Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

zuzanka111
7. máj 2011

@katy2 Ahoj Katy,

kedy budes rodit? Citam, ze aj Ty mas planovanu sekciu. Mna caka 16. maja (ak to nahodou nepride skor). V priebehu roka a 10 mesiacov idem uz na druhu, ale zase ma opantava strach. Napriek tomu, ze uz to strasne chcem mat za sebou.

Drzim Ti velmi palce. 🙂 URcite nam to dopadne super. Koho si mala anesteziologa?

katy2
7. máj 2011

@zuzanka111 ja mam termin az v oktobri, takze mam dost velku pauzu po 1.SC - 28 mesiacov
Kto bol z ARA neviem, taky mladsi Dr., sikovny, spinal mi pichol bez problemov... Niektore ine nemali take stastie, jednej pichali na 14x 😕 Ja by som to nedovolila, pytala by som si celkovu narkozu....
Drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo... 😵

katka888
8. máj 2011

ahojte baby, je tu niekto, kto bude rodit koncom juna? my mame termin 23.6. a pojdem do novej k dr rosakovej.
viete mi pls. povedat, ake su aktualne ceny za epi, pritomnost mm na porod sale, nadstand izby?
diky

katka888
8. máj 2011

@zuzanka111
ako anesteziolog? a nevravi mamickam, ze im pichne "mnam-mnam" ? 😀
ja som jedneho takeho mala pri porode, bol uuuzasny, ale teraz nehodnotim len jeho pristup, ale sa mi pacilo, ze musel spravne urcit davku epi, kedze som vsetko citila ako treba, aj mensie bolesti boli co mi dr vravela ze budu, ze mi poslednu hodku davka azberie skor na otovrrenie nez na bolest, a nemala som po porord eani jedne opisovany priznak co baby popisovali po epi. len skoda, ze neviem jeho meno ☹

katka888
8. máj 2011

@cajova_lienka
joj, to je smutne, taky "zazitok" prave pri tak dolezitej a krasnej zivotnej zmene.... ale mas pravdu, drobcek to urcite vynahradza a urcite za to stal.
osobne som mala skvelu skusenost, samozrejme, boli negativa, nevedela somm sa dockat odchodu domov, ale je mi jasne, ze nic nie je na 100% , v tu noc odrodili so mnou spolu asi 7 porodov, takze frmol riadny, ale v globale ak by bol druhy porod ako prvy, tak som stastna

katka888
8. máj 2011

@sammy244
ja mam gynek. luptaka a zvazovala som ci saca k nemu, alebo nova. ale saca je drahsia, vraj je tam tiez dost romiek, je dalej od mesta keby ma chceli prist pozriet a treba dochadzat casto pred porodom do nemocky kde budes rodit na monitor..... nakoniec aj preto, ze v novej robi mama na inom odd, tak ak by mi trebalo nieco,tak skoci, som si vybrala novu. sice to prostredie ma deprimovalo, myslim to ze uz to je tam 30 rokov stare, ale rozhodujuce bolo aj to, ze len v novej je to oddelenie pre deticky, ak by nastali komplikacie, ze nebodaj by nemuseli babo prevazat az z sace a s porodom som bola v ramci normy spokojna / nic nie je 100%tne / , tie 4 dni som vydrzala aj na oddeleni, kde boli cest vynimkam naozaj mili .... sla som na odporucanie sesterky k dr rosakovej a max spokojnost. je sice enormne vytazena, ale jej pristup pri vysetreni a pri porode / ton hlasu, vysvetlenie postupov, profesionalny pristup... / takze pojdem opat do novej a tie negativa, ktore sa najdu vydrzim. nasli by sa urcite v ktorejkolvek porodnici.

katka888
8. máj 2011

@akika
pred rokom nas to stalo: cca 100 eur mm pri porode a epi, 100 dr ale az tyzden po porode, kvoli skvelemu pristupu, starostlivosti. standardne podpisujes s dr papiere, ze ho zavolaju ak rodis mimo jeho sluzby, to je oficialne a poplatok bol pred rokom vraj 5000 sk / ja som ich nemala, neviem preto presnu ciastku v eur / a ak ta odrodi pocas sluzby, nic neplatis.
a izba 700 sk /noc, ta najdrahsia nadstand / len ta bola volna /, no nakoniec som bola max spokojna, ze som sa dostala prave na nu. nabytok ako v nejakom hotely / nemylsim luxus, ale skor, ze drevene skrinky, drevena postel, gauc, konf stolik / cize psychicky som mala taky utulnejsi pocit, kedze ta kazdu chvilu niekto kuka, raz taka, raz taka vizita, raz take sestricky, raz pre dieta, potom ho donesu naspat, tak aspon to pristredie "zjmenilo" pocit, ze som v nemocke a co bolo najdolezitejsie, sprcha a wc v jednej miestnosti v izbe, netrebalo mi sa teperit na chodbu, po wc hned do sprchy, toto bolo na nezaplatenie.
cize dokopy cca 300 eur.

len sa modlim, aby zas bola ta izba volna , mm uz odlozil z novorocnyc premii 300 eur 😀

sammy244
8. máj 2011

@katka888 a ty si rodila normalne alebo cisarskym??ak normalne ako si bola spokojna so šitim po porode...

katka888
8. máj 2011

@sammy244
normalne. pichli mi vramci epi aj na sitie, len trosku som citila asi 2x. mala som jeden steh co trosku robil sarapatu, ze som na jednej strane nemohla sediet, ked prisla doki z dovolenky po tyzdni ma zavolala na kontrolu , a hned ako ho odstranila uz bolo vsetko oki

sammy244
8. máj 2011

@katka888 ahaa si mala aj epi??no ja epi asi nebudem davat..ale co sa tyka sitia ma zaujimalo ci nebol nejaky problem potom 🙂)) ja som pri prvom mala dost stehov...

katka888
8. máj 2011

@sammy244
ja som tiez nechcela epi a neplanovala, ze hrdinka, ale isla som rodit predcasne z nakupov v meste a nenajedena / ja musim jest aspon 5x denne, a bez ranajok odpadavam, takze rpe mna hlad je horsie ko muciaren / a vobec som sa od prijaia neotvarala, takze to vyzeralo na cakanie az do druheho dna. mne epi pomohlo na otvorenie, od prijatia do vpichnutia bolo 6 a pol hod a stale na jeden palec, ci ako to meraju, od pichnutia epi presne do 2 hodin mala vonku

sammy244
8. máj 2011

@katka888 waau to fakt???no supeer...len ja mam krivu chrbticu...bala by som sa ci by nebol problem..ale...ja som epi praveze chcela..len tam nebol anesteziolog..tak som ju nemala..a vytrapila som sa dost 😒

katka888
8. máj 2011

@sammy244
ja mam skoliozu, oni dsa trafia neboj 😉

sammy244
8. máj 2011

@katka888 ano???nemal ziadne problemy sa trafit??

mireag
8. máj 2011

@sammy244 ak mozem reagovat... co sa tyka triafania. Mne anest., konkretne dr. Schmit (najzlatsi a najlepsi pristup z celeho personalu!!!) nevedel dobre pichnut epi, lebo mam vraj krive stavce, o com som ani nevedela... 😅 Isla som sa zblaznit, kolko som musela sediet v "klbku" a aj napriek tomu epi zabral zo 100% asi na 10%... 😅
Prave pri "pichani" vedla v boxe rodila 16-rocna romka a vobec nespolupracovala, tak si to viete predstavit...hruza, co sa tam dialo... Kratko po nej isla rodit stvrtorodicka, ktora dooost plakala a tym padom tiez nespolupracovala... 😅
No a to vsetko straaaasne potesi, ked vam k tomu divadlu nezaberie epi, na ktory cakate cely den... 😠
Ale to len na okraj o sukromi pri prode... 😀

sammy244
8. máj 2011

@mireag no viem si to predstavit..ja ked som rodila..tak vedla v boxe tiez rodila jedna romka..a ona bola asi hodinu skor ako ja...a tak vrieskala...a cirkus robila..ze ma vystrasila do nepricetnosti co ma to o taku hodinu bude cakat...ale ani babo nemala velkee..nemalo ani 2,5 kg..a este len co porodila uz zliezala z kozy...co chcela odist a to ju trebalo este šit

katka888
8. máj 2011

@sammy244
jasne, ved hmatom zisti,, kde treba 🙂

katka888
8. máj 2011

@mireag
@sammy244
toto bolo jedine velke negativum, kedze rodilo 7 zien okolo mna , tie vreskoty, tie vzdychy a pod... ako chapem, ze je to bolest, nie kazdy zvlada a pod, ale psychicky ma to ubijalo. preto tak na 5% rozmyslam nad nasdstand porodnou salou, lebo vsetko som zvladala,ale tie vreskoty tak to ee ☹

sammy244
8. máj 2011

@katka888 no to ja len keby...neivem ci si dam...strasne vela to stoji... 😅 pri prvom som uz nezvladala bolesti tak som si pytala..ale co ja viem...kolko to teraz stoji epi...

sammy244
8. máj 2011

@katka888 hej len na tej nadstandardnej sale je vraj nepohodlnaa koza na ktorej sa rodi..tak som pocula 😅

katka888
8. máj 2011

@sammy244
my sme za mm a epi platili okolo 100 eur minuly rok, tusim tak nejak by to malo byt teraz. v novej, saca je o dost drahsia

katka888
8. máj 2011

@sammy244
ale ticho 😀
velke nepohodlie som mala aj na standardnom stole

sammy244
8. máj 2011

@katka888 😀 😀 😀 😀 😀 hej?xiixix ach no mam dilemu kde rodit hehe 🙂)) parada este mesiac vlastne ani nie..lebo to skor musim no vyborne 🙂

katka888
8. máj 2011

@sammy244
spis si pre a proti. a kukaj na to denne 😀

sammy244
8. máj 2011

@katka888 😀 😀 ta ved uz len tie ceny mi režu oci 😀 😀

katka888
8. máj 2011

@sammy244
no hej, ale my sme si povedali, ze ocko zaplati mamke dovolenku 😀 . ale jasne, nie je to easy polozka, no my sme odkladali pri malej skor, a mala som aj poistenie pobytu v nemocnici, tam mi preplatili 100 eur

sammy244
8. máj 2011

@katka888 ze dovolenku 😀 😀 noo hej aj ja som si chcela odkladat..ale nejako nevyslo 😅 ale tak...nadstandard isto chcem..lebo ako pred 3 rokmi som bola na tej co sa platilo 100 sk..a 3 sme boli na izbe..ale vadili mi tak cudzie navstevy ked mi trebalo kojit a bolo mi trapnee tam vyberat prsnik...pred nimi 😒 a strasne horuco bolo...a to bol april....

mireag
8. máj 2011

@sammy244
@katka888
presne, tie vreskoty boli pre mna velkou zatazou...a este ako dr. nadavala... 😒 Ja som sa drzala dost dobre, ako mi povedal MM aj sestricky. Nerobila som ziadny bordel a tlacenie bolo sup sup. 😉
Hodinu pred porodom som stihala len dychat, nie to, ze by som plakala alebo kricala. Nie je mi jasne, ked ma zena vkuse kontrakcie, tak este popri tom nieco stiha... 😀
Takisto pri druhom porode budem zvazovat nadstandartnu porodnu. Zavrieme sa tam a chcem mat od vsetkeho pokoj. Uz som MM vravela, ze by som najradsej odrodila doma v obyvke v pokoji s dulou. 😀

sammy244
8. máj 2011

@mireag 😀 😀 😀 😀 aj ja som sa snazila nevrieskat..lebo som sa hanbila 😀 😀

katka888
8. máj 2011

@mireag
hej, ja chapem, ze kazda baba ma iny prah bolesti a pod. no ja ked som sa "sustredila" na dychanie a nekricanie ako to vsade radia, tak fakt som citila trosku viac ulavy. no, skusim zistit keľo koštuje taky nadstandard sal a uvidime.... zase sa ale citim ako rozmaznanec, ked odkladam na epi , nadstand izbu a este sa tu vybavujem s nadstan porodnou salou 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre