Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

marcelka82
15. mar 2010

My ideme o týždeň v pondelok do nemocnice na nejaké vyšetrenia. Mám si vziať aj nejaké veci, keby malá nič nepodrástla, tak tam budem chvíľu musieť ostať. Troška sa bojím. Ale čo už. Len nech je všetko ok a ja budem spokojná.

shaarka
15. mar 2010

marcelka, a uz vies, za kym ides v ten pondelok? 🙂

marikaj
15. mar 2010

no shaarka, hlavne, že si sčítaná a realistická.... 😝 Veľa šťastia v živote ti prajem

marikaj
15. mar 2010

marcelka, naozaj Ti držím palce, daj vedieť, ako si dopadla

marcelka82
15. mar 2010

shaarka idem za Dr. Sovovou.

marikaj ak sa neozvem tak som tam ostala. Ale dúfam, že malá niečo podrastie a nebudeme musieť. Tento týždeň bude náročný. Musím všetko pripraviť. Jeden nikdy nevie čo všetko sa môže stať. Tak pre istotu nachystať veci do pôrodnice aj na cestu domov. A ešte pediatričku.

marikaj
15. mar 2010

No, to balenie dá naozaj zabrať, ja to mám síce nachystané už dávno, ale je toho nejak priveľa, tak teraz špekulujem, ako zredukovať...

marcelka82
15. mar 2010

No ja tiež mám dávno zabalené, ale teraz musím nachystať do nemocnice nie do pôrodnice. To znamená, že tamto musím dať zvlášť. Ale tiež aby bolo nachystané. Tiež toho mám dosť. Veď 2x osuška, 2x uterák ... Ono sa to nezdá, ale to sa tak nazberá. A nemôžem brať iba po jedno, lebo to nie je tak blízko, aby mi to na zavolanie doniesli. Ah jaj.

rybka7826
15. mar 2010

pozdravujeme vsetkych 🙂
neda mi, aby som sa s vami nepodelila o moj poklad - ten najkrajsi darcek k mojim narodeninam budem od 26.2. oslavovat spolu s mojou dcerkou. okolnosti to tak vsetko zariadili. isli sme sice na cisarsky, potrapili ma naraz naliate prsniky (kde nebyt sestriciek, tak neviem, ci dnes kojim), ale dostavame sa z toho a spolocne sa ucime 🙂
...neviem, ci toto forum cita aj niekto z personalu novej nemocnice - ale chcela by som sa vsetkym podakovat - od porodnej saly, cez novorodenecke, po sestonedelie - su tam uzasni ludia, personal, ktori mi ako prvorodicke velmi pomohli, kedze skusenosti boli chabe. a urcite buduce mamicky, ked uz tam budete, vyuzite v stredu seminat s detskou pani doktorkou - aj ked bola stanovena tema - zltacka, ja som to vyuzila a pytala sa na vsetko, co ma napadlo.....a na vsetko som dostala odpoved.......takze este raz vsetkym v novej nemocnici velke DAKUJEM 🙂

shaarka
15. mar 2010

ahoj rybka,
gratulujem k super zvladnutiu toho vsetkeho 😵
a forum isto niekto z personalu cita, ved aj sestricky maju net 😉 😀
krasne narodeniny, dodatocne, vam obom 😵 😵 😵

a chcem sa este opytat na ten seminar... myslis este pred porodom? napises o tom nieco viac, prosim?

katy2
15. mar 2010

shaarka, nechapem 😕
nepiseme spolu prvykrat... sledovala som tvoj pribeh a velmi a uprimne som sa potesila, ze sa to podarilo....
clovek ta chce upokojit a ty takto... ale ako myslis... viac ti nenapisema ani pol slova... ked mas pocit, ze ta furt riesim a ze som frajerka. Ti co ma poznaju, vedia velmi dobre, co som si preskakala na ceste za babom... ale to nie je dolezite...
prajem ti nadherny zazitok z porodu, nech vsetko dopadne, ako si zelas....
drz sa

katy2
15. mar 2010

marcelka, drzim palce a myslim na vas obe.....
rybka, gratulujem 😵 😵 😵

shaarka
15. mar 2010

katy,
ved ja uz som ani nechcela reagovat, lebo sme sa nepochopili a takto si nevedomky len vzajomne ublizujeme. velmi pekne dakujem, ale ja naozaj nepotrebujem slovne upokojenie bez faktov. nie som ten typ.
ak sa chcem v niecom usitit, tak sa vyslovene opytam, cize popisem situaciu a dam otaznik. o svoje pocity som sa chcela len podelit, asi ako kazdy.

na konkretnej situacii vysvetlim:
nepotrebujem citat "neboj, to bude ok, nestresuj, ublizujes babu" a pod...
radsej si vyhladam, co ma caka, ak bude mat maly viac g, ako viem zvladnut, alebo kedy je predispozicia na sekciu a co to obnasa, resp. ako sa jej vyhnut, ak sa bude dat. to su pre mna fakty, ktore ma upokoja a vdaka nim budem menej stresovat, lebo budem vediet, na com som.

marcelka82
15. mar 2010

katy ďakujeme. 🙂

rybka blahoželám 😵 😵 😵 😵 😵

rybka7826
16. mar 2010

ahojte damy,
ten seminar, co som spominala - na tom som bola, ked som lezala na sestonedeli, teda uz po porode. kona sa v miestnosti vpravo od jedalne kazdu stredu cca o 13h, takze bola som iba raz, ale ako som spominala, plne som to vyuzila.....ked, tak sa pytajte sestier z novorodeneckeho alebo ked bude detska vizita - tak pani doktorky. ja som sa tam dozvedela vsetko, co som chcela, vyuzila tiez vizity, navstevy sestier na izbe a tiez ma napadlo kopec veci priamo na mieste 🙂 vzala som si tam aj malu, priamo tam ju kojila, potom ulozila do postielky a pocuvala dalej 🙂

shaarka
16. mar 2010

rybka, asi som nepostrehla, alebo co - ten seminar je pre "pacienkty"? alebo tam mozem dojst uz teraz a je pre verejnost?

terasa
16. mar 2010

Ahojte baby potrebujem poradit kde v Kosiciach robia 3D ultrazvuk v 20 tyzdni.Potrebujem sa objednat moja doktorka ma odporucila volala som k doktorovi Dankovcikovi ma nezoberu ma plno.Uz som raz unho bola na ultrazvuk.Poznate niekoho kto robi ten ultrazvuk.Dajte vediet

shaarka
16. mar 2010

terasa, mas na mysli morfologicky ultrazvuk alebo len pekne 3D obrazky?

anasta
16. mar 2010

terasa....3D robí super lekár Mudr.Dosedla v Šaci a na stránke nemocnice šaca nájdeš číslo a objednajú ťa...ale neviem koľko sa tam platí....

terasa
16. mar 2010

shaarka ja potrebujem usg ultrazvuk v 20 tyzdni

macilaci
16. mar 2010

Dr. Dosedla robí aj ten ultrazvuk

rybka7826
17. mar 2010

shaarka - tie seminare su asi len pre pacientky - pravdu poviem ze neviem, ze ci je to aj pre "cudzich".
na stranke mamila.sk najdes kontakty - je to stranka o dojceni, ale je tam kontakt aj na dr. kusnierovu - prave ona nam robila detske vizity a s nou bol ten seminar.....inak poradit neviem :( .....je to uzasna doktorka 🙂

shaarka
17. mar 2010

terasa, ja rozumiem, - teda predpokladam, ze potrebujes odborne vysetrenie, nie komercne obrazky babatka na pamiatku. ale aj tak - aj jedno aj druhe robi aj dosedla v saci. a mozno aj Dr. Rozpravka. ale kontakty na nich neviem, zial.

rybka, a naaaaahodou Dr. Kusnierova nie je taka mlada, utla, svetlovlasa, dlhovlasa?

terina25
17. mar 2010

chodím sem občas nakuknúť,keďže sa chystám rodiť opäť v novej nemocke,aby som zistila,čo je nové a pod...ale nedá mi nenapísať.

shaarka:je vidieť,že si prvorodička.písať o tom,že sa bojíš,že budeš mať veľké bábo.to by si radšej chcela mať 1,5 kilogramové??čo je podľa teba lepšie mať trochu väčšie dieťa alebo takéto,kt. može mať celý život problémy.myslím si,že toto je absolútne nepodstatné.Prvoradé má byť tvoje dieťa,to či je zdravé,či sa dobre vyvíja a pod.a to že si sčítaná.Keď budeš rodiť to ti veľmi nepomože.Možeš mať v hlave všetky encyklopedie sveta,keď budeš jednoducho hysterčiť a nebudeš spolupracovať pri porode.Realita je jedna vec a knihy druhá.Tam si nenaštuduješ tú bolesť pri porode,ako tlačiť,ako predýchavať.možno to tam bude spomenuté,ale skutočnosť je niečo iné.keď máš bolesti,tak v tej chvíli neuvažuješ nad knihami 😉 Buď rada,že bábo je v poriadku .Apropo moja sestra rodila prirodzene dcérku ,ktorá mala vyše 5 kíl a tu je.

terina25
17. mar 2010

terasa:aj dr.dankovčík robí,aj rozprávka...ale oni nerobia v novej nemocke.je ich dosť.

terina25
17. mar 2010

aj dr.mikulová...

terina25
17. mar 2010

a ešte jednu vec som nenapísala shaarka:ak pojde o život tvojho dieťaťa,tak ti bude jedno,či rodíš prirodzene,neprirodzene alebo ako...Len nech tvoje dieťa zachránia a je v poriadku 😉

sisamato
19. mar 2010

Ahojte,
tak ja sa chystam rodit do novej nemocnice, je to moj prvy porod. Mam na odporucanie vybranu porodnicku, tak dufam ze vsetko dobre dopadne. V pondelok idem na nase prve ,,rande,,. Tesim sa... 🙂

rybka7826
20. mar 2010

shaarka - ano, to je ta pani doktorka 🙂

martinka17
20. mar 2010

ahojte
aj ja vás občas čítam a musím sa pridať k Terke. Čítať o pôrode, aby si bola pripravená...je to pekný pokus, ale verte, nikto vás na to nedokáže pripraviť, na tú bolesť, pocit bezmocnosti. Jedine dať si EPI a dúfať, že zaberie v správnej chvíli. Ale ináč jediná vec, na ktorú sa treba sústrediť je bábo a jeho zdravie. Ja som zažila maminku, ktorá sa počas pôrodu zrútila. Len na stole plakal, že ju to bolí, bolíííííí. Ja som ležala vedňa a teda mne to na odvahe nepridalo. A to jej pesonál vysvetľoval, že musí tlačiť a dýchať, lebo sa jej dusí dieťa. Lenže ona klapky na ušiach a len plakal, že ju to strááášne bolí. Áno, je to príšerná bolesť, ale kvôli krpčekovy by som do toho išla aj 10 krát, hlavne, že je tu a je zdravý 😀 A ak by bol lekár vtedy navrhol kliešte, bolo mi to jedno, už som sa dosť bála, že voda bola zelená, nie to ešte že sa začne dusiť 😝
Ach a váha podľa usg...prepáčte, ale aj to je len u lekára výstrel naslepo. Samko bol celé tehu o 2 týždne podľa usg...zbytočný stres, po n arodení mal krásnych 2910 a 50 cm...teda priemer primeraný na 40tt...a kámoška mala mať veeeeľke bábo, min. 4 kg a narodila sa 3kg slečna....takže sa tu len zbytočne stresujete, poľavte 😀

marcelka82
20. mar 2010

Ahojte. Neviete mi poradiť? Od začiatku tehu som mala mirgénu už toľkokrát, že toľko nezvyknem mať ani za 2 roky. Včera som mala príliš silnú. Samozrejme lieky nemôžem. Tie by malej mohli ublížiť. Nepomáhala ani tma a obklady. Išla som sa zblázniť. Nemôže taká silná migréna ublížiť maličkej?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre