Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

mata1976
5. jún 2012

@moncicip no praveze ked som rodila pred 3mi rokmi tak s tym bol problem-bolo vela rodiciek, skoro ich nechavali na chodbe, lebo nebolo miesto a o nadstandarde som mohla len snivat ☹

moncicip
5. jún 2012

@mata1976 Ja som rodila minuly rok v septembri a tiez strasili ze vela porodovj en ap relome august/september ale ja som problem nemala. Urobila som to tak ako som pisala a prve dve noci som bola na tej male nadstandardke c.1 xco je tam len sprcha a potom dalsie 3noci som bola na tej velkej izbe oproti co ma samsotatnu kupelnu aj WC a telku.

ballelka
5. jún 2012

Ja som v novej rodila 2x a mám len dobré skúsenosti. Keďže som bola na sekciách, bola som potom vlastne ne Jiske a ostala som tam celý týždeň. boli sme dobrá partia. nechcela som byť sama, tak som o nadštandard záujem vôbec nemala.

susan66
5. jún 2012

Veru aj ja som rodila pred troma rokmi a bolo plno,akurat som mala stastie a presne v pondelok rano jedna odisla a ja na jej miesto na tej nadstandarnej co 3 sme boli, 2 po sekcii a ja ale boli zlate tak sme aspon pokecali 🙂

katy2
5. jún 2012

@susan66 veru, bolo fajn 😵 akoby to bolo vcera 🙂 drzim palce... uz sa ti to veeeelmi krati 🙂

alohim
5. jún 2012

@mata1976 ked som ja rodila bola prv plnka, ze aj na rizikovom, kde som bola 2 dni pred porodom lezali dve mamicky/rodicky. Nadstandard som si ziadala vopred, no zial bolo obsadene. Az potom neskor sa to uvolnilo a podla poradovnika mi ponukli az na treti den, co som bol zvyknuta uz na svoju milu spolubyvajucu. Tak sme odmietli. A boli sme nakoniec cely cas iba 2 na izbe a klucik wc+sprcha bol iba pre dve izby takze parada, uz ani nadstanard nam nebolo treba. Akurat na to chodenie do jedalne, ale nechodil sme tam vzdy, najma ked bola o nicom vecera 🙂

jaruskka
6. jún 2012

Ja tiež keď som pred 3 rokmi rodila, som chcela najprv nadštandard, ale mala som také super spolubývajúce, že ma to aj hneď prešlo, bola som rada, že nie som sama a prvý deň po sekcii mi aj pomáhali, nemusela som stále volať sestričku, keď som chcela čaj, alebo niečo podať a podobne.

1talizmanik1
6. jún 2012

a kto je teraz prednostom?

susan66
7. jún 2012

@1talizmanik1 Ja som pocula ze Urdzik docasne.

1talizmanik1
7. jún 2012

@susan66 a to je kto? 🙂, som to meno v zivote nepocula 🙂

adelaida33
7. jún 2012

@1talizmanik1 pracoval v starej nemocke na rastislavke

gelifil
7. jún 2012

@susan66 A robi aj nadalej aj v starej ci len v novej?

1talizmanik1
7. jún 2012

@adelaida33 nema ani sajnu, ale urcite bude lepsi 🙂

ivulik21
7. jún 2012

Caute baby. Je tu niekto, kto ma termin zaciatkom Oktobra? Ja sa rozhodujem medzi Sacou, alebo Novou, ale nova zrejme vyhra.No uz teraz sa dost bojim.

jaruskka
7. jún 2012

@ivulik21 a čoho sa bojíš??

ivulik21
7. jún 2012

Porodu sa uz pomaly zacinam bat.Ja som dost strachoput a cim som blizsie k finale, tym viac nad tym premyslam.

tomynika
7. jún 2012

ahojte prosim vas neviete mi povedat zevraj babatka v novej nemocnici ockuju proti TBC? vdaka za odpoved

mireag
7. jún 2012

@ivulik21
Ahoj, ja mam termin v okt. Vychadza mi to od 12.teho do 19-teho - stale sa to meni podla utz, ale syn sa narodil o dva tyzdne skor, takze datumy beriem s rezervou. 🙂 Si prvorodicka? Tak sa zbytocne neboj. Nevies, do coho ides. 😉 Tiez som sa tiez nebala, teraz sa snazim mysliet pozitivne. 😅

susan66
7. jún 2012

@gelifil @ 1talizmanik1 No je viem len tolko od kamosky ktora studovala medicinu, ze v novej nema ani jeden Dr. z gynekologie docenturu ani profesuru a bez toho nemoze byt menovany prednostom ,vraj byvaly prednosta nie velmi podporoval dalsie vzdelavanie svojich kolegov (asi vedel preco) a tak sa museli obratit na niekoho mimo novu nemocku tak oslovili Urdzika a ano robil v starej, ci este robi neviem a vraj je zlaty,ze im bol pri statniciach a bol sympaticky, no ja osobne ho nepoznam.

gelifil
7. jún 2012

@susan66 ano, ano, on a dankovcik su docenti...ja som pri nom raz bola na pohotovosti...a ked by som sa nedostala k dankovcikovi, myslela som na urdzika....

jaruskka
7. jún 2012

@ivulik21 nemáš sa čoho báť, ešte máš čas. všetko dobre dopadne. musíš myslieť pozitívne. a hlavne sa vykašli na všetky strašidelné príbehy o pôrodoch. teš sa na bábätko.

ivulik21
8. jún 2012

@mireag
Ja mám termín 6-teho, ale typujem, že to bude uz v Septembri, pretoze teraz som bola na poradni a malá je o tyzden starsia, no uvidime :o) Hej, hej, som prvorodicka.Bojm sa porodu, ale upokojujem sa tym, ze to zvladla kazda, tak aj ja musim. Ty budes rodit v Novej? Mozno sa tam stretneme :o)

ivulik21
8. jún 2012

@jaruskka
Dakujem. Velmi sme si babo priali a uz som o jedno prisla, preto taky prehnany strach, ale bude dobre, musi :o))
Ty mas kedy termin? Uz vies co budete mat?

mireag
8. jún 2012

@ivulik21
Ano, idem zase do novej. Je tam personal na profesionalnej urovni - aspon ja mam taku skusenost, tak sa nemas coho bat. Ja si hovorim, ze to predycham, tak ako prvykrat. Nic ine ta zaujimat nemusi, len dychat a byt v klude. 😉 Urcite budem chciet byt tento raz na nadst. porodnej sale, aby sme mali s MM klud. Dufam, ze bude volna.
Jedine, z coho mam obavy, aby sa to nezvrtlo na sekciu - clovek nikdy nevie. Tej sa bojim viac, ako porodu. 😒

ivulik21
8. jún 2012

@mireag
No,ja chcem manzela tak isto pri porode a tak isto chceme ten nadst. box. Aj ja som uz viac menej rozhodnuta pre Novu aj kvoli tomu, ze je tam JIS pre drobcov a co sa tyka lekarov, chcela by som pri porode Mudr. Rosakovu, bola som pri nej na sone a je velmi mila. Aj co som citala o nej, tak len same dobre veci.Sesterka rodila teraz v Aprili v starej a hruza.Nepaci sa mi, ze musela vyjst von na tu studenu chodbu, ked mala navstevu a babatko nedovolia na ruky ani oteckovi.Maximalne ukazu na minutku a hned ho beru prec.To by im ten moj dal, keby nemohol vlastne dieta na ruky. A nevies co treba do porodnice? Nikde na nete neviem najst zoznam a uz pomalicky zacinam kupovat veci.

mireag
8. jún 2012

@ivulik21
Ja som ju tiez mala dohodnutu pri prvom. Chodila som k nej od 30tt. Nechala ma potom v 37tt hospitalizovat. A prave vikend ked bola na kongrese mi odisla v nemocke voda, takze ma odrodila sluzbukonajuca - dr. Sovova. Nesla sa potrhat a cakala som, ze bude trochu privetivejsia, ale tak robila si svoju robotu. Teraz oslovim znova dr. rosakovu, tak som zvedava, ci to vyjde. 😅
Co sa tyka zoznamu, ja som si ten stary vymazala a musim si to spisat znova. Ked to spisem,
poslem ti ho do IP. 🙂
Stara nemocka je cista katastrofa - nepocula som na nu este nic pozitivne. Kamoska tam rodila minuly tyzden a uz na druhy den chcela ist domov. 😀

sunny15
8. jún 2012

baby dr.Urdzik je velmi zlaty dr. 😉 aj pocas porodu s vami posranduje 😉
v novej ta nadst.por.sala je pekna a mate tam aj sukromie-takze odporucam..
a v starej ak nie ste na nadst.izbe a tych su tam len 2izby..skoda lebo pac.maju zaujem o nadstandard...tak musite byt na chodbe...a v lete je to ok.ale v zime ked je vonku -20 tak dakujem pekne...strasne je to zle voci navstevam a zenam tesne po porode...necudovala by som sa keby mali nejake nachladnutie zo spodu, ked tam musia byt vonku... 😠 😠 a o bábätkach ani nehovorim...
v novej su asi 6 nadst. izieb a stale su obsadene a caka sa na ne v poradovniku...ale ked sa tam dostanete tak navstevy idu k vam na izbu-ale to tak je vsade aj v starej...jedlo vam donesu na izbu a ked nie ste na nadst.tak navstevy idu s vami napr.do jedalne alebo na chodbu k dveram 😒

jaruskka
8. jún 2012

@ivulik21 ja mám termín 3.8. bude to dievčatko, už druhé. pred prvým pôrodom som sa tiež trochu bála, ale teraz viem už do čoho idem - druhá sekcia, ale zvládnem to 🙂

ivulik21
8. jún 2012

@mireag
Zakon schvalnosti ,ze prave vtedy musela byt prec.Aj ked ono je to koniec koncov jedno, hlavne ze ta niekto odrodi a babatko a ty budes v poriadku, to je najdolezitejsie, no predsa len ten pocit, ze mas lekara co sa o teba stara dava vacsi pocit istoty, je to tak, preto aj ja chcem mat ju pri porode 🙂 A s tym zoznamom diky 🙂

ivulik21
8. jún 2012

@jaruskka 🙂
Jeeej,tak ty uz to budes mat coskoro za sebou 🙂 Ja mam ale pocit, ze sekcia je lepsia, ci nie? Tak isto neviem ci na nej neskoncim, pretoze mam dost busenie srdca a pri tlakoch to vraj nie je velmi dobre.Som objednana na Interne, tak uvidime co mi povedia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre