Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

lussy83
11. dec 2012

@lucianak tak velmi gratulujem maminka..a mudr suchanek,teda co na neho vravis?ja ho chcem pri porode..poznam ho uz nejaku dobu no a musi sa vediet ako na neho len neviem ako to budem zvladat pri porode..asi pojdem na cisarsky inak.. 😒 ale hlavne ze babetko bude v poriadku to je najdolezitejsie..a tebe teda gratulujem k synovi.. 🙂

sunny170
16. dec 2012

baby, neviete niekto, ako sa vola dr. Vatralova po tom, co sa vydala? nikde sa k tomu neviem dopracovat..

zfidorka
16. dec 2012

@sunny170 Lazorčáková

henrike
17. dec 2012

@govinda, ahoj, mozem vediet preco budes mat sekciu??? A @zfidorka Ty ides tiez rodit do Novej? Drzim vam obom palce a myslim na vas!!!

zfidorka
17. dec 2012

@henrike govinda uz ma malu na svete, narodila sa vcera, sekciou kvoli tlaku 🙂
hej hej, idem do novej, chodim k lazorcakovej...

henrike
17. dec 2012

Jeeeej @zfidorka dakujem za info!!! Takze @govinda, zo srdca blahozelam a vitam Tvoju malicku na svete. Prajem vam obom skore zotavenie a vela vela radosti zo spolocnych chvil!

alohim
19. dec 2012

@mireag fuuha tak toto sa mi nikdy nepacilo a je to postavene na hlavu - mas nadstandard, za ktory si zaplatis a vlastne dieta k tebe nepustia. Co ak medzi babatkami je maly vekovy rozdiel a mama este dojci to starsie dieta? Teraz ma byt nasilne odlucene a odstavene? V zahranici je na nadstandardke povolene mat manzela i taketo dieta. My sme este stale kdesi v socializme... Ako chapem, moznosti nakazy, no tu nosia i dospeli a ini potencionalni prenasaci, nechcem konkretizovat... Personal je z vacsej casti ok, ja som bola v celku spokojna len toto mi vadi, to odlucovanie, nezmyselne pravidla. Mala som sekciu a bol druhy den po, prisla za mnou moja mamka dopoludnia mimo navstevnych hodin, kedze poobede ma smeny a volno jej nedali. Na izbu ju nepustili. Musela som v bolestiach stat na chodbe ako sa vychadza z oddelenia k vytahom. Este ma sestricka z novorodeneckeho zdrbala, ze maly dostane prievan. Takze ani tak, ani tak... 😒

dulkagabulka
19. dec 2012

ako predvianočný darček vám ponúkam jeden prenádherný pôrodný pribeh z ružomberskej pôrodnice
fakt stojí za prečítanie
a podobné pôrody želám všetkým tehuľkám aj v Košiciach 😀

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

govinda
24. dec 2012

@lussy83 @henrike indikácia na sekciu bola kvôli očiam - trhliny na sietnici. Okrem toho som si poležala 3 týždne pred pôrodom kvôli preeklampsii a trombofílii, takže nakoniec mi naplánovali sekciu na pondelok 17.12. Malá sa ale rozhodla inak a začala som mať bolesti už v sobotu 15.12 popoludní, v nedeľu 16.12 ráno som mala už kontrakcie každých 5-6 minút a začala som krvácať, tak som volala doktorovi, prišiel a do hodiny bola malá sekciou na svete.
@zfidorka som rada, že si informovala 🙂 Dúfam, že sa držíte 😉

govinda
24. dec 2012

@henrike ... a ďakujeme 🙂

zfidorka
25. dec 2012

@govinda zatial je este babo v brusko, ale uz to mozno kazdu chvilu pride 🙂

henrike
26. dec 2012

@govinda, fuuuu, tak to si mala celkom "pestre" pred porodom (aj ja som si pri prvej polezala pred porodom v nemocke - 3 mesiace a bola z toho nakoniec urgentna sekcia) a som o to radsej, ze vam to vsetko dobre dopadlo!!! A je aj super to, ze sa Ti porod spustil vlastne sam a bol iba ukonceny sekciou. Babo sa mohlo aspon trosku pripravit a vlastne dalo vediet, ze sa chce narodit. A krasne meno ste vybrali!!!
@zfidorka, tak drzim palce silno silno, nech to aj vam dopadne co najlepsie a najkrajsie!

govinda
27. dec 2012

@zfidorka budem na teba myslieť ;) Nech je všetko v poriadku a nech ste potom čím skôr doma 🙂 Maličké chcelo byť na vianoce domka 😀
Ja som bola v nedeľu vyberať stehy, doktor ma pekne poinformoval o tom, že som mala aj diastázu brušných svalov a že pri sekcii mi zašil aspoň časť brušného svalstva od cisárskeho rezu až po pupok .... a ja že prečo ma bolí bruško aj inde ako len samotná rana po cisárskom ... 😒 Takže bruško momentálne stále veľké a dúfam, že sa nejako vysporiadam s tou diastázou ....

@henrike no áno, tak som si to trošku užila 😀 Teraz sa mi už spomína na to všetko ľahšie, ale v danom momente mi nebolo všetko jedno 😀 . Len som stále ubolená z toho bruška, teda hlavne z tých upadnutých brušných svalov, kvôli tej diastáze ..... to bolí viac ako samotný cisársky 😒 . No meno nám napadlo deň pred pôrodom, aj keď pôvodne sme mali už vybraté úplne iné meno 😀

zfidorka
27. dec 2012

@govinda drzte sa a hlavne nech bolesti rychlo pominu...

pempusik
3. jan 2013

Ahojte baby, neviete, ci este robi v nemocnici dr. Murin?

zuzu101
3. jan 2013

@pempusik áno, robí....

pempusik
3. jan 2013

@zuzu101 no lebo ked som bola u neho koncom decembra, tak spominal, ze chce odist z nemocnice a otvorit si vlastnu ambulanciu, tak by som ho este chcela odchytit v nemocke.

zuzu101
3. jan 2013

@pempusik tak to neviem, bola som tam tesne pred vianocami a videla som ho tam vyšetrovať.ja tam chodím za iným lekárom, tak o ňom neviem, čo má v pláne.

pempusik
3. jan 2013

@zuzu101 to nevadi, aj tak dakujem, skusim sa tam zastavit alebo mu zavolat 🙂

matonka26
5. jan 2013

@pempusik ja viem nahodou zhodou okolnosti ze vo stvrtok definitivne v nemocke konci

any395
5. jan 2013

žienky, môžte sa bližšie mrknúť na www.porodnaasistencia.sk ... som tu pre vás, keďže pracujem ako súkromná pôrodná asistentka so zameraním na prirodzené teh. a pôrod, už iba ako SZČO, tzn. že nie som viazaná na pravidelné služby v nemocnici a môžem sa venovať naplno svojej profesii a svojmu poslaniu 🙂

pempusik
5. jan 2013

@matonka26 vdaka za infosku. 🙂

exitt
14. jan 2013

Ahojte baby, chcela by som sa opýtať zopár vecí, ktoré tu možno už aj boli ale po odčítaní 5 strán a nenájdení ich som to vzdala. Idem rodiť do novej nemocnice a naposledy mi doki povedal že snáď ešte týžden potiahneme, takže sa to blíži a ja som sa v tom strese zabudla informovať ako mam postupovať ak chcem mať otca dieťaťa pri sebe. Stačí to oznámiť priamo pri príjme alebo musím opäť zbehnúť do nemocky a niekde to tam nahlásiť vopred? (ak nahlásiť tak kde presne? ) A taktiež sa chcem opýtať ci som niečo nezabudla vhodiť do kufra - Pre malú mam zabalené vlhčené utierky, plienky, 3tričenká, 3ponožtičky, jedny dupajdy,krem na dupku, a veci na cestu domov. Pre seba klasicky košele, župan hygienické potreby, vložky, papuče,odsávačku mlieka, a vložky do podpiry. Prosím vás zabudla som na niečo doležité čo tam nemám? Netreba brat pre malú aj perinku? Alebo mi ju zabalia do nejakej nemocničnej perinky? Absolútne neviem či mám tie správne veci a čo budem ešte všetko potrebovať. Kde sa vobec mam ist nahlásiť ked to na mna príde. Aj ked som sa už vela krát informovala o roznych veciach ohladom porodu, dokonca som sa tam bola aj pozrieť a pred nedávnom som si tam aj poležala, stále mám pocit že nemám dostatok informácií. Už je to asi tým stresom. Prosím poradte mi hlavne ohladom otecka, lebo na to som naozaj úúúúplne zabudla.

katy2
14. jan 2013

@exitt otca pri porode staci nahlasit priamo tam pri prijme, plati sa pred odchodom z nemocnice
pre babo by som pribalila nejaku deku, byva tam dost chladno a ked bude s tebou na izbe je dobre ho prikryt... oblecenie a perinku mu daju.... pribalila by som aj nejaku platenu plienku, keby grckal a rukavicky aby sa neposkrabal....
pre teba je dobre mat aj nepremokave podlozky na postel, keby bolo treba vymenit a nebudu prave stihat sestricky, prezuvky do sprchy, pribor, pohar, neperlivu vodu, toaletny papier...
ked to na teba pride, pojdes na prijem do ambulancie na 2.p. a tam uz zariadia vsetko ostatne 😉
drzim palce 😵

exitt
14. jan 2013

@katy2 dakujem velmi pekne, velmi si mi pomohla, tak okrem tej deky by som mala mat všetko, už len to nahodiť do kufra 🙂 juj ja sa už asi musím zakaždým ukludnovať že nie som debil a že to snáď zvládnem a možno to vyznie divne ale aj taketo potvrdenie si toho, že info ktoré mám je postačujúce, mi pomáha aby som sa nezbláznila :D tak snáď všetko dobre dopadne a ja nevyparatím nejakú hlúposť, ako je to u mojej osoby bežné 😅 Ešte raz velmi pekne ďakujem.

zuzu101
14. jan 2013

@exitt ešte si priprav doklady + sobášny list, po prípade potvrdenie z matriky ak nie ste zosobášení a bábo bude mať otcovo priezvisko.

exitt
14. jan 2013

@zuzu101 dakujem, vštky doklady som dala do ruk manželovi. tieto záležitosti som nechala na jeho hlave, ja mám tendenciu doklady strácať, poprípade ich v tú správnu dobu nechať v nejakej druhej kabelke 😒 Takže toto by malo byť zariadené na jedničku 🙂 Ešteže mám zodpovedného muža na ktorého sa môžem obrátiť, lebo ja by som sa pri svojej zodpovednosti daleko nedostala.....

lussy83
14. jan 2013

boze baby to je sila kolko tam toho treba... 😖

abriela
16. jan 2013

@exitt a kedy mas termin?

zuzky1104
17. jan 2013

@pempusik
@matonka26
Vazne odchadza? A viete aj kde bude ambulovat, a od kedy....?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre