Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

jaruskka
8. jún 2012

@ivulik21 áno už len chvíľka 🙂 podľa mňa sekcia nie je lepšia, aj keď niektoré ženy si pochvaľujú. asi to každý prežíva individuálne. ja som chcela rodiť normálne, aj keď som dosť útla, pôrod mi vyvolávali, ale vôbec som sa neotvárala a po 5 hodinách mi primár spravil sekciu. tak tej som sa dosť bála. samotná sekcia je v pohode, ale pomalšie sa dávaš dokopy, samozrejme prvé dni len ležíš a hladuješ, všetko bolí, ozaj celé telo ma bolelo. ale ten tretí - štvrtý deň už pohoda, bolesti sú, ale keď sa rana dobre hojí tak je to ok. aj teraz ma čaká sekciaale už som sa s tým zmierila 🙂

susan66
8. jún 2012

veru aj ja sa obavam aby som neskoncila na sekcii, nechcem, musim tomu mojmu drobcovi dohovarat nech sa len pekne otoci tak ako treba 🙂 Pravda ja po prvom normalnom porode som si uz 6 hodin po porode veselo spacirovala po chodbe do sprchy a mamicky po sekcii 2, 3 dni len lezali ani babetko tym padom nemohli mat cely cas pri sebe 😒 ja osobne myslim,ze prirodzeny porod je lepsi.

jaruskka
8. jún 2012

@ivulik21
mimochodom, kamarátka, ktorá má tiež niečo so srdiečkom, rodila normálne, len jej nedali oxytocín. ale to asi závisí od toho aké ochorenie srdca.

tehulka_mk
10. jún 2012

Zienky,
1. Kde sa musi zaplatit to,aby mohol byt manzel pri porode?
2. A kde zazmluvnenie toho-ktoreho lekara? (to uz nie je pre mna,ale sesternicu)
3. A poucenie o epi,tam mi budu robit aj nejake vysetrenia?
4. A tie izby nadstandartne su dva typy?Lebo nejak sa neviem docitat.
Kto ma trosku trpezlivosti,nech mi napise prosim.

jaruskka
10. jún 2012

pokiaľ si dobre pamätám, tak za všetko platíš až pri prepustení z nemocky - sestrička ti dá papier, pôjdeš dole do pokladne a tam zaplatíš, dajú ti potvrdenie a s tým sa vrátiš hore na odd. a potom ti dajú prepúšťaciu správu. poučenie o epi si len prečítaš a podpíšeš. na nadštandardnej izbe som nebola, ale myslím, že jedna je 3-posteľová a ostatné asi 1-posteľové.

mata1976
10. jún 2012

@tehulka_mk presne ako pise @jaruskka , za vsetko zaplatis az pri odchode. Na poucenie o epi musis ist na kliniku anesteziologie (poliklinika, 4posch). Nadstandardy su 3 typy - veľká so sprchou a toaletou myslim ze 23€, izba malá so sprchou bez toalety 10 € a izba 3-posteľová na oddelení šestonedelia 3,50 €. Len je problem sa tam dostat...

gelifil
10. jún 2012

@mata1976 myslis na tu za 3,50 sa tazko dostat?A ta ma co ako nadstandard v porovnani s klasickymi?Tie su tiez 3 postelove?Ty si rodila teraz?....a uz si doma do 4 dnovym adamkom???Gratulujem!!!!

gelifil
10. jún 2012

@mata1976 myslis na tu za 3,50?A ta ma co ako nadstandard v porovnani s klasickymi?Tie su tiez 3 postelove?Ty si rodila teraz?....a uz si doma do 4 dnovym adamkom???Gratulujem!!!!

susan66
11. jún 2012

@gelifil ta trojpostelova nadstandardna je vybavena ako klasicka izba akurat krajsie vymalovana, jedlo ti donesu na izbu (res. chodbu) no nemusis ist do jedalne a na chodbe je sprcha a vecko od ktoreho maju kluce iba tie tri zeny,ktore su na tej izbe. Teda aspon pred 3 rokmi to tak bolo.

gelifil
11. jún 2012

@susan66 ved prave, ze teraz nedavno to tam rekonstruovali...tak som chcela vediet aktualne info 😉

mata1976
11. jún 2012

@gelifil dakujem za gratulaciu, vcera nas pustili domov...s izbou sme mali stastie, lebo ked ma previezli na poporodne, prave sa jedna uvolnila. Ale to zavisi ci maju vela rodiciek, lebo vacsina z nich chce nadstandard. Skoda ze ich je len 6 ☹ . Na spolocnej izbe lezali zeny po sekcii a tak ako pise susan, jedlo nosia na nadstandarne izby zvlast, netreba chodit do jedalne, navstevy mozes mat kazdy den (poobede-ale zavisi aj od sestricky, kt.ma sluzbu). Ja som bola na tej izbe za €10, bola som sama ale mne to vyhovovalo. Pred 3mi rokmi som bola na klasickej izbe s 2 babami, boli super ale mne vadili tie ich hromadne navstevy na izbe kazdy den.

gelifil
11. jún 2012

@mata1976 ja som myslela skor, aky je rozdiel medzi klasickymi a tymi za 3,50....asi v tom jedle, navstevach a spolocnych sprchach....ty si u koho rodila? a ako bolo?

abriela
13. jún 2012

@susan66 Urdik odisiel zo starej nemocnice???? 😨 Koncom oktobra tam este bol.

abriela
13. jún 2012

@jaruskka @mata1976 @gelifil @susan66 @tehulka_mk @ivulik2@1talizmanik1 @ivulik21 @mireag
ahojte BABY. Chcem sa spytat ku akemu lekarovi chodite, alebo co mi poradite??? Rozhodujem sa medzi Dr. Muranskou a Dr. Janom Adamom. Dakujem Vam za odpoved.

gelifil
13. jún 2012

@abriela ja chodim k muranskej....som spokojna, sestricka sice obcas mava muchy...ale da sa.Nemyslis jozefa adama?To je stary ci mlady adam?

abriela
13. jún 2012

@gelifil Myslim Jana Adama a neviem ci je stary ci mlady. Jozef je 1967, robi v Presove ale ordinaciu ma aj v KE.
Pytam sa na toho co robi v novej nemocnici.

gelifil
13. jún 2012

@abriela aha, tak toho nepoznam...ja poznam toho, co robi v po
a ty poznas urdzika?

gelifil
13. jún 2012

@abriela lebo viem, ze ordinuje aj otec toho, co je v po...ale nepoznam ho

abriela
13. jún 2012

@gelifil ano poznam urdzika. Mala osm cisarsky, nebol dohodnuty, kedze to bolo neplanovane. Po zakroku za mnou dosiel, spytal sa ci mam bolesti, nabehla sestricka, dala lieky. Ked sa za mnou zastavil treti krat, spytala som sa kto je 😀 .
Takze odporucam ho.

gelifil
13. jún 2012

@abriela a nemal napisane meno niekde na stitku na hrudi? 🙂

abriela
13. jún 2012

@gelifil ked som sla na cisarak, cakali sme na sale na nejakeho doktora. Bol to stres, cize si nepamatam ani anestezioligicku, nikoho.
Ci mal meno, ci nie? Netusim. Prisla som o dieta v 22tt po tyzdni vyvolavaciek, kt. nezabrali, preto sekcia. Cize vtedy som si naozaj take detaily ako menovky nevsimala 😀

gelifil
13. jún 2012

@abriela veru, to je jasne..myslela som skor, ked sa potom chodil pytat, ako ti je...ja som sa s nim tiez raz stretla na pohotovosti v starej....

slecnalu
13. jún 2012

Ahojte baby, tak ja sa chystám rodiť v novej, kvoli tomu že tam mám kopu známych, počula som že tam majú perfektné vybavenie pre novorodencov a mám tam aj svoju gyn. ktorú by som chcela pri porode, neviete ako to s tým je, rsp. nechodíte niektorá k MuDr.Kanabovej alebo neodrodila vás? Stále sa jej na to zabudnem na poradni opýtať 😵

mata1976
13. jún 2012

@abriela ja chodim k Muranskej, maximalna spokojnost 😎

mata1976
13. jún 2012

@abriela
@gelifil Urdzik je teraz prednostom v novej nemocnici.

zuzky1104
13. jún 2012

@mata1976 v novej ? nie v starej na rastislavke?

mata1976
13. jún 2012

@zuzky1104 ano v novej 😉

abriela
13. jún 2012

@zuzky1104 veru v novej, povedala mi to aj kolegynka a docitala osm sa to aj tu. Citala osm vsetko od 150strany 🙂
@mata1976 Juj, ozval sa mi Dr. Adam tak uz asi idem k nemu ale vdaka za odpoved. O Muranskej som sa docitala, ze je naladova, ale ma vedla seba odbornika Dankovcika (pre pripad komplikacii pocas tehu).
U koho si rodila?

mata1976
13. jún 2012

@abriela som nevedela ze Muranska je aj porodnik, myslela som ze len ordinuje...

abriela
13. jún 2012

@mata1976 asi nieje porodnicka. Preto sa pytam, ze u koho si rodila?
Komplikacie pocas tehu, som myslela to, ze keby sa jej UTZ nepozdaval, tak je tam este on.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre