Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

luciaanna
28. máj 2010

Ahojte alienka 73 🙂 .
Neviem nič o tom, že by sa maminy po cisárskom dávali na nejakú JIS, poiaľ nemajú vážne zdravotné komplikácie a nie sú v ohrození života. Aj v tom prípade nejdú na JIS, ale na ARO.
Maminy po bežnom cisárskom sa dávaju na tzv. sekčnú izbu, je to izba ako každá iná, iba sú tam všetke maminy po SC a je to izba,ktorá je čo najbližšie k sestričkám. Po jednom dni, alebo dvoch sa potom presúvajú na inú izbu, podľa toho, kde je voľné.
Maminy, ktoré čakajú dvojčatá už v dnešnej dobe málokedy rodia spontánne, väčšinou sa robí SC, ale samozrejme, že sa dvojičky dajú porodiť aj spontánne, závisí to od mnohých okolností, napr. od polohy drobcov, ale aj od pôrodníka.

Meruska,
Izba za 100 sk, kde sú tri maminy, je ešte oddelená plastovými dverami, jedlo sa nosí na vozíku, z ktorého si ho ty vezmeš.
Izba sa nedá objednať vopred, až keď porodíš, no a musíš mať šťastie,že bude niečo volné. Ja som po pôrode bola na A oddelení (odd. rizikovej gravidity), lebo na B nemali miesto, ale na druhý deň šli maminy z Béčka domov a mne sa ušla nadštandartná izba.
A čo sa týka parkovania...Ja som rodila v noci, na vrátnici sme povedali, že rodím a vrátnik nás pustil s autom dnu, tam sme aj parkovali.

alienka73
28. máj 2010

luciaanna dik 🙂 , poplietla som Aro s Jiskou...
Vidis, ja som jedna z mala ktore chce porodnicka rodit prirodzene, maju dobru polohu...

luciaanna
28. máj 2010

Ahoj Ali. Držím palce, aby sa to podarilo ( teda ten spont. pôrod) a aby všetko dobre dopadlo 🙂 .
Je úplne jedno, či ARO alebo JIS, ja som tým iba chcela povedať, že neviem o tom, aby sa pacientky po bežnom cisárskom dávali inde, ako na oddelenie šestonedelia 😉 .

alienka73
28. máj 2010

Luci,ja by som teda radsej sekciu, nie som taka hrdinka, necitim sa na prirodzeny pri dvoch detickach... 😒 .

camilla_1
31. máj 2010

Ahojte .... no ja by som asi sla rodit normalne klasicky ale moze sa stat ze pojdem sekciou dost sa bojim ☹ ako to vlastne prebieha ? 😨

svetlankat
31. máj 2010

@alienka73 Drzim palceky, nech vsetko dobre dopadne.

martinka17
31. máj 2010

@camilla_1
neboj, ešte je skoro riešiť spôsob pôrodu, na tom máš kopec času 😉
aj mne vraveli, že hrozí cisársky a nakoniec spontánny 😀

luciaanna
1. jún 2010

Ahoj Cami. 🙂
Naozaj máš ešte kopec času, nič nerieš, užívaj si a keď to príde, proste porodíš 🙂 😉 . Hlavne, ..."mysli pozitívne..." 😉

luciaanna
1. jún 2010

Alienka, ako sa budú volať kočky? 🙂

lovacka
1. jún 2010

alienka 73
pokial si dobre pamatam tak vobec po cisarkau nedavaju na jisku normalne lezis na 17B oddeleni maju jednu izbu kde su zeny po cisaraku ale ked chces ist na nadstandart tak ta tam daju ak maju volne.a s nami lezala jedna mamicka cakala 2 jicky a rodila u dr Rosakovej spontanne a velmi si ju pochvalovala porod bol rychly 🙂

alienka73
2. jún 2010

Lovacka a bola nastrihnuta ta mamicka? Inac je to zvlastne ze idu mamicky po cisarskom hned na izbu ale ako tu uz niekto pisal tak je to sekcna izba, cize su asi viac sledovane ako na beznej izbe.Tiez by som mala rodit u dr. Rosakovej. Ono ked sa porod zadari tak moze byt aj rychly ale nemusi...S jednym dietatom som si ho uz uzila, teraz s dvomi si to neviem celkom predstavit. Hlavne ak by sa to skomplikovalo a mala by som jazvu aj dole aj hore, ak by druhe slo nakoniec von cisarakom....Pri malom som bola az do porodu fit , teraz uz druhy mesiac len lezim a som slaba ako mucha..

Mena este uvidime 🙂 .

luciaanna
2. jún 2010

Alienka, môžeš byť pokojná, ak sa rodí spontánne, tak rodíš spontánne obe bábätká, nerobí sa to tak, že jedno ide spontánne a druhé cisárskym.

alienka73
2. jún 2010

No niekedy praveze ide, ak sa porod skomplikuje a druhe babo nepostupuje ako ma alebo je ohrozene nejak..... su take pripady, preto je to stale riziko pri dvojickach. 😒

rubinka
2. jún 2010

Ahojte, už dlhšie vás čítam a rozhodla som sa že chcem rodiť v tejto nemocnici. Vybrala som si aj lekárku Rošákovú lebo tu na ňu čítam len samé chvály, chcem sa spýtať ako si ju mám vlastne zazmluvniť? A v akom týždni?

alienka73
2. jún 2010

Rubinka, ja ju vlastne tiez este nemam zazmluvnenu, najblizsie sa jej na to popytam , nic nespominala, tak neviem.
Chcem sa este opytat, ako je to v novej nemocke, nosia deticky na noc na kojenie ak ich mate na roomingu? V Saci, pred troma rokmi nenosili, boli na novorodeneckom od pol noci do 5tej rano, tak by som chcela vediet ako je to v NOvej. A ma niekto informaciu , ci je teraz plne oddelenie, ci su miesta?

rubinka
2. jún 2010

Alienka a ako si sa s nou dohodla na prvom kontakte a čo si jej vlastne povedala ked si sa s ňou prvýraz stretla? Vieš lebo ja neviem čo jej zavolám alebo prídem a poviem že chcem u nej rodiť alebo ako?

zuziiiicek17
2. jún 2010

@alienka73
Ak mas dietatko pri sebe tak si kojis podla potreby ,ale ak je dietatko na jiske alebo zltacku a preto je na novorodeneckom ,tak deticky nenosia v noci od cca polnoci 😒 moj drobec bol na jiske kvoli infekcii ,preto som za nim chodila tak kojit ,,ale v noci ma k nemu nepustili ☹ jasne ,ze prikrmili UM 😔

shaarka
2. jún 2010

rubinka, ja mam zas skusenost, ze mojim spolubyvajucim nosili babatko aj v noci... tusi mali rojhodinovy interval.
jedno sa sice pogrckalo, ked ho doniesli a mamicka tvrdila, ze to, co z babatka vyslo, bolo zlte a vyzeralo to ako UM...
ale viem, ze mna sa opytali, ci chcem dokrmit (dvakrat som povedala ano, striekackou).

alienka73
2. jún 2010

No ako vidim, tak to asi od sestricky zalezi nie od nemocnice, lebo aj v Saci ked som bola tak tam vraj dokrmovali len vodou s glukozou, mna lekarka poslala par krat na novorodenecke nech mu daju taku vodu a pritom kamoska co tam lezala par mesiacov predo mnou mala inu skusenost, ze tiez davali UM ale striekackou. Ale v noci nam babatka nenosili nikdy.Nas maly sa nevedel alebo nechcel prisat ani doma takze ktovie, mozno mu aj tu glukozu davali s cumlom....

bombula
2. jún 2010

ahojte ja som bola v Novej nemocke s dvojickami a ak by som povedala ze ich chem mat pri sebe stale, tak by mi ich v pohode nechali, boli by nadseni, aspon by mali menej prace. s malymi vynimkami (mala som so sebou problem lebo to bol desny porod) to, de facto, aj tak bolo. okrem noci od 12tej do 6tej rana, ale to som ich ja poprosila nech ich vezmu.

terina25
2. jún 2010

k tej izbe po sekcii..Ja som na nej ležala,hoci som nebola po cisaráku.ale nemali voľné izby,tak ma dali tam.som sa vobec nevyspala 😖 je to hneď naproti sestričiek a tie chodili kontrolovať maminy po cisaráku dosť často.1.noc po cisaráku sú maminy napojené na monitor,kt. kontroluje tlak.mali to napojené na prst.a takisto chodia vymieňať infuzky.nemože sa nič jesť,ani piť a len ležať na chrbte.na 2.deň príde sestrička a dá maminu sadnúť.myslím,že už dávajú aj čierny čaj na pitie a nejaký vývar.a na 3.deň už myslím že treba vstať aj z postele.ale je tam dosť veľká starostlivosť o maminy.fakt,ja som sa vobec nevyspala,čo furt tam chodili sestričky,či už meniť infuzku,pichnúť injekciu,meniť vložky,dať misu na močenie a pod.

bombula
2. jún 2010

a este alienka , na ten porod dvojciat si zariad si cisarsky. nebudem tu rozpisovat preco, ale radim ti z vlastnej skusenosti. az sa na nom s lekarkou (lekarom ) vopred nedohodnes, tak si kazdopadne najdi takeho, co ta tak odrodi. v novej Dr. Rosakova a Dr. murin su velmi OK.
Ja som skoncila na cisarskom ale to, co tomu predchadzalo (porod "prirodzenou cestou")bola nocna mora!, len tolko.

alienka73
2. jún 2010

Dik terina za info...

Bombula a ty si ako rodila? Spontanne alebo cisarskym? Aku si mala izbu?

bombula
2. jún 2010

aj spontanne a pre nepostupujuci porod nakoniec aj cisarsky. ten bol pre mna vykupenim z pekla. zariad si vopred porodnika, jedneho z tych dvoch co somspominala najlepsie ak chces ist teda do novej a uisti sa vopred ze ta nenecha rodit tak ako nechces.

bombula
2. jún 2010

izbu som az po prvych dvoch dnoch mala nadstandart za 700 na noc, absolutne odporucam, hlavne pri dvojcatach a po cisarskom. super!

matkokubko
2. jún 2010

Ahojte, ja som rodila pred 2 rokmi dvojčatá chlapcov u Dr. Rošákovej a bola skvelá. Chalani boli dolu hlavičkami, takže to bol jednoznačne spontánny pôrod, trvalo to celkom 3 a pol hodiny a samotný pôrod bol asi 5 minútový, medzi chalanmi je rozdiel 3 minúty. Takže spontánne môžem len doporučiť, samo pokiaľ je priaznivá poloha bábätiek a nie sú žiadne komplikácie. A to, že sa zo spontánneho pôrodu žena pozbiera skôr, o tom niet pochýb, lebo fungovať s detičkami potom treba hneď. Je to krásne, ale aj náročné.

bombula
2. jún 2010

matkokubko to si fakt svetla vynimka, mala si neuveritelne stastie. moje babetka boli polozene skvele , tak isto ako tvoje. moje boli relativne velke, neviem akotvoje.
poznam vela dvojickovych mamiciek, ani jednu, ktora by rodila prirodzene. a vsetky si pochvaluju.

alienka73
2. jún 2010

Matkokubko tak to si mala bleskovy porod ked bol 5minutovy a otvaranie 3 a pol hodky. Ja s jednym dietatom som mala skoro 6hodinove kontrakcie a samotny porod trval 15min a to bolo pre vsetkych velmi rychly porod na prvorodicku. 😲

matkokubko
2. jún 2010

Mali 2350 a 2320 g, vyšli von ako dve malé žabky, ale kontrakcie som si užila statočne , to však k tomu patrí. Ja mám dole jednu jazvu po operácii cysty, a nebolo to nič príjemné, takže preto asi cisársky nie, ak to nie je nevyhnutné. A zvlášť ak ti doma nemá kto pomôcť a si na nich sama a fungovať treba. No,veď to vieš.

matkokubko
2. jún 2010

Veď som si tam aj odležala 5 týždňov a posledný deň,čo som mala rodiť som bola celý deň na nohách,možno preto to šlo tak rýchlo. Voda večer o 7dmej praskla,hneď kontrakcie, ešte o 10tej som bola otvorená len na polovicu,išla som na wc a potom to šlo tak rýchlo,že som nestihla skoro ani vyliezť na stôl a už boli von. Ten týždeň po pôrode som už znášala tažšie hlavne psychicky,chcela som už ísť domov,a chvalabohu nás pustili,všetko bolo ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre