Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

munlkak
7. dec 2013

@terezzka999 ahoj, rodila som v novej nemocnici a ako vravíš s personálom som bola veľmi spokojná, nemala som vybaveného ani doktora a ani epidurálku,....napriek tomu všetko prebehlo hladko...no či je personál a podmienky lepšie ako v starej neviem...pre bábätko som nepotrebovala takmer žiadne veci, doniesla som si samozrejme plienky, vlhčené utierky, krémik Bepanthen na zadoček, rukavičky (dosť sme sa škrabali, takže sa zišli) a čiapočky (ktoré ale nemal vôbec na sebe🙂), manžel potom doniesol veci keď sme odchádzali...takže ani to nemusíš vziať so sebou, stačí pri odchode...zariadenie, žiaden luxus no podľa mňa čisto (zrejme na tých najdrahších nadštandardných izbách je to luxusnejšie, ale nebola som pozrieť tak len tuším🙂 ) ...tak dúfam, že budeš spokojná a všetko prebehne v poriadku...🙂

terezzka999
7. dec 2013

@munlkak -dakujem to za odpoved som o trocha spokojnejsia 🙂 minuly tyzden som sa stretla s jednou mamickou ktora tam rodila pred pol rokom a ze vraj saty pre babo mala vlastne lebo sestry jej vraveli ze nemaju a tak...radsej si vezmem , a plienky?vlastne pampers nie?alebo dali bavlnene???veci pre mna uz mam prichystane tak dufam ze to vsetko prebehne bez problemov ako aj uteba,,, 🙂
este sa chcem opytat citala som nieco na stranke novej nemocnice ze pri bolestiach je mozne ulavit si sprchou alebo na fit lopte je to pravda???

katy2
7. dec 2013

@terezzka999 plienky pre babo musis mat vlastne... vezi si normalne balicek pampersiek... pred porodom od teba poprosia par kusov pre babo a ostatne budu u teba... ked budu sestricky potrebovat, vypytaju si ich.... 🙂 tak isto aj vlhcene utierky im odovzdas pred porodom alebo manzel po porode....

terezzka999
7. dec 2013

@katy2 -dakujem za odpoved .. 🙂

eeffka
7. dec 2013

@terezzka999 na vzdychacke som videla aj sprchu aj loptu, ja som tam stravila len 20min tak som sa ani nesnazila sa hrabat z lehatka 😀 , tak ked to tam je, snad to mozes pouzivat

terezzka999
7. dec 2013

jaaj 🙂 no super diky

munlkak
7. dec 2013

@terezzka999 ja som rodila tohto roku v septembri a nikto mi nič nevravel o tom, že si mám doniesť vlastné veci pre bábo (je mi to divné, že také niečo povedali), takže určite netreba 🙂...plienočky samozrejme vlastne, ako písala katy2 pár kusov aj s vlhčenými utierkami poprosia od teba ešte pred pôrodom...no a s tou fitloptou, ta je na každej sále a aj som ju patrične využila, v podstate aj ona dopomohla k urýchleniu 🙂...a tak ako fitloptu aj teplú sprchu môžeš využívať koľko chceš...aspoň mne sestra povedala, že nech si pod sprchou postojím koľko potrebujem kedy chcem 🙂...samozrejme dokým ťa nenapoja na monitor na sále, to už ostáva len fitlopta 🙂

terezzka999
7. dec 2013

no povedala mi to jedna pani co tam tiez rodila ale to je jedno ak bude treba tak vezmem aj tie saty...no ta sprcha je potom super lebo ja uz mavam kontrakcie a tepla voda ma uvolni ...a este sa chcem spytat neviem ci ste sa s takym nieco stretli ale prvu dceru som mala cisarskym a moj gynekolog povedal ze pokial budu nejake tazosti alebo budem mat velke bolesti staci ked poviem alebo ani nebudem musiet a oni mi uprednostnia ten cisarsky ,,,ze sa nemam bat ...prva mala obtocenu snuru okolo krku ale to som rodila v roznave....kde sme predtym byvali

katy2
7. dec 2013

@terezzka999 ja som vlastne veci pre babo nemala... a ked nahodou mas, riskujes, ze sa ti nevratia... ked ti babo zoberu na vecernu hygienu a neustriehnes, tak sa ti veci ani nevratia... ja som mala vlastne platene plienky a tiez sa mi nevratili a ani ich nenasli, tak mi dali na vymenu erarne...

terezzka999
7. dec 2013

@katy2 to vazne????
no ja si vezmem pre pripad vsetko ale ked mi daju nemocnicne neobleciem mu z domu ale prep ripad aby bolo...som zvedava ako to nakoniec bude 🙂potom vam napisem 🙂 pre pripad vsak nieje zle mat vsetko pripravene pred 5 rokmi ked som rodila dcerku ale nie v ke tiez davali nemocnicne aj plienky aj saty az posledny den som obliekla do vlastneho kazdopadne vsak dakujem za rady,budem rada ak tu napisete hocijake zazitky co mate z novej nemocnice dakujem vam vsetkym velmi pekne 🙂

zfidorka
9. dec 2013

@terezzka999 ked ich upozornis, ze dietatko ma svoje veci, tak daju pozor...

terezzka999
9. dec 2013

@zfidorka dakujem,no dufam 🙂

katy2
10. dec 2013

@zfidorka ja som specialne upozornila aj tak stratili.... 😠

sviecka
10. dec 2013

ja som tam rodila pred mesiacom... porodne kreslo je super 🙂 tym chcem povedat, ze je to pohodlne a nie klasicka koza. personal pri porode bol velmi prijemny, fit lopta a sprcha boli samozrejmostou podla potreby rodicky, aj potom na izbe to bolo v pohode. jedine negatívum pre mna bolo, ze ci uz sestricky, lekarky alebo laktacne z novorodeneckého oddelenia - kazda vravi nieco ine co sa tyka kojenia. takze jedna kazala tak - prisla druha a pytala sa, preco tak kojim, ze to treba inac a nie tak, prisla tretia....... v celku som cakala, ze to bude ovela ovela horsie. bola som na nadst. izbe, cize aj strava sa podava na izbe a nie v jedalni.

zfidorka
10. dec 2013

@katy2

terezzka999
10. dec 2013

a mate niektora skusenosti s epiduralkou?manzel vravi ze mi ju zaplati 🙂 kolko stoji?treba ju dohodnut dopredu?

matonka26
12. dec 2013

@terezzka999 ja som mala ale kvoli akutnej sekcii 🙂 bolo to supeeer hned ako mi ju pichli vsetky bolesti pominuli.ani vpich do chrbtice ma vobec nebolel...no a vravi sa ze niekedy moze epiduralka aj urychlit porod.negativom moze byt bolest hlavy,mne vsak nic nebolo 🙂 je to drahe sice,ale ked ma zena nizky prah bolesti,tak to pomoze.

matonka26
12. dec 2013

@terezzka999 a cena je okolo 130 eur ked sa odvtedy nic nezmenilo ale na stranke novej nemocky najdes aj presnu sumu 😉

terezzka999
12. dec 2013

no ja som nieco pozeral a tam pisalo 70 euro ked som spravne pozerala,inac som nenasla

rubinka
12. dec 2013

@terezzka999 - to je stara cena, nova je cez 100 eur.

terezzka999
12. dec 2013

Diky,volala som do novej prepijili ma priamo na porodnu dalu,taze musim ist na anesteziologiu vedlajsia budovs,kde dostanem nejaky formular bez neho mi ju nepichnu,cena110euro.zabudlasom ale ci ku zaplatim pred abo po porode 🙂

matonka26
12. dec 2013

@terezzka999 po porode 🙂

terezzka999
12. dec 2013

ano?a aj vy ste museli ist ktomu anezsteziologovi?co vam tam robili?a tiez som zabudla na partnera pri porode tusim je to 30 euro alebo sa mylim?

terezzka999
12. dec 2013

@matonka26
ano?a aj vy ste museli ist ktomu anezsteziologovi?co vam tam robili?a tiez som zabudla na partnera pri porode tusim je to 30 euro alebo sa mylim?

matonka26
13. dec 2013

ano treba ist na tu anest. ambulanciu a podpisat poucenie,tam aj vysvetlia co to je ta epiduralka, pozitiva a negativa..tak za 10 minut vybavene 🙂 partner pri porode bol 20 eur predtym teraz neviem. ale tiez je to tak ze ak nebudes mat aj nadstandardnu salu zaplatenu tak s tebou nebude moct byt stale ak budete viacere naraz rodit...

terezzka999
13. dec 2013

@matonka26 Aha a za tu nadstandardnu salu kolko zase🙂

alenka777
13. dec 2013

koľko sa platí za výber lekára pri pôrode?

matonka26
13. dec 2013

@terezzka999 20 eur tiez myslim 🙂

matonka26
13. dec 2013

@alenka777 160eur

terezzka999
13. dec 2013

160je doktor a ta sala bude asi 20 🙂 ...zaco este peniaze nechcu,mam kamosku ktora rodila v nemecku epiduralka je tam zadarmo ako samozrejmost s rodinou ste pocas porodu na terase z vyhladom plus svedske stoly 🙂 a to zadarmo ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre