Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

katy2
6. jún 2011

@1talizmanik1 zazmluvnit si niekoho ineho 😉

dany1986
6. jún 2011

@janka29 ja som tam lezala mesiac a skoro stale mi vyslo ze mi robil ultrazvuk suchanek ja som s nim nemala ziaden problem mne sa zdal byt celkom v pohode pokecal posrandoval taky normalny vyzeral 🙂 , ale co tu citam tak neviem mna nevysetroval mozno ja som len natrafila na jeho dobre nalady 😀 kto vie 🙂)

katka888
6. jún 2011

@mimca20
no, dnes boli vysledky v poridku , sa veelmi tesim, idem vo stvrtok o 13tej na monitor, ty mas kedy kontrolu?

janka29
6. jún 2011

@dany1986 diky za odpoved ja len chcem aby vsetko bolo ok. prvu som rodila v starej a mala som ju presne na termin lenze bola velka 4150g a mala som zelenu vodu a to som fakt rodila presne na termin neexistuje ze sme ju pocali skor ja mam plodne dni podla knizky a mala som problem ju vytlacit von tak ja len hlavne chcem nech ma nenechaju prenasat a ak by bola druha vacsia radsej potom cisarak kvoli babatku nie kvoli mne

skolara
6. jún 2011

@janka29 aj ku mne bol v pohode srandoval pocas ultrazvuku aj vsetko vysvetlil tak neviem. 😖 Mna vysetroval zo spodu ale fakt si nepamatam ake to bolo 😕

janka29
6. jún 2011

@skolara super 🙂 ved pozriem uvidim

mili1
6. jún 2011

Ahojte, pridavam moju skusenost, ja som rodila pred 2 rokmi u Mudr. Suchánka a bola som maximalne spokojna, mala som s nim dohodnuty aj pôrod, prisiel z domu k pôrodu za 15 minut,rýchlo ma odrodil , na druhy den nemal ani službu a dobehol ma pozriet do nemocnice 🙂 chodila som k knemu počas celeho tehu a vzdy ma dôkladne vysetril, 🙂 je pravda, ze ma svoj humor ale je vraj odbornik, stale so mnou posrandoval 😉 ak druhy porod určite u neho, v novej nemocnici su vsetci lekari dobri, ja som nemala problem s nikym, vsetci boli ochotní vsetko vysvetlit a to som tam lezala pred porodom vyse mesiaca.
Molokač mi bol velmi sympaticky 😀
Vtedy tam zeny najviac chvalili Rosakovu a Murina 😉 Kazdemu vyhovuje niekto iny 😉

1talizmanik1
6. jún 2011

@1talizmanik1 no snad sa bude dat 🙂, chcem mat taky porod, ze budem mat este 1 dieta a nie taky, ze po tomto problemovom tehotenstve si poviem nikdy viac...

@sammy244 fasa...., no daj vediet, jak dopadnes

katka888
6. jún 2011

@1talizmanik1
hold, musis sa zmierit s tym, ze porod jednoducho nenaplanujes tak, aby bol presne podla tvojich predstav.... to sa jednoducho neda.... podla mna cim viac budes "riesit" ako si ho "naplanovat" , tym viac ta to bude psychicky viazat a ak nahodou nieco nepojde ako si chcela, viac ti to uskodi... jednoducho sa nalad psychicky, ze ak by sa dialo cokolvek, napr nevysiel lekar, nevysiel termin, nevyslo to ze pojdes na porod z domu a nie z nakupov, tak porod dopadne dobre.
cim viac sa zmieris s tym, ze bude ako babo chce a nie ty, tym lepsie ten porod zvladnes.
jednoducho toto nie je exaktna veda, je to rozhodnutie zivej bytosti ako a kedy pride na svet a my sme tu preto, aby sme sa prisposobili jeho potrebam a nie ono nasim poziadavkam a predstavam

1talizmanik1
6. jún 2011

@katka888 juj, nne ide o trosku nieco ine...ja ma od zaciatku problemy, cakali sme 2, 1 nam odumrelo v 3 mesiaci. nastali krce typu kontrakcia o intenzite 80% porodnych, potom som zacala krvacat a na rastislavke chybalo vybavenie a sam cigan a moj lekar na dovolenke a zastupujuca p**a ma odmietla osetrit, lebo mala platiace pacientky-neviem, ci ja nemam 7 €, a mi povedala, nech dojdem na dalsi den a na dalsi den ma zas nechcela vziat, nech si zistim, kto je 2 zastupujuci lekar a idem tam a nedavno bol zas problem, lebo som v 6 mesiaci a maly sa nam zacal pytat na svet....preto riesim, aby bolo vsetko ok a nie pre svoje pohodlie...ja som chcela ist do sace k mojmu, ale zacinam riesti novu, kvoli jiske...keby nahodou...

katka888
6. jún 2011

@1talizmanik1
no to urcite novu kvoli jiske, jasne, chapem, nevies si vybrat koho pre istotu zazmluvnit. ja by som brala rosakovu, kamoske vravel primar, ze pockame este dva dni s porodom a rosakova ze eee, a sli rodit a v minute dvanastej... ta zena vie velmi dorbe co robi a rpeco to robi....

1talizmanik1
6. jún 2011

@katka888 PRETO ZISTUJEM,KEBY BOLO VSETKO OK, TAK IDEM DO SACE K LUPTAKOVI, ALE sam povedal, ze zrejem aj on by robil cisarsky o 2 tyzdne skor, ale teraz uz povedal, ze bude rad, ked ho udrzime este par tyzdnov dnu....preto tak planujem, lebo ked vidim"ochotu" lekarov, tak clovek chce mat vsetko tipňtop, ani nie tak kvoli sebe, ale aby sa nieco neposralo...

sweetsuzi
6. jún 2011

@1talizmanik1 v takom pripade by som ti urcite odporucala Novu, hlavne kvoli tej novorodeneckej JISke, ale rovnako su tam dobri aj lekari - gynekologovia, takze myslim ze by to bolo najlepsie pre teba aj babo. Drzim palce

1talizmanik1
6. jún 2011

@sweetsuzi diky, no uvidime co bude a ako bude 🙂, ak vydrzime do septembra, tak asi luptak a saca, ak nie, tak bud rosakova, alebo androvicova 🙂

dany1986
6. jún 2011

@1talizmanik1 ja som rodila pred mesiacom u androvicovej-pristup na 1cely porod sme prekecali fakt skvela baba aj po porode na vizitach stale so mnou kecala ako by sme sa poznali uz roky 😀 odporucam

1talizmanik1
7. jún 2011

@dany1986 no super 🙂

1talizmanik1
7. jún 2011

@dany1986 a co vsetko treba do porodnice?mas nejaky zoznam?

katka888
7. jún 2011

@1talizmanik1
odporucam si to rozdelit na
1. taka na porod:

pre teba:
- zupan,
- uterak / osuska /, sprch gel
- toaletak !!!
- papuce, hrube ponozky na porod, ak by bolo chladno od zeme, take co mozes zaspinit
- vlozky, tie poporodne
- gumicka do vlasov
- voda, hroznovy cukor
- doklady : tehu knizka, sobasny list / to treba neskor, ale ja to mam v tehu knizke, resp. priznanie otcovstva alebio co potrebuju slobodne mamicky /, poucenie na epi, preuk poistenca, OP ...
- mobil, fotak

pre babo:
- balik plienok
- balik vlhcenych obruskov
toto ti po porode sestricka vezme afixov na baliky napise tvoje meno

2. na izbu:
pre teba:
- nahradne kojenecke kosele
- jednorazove gatem, kupis v zdravot potrebach, ony sa ale daju pekne oprat par krat, takze ja som mala tak 4-5 ks a nosila som ich este mesiac doma
- podlozky pod teba nepremokave
- opat vlozky, toaletak - vlozky tie bunicnane ci ake, kupovala somm v zdrav potrebach, ony su bez kridielok, bez lepenia tusim, uz nem pamatam, ale su hrube a super save, to ti treba na zaciatok a tie jednoraz nohavicky ich krasne udrzia
- hyg potreby / kefka, pasta, deo, sampon... co bezne pouzivas na 4-5 dni /
- niekto berie aj podpiry na kojenie + vlozky do podpiry + odsavacku na mlieko, ja som to nevyuzila, odsavacku by som aj, ale nemala som este kupenu.... to davam bokom, a mm mi dodatocne donesie ak bude treba
- nieco na citanie, aby si sa nenudila, ale to ti tiez donesu
- pribor , miska kde prelozis jedlo, pohar : ak si na nadstandarde, nosia ti jedlo na izbu, ak nestihas zjest, napr sa kojite, prelozis si do misky, a zjest neskor, na spolocnej chodbe pre nadstand je aj chladnicka, aj konvica aj mikr rura

pre babo:
- nejaku deku, ak by bolo naaaahodou v noci chladno, ja som rodila febr, neviem ako bude teraz
- ciapocka, rukavicky, ponozky, oblecko ma erarne, kedze ho nesu stale na osetrenie, meranie, kupanie a tam aj prezliekaju, mohlo by sa tvoje postracat... ale priprav niekde oblecko , aby ti doniesli pre pripad, zeby malo alergiu na erarne oblecko, na tie prasky v com peru... jednej baby sa to stalo
- oblecko na odnesenie domov, to ti donesu rpedpokladam, ale nachystat treba


sammy244
7. jún 2011

@dany1986 s adnrovicovou musim suhlasit..fakt mlada je ale super baba...mala raz vizitu...tak nikdy sme sa nedozvedeli viac ako ked bola ona..porozpravala s nami asi 10 minut na izbe....uplne je velmi zlata...

sammy244
7. jún 2011

@1talizmanik1 ty co stresujes so skorsim porodom???ti daco hovoril Luptak???ak by si mala rodit skor tak chod do novej koli Jiske...pod 35tt...chod radsej tam...

1talizmanik1
7. jún 2011

@sammy244 ti nedosla sprava predtym?som ti posielala,ale to si asi este vnemocnici bola...

sammy244
7. jún 2011

@1talizmanik1 nie moja nemam tu spravu 😕

zuzanka111
7. jún 2011

@katy2
Suchánek mi rodil prvé dieťa. Je vynikajúci. Podľa mojich skúseností. Manžel ho videl pri xy operáciách a pôrodoch a je veľmi šikovný.
Druhé bábo nám rodil Murín. Platí o ňom to isté, ako o Suchánekovi.
Rošáková je tiež výborná.

1talizmanik1
7. jún 2011

@zuzanka111 a nebol surovy pri vysetreniach?

katka888
7. jún 2011

@1talizmanik1
inac murin mi u luptaka robil ten druhy morfolog ult a som s jeho pristupom bola max spokojna, len ma nevysetroval

1talizmanik1
7. jún 2011

@katka888 ten murin je taky zlatucky lekar 🙂 a on jeporodnik v novej?som nevedela :D

dany1986
7. jún 2011

@1talizmanik1 a no on je tam porodnik v novej nemocke 🙂

katka888
7. jún 2011

@1talizmanik1
hej, ja ked tak citam, tak mam pocit, ze v novej snad nie je lekar, co by neodrodil profesionalne, cize aj ked rosakova z nejakeho dovodu nebude stihat, tak nestresujem

1talizmanik1
7. jún 2011

@katka888 tak berem murina 🙂

1talizmanik1
7. jún 2011

@dany1986 super, to je taky zlatucky lekar 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre