Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

katka2808
14. máj 2009

len pre zaujimavost tento link:

http://www.zzz.sk/?clanok=6316

milliigoret
14. máj 2009

ahojte baby 😉
mystery pravdu mas,az kym nebude babo v naruci 😉a daj vediet ako si dopadla 😉
tak je to take ,my sa dnes vytesujeme kamoske sa narodil chalan 😵 😵 😵 po prvom nevydarenom tehotenstve...tiez tomu nemohla uverit 😵 😝
katka,ver mi vurcite vie co robi,... 😉 moja mala mala pupocnu snuru okolo krku,tak som tam za posledne dva tyzdne do porodu bola asi 4 krat,chcel vediet ako sa babo ma 😉
a inac ku ktoremu dokimu chodis?prehliadla som?mozes IP 😉
tolko na tu nemocnicu hromzim,ale ja som tam bola tak spokojna a boli sme velmi zohrate na izbe(boli sme 3),zeby som tam isla znova 😀 😀

lietadlo
15. máj 2009

Ahojte baby, som tu prvy krat, citala som pripomienky na margo Murina. Chcem ubezpecit susan66, ze je v dobrych rukach. K Murinovi chodim od 28 tt, lebo sme mali problemy s prietokmi. Teraz som 37tt.
chodila som k nemu na kontrolu raz tyzdenne, vzdy bol mily a ochotny, vsetko vysvetlil aj ked bol casto zaneprazdneny. Ja mu doverujem. este predtym som lezala v novej 2 tyzdne kvoli krvacaniu v 7tt, bol jediny, ktory ma nevystrasil a ubezpecil, ze situacia nie je taka zla. Preto som si ho vybrala. Zatial som s vyberom naozaj spokojna. Teraz sa otvaram a asi nebude mozne donosit malu az do konca. chceli sme naplanovat porod pocas jeho sluzby ale je malo pravdepodobne, ze dovtedy vydrzime.Takze dufam, ze k porodu pride tak ako slubil, aj ked nebude mat sluzbu.

mystery7
15. máj 2009

no tak ja som dnes bola na vysetreni a dr mi povedala, ze som kvalitne uzavreta 😅 tak uvidime, kedy sa to rozbehne, snad do tyzdna to bude 😉

susan66
15. máj 2009

veru very mysteri aj mne to povedal doki vked som bola v stredu a rovnako ako ty dufam,ze sa to do tyzdne rozbehne 🙂

mystery7
15. máj 2009

susan: som zvedava, mozno sa tam naozaj stretneme 😉 bolo by to fajn, nech clovek aspon niekoho pozna

susan66
15. máj 2009

Aj ja si to myslim mystery 😀

monikabe
18. máj 2009

Ja sa chystam k MUDr. Murinovi a chcem sa opytat ako vlasntne treba zacat, to mam prist do nemocnice a len tak si ho vyhladat?

susan66
18. máj 2009

monikabe, no to teda fakt netusim, lebo ako som tu uz pisala dostala som sa k nemu dost netradicne, ale ak ti to pomoze tento tyzden bude cely cas v nemocke, lebo ma byt pri statniciach,ale tym padom bude mat cas az poobede, tak aby si ho doobeda zbytocne nehladala.

janka1874
18. máj 2009

Ahjote
nejako musím sa priznať nechce sa mi Vás čítať od začiatku
ale ja som rodila u dr. Murína aj moju malú a bola som maximálne spokojná a aj teraz budem u neho rodiť už som za ním aj niekoľko krát bola

monikabe ja by som asi začala cez niekoho kto uneho rodil ako odporúčanie a tak

susan66
18. máj 2009

Veru tak monikabe a hlavne v tomto case by som to riesila radsej cez niekoho znameho ako som tu pisala ja som mala najprv dohodnuteho primara Mikolaja, no a on mi vravel,ze vsetky svoje pacientky posuva prave Murinovi,tak s toho dedukujem,ze Murin ma asi teraz dost vela - svoje pacientky a potom take ako ja o primara. Nechcem ta strasit ale fakt by bolo najlepsie asi cez niekoho znameho. Drzim palce

janka1874
18. máj 2009

no asi tak susan66 ja poznám murína aj osobne a viem že má toho neúrekom

monikabe
18. máj 2009

Susan66. Dakujem, zajdem za nim cim skor a hlavne ako mi radis poobede 😉

katka2808
18. máj 2009

ahoj monikabe.
teda, ja som volala Dr. Murinovi uz pred troma tyzdnami a nezobral ma. povedal, ze ma prilis vela pacientok... no ale drzm palce, aby teba zobral, aj ja som pocula, ze je dobry...

natasienka
18. máj 2009

monikabe - vidim, ze sa pytas na Dr. Murina, mas termin v case jeho dovolenky, chysta sa na nu 2. a 3. julovy tyzden.

katka2808
18. máj 2009

ahoj dievcata.
chcem sa spytat najma tych, ktore rodili v novej. najlepsie tie, co rodili nedavno.
je potrebne zobrat babatku nejake oblecenie na tych par dni v nemocnici, alebo staci oblecenie az na cestu domov?
a ja? na porod dostanem nejaku koselu nemocnicnu, alebo si mam radsej doniest nejaku staru svoju? teda, neplanovala som zobrat si.

a este stale je tam tolko rodiciek? v poslednych tyzdnoch som sa tu docitala, aky je velky baby boom a ake je to tam strasne "busy" a pomaly nemaju uz kde tie mamicky s detmi dat, tak ich posielaju do starej...

mauzos
18. máj 2009

ahoj Katka 🙂
babatku daju ich oblecko, ale mozes si doniest aj svoje, ako chces. Mne mm potom doniesol nase oblecko, uz ked som mala malych na izbe. Ale urcite ti odporucam zobrat ciapocku, rukavicky a nejaku prikryvku malemu do postielky. A este par obycajnych plienok a podbradnicky.
Ja som mala svoju koselu, ale mozu ti aj dat. Je to na tebe. Ja som mala svoju a potom som ju rovno vyhodila, taka bola zababrana od toho dezinfekcneho prostriedku s ktorym ma celu natreli.

janka1874
19. máj 2009

katka2808 asi preto ťa nezobral lebo len ja viem o 3 ženách čo majú termín okolo tvojho a budú rodiť u neho takže to by už asi bolo veľa a radšej neberie ako nasľubovať a potom ťa nestihne odrodiť

a k tým košeliam na pôrod ti určite dajú ich košeľu a potom je to na tebe ale je dobre mať takú čo sa rozopne hore aby si vedela kojiť 😀

mystery7
19. máj 2009

ja mam zajtra poradnu, som zvedva ci sa so mnou nieco deje, alebo nic 😒

katka2808
19. máj 2009

ahoj mauzos, dakujem velmi pekne za info. dneska idem balit tasku, lebo uz sa bojim, ze to na mna kazdu chvilu moze prist a co potom... 😕 😅

jani, no ano, vraj ma vela pacientok, tak si nechcel brat na seba prilis vela. ja to chapem, medzitym uz chodim za inym lekarom... a tiez dakujem za info.

mystery, drzim ti palce, pozeram, ze uz si v 40.tt. tak zajtra nam daj o sebe vediet 😉 dobre?

janka1874
19. máj 2009

katka2808 nemáš za čo ďakovať viem len preto lebo kolegyňa bude v tom termíne u neho rodiť 😀 😀 😀

mystery7 tebe a sa to už riadne kráti tak budeme držať palce nech to máš rýcho za sebou a čo najmenej bolestí

mystery7
19. máj 2009

vdaka kocky 😉 ale mne sa nezda, ze by sa nieco dialo 😅

katka2808
19. máj 2009

ahoj kočky. zase mam otazocku... klistyr dostanem v novej asi automaticky, nie? teda, ja ho urcite chcem stihnut. 🙂 ale netreba si ho doniest? lebo niekde som citala, ze sa da kupit v lekarni. ale tak v porodnici ho asi maju, nie? a potom, v akej polohe a kde lezim, ked mi ho zavádzaju? ja by som asi najradsej rovno na wecku, nech sa nebojim, ze potom nestihnem dobehnut,... 😅 😅 😕
dakujem za odpovede.

zuzanka111
20. máj 2009

Katka, dostanes ho tam. Samozrejme si ho nemusis kupovat.

janka1874
20. máj 2009

katka2808 oni majú klistýr ale niektoré si aj tak radšej kúpia je to vraj nie až také hnusné ten kúpený neviem porovnať lebo budem rodiť neskôr ako ty ale ke´d som rodila malú tak sestrička sa ma pýtala či mám svoj alebo mi má dať ona a vtedy som sa jej pýtala že o čom hovorí že to som nevedela a ona mi povedala že oni dávajú mydlovú vodú a ten kúpený je vraj o dosť príjemnejší
a robia to priamo na wc tak je aj také lehátko kde si na chvíľu ľahneš
aspoň tak to bolo u mňa

katy2
20. máj 2009

ahojte 🙂
chcem sa spytat skusenejsich... budem rodit planovanou sekciou.... aj vtedy sa dava klistyr? a kolko po SC sa pusta domov? Kedy sa prichadza do nemocnice pred sekciou? vdaka za odpovede....
vsetkym prajem co najprijemnejsi porod.... 😉

mauzos
20. máj 2009

katka presne tak to robili aj mne teraz v aprili s tym klistirom ako to opisala janka. Ale da sa to zniest, nie je to az take hrozne. A ides sa potom osprchovat ...

katy ja som mala tiez planovanu SC a klistir sa robi stale. Prisla som rano na 8,00, doobedu mi robili vysetrenia, monitor, usg, krv ... o jednej som isla po svojich na salu a o 13,30 a 13,33 uz boli mali na svete. O druhej som uz bola na izbe.
A nezabudni sa cela vyholit. Mne tu baby poradili, ze staci len ofinku a figa borova 😠
Normalne sa pusta na 5 den, ak je vsetko v poriadku. Aj mna by boli pustili, len som musela este pockat na jedneho maleho, kym naberie na vahe, aby mohol ist domov.

janka1874
20. máj 2009

katy ja som to mala podobne ako mauzos
ráno som prišla do nemocnice (ale od 00.00 som už nič nemohla jesť) urobili vyšetrenia, monitor, klistýr a potom sme už len čakali a o 15 tej ma brali na sálu o 15.30 sa malá narodila a o 16.00 som už bola na izbe a na 5 deň sme išli domov lebo jazva bola pekne zahojená ale boli tam aj ženy čo išli až na 7 deň to je vraj normálne

norik1
20. máj 2009

ja som mala podobny priebeh ako baby len s tym, ze moja sekcia nebola planovana, ale porod nepostupoval tak ma brali na operacku... bola som tam 7 dni, vtedy mi hovorila sestra ze 7 dni je standardna doba....asi to zavisi od stavu zeny a poctu mamiciek na oddeleni.... ale je pravda ze som bola od pondelka do pondelka a cez vikend nepustaju....

norik1
20. máj 2009

ku klystiru: pytala som sa nanho doktora, co odporuca a vravel ze Yal je mozno setrnejsi, ale menej ucinny... tak som si usetrila dve stovky a ta mydlova voda vobec nebola taka strasna....
Katka neboj ze nedobehnes na wc, chvilu dokonca s klystirom chodis, aby zaucinkoval poriadne a az potom utekas 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre