Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

alenky
23. apr 2015

Tak pridavam uz aj ja svoju skusenost z novej nemocnice.Cele tehotenstvo prebiehalo bez problemov az ku koncu tehu boli zle monitory tak ma v 38t hospitalizovali na 17A.Co sa tyka lekarov robili si svoju robotu podotykam ziadne usmevy nic len sa riesil nas zdravotny stav.Sestricky v pohode aj starsie aj mladsie.Navstevy jedalen al.izba nebol problem ked dosiel manzel aj podvecer(nadstandard som nemala).Tyzden som sa tam nudila az mi v 39t zacali vyvolavat porod.Rodili sme 12hod.lekari sa striedali hore dole takze kazdy kto presiel pozrel na kolko prstov som otvorena kazdy povedal nieco ine.Po dlhom trapeni sa ma ujala doktorka kt.nastupilado sluzby a rozbehla to.Mladunka sikovna mudr.Androvicova prijemna mila posobila tak sebavedome mala som trosku strach ze je mladunka ake moze mat skusenosti
Ale klobuk dole velmi zrucna islo jej vsetko sikovne.Samotny porod taktiez tazky prvorodicka ale s pomocou dvoch porodnych asistentiek kt.sa mi zvesili na brucho mala vyletela ani neviem kedy.Z porodu ziadne zle pocity az na to 12hod.trapenie.Predpokladam ze pri zazmluvnenom mudr by ma nenechali tak dlho trapit.Na 17B sestricky v pohode laktacna tiez a z novorodeneckeho niektore boli trosku nie velmi prijemne.Celkovo to nemozem hodnotit zle nakolko som nemala ani zazmluvneneho lekara ani nadstandard izba spravali sa normalne ludsky.Paci sa mi pristup mladunkych doktoriek kt.chodia aj na vizity su mile pytaju sa prijemne.S porodom v Novej nemocnici som nemala ziadnu negativnu skusenost.Ide im to tu sikovne.

dankaa78
23. apr 2015

Ahoj

popisem Ti moju skusenost.Obe su pozitivne.Rodila som u Dr.Rosakovej.Prvy prirodzene a druhy sekciou/platnicka/.Ja som mala vybratu doktorku.Je to na Tebe🙂Drzim prsty.

paulakolla
16. máj 2015

Chcem sa opytat, ci skusal niekto v porodnici na SNP poziadavky typu - odmietanie oxytocinu, prostagland. cipku, nastrihu,nechat dotepat pupocnik, spontanne odlucenie placenty atd. A ako sa k tomu staval personal nemocnice. Dakujem za skusenosti.

skyle
3. jún 2015

Ahoj, ja som odmietala pri prvom porode a pohode to akceptovali. Ked som uz dlho rodila bolesti priserne, tri hodiny z porodu nepamatam, neotvarala som sa, tak manzel povedal, ze som si sama cokolvek pytala, len nech to zvladnem. Roztrhla som sa tak, ze po 26stehoch som prestala ratat, kolko este. Teraz idem o chvilu rodit opat k tomu istemu lekarovi a rovno som mu povedala, ze vymyslat nebudem, ze kazdy si svoju pracu vie robit najlepsie. Pri prvom porode to bolo ja tomu hovorim vymetnutie mozgov z predpripravy🙂

klarake
5. júl 2015

Ahojte, pridavam svoju skusenost. Rodila som tu druhy krat, sekciou. Vybrala som si nemocnicu kvoli neonatologickemu oddeleniu, prve dieta som mala na jiske. By som vyzdvihla mladucku dokrorku Lojovu ktora bola pri sekcii, bola velmi dosledna, mam pocit ze si davala viac zalezat ako skuseny porodnik ktory operoval s nou. Doktory aj sestricky velmi mili, aj na 17B aj na novorodeneckom, doktorky z novorodeneckeho o vsetkom informovali, bola som velmi spokojna. Dokonca si myslim ze personal bol este ovela milsi ako spred 3 rokoch. Co sa tyka zariadenia nemocnice nie je to ziadna slava, ale tak to sa par dni da vydrzat, ak davate na prve miesto zdravie dietata. Drzim palce vsetkym mamickam!

adka629
5. júl 2015

prve dietatko som rodila v starej mali sme to cez cestu..takze som inu alternativu ani nevolila..druhe som sa rozhodla kvoli blizkosti bydliska uz v novej (prestahovali sme sa)..a dobre som urobila, ze som nesla znovu do starej..v novej neporovnatelne prijemnejsi personal..laktacna poradkyna skvela, aj ked vedela, ze som druhorodicka..venovala sa mi akoby som mala svoje prve dietatko..a musim povedat, ze rozdiel v kojeni bol citelny, nemala som nadstandard..ale aj tak super..navstevy kedykolvek..ziadne iba na chodbe ako v starej..maleho tiez mohli pribuzny aj vziat na ruky..mohla som ho bez problemov ukazat sama navsteve..a nie ako v starej, iba sestricka z novorodeneckeho.. :/ momentalne mam mesiac a pol do porodu..a jednoznacne pojdem do novej.. 🙂

radka752
23. júl 2015

Aj ja sa chystám do novej kvôli neonatologickému oddeleniu aj keď všetko vyzerá byť v poriadku. Kedže sa mi to pomaly blíži začínam byť trocha nesvoja ako to celé prebehne, lebo čakám prvé bábo a musím ísť na sekciu. Držte nám palce. 🙂

klarake
26. júl 2015

@radka752 drzim palce 🙂

gabikula
27. aug 2015

Neviete , prosím, koľko teraz stojí zazmluvnenie lekára k pôrodu v novej nemocnici ? @dankaa78

dankaa78
27. aug 2015

@gabikula netusim...ja som neplatila nic naposledy🙂

radka752
31. aug 2015

@gabikula ak to nezmenili tak zazmluvnenie by malo stáť 220 EUR. Treba si to pozrieť na stránke nemocnice.

radka752
31. aug 2015

Ja som rodila v Novej nemocnici pred mesiacom a nemala som zazmluvneného lekára. Zhodou okolností som išla na kontrolu a zistili, že sa mi už začína spúšťať pôrod, že by sme sa v noci vracali späť do nemocnice ak by ma pustili domov, tak že si ma nechajú a urobia sekciu v ten deň. Ja som mala bolesti v krížoch už 3 dni pred spomínanou kontrolou. 🙂Takže ja som si lekára nezazmluvňovala, lebo nebolo treba. 🙂

kzuzik
27. sep 2015

Baby co ste teraz rodili, robi tam este Dr. Boszormenyi? Diki

miaria1
28. sep 2015

@kzuzik nerodila som sice, som na 16A na pooperacnom a dr.B. pracuje

kzuzik
29. sep 2015

@miaria1 vdaka

kvila
8. okt 2015

@miaria1 robi

kvila
8. okt 2015

@kzuzik robi

kzuzik
8. okt 2015

@kvila diki

three
25. okt 2015

ahojte 🙂 mam nielko otazok 🙂 lezim v novej kvoli rizikovemu a stihla som sa rozpravat aj s jednou pani doktorkou z neonatologickeho a ta mi povedala ze na sale mi isto malu neprilozia, lebo ze je tam zima (mam rodit november-december). Ake s tym mate skusenosti? Druha otazka je, ak by sa mala narodila cisarskym alebo predcasne - dalo sa nejako dohodnut so sestrickami (pokial to zdrav.stav dovoluje) aby nedokrmovali flasou a casto mi dievcatko nosili, aby sa rychlejsie nabehlo na kojenie? Som tu kvoli nizkej vahe babatka, tak je vysoka pravdepodobnost, ze bude treba intenzivne krmit, dakujem velmi pekne za vsetky odpobede 🙂

lenja123
25. okt 2015

@three nepochopila si to zle? Ja som rodila v januári, von bolo mínus 15, ale s priložením na sále nebol žiaden problém. Viem, že po cisárskom neprikladajú hneď, ale až keď ťa prenesú na izbu - čo je maximálne hodina po narodení dieťatka. Neviem, akú bude mať váhu, ale priprav sa, že pravdepodobne bude v inkubátore a bude mať infúziu - takéto detičky sa na kojenie nenosia. Dokrmujú ich striekačkou len prvý deň - dva, potom už z fľaše, takže sa snaž TY prísť čím skôr na novorodenecké oddelenie a tam ho môžeš skúšať kojiť.

three
25. okt 2015

@lenja123 ahoj 🙂 dakujem velmi pekne za odpoved 🙂 mozno to myslela fakt vzhladom na ten cisarsky...stale verim ze to nebude treba..len ak by nahodou

zuzu101
26. okt 2015

@three ahoj, môj synček sa narodil síce skoro v termíne, no s nízkou pôrodnou váhou.na rizikovom som preto ležala viac ako 3 mesiace.keďže sa narodil taký drobný, bol v inkubátore 3 dni, potom na výhrevnom lôžku.mliečko som si odsávala a nosila som mu, dokrmovali ho cievkou, prisal sa až na 4-tý deň, ale bola to riadna fuška, lebo taký drobec sa rýchlo unaví a zaspinká.chodiť som tam mohla každé 3hod..ale nakoniec sme to rozbehli a kojila som ho 21mes. 🙂 .domov sme išli na 8 deň a na izbu mi ho dali poslednú noc...

three
26. okt 2015

ahoj🙂 to je super 🙂 dakujem za povzbudivy pribeh ;)

lucassia
12. nov 2015

ak som z Furče kde patrím do ktorej nemocnice?

three
12. nov 2015

@lucassia mozes si lubovolne vybrat 🙂

lucassia
14. nov 2015

a to ako? aky je postup?

three
14. nov 2015

@lucassia od 36teho tyzdna chodis na kazdotyzdenne pravidelne prehliadky do nemocnice kde chces rodit

lucassia
16. nov 2015

aha a nič viac? hmmmm a poradili by ste mi kde? v ke

campinka7
17. nov 2015

@lucassia caves...ides na centralny prijem tam ti ukazu vytah, ktorym ides na 2.p tam je prijem na porodnicu. sestricka casto chodi vonku a povies jej ze sa chces objednat na poradnu lebo tam chces rodit...zavola ta dnu a ides k lekarovi aj s tehu.knizkou a s nim sa uz dohodnes kedy prides. ziaden problem

lucassia
18. nov 2015

Ďakujem ....ešte sa chcem opýtať je tu z vás niektoá nevydatá ako to prebieha pri poskytvaní informácii ?, Mne teraz teta vravela ze jej nevesta rodila v prievidzi a jej partnervi inechcu poskynut ziadne informaccie kvoli tomu ze niesu manželia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre