Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

vivienkata
24. okt 2011

@flowerfairy tak daj vediet ze co ti povedia ,

flowerfairy
24. okt 2011

@dany1986 Ved ja viem, ja som prva, kto je na take veci haklivy, maleho tiez strazime, aby sa stale niekde nanakazil, ale choroby tam mozu doniest aj dospeli. Asi zbytocne budeme spekulovat, uvidime na mieste.

flowerfairy
24. okt 2011

@vivienkata Jasne, ze dam vediet. 🙂

vivienkata
24. okt 2011

@flowerfairy budem rada a inak sa mate ako? nemas skype alebo facebook.

flowerfairy
24. okt 2011

@vivienkata Mam, len teraz uz nestiham, pozri IP. Mrknem sa sem neskor 😉

moira16
24. okt 2011

Deticky tam nemozu kvoli chorobam (ani na nadstandard, je to tam napisane na nastenke). My sme malu ani nechceli brat, lebo by to bolo este horsie, keby ma videla len na chvilu, vidi, ze tam ostavam s malinkou a nie som s nou ☹
My sme mali dohodnuteho lekara, lebo nam nebolo jedno, ako prebehne porod (kamoska mala takych blbych dr pri porode, ze uz nechce mat dalsie babo ☹ ). Pri Murinovi ani raz sa nam nestalo, ze by mal zlu naladu a to pri prvom porode sme ho zobudili rano o 4:45. Ale mala uz bola na svete 6:25, takze ranajkoval uz doma 🙂 On je vzdy usmievavy, dobra nalada, ochotny, vsetko vysvetli (starsej dcerke vsetko vysvetloval a odpovedal na jej nekonecne otazky.... chodila s nami na usg).

katy2
24. okt 2011

@flowerfairy po sekcii pustaju uz na 5.den - vtedy sa robi uzv jazvy a potom pustaju domov...
k tym detom - na nadstandardku ich pustaju, ale nie je napisane, ze sa ti nastandardka ujde... ja som rodila teraz a vela nas lezalo na pooperacnom na 16.p. a dalsie na rizikovom..... Vsetko bolo plne, az po case sa izby uvolnovali..... A to som uz nadstandardku nedostala, bola som rada, ze mam vobec izbu na poporodnom... My sme sli domov na 6.den po sekcii, lebo maly mal zltacku....

bboossoorka
24. okt 2011

@dany1986 no a ked pojdem do tej jedalne či kde to chodia navštevy tak tam možem ist aj s malim a može tam prist aj dcera alebo ani to nie?ako mam asi vysvetlit malej že ona bude von kym ocko pojde pozret babo.....nech ma neseru.....sprepačenim

bboossoorka
24. okt 2011

@moira16 ja sa držim svojho a malu tam dostanem aj ked cez mreže.....

bboossoorka
24. okt 2011

tak toto by sa v martine nikdi nemohlo stat....možno ešte na poslednu chvilu poutekam do mt

dany1986
24. okt 2011

@bboossoorka Do jedalne mozu ale to velmi neodporucam koli ciganom,je tam smrad...treba skusit snad sa podari aspon na 5min..

bboossoorka
24. okt 2011

@dany1986 no tak to bude teda boj......... ☹

bboossoorka
24. okt 2011

dievčata a podla ktoreho terminu ste sa zariadovali?bo ja ako sice druhorodička mam v tom chaos....

dany1986
24. okt 2011

@bboossoorka Ja podla terminu kt.vysiel od poslednej M. 🙂

bboossoorka
24. okt 2011

pri všetkich troch:

gabika7706
24. okt 2011

@vivienkata @flowerfairy @bboossoorka ja som praveze malu v nemocnici vobec nechcela, ten tyzden (ja som bola 8 dni) sme to vydrzali s videohovorom, nechcela by som, aby ona priniesla nieco zo skolky (taka moraxela, co sa v skolke bezne vyskytuje nic moc pre babo) a tiez, aby sa ona nenakazila niecim v nemocnicnom vytahu a tiez by to asi nezvladla, ze ja som tam s malym a ona musi ist domov. Deti do nemocnice nepatria, ale to je, samozrejme, moj nazor...
@katy2 takze zas je tam taka situacia ako pred 2 rokmi? 🙂 tiez sme lezali kade-tade, ale mne sa nastastie usla na 4. den "hotelova", tak som bola happy.

bboossoorka
24. okt 2011

@gabika7706 tomu neverim bo tked ma dačo chytit tak chiti aj dom.....je to všetko o konkretnich nazoroch

gabika7706
24. okt 2011

@bboossoorka samozrejme, ale je to predsa len trochu ine a ja uz len kvoli tomu, kto vsetko sa vozi v tom vytahu a pohybuje tam po chodbach by som malu do nemocnice nebrala 😉 (ked sme sli s malym domov, viezli sme sa pre istotu v tom bocnom vytahu pre personal)

svetlankat
24. okt 2011

@bboossoorka ja prispejem s vlastnej skusenosti, lezala so na trojke nadstandard, lezala so mnou mamicka co uz mala 6 rocneho synceka, prisiel do izby aj s tatinom ostali az kym si ich sestricky nevsimli a nevyhodili ich,

dany1986
25. okt 2011

@bboossoorka Ano pri vsetkych 3..

moira16
25. okt 2011

@gabika7706 My sme tiez poprosili sestricku (i ked sa jej to nie velmi pacilo), aby sme sli tym vytahom pre personal. Tazko to znasala, ale vydrzali sme to. Ked mala asi 2 tydzne, starsia doniesla zo skolky chorobu ☹ Strasne, tak male babo, nic jej nemozes dat, nevie si vyfukat nosik. Nie je to ziadna sranda s tymi chorobami.

beton
25. okt 2011

@gabika7706
@flowerfairy
@bboossoorka
@vivienkata
suhlasim s gabikou. ja som maleho v nemocke nechcela. aby tam nieco nechytil. je tam vsade kopec chorych a preplnene vytahy. mne sa zdalo lepsie, ze ma nevidi vobec, ako sa mu na chvilu pripomenut...bola som tam mesiac. ale deti tam bezne chodili, minimalne na chodbu sa da aj na hodinu...hoci je tam napisane, ze zakaz. inak deti su dost nevdacne tvory, tak aby ste neboli prekvapene, ze si na vas za cely cas ani nespomenu (tot skusenost mojej sestricky :o)))

flowerfairy
25. okt 2011

@katy2 To si ma potesila, ze pustaju na 5. den. 🙂 Uz len dufat, ze nebudeme mat zltacku. skoda, ze je taky naval, ostava len dufat, ze nejakym zazrakom pre Vianocami nebude, ved kto by rodil v takom case, ked treba chodit po obchodakoch a zhanat darceky! 😀
Gratulujem k syncekovi, nech ste zdravi a stastni 🙂

flowerfairy
25. okt 2011

@gabika7706
@beton Mate pravdu, ja viem, ze nie je bohvieco tahat dieta do nemocnice, ale nikdy nebol bezo mna dlhsie, maximalne cez vikend u babky. A mozno to naozaj bude tak, ze si ani na mna nespomenie, ked bude cely ten cas u babky v "kralovstve hraciek" 🙂 Asi je to fakt lepsie, ako ho tam na chvilu pustit a potom vysvetlovat preco musi ist prec. To si pamatam este z pionierskych taborov, vsetko bolo super, kym ma nasi neprisli pozriet, potom mi bolo smutno 😝 Ale to vsetko uvidime az ked na to pride...

katy2
25. okt 2011

@flowerfairy moja mala nebola bezo mna este nikdy... ked som bola v nemocnici, bola u nas moja mama, a mala sa na mna ani raz nepytala.... vobec som jej nechybala... ja som plakala do vankusa za nou a nie ona za mnou.... tiez som ju do nemocnice netahala...

flowerfairy
25. okt 2011

@katy2 No veru, dufam, ze aj moj maly maminkoš to bude tak dobre znasat. Doteraz som nad tym vobec neuvazovala, ale asi ho naozaj dame na cely ten cas k babke. Bude mat vylet a asi to bude znasat lepsie, ako keby bol doma a bezo mna. 😒

vivienkata
25. okt 2011

ahojte ja si to neviem predstait ako to bude moja mala je namna tak naviazana ze az ked sa doma bavime o tom ze pojdem do nemocncie hned sa rozplace ze jej budem chybat a ze sa k nej nevratim a potom ma drzi za ruku a nechce ma pustiti ani na wc. som toho na nervy ako co bud ja som tiez este nebola bez nej,maximalne co som bola bez nej bolo v decembri na 5 hodin co som bola v nemocnici na kyrete ,vobec si neviem predstavit ze by ma nevidela 5 dni ,som z toho na nervy

gabika7706
25. okt 2011

@vivienkata ako som pisala, my sme to riesili videohovorom (bola som tam 8 dni) dnes tuto funkciu uz ma vacsina mobilov, netreba sa toho odlucenia tak bat, pretoze to deti vycitia. Ako "bolestne" za odlucenie by mohol maly surodenec priniest nejaky darcek, ked pride domov s mamickou a bude to urcite OK 😉

vivienkata
25. okt 2011

@gabika7706 musim to nejak vyriešit snad to nejak zvladneme

katy2
26. okt 2011

Urcite to my, mamy, to odlucenie ovela tazsie znasame akko nase deticky..... Treba im verit, ze to zvladnu.... Ja som bola naozaj prekvapena, ked mala to zvladla bezo mna uplne v pohode.... horsie to bolo so mnou.... 😝
drzim vam palce, nech vsetko dopadne vyborne - aj porod, aj zdravie babatka, aj odlucenie starsieho surodenca 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre