Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

natalia
14. sep 2009

ahojte kočky,pridávam sa k novembrovkám2009,ja ešte stále nie som rozhodnutá medzi novou a rastislavkou 😉 stále mám pocit že mám ešte čas.
Môj prvý pôrod bol vyvolávaný ,potermínový 5 dní,naprv infúzia oxytocínu bez efektu,a potom prostaglandíny také tablety lokálne ,pôrod bol síce rýchly cca 4 hodiny ale ťažký,bolesti silné, ukončený kliešťami,malá mala pupočník okolo krku atvárovú polohu,ked som sa nato pýtala vraj to bolo aj kvôli vyvolávačke-malá nestihla dorotovať do správnej polohy a bola pred pôrodom vraj vysoko tak neviem 😉
ale vyvolávačku jednoducho už museli dať bol najvysší čas,placenta už bola samý infarkt,takže som asi na výber nemala.
teraz sa už bojím druhého pôrodu a radšej nad týmani nerozmýšľam,ináč jani vidím že aj ty si mala kliešťový ako si natom psychicky? ideš rodiť prirodzene alebo sekciou?

lovacka
14. sep 2009

mne viac vyhovovalo byt na izbe samej.hlavne ked som mala maleho 24 hod na infuziach.nosili mi ho len na kojenie a velmi som zle znasala ked mali maminky babetka na izbe a moje bolo odo mna prec 😢 spolubyvajuce som mala fajn na to sa ale stazovat nemozem.

kosicanka1
16. sep 2009

ahojte baby, tak my to uz mame uspesne za sebou. s novou nemocnicou maximalna spokojnost, porod veeelmi rychly, na centralny prijem som dosla rano otvorena na 7 cm (kontrakcie som asi prespala), rychlo na sal a za necelu hodinku bol risko na svete, dr. murin nestihol dojst, kedze sa to zbehlo velmi rychlo a nebol v sluzbe, ale odrodila ma strasne prijemna doktorka mlada dr. daniskova. vymakla som volnu nadstandardnu izbu, bola som sama s riskom na izbe za 300 sk, sprcha bola na izbe, WC vonku, takze pohoda.

veronika60188
16. sep 2009

tinaa a aké to bolo?

tinaa
16. sep 2009

kosicanka1 gratulujem, tak takto si aj ja predstavujem svoj druhy pôrod 🙂

veronika60188 aj teraz by som chcela vyvolavacku, je to sice sila, tie kontrakcie, ale trvalo to necele 4 hodinky 🙂

jankahurtukova
17. sep 2009

kosicanka1 pridavam sa k tinke a gratulujem, tiez chcem takyto porod, a som rada, ze so bola spokojna, potesilo ma to a dodalo odvahu, uz dufam ze klieste nebude treba 😅

tinaa
17. sep 2009

jani bol by v tom cert, keby si mala aj druhy pôrod taky komplikovany. Vsetko bude ok, neboj 🙂

kosicanka1
17. sep 2009

baby, diky za gratulacie, prajem aj vam rychly porod a vsetko nech dobre dopadne.
jooj a este dodam, ze ked som odchadzala, sa zacalo rodit jedna radost, cele oddelenie bolo natrieskane, som sa pytala na novorodeneckom ze mali akurat 45 babetiek.
a k navstevam: na nadstandarde som mala neobmedzene navstevy, chodil manzel, rodina hocikedy, dokonca 2krat denne chodievala aj starsia dcerka, nikto nic neprotestoval.

mimusa4
18. sep 2009

kosicanka..aj ja by som brala taký porodík, ale to nie som jediná 🙂 , takže sa to už rozieha v nemke? dúfam, že sa nejaká posteľ ujde aj mne 😕 🙂

janka1874
18. sep 2009

kosicanka1 gratulujeme a ako to zvládaš teraz 🙂

no postupne nás to čaká všetky novembrovky riadne sa nám to kráti 🙂

kosicanka1
19. sep 2009

janka, pozeram, ze medzi detickami budeme mat podobny vekovy rozdiel, zvladame to zatial v ramci moznosti riadeneho chaosu v domacnosti, ale je to niekedy o drzku, hlavne ked jednou rukou kojim riska, druhou krmim simonku, popripade presne vtedy si vypyta na nocnik... 😀

vlnka
21. sep 2009

Ahojte,kosicanka si ma predbehla s tou izbou za 300,-. 😒 Mne sa usla len za 100,-. 😉
V porodnici som a videla,ale ja som bola po sekcii,takze som chodila malo co z izby von.Urcite si ma zaregistrovala,lebo som chodila zamaskovana ako Jackson s ruskom na tvari-kvoli herpesu.Ja som ta obcas zazrela prechadzat okolo.Inak s tymi navstevami nemam dobru skusenost,baba,co bola so mnou na izbe tam mala aj 10 ludi naraz.Ani sa nedalo pohnut a este k tomu sme mali strach o babatka,ved tolko ludi-kopec bacilov a ziadne sukromie.No hruuuza. 😠
Ja som bola s nemocnicou vcelku spokojna,az na niektore "ochotne" sestricky.

tinaa
21. sep 2009

vlnka tak teda gratulujem k Dianke 🙂 AKo sa mate? Ako to prebiehalo? Dr. B. bol v pohode?

mata1976
21. sep 2009

vlnka, suhlasim s tebou, ja som mala tiez taky naval na izbe-boli sme 3 a obe baby tam mali kazdy den asi pol dediny, nedalo sa tam ani pohnut. ja som velmi chcela nadstandard za 300 alebo 700 no v tom case tam bol poradovnik a izba sa uvolnila ked nas uz pustili domov.

yoya
22. sep 2009

Ahojte 😉
Viete mi niečo napísať k primárovi?Aký je a tak,chodieva ku pôrodom?

rfvghj
25. sep 2009

Ahojte, vie mi niekto napísať aké sú pôrodné asistentky na sále?

lovacka
26. sep 2009

ja som mala stastie na celkom fajna porodne asistntky ale ked som bola prvykrat tak tam bola taka dvojka ze som sa len modlila aby neboli v ten den ked ja budem rodit

vlnka
27. sep 2009

Ahojte,tinka porod prebiehal tak,ze mi ho vyvolavali asi 15 hodin a napriek tomu som bola otvorena len na 4 palce a mala nezostupovala hlavickou do porodneho kanalu,takze to museli ukoncit cisarskym,kvoli nepostupujucemu porodu.Dr.B bol super,velmi mily a vysetroval velmi citlivo.Je to fakt odbornik.Raz pocas porodu ma vysetrila aj hlavna sestra,ale videla som vsetky hviezdicky,tak necitlivo do mna tie prsty vrazila ☹
Yoya pri mojom porode bol na chvilku aj primar,aj ma vysetroval...je celkom vpohode.Ale zdrzal sa len kratko,takze to je len moj prvy dojem.

tinaa
27. sep 2009

vlnka hlavne ze to mas za sebou, je mi luto, ze nastali komplikacie, ale bola si v rukach odbornika 🙂 Nahod fotecky, ak budes mat cas, drzim vam palceky 🙂

mimusa4
27. sep 2009

ahojte tak sa mi to kráti..takže si mám dávať pozor na por. asistentky? na ktoré, ako vyzerajú? 😅
neviete ako je to teraz, či je moooc plno ???

lovacka
28. sep 2009

mimus to hadam ani nie je mozne ze 39tt 😅 tebe to fakt zbehlo raz tak rychlo ako mne 😝 😀
a podla mna pr samotnom porode posledny koho budete vnimat bude nejaka asistentka.ja som tej mojej aj po rukach dala ked mi zatlacila na brucho 😀 😀 po porode som sa len pozerala ci nema aj nejake monokle 😀

mimusa4
28. sep 2009

lovacka nezdáš saaa.. 😀 joj veru rýchlo to zbehlo a bojím bojím 😅 😅 😕

katy2
28. sep 2009

mimus, drzim palce 😵 😵 😵 a u koho budes rodit?

mimusa4
28. sep 2009

ahoj katy...u dr. R, som fakt rada, asi by som pri iných ten pocit nemala, hoc je tam aj tak dosť dobrých dr...
potom vám poviem 🙂

lovacka
28. sep 2009

mimus neboj 3 dni po porode si nebudes na nic pamatat len budesobkukavat too vasko krasavceka.a akakolvek bolest bude nic oproti tomu krasnemu babu 😉 😵

jankahurtukova
29. sep 2009

ahoj yoya, k primarovi chodim aj ja, vcelku v pohode, o podrobnostiach sa budeme rozpravat asi o 2 tyzdne, este sa ma on rozhodnut ci sekcia alebo prirodzeny porod, takze neviem ako to je s jeho prichodom k pôrodu, ale ako človek sa mi vidi na druhé stretnutie fajn. bola som u neho na ultrazvuk teraz v sobotu, všetko mi pekne vysvetlil a poukazoval našu drobčulu. držím palce

katy2
29. sep 2009

mimusa, to mas dobre 😉
ja som dnes konecne bola na kontrole po sekcii u PB.... po takmer 4 mesiacoch od porodu.... bol zlaty, ani mi nenadaval, ze tak neskoro.... o rok mozeme pokusat o surodenca 🙂 a pochvalil malinku, ze je zlate a krasne babo.... 😵 ved on ju videl ako prvy a mal ju prvy na rukach 🙂

mimusa4
30. sep 2009

katy tak nech sa podarí braček na 1 šup 😉 😀 😵

yoya
1. okt 2009

Ahojte 🙂
ďakujem všetkým za postrehy ... 🙂
bola som na vyšetrení a zdá sa mi fajn, teda môj dojem na neho zostal nezmenený - zlatý a ochotný lekár.
ozaj, kým som tam čakala, tak viezli bábätka cez chodbu - také drobučké a chutnučké 😀

janarov
11. okt 2009

AHOJ 🙂
Ja sa chcem opytat na dr.mikolaja zatial k nemu chodime na ultrazvuk a asi pri nom budeme aj rodit...
🙂 tak ak by mi niekto povedal dajaku tu skusenost??!!! na ultrazukoch bol vzdu mily a ochotne pomaly mi vsetko vysvetloval to sa nedalo ani porovnat z mojim neochotnym gynekologom....
vdaka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre