Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

terina25
25. máj 2010

meruska:ja som nemala zazmluvneného lekára a neľutujem 😉 A s tým všímaním.venujú sa ti sestričky.teda venujú ako venujú.keď som rodila ja,tak nás tam bolo tuším 9 ,čo sme rodili vrátane martinky17 😉 Však Maťka?? 😀 takže to bolo také venovanie...no a lekár prišiel len pozrieť na koľko som otvorená,či už možem rodiť alebo nie.pichol mi plodovku,nakázal oxitocín...ale celý čas pri tebe určite nebudú.to len manžel,ak si ho vezmeš.

camilla:ja som rodila u dr.Bulecovej 😉

strasska
25. máj 2010

@meruska 7 dni hore dole, to urcite zmakneme, este vezmeme aj Terinu a zoberieme si 3 nadstandard 😀
pekne plany, ze 😉
A mne manzel velmi pomohol, aj teraz ho tam chcem mat 😉

fecova
25. máj 2010

no dakujem, lebo kamoska co tam rodila u rosakovej, tak hovorila, ze sa s nou dohodla, ze ma prist v ukoncenom 38tt a ze jej spravi ten planovany cisarsky, ale ona k nej chodila od siesteho mesiaca na poradne, mne tiez tak povedala do telefonu, ze v septembri mam za nou prist a dohodneme sa, kedy bude ten cisarsky, lebo termin mam presne na vianoce, tak by som nerada travila vianoce v nemocnici, sice mozno je to iny pocit,ale radsej by som uz mala babatko na vianoce doma.

martinka17
25. máj 2010

terka
ako píšeš tak bolo, ja som rodila tuším ako siedma v poradí, ďalšie 2 ešte čakali, a to mi malého len na sekundu ukázali a už ho brali, práve sa im menili zmeny🙂 Teraz to už vraj nie je také husté na 17, takže pohoda.

svetlankat
26. máj 2010

Baby nebojte sa bez zazmluvnenia, je to v poho. Ja som mala dohodnutu a aj tak ma odrodil niekto iny.Odrodila ma dr Bulecova a bola som nad mieru spokojna.

camilla_1
27. máj 2010

Ahojte kocky
Mam k Vam prosbu 😉 kto by mi vedel priblizne napisat co je najlepsie si vziat do novej nemocky pre mamku a pre malicke? kamoska ma o to poprosila 😵 ......... vraj nejaky zoznam ma co jej dali ale vraj zo skusenosti je to aj tak inac co sa zide a tak ..... tak vopred dakujem ak sa nejaka kocka najde co rodila nedavno v novej nemocnici dakujeeeeem 😵

shaarka
27. máj 2010

@camilla_1
mne sa okrem klasickych veci, co sa opakuju vsade, zislo:
- vankusiky 2 ks (jeden mne pod hlavu a druhy malemu, ked som ho kojila v polohe lezmo)
- vankus "podkova" na kojenie
- zopar latkovych plienok
- tanier (na jedlo, ked nestihas zjest jedlo v case, ked ho prinesu do jedalne. oplatilo sa to, lebo nase pocernejsie spoluobcanky nabehli do jedalne ako prve a kontrolovali vsetko jedlo, co bolo na stoloch (asi velkosti masa a pod.), cize som nabehla aj ja, presypala si jedlo na svoj tanier a upalovala na izbu za malym - bez strachu, ze jedlo nestihnem alebo ze mi donho budu babrat spoluobcanky)
- papier a pero (na izbe sme mali "domaci poriadok", kde som nasla vela zaujimavych informacii a napr. aj jedalnicek pre dojciacu mamicku, tak som si co - to zapisala)

camilla_1
27. máj 2010

@shaarka
Dakujem 😉
Som si citala tvoj prispevok ani sama neviem v ktorej teme 😀 asi v tejto , pytala si sa tak ako to je s nadstandartom v novej nemocke ,.... bola si nakoniec na nom? ci na klasickej izbe? kolko tam je nadst.izieb? .... mam sice cas ale uz teraz sa informujem xixixixi , kamosky ma nahovaraju na sacu 😔 no ja neviem ... skor by som sla asi do novej 🙄

camilla_1
27. máj 2010

@svetlankat , no neviem ja neriskujem ja si radsej zazmluvnim lekara...neviem si predstavit ze ma nechaju niekolko hodin trpiet tak ako trpeli zeny pred 20 rokmi ...okrem toho som romka a mam stastie na rasistov a dnes a hlavne na Sr sme vsetci v jednom vreci cize by som si vyprosila cudzieho lekara s narazkami typu ako keby som bola z L9 .... aj ked som vzdelane dievca z poriadnej rodiny ale koho to zaujima .... 😅

martinka17
27. máj 2010

@camilla_1
pri rozhodovaní o nemocnici si spomeň vždy na jednu vec....detská JIS je len v novej a ak dieťa musí na JIS, matku za ňou nesťahujú ☹ Nejednje maminke sa stalo, že niečo}ebolo OK, bábo pre istotu dali na jis a maminka bola inde, to musí byť hrozné

camilla_1
27. máj 2010

@martinka17
Ano viem o tom , hlavne kvoli tomu asi ta nova nemocnica lebo moze byt saca naj co neviem len som o tom pocula ale co z toho ked ze by sa nieco stalo co clovek nikdy nevie a co potom ja na jednom konci a dieta na druhom konci ☹ asi by som sa zblaznila 🤐

svetlankat
27. máj 2010

@camilla_1 presne ako pise martinka, ale je to kazdeho vec ci zazmluvni ci nie, ja som vravela ze som mala dohodnutu. To je ako zazmluvnena, len to nie je na papieri. Ale poznam xy zien co rodili bez zazmluvnenia v novej a nebol ziaden problem. Ale kazdi je ini ako aj pristup lekarov. Cize je to na kazdej jednej aby sa rozhodla sama, ja som len ponukla svoju skusenost a bola pozitivna. Nemozem krive slovo povedat na nikoho z novej nemocky.

martinka17
27. máj 2010

ani ja som nemala problém, a ináč na šacu som počula skôr negatíva v poslednej dobe, aj to tu niekto porovnával.
A nadštandard sú 2 druhy, jedna izba je za 700 SKK, tá je ako hotelová izba.....nový nábytok, super kúpeľňa, tv....
a potom sú izby "staré" a tie si buď sama na izbe, tá je za 300 alebo ste 3 a tá je za 100. Tie samotky majú aj sprchu alebo wc a tie za 100 majú spoločnú sprchu na chodbe pre tuším 2 izby a wc je spoločné pre všetky nadštandard.
Ja som mala samotku za 300, mala som sprchu, čo je úžas, keďže po pôrode sa aj tak musíš sprchovať, tak sa priznám, na wc som nechodila, pokiaľ som nemusela. Ináč na izbe je dosť zima, takže ak máš ohrievač, tak ak ti ho dovolia, môže to byť super vec.
Ja ti viem poradiť, že netreba sebou ťahať klobúčiky, odsávačku, tie si len doma prichystaj pre prípad núdze, nezabudni si kúpiť mastičku pre maminky na bradavky, dosť pomáha ta mama od babylove z dm, mať dobrú zásobu uterákov, hlavne jeden na intímnu, jeden na ruky a jeden na sprchovanie, plienky látkové pre bábo. Ja som mala erárnu nočnú košeľu, každý deň som ju menila, neviem, akosi ma už nič nenapadá, asi je to už dááávno 😀 😵 😵 😵 😵

svetlankat
27. máj 2010

Martinka ta za 100, wc je spolocne len pre tie tri z tej izby ako aj sprcha, ja som na nej lezala, kluc sme mali len my tri na izbe.

martinka17
27. máj 2010

aha, tak ešte že to tu čítaš🙂

svetlankat
27. máj 2010

Ja som mala aj odsavacku, aj som ju vyuzila, ked sa mi naliali prsia. Mala si to nevedela este dobre vytahat, tak som si odsala.

shaarka
27. máj 2010

na mna skaredo pozerali niektore sestricky, lebo som chodila "hore bez" - boleli ma bradavky, neustale som ich mastila a vetrala - cize som mala kojenecku podprdu stale tak, ze mi bolo vidno didy 😀 a koselu som mala svoju, ruky som si z rukavov vybrala a kosela mi drzala len na pase.

co sa tyka klobucikov a odsavacky, tak som zial prehnala manzela minimalne 2x, lebo mi to bolo treba IHNED - panikarila som, ked sa maly nechcel prisat, mna to bolelo a naliali sa mi prsia v priebehu 3 hodin... 😒 takze ja zas odporucam vziat si vsetko, co sa moze zist.

no a k izbam: povodne som chcela nadstandard, ale nakoniec po exkurzii som si povedala, ze ten za 700 nechcem, samotku za 300 tiez nie, takze ostavala uz len ta za 100 a ta sa takmer nelisila od tej obycajnej izby zadarmo... takze som bola na c. 7 a tuto izbu mozem odporucat, lebo ma sprchu! 😉 takze curat sme chodili vsetky tam 😵
samotku som zamietla preto, lebo cloveku je jednak smutno, dvak pomozu rady od spolubyvajucich a vedeli sme si postrazit babatko, kym sme boli v sprche alebo na wc alebo odbehli do bufetu alebo sa najest... ja som spolocensky clovek a mne sa pacilo byt s ostatnymi na izbe. bolo veselsie a clovek aspon nemal pocit ze je na to vsetko nove a na ot trapenie sam.

ale to je len moj nazor. 😉

martinka17
27. máj 2010

no spoločnosť mi chýbala, ale na druhej strane, spala som aj počas dňa, ak nebola vizita, návšteva, mala som návštevu na izbe a hlavne v noci sme nikoho nerušili plačom a nikto nerušil nás, teda to mi veľmi vyhovovalo.

alienka73
28. máj 2010

Ahojte aj ja sa chystam do novej a mam par otazok. Pisete tu o izbach, chcela by som sa opytat ta izba za 300,je na nej aj nejaka skrina alebo len postel?
Ak ste rodili niekto sekciou ake mate skusenosti s Jiskou? Pristup sestriciek , ochota pomoct a pod...
Svetlankat., pisala si ze si si mlieko odsala lebo sa mala nechcela prisat, nebol s tym ziaden problem? Ja som pred troma rokmi rodila v Saci a maly sa nechcel. nevedel prisat a teda dostala som zdrbanie, ze ako si to predstavujem ze mu chcem dat odsate mlieko z mojej flasky, ze to sa nesmie. Mala som avent odsavacku a k nej aj dve male flasky. Nakoniec mi to dovolili ale bola som z toho v soku, ze mu ja na izbe nesmiem dat mlieko z flasky.Celkovo v Saci bol dost problem s niektorymi vecami a pristup personalu vobec nebol baby friendly...
A este otazocka, pustia starsie dieta aspon na chvilku aj na izbu ak je to nadstandard izba? Ci iba do navstevnej miestnosti moze ist mamka na navstevu?

martinka17
28. máj 2010

@alienka73
na izbe máš nočný stolík a skriňu, tá je ale klasická nemocničná, bez poličiek 😉
a čo sa týka detí, tie na oddelenie nesmú, vysoké riziko, že nakazia niekoho, či už teba, tvoje bábo alebo niekoho iného. Ty môžeš na chodbu, ale dieťa nepustia

alienka73
28. máj 2010

No ale to potom nechapem preco mozu dospeli na navstevy, ved moje dieta este nechodi do kolektivu zato dospeli chodia do prace tak preco male deti nesmu tomu nerozumiem.

martinka17
28. máj 2010

u detí je to iné, ináč aj dospelý na klasické izby nesmú 😉 A na nadštandard ešte tak na samotky pustia 😲

alienka73
28. máj 2010

Ano to viem, myslela som nadstandard. A dik za odpovede a ma niekto skusenosti s tou Jiskou po cisaraku?

henrike
28. máj 2010

Ahojte!
@alienka, ja som v marci rodila sekciou v novej. Moja dcerka bola na JISke na 17. posch. az do nasho odchodu, teda 11 dni. Co povedat k personalu ...
Sestricky: jedna bola uuuplne priserna, mam z nej traumu doteraz. Bola to taka starsia pani, hnede vlasy (skor kratke a natocene natackami) ... Potajomky mi prikrmovala malu - namiesto toho, aby mi ju priniesla na kojenie ako ostatne sestry, den po sekcii som sla za malou na JISku a prave tato sestra sluzila, tak ju veeelmi obtazovalo, ze chcem dat dcerku prisat ... ked nam to neslo, vytrhla mi ju z narucia a vyhnala ma!!! Stazovali sme sa s manzelom u vrchnej, ale dostali sme odpoved, ze je to ich naj sestra, lebo tam robi uz 40 rokov!!! 🙄 Mam s nou veeelmi zle skusenosti.
Ale ostatne sestry boli fajn. Je tam este jedna starsia, ktora mi malicku ochotne nosila, ukazala nam kupanie a manipulaciu s dcerkou ... my sme sa totiz bali, lebo mala cca 2 kg a bola straaasne krehucka.
Lekarky: nam bola pridelena taka starsia, ktora bola na sposob vyssie spominanej sestry ... ale inak boli celkom fajn.
No celkovo hodnotim detsku JISku omnoho horsie, ako oddelenie sestonedelia, kde boli zlate sestry.
Navstevam robi problem hlavne vrchna. Ja som mala samotku za 300 a bola som s nou vrcholne spokojna (az na tu zimu). Ani na samotky nechcela vrchna pustat navstevy mimo navstevnych hodin (3 x do tyzdna). O tretej vsak vrchna konci a potom sa to uz dalo. Manzel za mnou chodil kazdy den a bol hocikedy aj do 7. vecer.
Ja som mala na izbe sprchu pre seba a bolo to supeeer. Bola som na c. 1.
Keby som nemala tuto izbu, dcerku by mi urcite nedovolili mat cez den u seba ...
A pit z flasky ... ak je nejaky problem, urcite to dovolia, lebo so mnou tam bola pani, ktora si mliecko odstriekavala a chodievala za syncekom na tu istu JISku a krmila ho.
Tak drzim palce!

henrike
28. máj 2010

Jaaj, @alienka, Ty myslis JISku po cisaraku??? 😀
Ja som mala spinal a nebola som na ziadnej JISke. Dali ma na normalnu izbu, kde sme boli 3 po cisarskom a napojili nas na monitor a chodili casto kontrolovat. To bolo vsetko.
Az na druhy den som sla na nadstandart.

martinka17
28. máj 2010

ináč aj ja sommlieko nadbytočné odstriekala a odniesla na jisku, tam ho šupli dom chladničky a dali potom bábam,

alienka73
28. máj 2010

No ano myslela som po cisaraku ze sa ide na den lezat na jisku aspon tak som pocula a vraj je to tam take ponizujuce, ze sa zena nemoze sama hybat a pride sestra a len jej stiahne nocnu koselu cize je cela hore hola a na to otvorene dvere a tak jej daju prisat dietatko 😖 . Ale co som citala tuto diskusiu tak nikto to tu tak nepopisoval , nikto sa nestazoval,tak dufam ze tonie je pravda, alebo to bola len nahoda. Na tej jiske boli vraj tri mamicky vedla seba.
Ja cakam dvojicky tak si neviem celkom predstavit ako a s cim pomozu sestricky alebo vsetko nechaju na mna, co mam cakat. Kedze navstevy pustaju ako sa im chce alebo ako ma kto sluzbu. Prijala by som keby som pri sebe mohla mat niekoho na pomoc a jednotku izbu, myslim jednopostelovu, lebo predsa ked budu plakat dve babatka tak aj ostatne mamicky by sme rusili.A celkovo chcem mat sukromie. No otazka je ci sa mi taka izba ujde.Neviete ako je to tam teraz obsadene?

alienka73
28. máj 2010

To uz mam na mysli normalne izby na oddeleni nie jisku, tak viem ze na jisku sa ide len na jeden den a potom na oddelenie po cisarskom ale este ani neviem ako budem rodit.

meruska
28. máj 2010

ahojte..aj ja mam este zopar otazok... ked by som bola na tej izbe pre tri mamicky za 100, jedlo tam nosia ci sa musi chodit do jedalne?...izba sa objednava vopred, ci ked pridem rodit, vtedy poviem kam ma maju dat? ...kam s autom ak ma manzel v noci donesie a pri bloku co je pri nemocnici je vzdy vsetko plne?

martinka17
28. máj 2010

jedlo pre nadštandard je na tej malej chodbe, ako sú izby nadštandard, takže len otvoríš dvere svojej izby a stolík s jedlom je pred dverami 😀
izbu si pýtaš, ke´d rodíš, jasne, že ti ponúknu to, čo je práve voľné 😅
ak ideš rodiť vrátnik by ťa mal pustiť s autom priamo do areálu na nevyhnutný čas, ak by manžel chcel ostať, tak hneď neďaleko je parkovisko, je síce platené, ale ak nebývaš ďaleko, lepšie a bezpečnejšie je vziať si taxi alebo sanitku....rozrušený vodič je vždy zlý vodič a unavený tiež.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre