Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

strasska
20. jún 2010

@alienka73 ano, ja som ta videla odchadzat z nemocky, prave sme okolo teba prefrcali autom.
Po tebe tam este dobehli 2 zienky a kazdej robila len UZV, tak neviem...asi by to nestihala a oni maju maju ten pristroj asi prednostne len pre hospitalizovane pacientky 😉

strasska
20. jún 2010

@alienka73 ake bez rozlucky, v pohode...drzim palce zajtra, a ako to zatial vyzera...prirodzene alebo cisarak?

alienka73
20. jún 2010

Aha, tak preto mi asi nerobila ultrazvuk, myslela som si , ze ma vela lebo stale ma vela. No vyzera to, ze sa nebude branit cisaraku. Ale teraz ani neviem ako su ulozene, ci sa nieco zmenilo alebo nie, mozno zajtra budem mudrejsia.Najskor v piatok by som chcela ist, snad dovtedy vydrzim. 🙂

strasska
20. jún 2010

@alienka73
UZV je na 16. poschodi vo vysetrovni a na monitor musim ist na gynekologicku ambulanciu na urgentnom prijme.

alienka73
21. jún 2010

@atrasska No ved ano, ja som tak bola minule, ze najprv monitor na 17tom a potom ultrazvuk o poschodie nizsie ale mozno preto som nebola dole na monitor ze cakam dvojicky . Ktovie. Kazdopadne ti na piatok drzim palce, mozno tam uz budem na oddeleni.

zuziiiicek17
21. jún 2010

@katy2 😕 😕 😕 😕

martinka17
21. jún 2010

@katy2
asi aj ten najlepší sa utne 😲 ☹
Ale je to strašné 😢 😢 😢

rubinka
21. jún 2010

Hm a ja som si ju chcela zazmluvniť a teraz čo mám robiť? 😕

martinka17
21. jún 2010

to neznamená, že je zlá lekárka, za 7 rokov sa toho človek veľa naučí, hlavne lekár....na druhej strane, nie je taká dokonalá, ako ju každý ospevuje. 😉

luciaanna
21. jún 2010

Nechcem obhajovať, ale ktorý lekár je dokonalý?? ☹ .......

rubinka
21. jún 2010

Ja sa akože nebojím toho že by to stalo aj mne ale kedy bude ten súd? No ktovie, hádam sa nestane že ma nebude môcť kvôli tomu odrodiť. 😖

martinka17
21. jún 2010

@luciaanna
presne tak a práve preto som nikoho nezazmluvnila 😎

rubinka
21. jún 2010

No nič baby asi pôjdem v piatok na tie prietoky ked slúži Dr. Murín a skúsim sa popýtať jeho čo by ma nezobral.

mirka907
21. jún 2010

No tak ja som pri svojom porode zazila aj Murina aj Rosakovu. Mala som zazmluvneneho Murina, no mala sa vypytala na svet o 10 dni skor pocas jeho dovolenky(nastastie bol blizko KE) a nocnu mala akurat Rosakova. Rosakova jasne respektovala to, ze chcem Murina , ktoreho zavolala a ten prisiel, no trosku viac zaujmu pocas noci by ma potesilo. No ale viac menej ma mali na haku aj sestricky. To bol rano pre kazdeho sok ked som "zrazu" mala 39 horucku...
Zas ale nechcem nikomu krivdit, lebo Rosakova je ozaj odbornicka a ked bola u nej kamoska tak ju strasne vychvalovala. A o tom obvineni vedela a aj tak sa pre nu rozhodla.

natty53
21. jún 2010

Ahojte,neviem ako som sa sem dostala 🙂 ,len chcem povedat,ze som teraz rodila u Dr. Rosakovej,mala som ju zazmluvnenu a som maximalne bola spokojna. Vsetko prebehlo ok.

natty53
21. jún 2010

A este,lezalasom v Novej aj na rizikovom 5 6 tyzdnov a bola som spokojna aj tam ,aj na novorodeneckom so sestrickami a koktormi. Tolko moja skusenost.

natty53
21. jún 2010

pardon s doktormi 😀

andrea0903
21. jún 2010

Ked som prisla do nemocnice ja v 28tt slabo som krvacala celu noc ma udrzovali a ked sa to zosilnilo tak mozem povedat ze vdaka dr.Rosakovej mam dnes krasnu dceru dokonca mi pri porode prasklo cosi na maternici a riesila to okamzite po porode nastastie to stihla vcas a ja som nevykrvacala keby si ma nebola vsimala viac ako sestricky dnes som tu takisto nemusela byt........to je moj osobny nazor a takisto viem ako sa clovek citi ked mu zomrie najblizsi(my sme tak pochovali 10dnoveho syna) a takisto sme zo zialu hladali chybu inde u lekarky a tak.. ☹ ale ked sme vychladli tiez sme pochopili.........tolko odo mna

bombula
22. jún 2010

@natty53 ja som tiez lezala na rizikovom dost dlho, a viem ze ktori lekari by vobec toto povolanie radsej nemali robit alebo ho doslova robia na hrane co sa tyka zodpovednosti za rodicky a ich deti. lekarov kt. su doveryhodni sa tam da spocitat na prstoch jednej ruky zial... vizity typu ze lekar zakrici do dveri "mate sa"? (samozrejme ze ty mas rychlo odpovedat ze "v poriadku", ale ty si lekar? ty mas vediet ci je vsetko ok alebo on?) a uz ho neni alebo ze "mate velke brucho" bez toho ze by si aspon debilko pozrel v karte ze cakam dvojicky a to bol veduci oddelenia tak to uz ani nehovorim... ty ktori za nieco stoja tu uz boli v pozitivnom zmysle nejako spomenuti a ostatne je na zodpovednosti a rozhodnuti kazdej mamicky

henrike
22. jún 2010

Ahojte,
uz som to tu skor pisala, ale pre novsie prispievatelky zopakujem:
Rodila som v marci u Rosakovej, vzala si ma do opatery uz cca 3 tyzdne pred porodom, ktore som v Novej nemocke prelezala spolu s Natty53 (ahoooj 😀 kedy dame stretko?). Je to jedna z mala lekarov, ktori sa o pacientky zaujimaju viac ako "od dveri" ... Hoci musim priznat, ze Dr. Rosakova ma tolko pacientiek a porodov, ze na oddelenie rizikovej gravidity sa tak casto nedostala. Robila mi urgentnu sekciu, zachranila zivot mojej dcerke a pravdepodobne aj mne, po porode za mnou kazdy den chodila a starala sa ako sa mne i malej dari. A to sme jej dovtedy nic nedali ani neslubili! Jedina si vsimla a riesila moju alergicku reakciu na antibiotika (a to sa tam vkuse motali nejaki lekari a sestry) ...
Ja som ani len netusila, ze ma takyto problem (myslim to sudnepojednavanie ohladom smrti pacientky) a zarmutilo ma to, ale ak pojdem rodit zas, urcite vyhladam opat ju! 😉
Dufam teda, ze jej to dobre dopadne!!! Nechce sa mi verit, ze by nieco vedome zanedbala ...

nikil
23. jún 2010

Ahojte!Mam par otazok.Som v 32.tyzdni a dnes mi povedala moja gynek.,ze od 36tyzdna musim chodit na kontroly tam,kde chcem aj rodit.Cize do novej nemocnice.Ako to tam vlastne funguje ked nechcem mat zmluvneho lekara?Vie mi niekto poradit?Dakujem

zfidorka
23. jún 2010

@nikil ahoj, budes chodit na monitor do gynekologickej ambulancie, je to na 2. poschodi, najlepsie ak pojdes na centralny prijem a spytas sa tam, kde to presne je... na monitor sa objednava, aby si nemusela zbytocne chodit 2x, tu je tc: 055 / 640 3131, http://www.fnlp.sk/index.php?option=com_wrapper...

ak mas ist na prietoky, pojdes na usg na 16.poschodie, tam sa neobjednava, su kazdy den od 9.00 - 14.30 http://www.fnlp.sk/index.php?option=com_content...
radila by som ti tam ist okolo obeda, ja som chodila na 9.00a cakala 2 hodiny, lebo brali prednostne pacientky z oddelenia...

rubinka
24. jún 2010

Baby ešte stále platí, že piatky robí prietoky Dr. Murín? Lebo chcem ísť zajtra za ním tak aby som sa neprehnala. Či neviete či to ešte stále platí a či nemá teraz náhodou dovolenku, ďakujem 🙂

camilla_1
24. jún 2010

Avojte chela by som sa opytat ake vysetrenia vam robili pri cisarskom reze planovanom .... myslim den pred sekciou v novej nemocke dakujem za odpovede 😵

camilla_1
24. jún 2010

...........a ako sa robia tie prietoky ? co to vlastne je ?

terina25
24. jún 2010

prietoky sa robia tak,že ti urobia ultrazvuk 😉

andrea0903
24. jún 2010

Murin robi stale tie piatky prietoky je to USH kde sa skumaju prechody pre vyzivu babatka klasicky ultrazvuk mne odobrali krv moc a hladovka
@camilla_1

strasska
24. jún 2010

@terina25 inak dik za info 😉

fecova
25. jún 2010

@camilla_1 aj mna by to zaujimalo, lebo idem teraz na planovanu sekciu, tak tiez by som chcela vediet, kedy vlastne pojdem na prijem, lebo lekar mi hovoril, ze v ukoncenom 38tt. ak niektora to mate za sebou, dajte vediet

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre