Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

katka888
13. máj 2010

nemaj boja, ako sa vravi: " raz to preboli" ... ale prajem skore dohojenie a nech je to v poriadku

strasska
13. máj 2010

inak shaarka krasne babo, som pozerala teraz fotky 😉
a ako to nakoniec dopadlo, spontanne ci vyvolavacka?

shaarka
13. máj 2010

strasska, neviem, co konkretne myslis pod pojmom vyvolavacka 😅
myslim, ze mi urobila ten hamiltonov hmat, mozno aj predtym na nejakom vysetreni 🙂 ale nie som si ista, lebo sa o tom nezmienila. a oxytocin som nedostala.
ked som bola na takych 5 otvorena, pustila mi vodu... tak potom to slo rychlo.

a dakujem za pochvalu, maly je fakt peknucky, len keby trosku viac spinkal a menej plakal... 😔 😵

shaarka
13. máj 2010

kati, dik 😵

strasska, a ty ides rodit k rosakovej?

katrin21
13. máj 2010

shharka: vyvolavacka je injekcia s oytocinom ,obycajne nasleduje po prepichnuti plod. vody.. ja som to tak mala,lebo sa im nezdal tep malej..........bola som 4dni po termine, takze OK,ale lepsie je prirodzene ked dojdu bolesti......
to ti riadne dlho voda nepraskla.. mne ju pustili hned a az potom dosli bolesti...a aj co som pocula, tak voda praska skoro.. s prvymi bolestami....

katrin21
13. máj 2010

shaarka: ja som mala problem s jazvou po cisarskom... tiez mi dalli betadim a neriedilo sa to..... som to mazala s tym a pomohlo..... a ked mala segra problem, jej sa ja pustili stehy, ale ju sili chuda 2hodiny, tak si robila sedacie kupele v repiku 🙂 ten je aj protizapalovy aj hoji rany🙂
dubovu koru - predavaju, treba to varit v hrnci aj 10min a potom vychladnutym umyvat, ale pokial viem, kupu sa s tym skor babatka , segra to davala malej do kazdeho kupania skoro, ked mavala potnicky 🙂 a pomahalo, len bola s toho trochu hnedsia vanicka🙂 ale ako hovorim, je to skor na kozu, nez na rany..... 🙂

a cista voda, caste umyvanie a vzduch su naj naj naj 🙂

katrin21
13. máj 2010

z toho 🙂 pardon, preklep

strasska
14. máj 2010

shaarka no vidis, co prispevok to iny nazor, kazdy ma to svoje 🙂
Ja ani tak nechcem zazmluvnovat, ale ja by som chcela, aby som do nemocnice stale chodila k jednemu Dr., co asi nie je realne ☹
Ale minule som bola s pristupom Rosakovej velmi spokojna, este som sa jej neozvala, s manzelom podumeme a uvidime ako sa rozhodneme.

zfidorka
20. máj 2010

ahojte, nerodili ste niekto na nadstandarnej porodnej sale?

shaarka
20. máj 2010

ja nie, ani neviem o nikom, kto by tam rodil. doktorka mi povedala, ze pohodlnejsie je to na klasickej sale (asi vie, o com hovori), ale ze keby porodne boli plne, alebo ze keby som sa necitila dobre (naznacovala tym nasu mensinu, ktora je naozaj niekedy dost drza, arogantna, pachne a nepozna taktnost ci etiku), tak pojdeme na nadstandardnu salu.

terina25
22. máj 2010

a čo je na tej nadštandartnej sále také ,,nadštandartné,,??

shaarka
24. máj 2010

teri, tak hlavne sukromie.
je to oddelena miestnost so 4 stenami, je trosku krajsie zariadena (nie tie stare zelene kachlicky), je tam gauc...
lozko je tiez ine, ale okrem sirky som si rozdiely nevsimla, teda som s nimi nebola oboznamena.

po valstnej skusenosti mozem povedat, ze mne nadstandardna sala nechybala, lebo ked uz islo do tuheho, zbehlo sa okolo tolko ludi, ze fakt neviem, ako by sa pomestili do tej nadstandadnej saly (NS) s dvoma dverami. a okrem toho ta NS je uplne na kraji, cize by cely pesonal musel pobehovat z jedneho konca na druhy, teda od troch rodiciek (lebo su tam tri porodne saly) ku mne, ku stvrtej v NS.
ja som sice rodila synchro iba s jednou kockou (ahoj kati), ale tak aj tak by v pripade, ze lezim na NS, musli nabehat dost km 😀 😀 😀

ak by si mala svoj vlastny personal, tak by to jasne ze bolo ok.
ale prodnik ma okrem teba aj dalsie zeny, na vzdycharni, alebo mozno aj na porodnej sale, a vybavuje aj milion dalsich veci. takze je lepsie, ked je in medias res, a nie s tebou zavrety niekde na samotke.

ale treba sa spytat aj niekoho, kto na NS rodil, predpokladam, ze si to pochvaloat bude a napise ti uplne opacny nazor 🙂

terina25
24. máj 2010

ja sa ani rodiť nadštandartne nechystám.Pripapá mi to trochu smiešne mať všetko nadštandard.Hlavne aby bábo prišlo na svet živé a zdravé a aby bolo aj o mňa postarané.čo tam po nejakom gauči,4 stenách a pod.pri tých bolestiach,čo človek má je mu jedno ,kde rodí,ako rodí,pri kom rodí,len hlavne,aby to už mal človek za sebou.teda aspoň u mňa to bolo tak. 🙂

flamenga
24. máj 2010

terina ja by som bola vďačná za nadštandard (v Šaci)... ale nie kvôli gauču ako píšeš 🙂 ale hlavne kvôli tomu, aby mohol byť pri mne manžel aj počas 1. doby pôrodnej... teda neviem ako je to v novej, ale v Šaci je to možné len v tej nadštandardnej pôrodnej sále....

rubinka
24. máj 2010

V Novej je to možné aj na klasickej sále preto som sa rozhodla pre Novú nemocnicu a od Šace som upustila.

zfidorka
24. máj 2010

na nadstandardnej by malo byt to lozko polohovatelne, neviem ako je to na normalnej...

shaarka
24. máj 2010

hihi, keby malo lozko taku polohu, v ktorej porod neboli, tak beriem... inak je to dost jedno 😀
mne sa ale osvedcil maly vankusik, ktory som mala na porodnej sale. bola to ulava, ci som lezala na chrbte alebo na boku, skratka vankusik sa mi zisiel a bolo to omnoho pohodlnejsie.

zfidorka
24. máj 2010

@shaarka dobry tip na ten vankusik 🙂

meruska
24. máj 2010

ahojte.. chystam sa tiez rodit do novej nemocnice a neviem ci robim dobre, ked som sa rozhodla nedohodnut si ziadneho lekara...sla ste tak niektora rodit? nemam sa bat toho ze si ma nikto nebude vsimat?
povodne som chcela k porodu svojho lekara, ale zial v tom obdobi je pri mori... ☹

zfidorka
24. máj 2010

@meruska - ja si tiez nikoho nezazmluvnujem... 2 kamosky rodili bez zazmluvnovania a boli s pristupom spokojne, dufam ze to bude aj nas pripad 🙂

martinka17
24. máj 2010

meruska
neboj, oni sa o teba postarajú. Aj tak sa ti venujú hlavne sestričky a tie predsa všimné nedostávajú 😖 😀

Ja som rodila bez dohodnutého lekára a mala som úúúúžasného pôrodníka, lepšie ani nemohlo byť 😅

meruska
24. máj 2010

martinka17...a kto je taky uzasny?

martinka17
24. máj 2010

volá sa Molokač, bol super, mal pochopenie, že som prvorodička, posmeľoval, podporil, dokonca ku mne pustil aj maminu 😵

meruska
24. máj 2010

a manzela si tam mala tiez? ci len maminu?

martinka17
24. máj 2010

len maminu, miesto manžela, toho nemám 😀

strasska
24. máj 2010

meruska, aj ty ides do Novej, supis 😉 Dohovorime nasim deturencom a pojdeme spolu. 😉
Ja si sice asi zazmluvnim, ale ja len kvoli tomu, aby ma aj od 36tt sledoval jeden lekar. Pri Miskovi mi to velmi pomohlo, lebo sa to DR. rozhodla urychlit, rodila som v 38tt a uz bola zelena plodova voda.
Inak sa podla mna nemusis bat, v podstate ma Dr. len raz za cas skontrolovala, cely cas sa o mna staral MM a sestricky chodili na mna kuk. Bolo super ze MM mohol byt so mnou. 🙂

camilla_1
25. máj 2010

Ahojte kocky to tu fakt kazdi rodil len u Dr.Rosakovej ??? 😲

meruska
25. máj 2010

strasska... ak nas s babom pockate, tak to bude supis keby sme sa tam streli 🙂 aj ja sa chystam doporodky s manzelom, verim ze mi jeho pritomnost pomoze 🙂

fecova
25. máj 2010

ahojte chcem sa opytat, ci ma niekto skusenost s planovanym cisarskym v novej nemocnici, lebo vraj sa robi v ukoncenom 38tt, neviete mi niekto povedat? a aj to ma zaujima, ci sa da ist na planovany do celkovej narkozy, ak viete tak dajte vediet, dakujem velmi pekne

martinkah
25. máj 2010

fecova, ja som mala planovany cisarsky v novej nemocnici dvakrat, prvy 4 dni pred terminom, druhy 7 dni, aj to sa primar cudoval, preco tak skoro, aj ked to bolo kvoli tensej jazve po tom prvom.. ja som celkovu nechcela, takze neviem, skor som z nej mala strach, ked mi uz na neviemkolky krat pichali spinal a neslo im to...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre