Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

shaarka
25. júl 2010

@rubinka
ano, ak mas zaplatenu nadstandarnu salu, teda miestnost s porodnym lozkom, moze tam byt tvoj manzel cely cas. budes tam mat napr. fitloptu, ale sprcha ci wc a tusim aj monitor je aj tak v inej miestnosti.
z vlastnej skusenosti poviem len tolko, ze ked mas kontrakcie (a to trva dajme tomu par hodin - u mna LEN 5), tak mi bolo prijemnejsie na chodbe, kde som rychlym krokom chodila z jedneho konca na druhy a zastala, opierajuc sa o stenu, pri kazdej kontrakcii.
cize tu nadstandardnu salu vyuzijes asi len na ten samotny porod.

zfidorka
25. júl 2010

@rubinka ja som bola nadstandardnej, preto len doplnim co pisala @shaarka
manzel bol pri mne cely cas, bola tam fitlopta aj monitor... sprcha bola vedla, wc na chodbe... ja som na chodbe bola malo, skor som bola na fitlopte, s tymi ich nemoznymi stojanmi na infuziu sa prechadzat velmi nedalo, kolieska nesli, tak cely stojan mm nosil... takze ked som mala infuziu tak som bola napr. na tej fitlopte na izbe...
ja som bola na chodbe asi hodinu, zvysnych cca 8 som bola s mm na izbe...

bebulik
25. júl 2010

Ahojte
aj ja som rodila pred rokom v Novej N,
Prisla som na prijem okolo pol noci bola tam taka cudna sestricka vsetkeho sa bala a ja neskusena prvorodicka som jej vsetko slepo verila... uz to neurobim pri druhom.... povedala ze manzel musi ist domov ze nesmie byt so mnou lebo ze nejaky doktor co sa ho tam vsetci boja je momentalne ako hlavny lekar .... ze nemam v ziadnom pripade nikoho otravovat na telefon aj ked mam dohodnutu lekarku... proste som sa zlakla a nevolala som lekarke s ktorou som mala dohodnute ze ma odrodi ... manzela som so slzami v ociach vyprevadzala do vytahu (dohodli sme sa pred porodom ze ho nebudem nutit byt pri porode, ale ze nech ma podpori aspon pred nim zeby bol so mnou)
tym ze na mna skoro vrieskala ta sestricka ze manzel tu nesmie byt som teda privolila.... ozaj som nemala
nikoho tam na chodbach nebolo vsetci spinkali a ja som sa sama prechadzala po chodbe a predychavala kontrakcie... s manzelom sme boli do poslednej chvile na telefone ale :( aj tak mi bolo smutno
Mne priniesli postel ze si lahnite ved do rana urcite neporodite... ja som mala take bolesti ze ked som si lahla tak to bolo este horsie... hovorim sestrickam ze mne sa zda ze uz rodim... tak ... len tak lezerne tak si lahnite a ked chcete tak si skuste zatlacit !!!! nepochopim......
Potom dosla doktorka a vsetko nastastie dobre dopadlo .... dcerka mala v sebe vela krcicky aj potom cez den vracala a kakala krvicku.... podla mna to preto ze som mala rodit ovela skor len tam vsetci mali na vsetko cas

Som stastna a dakujem za dcerku .... sestricky inak boli perfektne pomahali nam a vsetko ok... len asi som nerodila v spravny cas... o 1 - 5 rano tam chceli vsetci asi pekne spinkat a nie rodit :(

camilla_1
25. júl 2010

@shaarka
si zlataaaa dakujem za odpoved uplne mi stacila dikyyyyyyy

shaarka
25. júl 2010

@zfidorka
vidis, ja som zabudla, ze si mala nadstandard 🙂
tak sa ospravedlnujem za dohady, tu je to vsetko z prvej ruky 🙂
ja som infuzku nemala (az v porodnej sale), takze ja som bola na chodbe 😉

rubinka
26. júl 2010

@shaarka - už len jedna otázka to ako tam píšeš že manžel môže byť na pôrodnej sále ešte ked má žena kontrakcie tak to platí aj pre tú klasickú sálu kde je tých žien viac?Tam nevadí ked je manžel? Iba na tej vzdychárni?

shaarka
26. júl 2010

predstav si miestnost, ktora nema jednu stenu. vedla nej je zas miestost bez takej isetj steny. a vedla dalsia.
tam, kde chyba stena, to je spojovacia cast pre vsetky porodne boxy. ale do kazdej z tych "miestnosti" - teda porodnych "sal" vedu dvere. cize tam partner vstupuje cez dvere a po tej spojovacke sa pohybujes len ty a personal.

vdzycharen je tiez taka miestost susediaca ss porodnymi boxami a spojovovacka je pokracovanim tej z porodnych boxov - to je proste pre personal urobene tak, aby vsetko poculi, videli a rychlo sa vsade dostali. ale na vdzycharni, cize v tej otvorenej "miestnosti", kde cakas na porod, alebo kym ti zacnu kontrakcie, alebo si proste na sledovani, tam je viac zien (3 postele na jednu, spolu 6 posteli) a nema dvere z vonkajsej chodby ako porodny box. cize tam by sa nemal pohybovat nik iny len pacient a Dr.

podorys by bol lepsi... ja to mam niekde naskicovane, tak pohladam a hodim do albumu, len neviem, ci mi MK dovoli poriadne velku fotku, aby to bolo zrozumitelne.

ak mas ale dohodnuteho porodnika, myslim, ze by nemal byt problem ho poprosit, aby za 3 minuty ukazal, co kde ako bude prebiehat... hm? 😉

meruska
28. júl 2010

ahojte...pridavam cerstvu skusenost...vsetci su tam velmi fajn, setsricky i lekari... 😉 manzel bol pri mne ..ci uz v mojom boxe, na izbe pre oteckov, chodbe, dokonca i v sprche....na nadstardantnej izbe ma navstevoval kedykolvek..ci uz rano, poobede alebo aj vecer okolo 7...nebol vobec problem a to som nemala izbu sama, sme boli 3....
lekara som nemala dohodnuteho ziadneho a vobec nelutujem....aj bez platenia sa o mna ukazkovo starali....

strasska
29. júl 2010

@meruska tesim sa, ze ti to tak vyslo 😉

svetlankat
31. júl 2010

@meruska jeeej gratulujem, my sme s mm chceli timiho keby bol chlapcek. Som tiez rada ze ti to vyslo. Ja som tiez bola spokojna a aj s tou 3-kou izbou

lindusik
13. aug 2010

lindusik – Ahojte dievcence....chcela by som sa opytat u ktorych doktorov budete rodit.... Viete mi poradit dobreho doktora v novej nemocnici, Dakujem vopred za odpoved.

andrea0903
13. aug 2010

@lindusik Rosakova Murin Adam Hoppan Csicsaiova s tymi skusenosti mam su uzasni a fakt stoja zato

gabika7706
13. aug 2010

@lindusik suhlasim s @andrea0903 🙂

luciaanna
17. aug 2010

@lindusik, aj ja súhlasím s @andrea0903 😉 , ja by som to dala v poradí Murín, Adam, Rošaková, Csicsaiová a Hoppan 😉 🙂 .

lindusik
18. aug 2010

@luciaanna
@andrea0903 dakujem baby za typ...a Vy ste rodili u koho?

sisamato
18. aug 2010

ahojte,
pridam aj ja svoju skusenost. Rodila som novej a mala som dohodnutu dr. Rosakovu, je jedna y najlepsich, i ked ma toho vela a niekedy to i tak vyzera, ale nema problem ze ti sama zavola ak ju prave nezastihnes. Mala som i mensie problemy po porode ze ma bolel nastrih po siti, ale to preto lebo porod mi dokoncila taka mlada dr., neviem ako sa vola. Ked som volala dr. tak ona vrvale ze ona stehy zenam vybera, ale ta mlada nie a nechcela sa jej miesat do kapusty...aj ked su stehy samovsrebatelne, mne sa to nejako zle hojilo. Sama mi na druhy den volala ze nech s tym pridem a vybavila osetrenie u tej mladej...ale v pohode. Starali sa o mne dobre, bola som velmi spokojna, len co mi nedadlo bola jedna sestricka z rizikoveho oddelenia, ta sa so mnou prvy den bavila a na druh ma uz nepoznala a to som bola sama na izbe a nikdy za mnou neprisla ...bolo to hroyne, sama na izbe, len vy a postel...nastastie to trvalo len jednu noc...ale aj tak mi to stacilo...bola taka pokrytecka, to z nej doslova salalo a do karty ked som si ju studovala mi napisala vraj socilane izolovana a dozaduje sa stale rodiny...krava jedna...vobec to nebola pravda...vobec neviem odkial take nabrala, ci len daco potrebovala napisat do karty...velmi sa ma to dotklo a nebolo uz ani casu po porode rozobrat to s mojou dr...takze okrem tejto ,,milej,,sestry,, ani neviem ako sa vola som bola nadmieru spokojna. Doslova nas tam vsetky zeny piplali...

andrea0903
18. aug 2010

@lindusik ja som rodila okrem Murina a Adama u vsetkych vyssie menovanych

luciaanna
18. aug 2010

@lindusik, rodila som u Murína a takmer 4 mesiace som ležala na rizikovom ☹ , mala som možnosť to tam trošku bližšie spoznať....

sisamato
18. aug 2010

Je tu niektora ktora rodila 4.5.t.r v novej nemocke?

gabika7706
18. aug 2010

@sisamato tak toto ma pobavilo 🙂 aj ked pre Teba to asi sranda nie je, ale ja asi presne viem,ktora sestricka to bola 🤐

andrea0903
19. aug 2010

@sisamato taka kucerava?

andrea0903
19. aug 2010

@sisamato taka kucerava?

sisamato
19. aug 2010

@gabika7706 ti poviem ze som ss hrozne z toho citila...by som bola zvedava co pisu inym zenam do kariet, asi ktora im pasuje alebo echa dezert atd...

sisamato
19. aug 2010

@andrea0903 nie kucerava, rovne blond vlasy mala...

sisamato
19. aug 2010

no a baby, ked som uz tu prvu noc bola na izbe sama s postelou a v duchu sa pytala preco si musim pred porodom prezit este aj taku samotu, tak na druhy den mi dali na izbu dve kocky, z toho jedna bola taka ktora si usta nezavrela... 😉 ...ale tak sme sa skamaratili ze po porode za amnou chodila kazdy den, len skoda ze sme si nenechali na seba kontakt...majte sa.

gabika7706
19. aug 2010

@sisamato ano ano rovne blond (starsia), presne tuto som myslela 🙂 Ja som si sesterske zaznamy citala len zbezne (lezi, komunikuje, dozaduje sa prepustenia ci take nieco), ale Dr. Zimova bola ina herecka, este nebola na vizite a uz mala v kazdej karte napisane ktora sa ako citime, aku mame teplotu, predpisane lieky, infuzky, pricom mne jeden dr infuzky zrusil, ona ich zas automaticky napisala a ja som sa potom vadila so sestrickou.

sisamato
19. aug 2010

@gabika7706 asi ich spravy netreba brat vazne...aj mne pri prichode ta kuceravotmava dr. myslim ze daco mala s jednym okom naordinovala antib., vraj leukocytoza, co je v tehu prirodzena vec...jasne ze som ani jedne nevzala (vsetky som strcila do kabelky...)

sisamato
19. aug 2010

@gabika7706 este ma napadlo aj to, ze v prvy den mi tak podarene odoberala krv, ze doteraz mam na tom mieste jazvu po jej prvom neuspesnom vpiche...

camilla_1
19. aug 2010

@luciaanna
Ahoj som si vsimla ze si spominala Mudr.Hoppana ake mas s nim skusenosti ? ja by som asi chcela u neho rodit preto sa pytam ...

strasska
19. aug 2010

@gabika7706 to ako ste sa dostali k tym zaznamom? ja som take nic nevidela, skoda mozno by som sa pobavila 😝

gabika7706
19. aug 2010

@strasska pred vizitou nosila sestricka chorobopisy, polozila ho kazdej na postel, takze kym prisla vizita, mala som vsetko precitane, prip. ked som sla na ultrazvuk, tam bolo tiez casu dost vsetko prestudovat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre