Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

janka1874
19. jún 2009

žienky čo ste teraz rodili gratulujeme a ako to bolo snávštevami teraz vraj to riadne sprísnili tak preto ma to zaujíma

edusik
19. jún 2009

Zuzanka111, neviem meno ale taka mlada doktorka pekna kucerava bola z ARO

edusik
19. jún 2009

janka1874,je sice na dverach zakaz navstev, ale pustaju normalne, sice niektore sestricky si neodpustia komentar ze len na 5 min. ale nestalo sa mi aby mi niekto prisiel navstevu vyhodit, muz chodil kazdy den na par hodin...

janka1874
19. jún 2009

dík edusik

kosicanka1
19. jún 2009

zuzanka, plne suhlasim, prve babo som rodila s PEDA u dr. Murina a anesteziologicky dr. Simonovej. Maximalna spokojnost. Mne praveze PEDA velmi pomohla sa rozrodit, uvolnit a po jej aplikacii som sa zacala otvarat kozmickou rychlostou. Ide o to, ze po zavedeni PEDA som sa super uvolnila a nebranila sa kontrakciam, takze sa to pekne rozbehlo. No a o siti nic neviem, ziadna bolest, lebo znova mi pichli kusok anestetika, takze oni si dole sili a ja som uz simonku na brusku kojila... 😀
zatial to vyzera, ze aj pri druhom porode bude pri mne ten isty tim... tak sa tesim.
maminkam co to uz maju za sebou, prajem skore zotavenie...

zuz3
19. jún 2009

ahojte dievcata, vidim ze sa tu rozbehla debatka o epi... Zuzanka111, prosim Ta nemohla by si sa opytat manzela, ci sa da podat epi ked ma niekto vrodenu trombofiliu a picha si rano a vecer nizkomolekularny heparin, aky je potom pomer profit a riziko...a vlastne ako sa to potom riesi ked pocas porodu je potrebne podat spinal...vdaka

katy2
20. jún 2009

ahojte 🙂
my mse uz tyzden doma z porodnice, mame sa dobre... mala je nadherna a uzasne pokojne dieta....
rodila som sekciou so spinalom u dr. PB.... maximalna spokojnost.... 😵
vsetkym vam drzim palce a hlavne nech to vsetko dobre dopadne..... 🙂

zuzanka111
22. jún 2009

Zuz3,

opytam sa ho. Ale podla mojho nazoru PEDA nema nic spolocne s trombofiliou. Ide o bolest, nie o proces porodu. Osobne si myslim takmer na 100 percent, ze to nie je kontraindikacia.

susan66
22. jún 2009

Ahoj Katy 2 takze spokojne a dobre dieta, ach ako ti zavidim,ten moj maly hlados je skoro vzdy na mne prisaty mam pocit,ze nic ine nerobim len ju v jednom kuse kojim a ked nie tak reve ako blazniva uz ani nespim ani nejem poriadne skratka ma nici ,no uz teraz je riadne pribrata 🙂 Ale ved tvoja sipkova ruzenka aj v nemocke len spala a spala 🙂

katy2
22. jún 2009

ahoj, zuzi 🙂
no my uz tiez nemame sipkovu ruzenku.... zltacka je prec, tak uz vieme, ze ju mame... ale je zlata, lebo dokaze pozerat okolo seba a ani nemukne.... place len vtedy, ked ma hlad... a ten ma teraz dost casto.... musi dobrat to, co v nemocke zanedbala kvoli stalemu spanku.....
pozdrav odo mna danielku.... je tiez velmi zlata.... ta je hladna od narodenia..... stale si na nu spomeniem, ked si nasa mala zacne pchat do ustociek cele pasticky.... uz to aj ona vie.... 😵
myslim na teba.... dufam, ze inak ste uz ok.... 😉

lenka_66
22. jún 2009

zuz3 , ja mam vrodenu trombofiliu a mozem si dat epi.no musi byt 12 hod. odstup. no hematologicka mi ju neodporucila vraj je pre nas lepsie bez.no ak velmi chcem tak ano.

janka1874
22. jún 2009

no žienky v novej nemocke ešte bude veľká sranda ohľadom pôrodom lebo raj majú maľovať pôrodnicu v Šaci tak budú mať ešte viec natrepané

zuzanka111
23. jún 2009

No Jani, to je mi radosti.

Kedy to v Šaci planuju a na ako dlho? Nevies nahodou?

Takze budeme asi rodit na chodbe. 🙂

janka1874
23. jún 2009

neviem ale niekedy v lete nepýtala som sa presne ja som tam totiž včera bola na vyšetrení a tak som sa bavila s lekárom že to majú pestré tam teraz a on sám mi povedal že pestré to ešte len bude lebo v Šaci budú maľovať tiež sa hneval že práve teraz v lete keď je dovolenkové obdobie že ako keby im to naschval robili hlavná vec že oni tiež potrebujú maľovať už viac ako 2 roky a nemajú na to čas a priestor

mili1
23. jún 2009

Ahojte dievcata, aj ja vam odporucam epiduralku, tak ako pise kosicanka mne pomohla tak isto a tiez som sa zacala rychlo otvarat a necitila kontrakcie. Anesteziologicka bola taktiez super.
Katy2 gratulujem k Hanicke a prajem vela zdravia a radosti. Aj moj Niki prve 3 tyzdne len papkal a spinkal ani sme nevedeli ze ho mame ale teraz je uz poriadny certik. Zistil co je dobre 😀

ludenkaa
24. jún 2009

Ahojte tehulky a mamičky. Mamičkám prajem veľa mliečka a detičkám dobrý apetít. 🙂 😵

Viete niečo o odbere pupočníkovej krvi? Čo a ako.

kosicanka1
24. jún 2009

ludenka, mne pred 2 rokmi pri Simonke robil odber pupocnikovej krvi hned po porode porodnik dr. Murin. Treba len pred porodom oznamit, ze si ziadas uskutocnit odber. Aj teraz pri druhom syncekovi si dame urobit.

zuzanka111
25. jún 2009

Ludenka, pozri novú diskusiu v téme: Odber pupočníkovej krvi. Akurát sme to aktuálne rozoberali. 🙂

http://zuzanapavlikova.blog.sme.sk/c/181613/Ja-...

susan66
25. jún 2009

Cauko Katka hej inak sme ok, len ten nas vlci hlad 🙂
Hmm tak aj tvoja Hanka sa uz prejavuje, ved aby si vedela,ze ju mas 🙂
Pesticky si uz velmi ta moja do ust nestrka,uz ich ma take tucnucke,ze sa jej nezmestia 🙂 Buduci tyzden ideme k lekarke tak som zvedava kolko sme priblai.
Dufam,ze aj vy sa mate dobre. Pozdravujem Hanku 🙂

zuz3
26. jún 2009

ahojte dakujem za info 🙂 Inak zuzanka 111 dr.Rosakova ma tu dovolenku uz od 13.jula, dnes som za nou bola....

misanik
30. jún 2009

zuz3, ja som mala pocas tehu trombofiliu, pichala som si clexane. EPI nie je nemozna, je tu vsak problem, ze musi byt podana minimalne 12 hodin po podani heparinu. Aspon u mojho clexanu v davke akej bol podavany to bolo 12h. Nemoze sa podat skor preto, ze hrozi zakrvacanie do miechy. Takze zalezi ako ti vyjde porod. Ja som nakoniec epi nemala a rodila bez.

lovacka
3. júl 2009

a co tu sa uz nerodi? 😅

monikabe
4. júl 2009

Ahojte, aj dnes som bola za MUDr. Rosakovou, je to mila zena......budete u nej niektora rodit?

simona1906
5. júl 2009

Lovacka, presne moja otazka... mozno uz nie je taky naval ako v maji; ked som bola posledne na monitor tak sestricka vravela ze uz nemaju tak vela, prijmu tak 1-2 rodicky denne. No neviem ako to vyzera hore na 17posch. Tiez by som rada nadstandard no neviem ci sa mi ujde...

simona1906
5. júl 2009

No prave som sa v inom fore docitala, ze koli prerabke v Saci stahuju nejake rodicky do Fakultnej nemocnice, len neviem ci do novej al. starej...

lovacka
5. júl 2009

simona ja som rodila zaciatkom juna a poviem ti ze nestihali cistit boxy.bol to nekonecny naval v ten den aj oddelenie bolo plne a rodicky davali na 16 poschodie lebo bolo brutalne vela zien

simona1906
5. júl 2009

lovacka, podarilo sa ti dostat nadstandardnu izbu?

lovacka
5. júl 2009

ano podarilo sa mi byt na tej za 100 kde su tri a potom po 3 dnich som sla na tu za 300 kde som bola sama.boli sme 6 dni kedze sme mali silnu zltacku

simona1906
6. júl 2009

mala si to vybavene? baby tu predtym pisali ze nadstandard sa neda zahovorit, daju ta tam kde je volna izba.

monikabe
6. júl 2009

Simona, ja si myslim ze je to tak ako pises. a potom ked ta ubytuju sa popytas alebo mas stastie a daju ta hned na nadstandard. 😉 A prosim ta ku komu chodis?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre