihnut urobit doma klystyr, tak sa bojim, ci to vsetko stihnem. Nechcem sa vzdat ani jednej moznosti ako si to trosku ulahcit este doma a travit co najmenej casu na cakacke v nemocke.

ankam
29. mar 2009

no pokial viem tak sa ma ist hned do nemocky ak ti praskne voda.a to sa mozu tehulky kupat???Ci len zo zaciatku by sa nemali?? 😅

zajo510
29. mar 2009

kvila, ja mám dr. vo vojenskej nemocnici. a o akom odvare tu píšeš na uľahčenie pôrodu? a ty si akože doma urobíš klystýr nejakým preháňadlom? ja mám na pláne prísť do nemocnice osprchovaná a mať umyté vlasy 😀

norik1
29. mar 2009

Zajo klystir sa da kupit, vola sa to Yal a je to setrnejsie ako mydlova voda...doki by ti vsak povedal ze ani nie moc dokladnejsie, aj ked to co ma urobit, urobi. V novej nemocke ked si ho so sebou prinesies, tak ti ho na poziadanie aplikuju, ale musis kricat ze nechces mydlovu vodu ale mas Yal.

Ja som pila 3 tyzdne odvar z malinoveho listu, Kvila toto si myslela? No, vzhladom na 30-hodinovy porod nemyslim ze pomohol 😖 ale zasa, to co nepomohlo mne, moze kludne pomoct celej populacii zemegule, mne nepomohol klystir, epiduralka (obe vraj urychluju), vyvolavacky, kupanie vo vani, odvar z malinovnika... len ten sex som neskusala, v nemocke sa uz nedalo... 😀 😀 😀

kvila
29. mar 2009

zajo nemyslela som malinove listy, hoci aj tie pijem... co ja viem, ci to pomaha, ale chcem proste urobit vsetko, co sa da. Caj k porodu mam zo stranky http://kasulec.unas.cz/caje.htm a na kupel pred porodom (ked su kontrakcie cca kazdych 20 min) mam pripravenu sol s vonou levandule. Kupila som si to u jednej fyzioterapeutky, ktora cvici s tehulkami kazdy pondelok a stredu v KE (velmi odporucam tie cvicenia - fakt super). Hovorila, ze asi 90% zenam to naozaj urychli a ulahci porod. Treba v tom posediet asi 20 minut. A klystyr som si dala predpisat YAL od gynekologa, hovoril, ze je to dobre, ze mi to odporuca. Mozem si to urobit sama doma (trva to od aplikacie cca 30 min. - pisu), alebo mi to mozu urobit v nemocke, tak hadam to zvladnem sama. Takze tak. A tiez dufam, ze sa mi podari dostavit sa do porodnice osprchovana, oholena a s umytymi vlasmi 😀 Hlavne musi byt pohoda 😀

jaruskka
30. mar 2009

cafte baby.
no tak teraz neviem, co mi pomoze, ale asi skusim ten sex. z vane by som uz nevyliezla, takze kupel iba v krajnom pripade. hlavne chcem prist do nemocky cista, vonava a hlavne oholena. klystyr snad zvladnem v nemocke. o tom Yale som pocula, ze nie je velmi ucinny, ale to asi na kazdeho inak posobi. Aj tie caje by som vyskusala, no zial, ja alergicka bilinky nemozem. no fakt mi ostava len malo sposobov ako to urychlit....

simona1906
30. mar 2009

Kvila, kde chodis na tie cvicenia-do cajovne?

ankam
30. mar 2009

jaruskka tak potom daj vediet ci ten sexik zabera 😀

norik1
30. mar 2009

No tie cvicenia boli predtym v Metropole a teraz su v cajovni - cvici ich Iveta, fyzioterapeutka. Tiez odporucam 😉

zajo510
30. mar 2009

takže dnes som bola v poradni a vraj to na pôrod ešte nevyzerá 😠 😠 ale pýtala som sa na to prenášanie že čo sa bude robiť ak náhodou neporodím do 8.4. a dr. vravel, že budem chodiť ešte týždeň do poradne každé 2 dni sa ukázať. takže to s tými vyvolávačkami nie je tak, že hned po termíne pôrodu.... to ma celkom potešilo. 🙂

kvila
30. mar 2009

simona1906 - hej, chodim do cajovne, kazdy pondelok a stredu od 16. do 17.-tej. Ale v blizkej buducnosti sa cvicenia presunu na ine miesto - niekde pri Maratoncovi, sama neviem, vraj lepsia miestnost.
zajo510 - nic si z toho nerob, dr. povedia vsetko mozne a ono to nakoniec aj tak dopadne inak. Ja ked som cakala prve, bola som v piatok na kontrole o 16:00 poobede, celu cestu do nemocky ma sialene pichalo na spodok, normalne som musela kazde 3 min. zastat a predychat a dr. povedal, ze nic sa nedeje a ze do pondelka urcite vydrzim (v pondelok som mala termin), tiez povedal, ze babo ma 3,5 kg. Tak som cela spokojna isla domov a na druhy den o 5:00 rano veselo zacali kontrakcie, o 9:00 som sla do porodnice a o 14:00 bol maly na svete. Jednak, ze do pondelka akosi nepockal a vazil 3120 g., tak neviem, ale ja uz lekarom v tomto smere neverim, oni nemozu vediet, kedy sa to spusti (pokial to nejakym sposobom nespustia sami). Takze tak 😉

mystery7
31. mar 2009

ahojky kocky, to je jasne, ze doktori do nas nevidia (aj ked maju roznu techniku, tazko im je urcit na com nase telo pracuje 😉 ) a pokial viem vo vahe je +/- 0,5kg chybovost. Neda sa to urcit uplne presne

jaruskka
31. mar 2009

tak ja som nasla takyto clanok o prenasani
http://www.starostlivostodieta.sk/clanok-prenas...
ak to naozaj robia takto, tak dakujem pekne

drahomirka
31. mar 2009

ahojte kočky, ja by som sa opýtala priamo tých z vás, ktoré už odrodili v novej. Mali ste pôrodníka objednaného? ak ano platí sa niečo štandardne alebo sa dá "obáločka" ako dakovné a kolko? alebo ste nemali nikoho zazmluvneného a boli ste spokojné s celým priebehom tehotenstva? Ja aj tak nikoho nepoznám z lekárov a s manželom nevieme čo a ako? aké sú vaše skúsenosti? Zas nechcem vela platit za nejaký luxus, ale neviem čo môžem očakávať v oboch prípadoch. mám termín v máji

norik1
31. mar 2009

Drahomirka kuk na strane 14 sme sa prave o tom bavili tak si precitaj a co bude nejasne tak sa pytaj 🙂 mozes si niekoho zazmluvnit a mozes ist uplne na "blind" - v novej su sami dobri lekari 😉

drahomirka
31. mar 2009

Takže tak, 5000 platíš , ked máš dohodnutého lekára. Má niektorá skúsenosti, že išla na "blind" v novej a ako bola spokojná so starostlivosťou???

A Kvila, prečo vravíš, že nikdy viac v starej? Ved si tam mala lekára dohodnutého, tak čo bolo zlé?? Díki

norik1
31. mar 2009

kvila s tou vahou mi vysvetloval doki ze sa vypocitava podla dlzky stehennej kosti, obvodu hrudnika a rozmerov hlavicky...preto je to len odhadovana hmotnost a preto je tam odchylka +- 0,5 kg... napriklad rucky tam nie su zaratane vobec....

kvila
31. mar 2009

drahomirka, vies, nie vzdy sa da spolahnut na dohodnuteho lekara. Hlavne ked ma tolko pacientok, ze si ani nepamata, ktora je dohodnuta 😒 a okrem toho ten moj neurobil uplne nic zvlastne, okrem toho, ze prisiel ked som ho zavolala - mimo sluzby v sobotu rano. Bola som uplne rozcarovana z toho, ze za celych 5 hodin porodu sa mi "venoval" dokopy mozno polhodinku, prisiel tak raz za 2 hodiny a najviac casu stravil tym, ze ma sil (asi polhodiny). Dokonca, a to bol podla mna vrchol... ked som sa s nim bola vopred dohodnut a rozmyslala som o epidurale, hovoril, ze to nemusime dopredu zajednavat, ze staci, ak mu pocas porodu poviem, ze nie je problem kedykolvek zavolat anesteziologa a urobit to. Priamo na sale, ked uz boli kontrakcie na nevydrzanie som ho prosila so slzami v ociach o epidural.. na co vyhybavo odpovedal, ze ide zistit, aky je stav a spoza dveri som pocula sestricku, ako mu vravi, ze ziaden anesteziolog nie je volny, lebo v sobotu robi len jeden a ten bol akurat pri nejakom zakroku. A mily pan doktor potichu zahmkal a bez toho, aby sa zastavil za mnou mi to oznamit, isiel NA OBED... Vratil sa o 2 hodiny, oznamil mi, ze som uz otvorena dost, takze rodime - "vybral" zo mna maleho, zasil ma a bez slova odisiel. Tak asi tak to vyzeralo u mna a mojho "dohodnuteho" lekara. Nech mu tie peniaze padnu na uzitok...

norik1
31. mar 2009

jaaaaaj kvila no tak to je teda zazitok... ti poviem....ale nieco podobne som uz viac krat pocula na staru nemocku - tam si rodila prve dieta, vsak? 😝 😝 😝 😝 to nie je doktor, to je mäsiar 😝 😝 😝

zajo510
1. apr 2009

... kto sa chystá dnes so mnou do nemocnice 😅 ? celú noc som nespala, teraz na mňa príde kontrakcia každých cca 7 minút, to kedy mám vlastne ísť na príjem???? ale ešte je asi skoro, čo? inak ma to bolí úplne inak ako pri alžbetke, tak som myslela, že mi odídu kríže ale teraz je to v bruchu aj v krížoch, no nejak sa to strieda 😝 ale zato riadne pecky. ked to tak porovnám tak predtým ma kríže boleli vkuse niekoľko hodín, teraz je aspoň tá pauza na nazbieranie síl. no uvidíme ako to bude pokračovať, držte palce. papa

ps: toto nie je prvoaprílový žart 😀

suem
1. apr 2009

Zajo drzim palce - vsetky 🙂 😉
Zaujimavy datum si babo vybralo ...
Norik asi mame rovnakeho lekara, mam taky dojem z opisu. P.B.?
Drzte sa dievcata, ja mam na novu nemocku a lekarov tam pekne spomienky. 🙂

kvila
1. apr 2009

jeeeej, zajo, super, tak drzim aj ja palce... a mozno to uz v tento cas mas za sebou... 🙂 skoda, ze sa tam uz nestretneme, ja sa chystam najskor o 2 tyzdne.

kvila
1. apr 2009

norik - hej, bolo to 1. babo a dalsie uz len v novej alebo v Saci, prip. ked nebudem spokojnna, budem so 4. a dalsimi detmi pokracovat v porodniciach v inych mestach 😀 Napr. v Trebisove sa da uz rodit aj do vody 😉 tak to by som si rada skusila.

norik1
1. apr 2009

Zajo gratulujeme k dceruske!!!! drzim palce nech ste rychlo doma a napis cerstve zazitky z novej nemocky 🙂

Kvila o tom case uz myslim mala Zajo skoro dve hodky po 😉

Suem 😉 hej, P.B. Bola si spokojna?

timulik
1. apr 2009

zajo, aj ja gratulujem a tiez som zvedava na zazitky, mna to caka 10.4 alebo 16.4 ...

kvila
1. apr 2009

jeej super, zajo, gratulujem 😀 tak to bolo asi celkom rychle... teda ked neratam tu noc, iba odkedy si pisala naposledy 😉 Potom cakame podrobnosti. Dufam, ze ste obe v pohode. Ja sa uz tiez tesim... hoci do riadneho terminu je este mesiac, uf.

suem
1. apr 2009

norik, bola som spokojna velmi, velmi. Mam radsej priame jednanie ako take tahanie motuzov popod nos. Je sice pravda, ze by sa niekedy mohol krotit, ale ja nemozem nanho povedat krive slovo. Odbornik na nezaplatenie, len to dlhe cakanie pred kazdou kontrolou, to bolo na prasky, ved to asi poznas 😉

mystery7
1. apr 2009

ahojky kocky.
norik, dnes som bola 1x na prietokoch u Rosaovej. Trafila som tam hned, urcite aj vdaka tebe 😉 bola velmi mnila a fajn.

zajo gratulujem k babu 😉

ankam
1. apr 2009

norik odkial vies ze ma Zajo dievcatko?

Zajo gratulujem 😉 a som zvedava na zazitky

norik1
1. apr 2009

trosku sa pozname 😉 a stretavame sa sem tam maminky takze to dnes rano obletelo 🙂 ta sprava myslim... tesime sa vsetky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre