Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

katka888
3. jún 2011

@olifcek
oli,mas namysli tu za 400,aha, tam je wc na izne a sprcha tympadomna chodbe,ze? to somnikdy nevedela,ze co tam na tej izbe mali.

1talizmanik1
3. jún 2011

@olifcek a spokojna so vsetkym?

katka888
3. jún 2011

@1talizmanik1
hej, tak od 36 tt chodis uz do nemocky,ktoru si vyberies. ale netrap sa , neriesia ci maju, nemaju plno
ak by si sla do novej, jednoznacne odporucam dr rosakovu, idem k nej rodit 2x, sestrerka rodila 2x u nejaj kamoska a obe max spokojnost

1talizmanik1
3. jún 2011

@katka888 a nahodou o androvicovej nevies nieco?to je dcera maminej kolegyne, tak by bodlo ocekovat 🙂a nejaky kontakt na rosakovu?ci len clovek pride v 36 tt a sa objedna, alebo ako to tam je?

olifcek
3. jún 2011

@1talizmanik1 ja som chcela ist do sace, no predcasny porod rozhodol za mna a super, bola som spokojna, spokojnejsia nez v saci, kde som tyzden lezala.. ale to boli rozdielne situacie.. jediny, kto bol na prd, bol primar na 17 posch., neprijemny clovek, grrrr

olifcek
3. jún 2011

@katka888 jaaaj, klameeeem, tam bola sprcha na izbe, ale wc na klucik na chodbe, boze, ta skleroza, pardon, Kati

olifcek
3. jún 2011

@katka888 dr. Rosakovu si chvali kazdy, mna nemala, ale zaujimala sa o mna, fakt zlatunka! vlastne ma prijimala

1talizmanik1
3. jún 2011

@olifcek ja chodim k luptakovi a som s nim velmi spokojna, len kazdu chvilu mam nejaky problem a stastie na p**u zastupujucu neochotnu lekarku a zacinam rozmyslat, ze ked vazne bude musiet ist maly na svet skor, tak predsa, jiska v novej, ale zas poodnika tam nepoznam nijakeho.....tak radsej pozistovat, ze co a ako 🙂

1talizmanik1
3. jún 2011

@olifcek a klucik ste mali kolke od toho wecka?

olifcek
3. jún 2011

@1talizmanik1 ja som mala vybavenu lekarku v saci, v novej som nikoho nepoznala a predsa som super obstala 😉

olifcek
3. jún 2011

@1talizmanik1 3, tusim tri 😉

1talizmanik1
3. jún 2011

@olifcek si mala asi aj stastie 🙂, sice prinajhorsom poviem, ze uz ziadny iny projekt na inkubatory atd neurobim e ani nic ine, ziaden projekt pre novu nemocnicu, ked budu na mna zly :D :D
ziatujem co a ako, nevravim, ja si cvaknem-som dost pohodlna,a le zas, ked ciganky maju vsetko zadara.....:/

katka888
4. jún 2011

@1talizmanik1
joj carnych nespominaj,lebo od zlosti porodim uz teraz 😠
aj ja chodim k luptakovi,pretosom sa rozhodovala ,ale sesterkamalaskvele skusenosti s rosakovou, tak som viki rodila pri nej a teraz pojdem zas. kontakt ti samozrejme dam kedchces cez IP
a ako som pisala,teraz pri druhom mauz netankuje pohodlie ake je ci nie je v nemocke,ale skorta starostlivost, ja sombola nadmieru spokojna so sestrickami, radili ohladom kojenia, zaujimali sao babo, na vela doktorov v novej som poculapozitiva, cize aj keby sme nevystihli rosakovu, zeby bol urgent alebo co, a prave ta novoorodenecka jiska je rpe mna tiez smerodajna, radsej sa 2xpoistim,ako satvarit, zevsetko je oki anic sa nemoze stat. amyslim si ze sacaje daleko ak by bol nutny prenos

1talizmanik1
4. jún 2011

@katka888 a k nej si sa ako dostala a kedy jej treba zavolat? a kludne mozes poslat cislo cez IP 🙂

katka888
4. jún 2011

@1talizmanik1
ahoj, cez sesternicu, ktora u nej rodila 2x. staci je zavolat / cislo posuniem cez IP / ked skonci starostlivost o teba tvoj gyn , tusim 34/36 tt , neviem presne, podla mna aj ked jej zavolas skor, a povies termin porodu, tak ona ti povie, kedy sa mas prihlasit.

1talizmanik1
4. jún 2011

@katka888 no, tak asi to urobim tak 🙂
skoda, ze v saci su taki lekari, ze aj za boh vie co chcu platit....

katka888
4. jún 2011

@1talizmanik1
aj ja som pocula, ze tam su taki, co si rovno do tvare opytaju... ☹ ale myslim, si, ze taki sa najdu kade tade.... a ze realita je mozno "normalnejsia", ale ano, tych poplatkov akoby saca mala viac a vyssie.

sweetsuzi
4. jún 2011

bohuzial, aj v Novej su taki a priamo na najvyssich postoch, ktori ti rovno na drzovku povedia za kolko ta odrodia, ale asi vsade sa taki najdu 😖 skoda reci ..,.

1talizmanik1
4. jún 2011

@katka888
@sweetsuzi ja ratam s tym, ze dam lekarovi ale 230 v saci dat nemocnici za lekara a este 300 jwemu do ruky,ako nech sa na mna svet nehneva, ale ja ne***em s bankarovym synom....tych 150-200 este beriem, ale toto prehanaju......

sweetsuzi
4. jún 2011

@1talizmanik1 suhlasim
Ja hovorim o svojej spolupacientke z predporodneho, ktora mala problemy so srdcom, bola z nejakej dediny od MI a odtial ju poslali do Kosic, lebo sa bali, kedze pri predoslom porode mala velke problemy. No a tu s nou nerobili nic cely tyzden, kym nezasla za niekym s obalkou v ktorej bolo 200 Eur , no a on povedal ze ok, urobi jej cisarsky a potom ma doniest este 200 .... tak to uz mi pride ako seriozny obchod so zdravim a zivotom 😠

1talizmanik1
4. jún 2011

@sweetsuzi no ako pri mne by ten pan doktor cteny lietal hore-dole....ja nevravim, chcem byt spokojna a cvaknem si, ale toto je chore....ja som doteraz riesila len sacu, ale nastali problemy a nevieme, kedy bude musiet ist maly nutene von, ked sa opät nerozhodne, ze uz by aj siel sam od seba a to sme len v 24 tyzdni, takze riesim novu, kvoli jiske...ale toto je katastrofa....

sweetsuzi
4. jún 2011

@1talizmanik1 nechcem ta uplne znechutit, to sa tyka len konkretneho cloveka, naozaj nie vsetci lekari su tam taki. Ja som bola v takej istej situacii, povodne som chcela rodit na Rastislavke, uz som bola dohodnuta s doktorkou, ale ked som v 31.tt musela ist na infuzie lebo maly sa nevyzivoval a nepriberal, isla som rovno do Novej, prave kvoli JISke, lebo vtedy sme este nevedeli ci to neskonci aj tak ze sa maly narodi ovela skor. No a kym som tam lezala na infuziach tak som zistila ze su tam dobri lekari, takze som sa potom rozhodla ze budem rodit tam a dohodla som sa s Dr. Rosakovou, s ktorou som bola maximalne spokojna. Je to PANI doktorka, velmi mi pomohla a hlavne, mala skvely a ludsky pristup. Ak dalsie babo, tak jedine u nej 😉

lenochka
4. jún 2011

@1talizmanik1 ja som rodila pri Androvicovej tento rok 19. januara a mozem ju len odporucat. Bola velmi mila a citila som sa pri nej ako pri starej kamoske, popletkovali sme, porodila som, pri siti sme stihli najst vhodny termin pre druhe babatko 😉 Pekne mi stale vysvetlila co odo mna chce, manzelovi radila ako ma drzat, takze sme to zvladli bez zbytocnej hysterie a kriku. 😎 😎

1talizmanik1
4. jún 2011

@sweetsuzi no ja sa chystam k nej a este jedna otazka, kolo sa dava pani doktorke?

1talizmanik1
4. jún 2011

@lenochka no mozno predsa poviem mati, nech mi ju vybavi, len neviem, ci androvicova je moj rocnik, ci o rok starsia nez ja 🙂, naposledy som ju idela, ked sa maturovalo 🙂,preto zistujem aj to 🙂

lenochka
4. jún 2011

@1talizmanik1 aj mna velmo prekvapilo aka je mladucka, hned som sa sestricky pytala kolko ma rokov 🙂 , ale sestricka mi vtedy povedala, ze aby ma vek netrapil, ze vsetko bude dobre a mala pravdu.

1talizmanik1
4. jún 2011

@lenochka no, tak aspon viem, ze ak by ma nahodu nevzala rosakova, tak sa budem pytat tam 🙂 a mala si aj epiduralku, sukromnu izbu a tak?

jajusa
4. jún 2011

Zdravím všetky budúce rodičky, čo sa chystajú rodiť do Novej nemocnice. Chcem sa s vami podeliť o môj zážitok odtiaľ. Rodila som na začiatku mája, nemala som nikoho zajednaného, službu mala MUDr. Vatraľová a Androvovičová, obe veľmi zlaté, príjemné. Nakoniec nočnú ťahala Vatraľová, u tej som aj odrodila - milý prístup, v pohode všetko vysvetlila, pri šití neskutočne precízna aj moje priania splnila - položenie malého na bruško, na vizitách potom sa vždy pristavila pri mne dlhšie, popýtala sa ako sa mi darí, takže ak sa niekto rozhoduje pre lekára, vrele odporúčam. Čo sa týka sestričiek na oddeleniach - nenarazila som ani na jednu zlú, všetky ochotné, a hlavne čo sa dojčenia týka, veľmi pomáhali, podporovali, ukazovali...Takže ak by som mala ešte raz rodiť, idem opäť do Novej nemocnice.

sweetsuzi
4. jún 2011

@1talizmanik1 no ja osobne som mala problem aby odo mna vobec zobrala - dopredu nechcela nic, stale sa z toho vykrutila nejako 😀 , takze sme jej uz az potom po porode kupili kvety, dezert a tam som vlozila obalku - dala som tolko ako keby som ju mala zazmluvnenu, kedze som rodila v jej sluzbe, tak som vsetky peniazky dala jej 😉

1talizmanik1
5. jún 2011

@sweetsuzi tak predsa existuje jeden normalny lekar 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre