Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

rubinka
7. máj 2013

@reni1512 - Áno 🙂

smejko1984
8. máj 2013

@kacoorka Ďakujem za nás pôrodné asistentky v Novej nemocnici 🙂))

alohim
9. máj 2013

@reni1512 odporúčam ti Dr. Molokáča...strašne zlatý, ľudský a je veľmi šikovný, ako jediný sa na chodbe pristavil a pokecal, cez vizitu som malého dojčila a on v pohode, kľudne nech sa napapá (iní lekári, že mám prerušiť a počkať)...ja ešte rozmýšľam, že koho a či si vôbec zazmluvním na október. Pri prvom pôrode som nemala nikoho dohodnutého, sekciu mi mal robiť Molokáč (tešila som sa), nakoniec robili Rošáková+Suchánek, a boli super;)

reni1512
9. máj 2013

@alohim dakujeeeeem 🙂

mireag
9. máj 2013

@alohim 15.10. nam dr. Molokac odrodil dcerku. Pozeram, ze mas vtedy termin. 🙂 Je presne taky, ako pises. Drzim palce. 🙂

tulipan555
9. máj 2013

tymto sa ospravedlnujem mudr. Antonovi Mikolajovi, o ktorom som napisala dna 6.5.2013 nepravdivy prispevok. Viedli ma k tomu iracionalne dovody so snahou poskodit menovaneho lekara.

alohim
9. máj 2013

@mireag jeeej a ja pozerám, že aj vy máte Tomáška;) aj u nás by to tak mohlo byť len v opačnom garde -uvidíme čo bude;)

lussinkaaa
15. máj 2013

@alohim ahojik, aj ja som rodila u Dr. Molokaca, je to jeden uzasny doktor 😵 a to som mala vybaveneho uplne ineho lekara, ktory ku mne nakoniec ani neprisiel!!! Takze, ked budem cakat druhe babatko, urcite pojdem rovno za Dr. Molokacom. 🙂

zuzu101
15. máj 2013

Ahojte baby, keďže opäť budem rodiť v tejto nemocnici, poprosím Vás o info - prvého mám synčeka, tak som neriešila, ale teraz by som rada vedela, či na novorodeneckom prepichnú dievčatku ušká, či o to treba požiadať, proste ako to tam funguje.Ďakujem za každé info 😉

katy2
15. máj 2013

@zuzu101 ja mam dievca, ale nedala som prepichovat v porodnici... pockala som, ked mala 6 mesiacov, dali sme nastrelit.... ale myslim, ze s prepichnutim by nemali mat problem aj na novorodeneckom..... ja mam s nastrelenim super skusenost....

zuzu101
15. máj 2013

@katy2 no ja nie som z ke a aj ja som chcela dať nastreliť, no u nás to robí až jeden pán a až od 3 rokov, lebo má veľkú pištoľ a aj to len v prípade, že dieťa spolupracuje 😒 ....

katy2
15. máj 2013

@zuzu101 ved ked budete mat cestu do KE, robia to v zlatnictve Rubin na Hlavnej.... ale v pohode podla mna ti to prepichnu aj v nemocnici po porode, kym pojdete domov....

matonka26
15. máj 2013

@zuzu101 ahoj, normalne na poziadanie prepichuju den pred odchodom z porodnice za 6 alebo 10 eur ( teraz nepamatam presne )..den pred prepichovanim treba mat nausnicky nalozene v liehu

zuzu101
15. máj 2013

@matonka26 ďakujem 😉

kzuzik
16. máj 2013

reni1512 a kedy ma Rošakova dovolenku prosím Ťa? Lebo ja som za ňou bola teraz v pondelok na USG, lebo tiež chcem u nej rodiť, ale veľmi sa ponáhľala a nestihla som sa jej nič spýtať a už vôbec mi nenapadlo, že by v mojom termíne mohla mať dovolenku... 😖 Ja mám rodiť okolo 1.8. - aspoň podľa posledného ultrazvuku... prosím povedz že vtedy nemá dovolenku ☹

smejko1984
17. máj 2013

@kzuzik dovolenku má od 16.6.na 7 dní 🙂))))) a potom ďalej už neviem 🙂)))

kzuzik
17. máj 2013

smejko1984 no mne ide prave o datum okolo mojho porodu 😉 ale diki za info... mam jej aj tak volat cca za dva tyzdne, tak sa jej uz potom spytam a uvidim...

memek
17. máj 2013

uz som to tu asi pisala ale Dr.Molokac je skvely velmi mily zlaty s usmevom maleho sibalskeho dietata 🙂 vzdy mi to zlepsilo naladu ked sa usmial. odporucam s velkym O 🙂

dan_ka
19. máj 2013

@zuzu101 Ja som rodila prvu dceru v Novej a nedala som prepichnut. Nechali sme to az na neskor. Kedze som kupovala nausnice v Rubine na Hlavnej, navrhovali ze to spravia tam, ale neprislo mi to velmi hygienicke.. Zo suflika tam vytiahla pistol... No neviem. Tak sme jej dali normalne prepichnut u pediatricky, pekne v cistote, odborne. Nerobila to sice nasa pediatricka, ale "Dr. vo vedlajsich dverach", ale to je predsa jedno... A boli sme spokojni. Ziadny zapal, nic, krasne sa rychlo zahojilo🙂

martini
22. máj 2013

baby, neviete o niekom ako je to s dulou počas porodu v novej nemocnici? či to oficialne povoluju a či s tym ten ktorý lekár súhlasí... Ja som mala úžasného doktora pri prvom porode dr. Bosz., ale porod bol strašne dlhý (21 hodín) a tak som chcela mať pri sebe ešte nejakú odbornejšiu podporu vo forme duly.

dan_ka
23. máj 2013

Čo ja viem, nie je s tým problém.

ninkova
27. máj 2013

@kzuzik Dr. Rosakova ma dovolenku v tom termine :( aj ja mam podobny termin

pasad
28. máj 2013

ahojte. neviete nahodou, kedy bude brat dovolenku cez leto dr. boszyormonyi?

alohim
30. máj 2013

Chcem sa Vás opýtať na skúsenosti s druhým pôrodom po sekcii - robili vám automaticky cisársky?

katy2
31. máj 2013

@alohim ja som mala prvy porod sekciou a druhy (po 28 mesiacoch od prveho) bol automaticky znova sekciou... A bolo dobre, ze bola tiez sekcia, lebo som po prvej mala plno zrastov, tak ma hned aj poriadne vycistili.... Oba porody boli so spinalom 🙂

alohim
31. máj 2013

@katy2 vdaka, no ja by som bola radsej za prirodzeny, kedze rada by som mala este jedno dieta (no nie tak skoro az ked tieto dve trochu odrastu), ale ja mam mensi rozdiel, bude to 18mesiacov od prveho, tak asi sa necham prekvapit a uvidi sa podla mojho stavu. Spinalka je super, maleho som hned mohla vidiet a po hodine a pol si pomojkat;)

kzuzik
31. máj 2013

no superko... takze aby som zacala zhanat niekoho ineho na porod... ach jaj... ☹

katy2
31. máj 2013

@alohim jedna znama ma 3 deti po sebe - mnesi rozdiel ako u nas a ma 3 sekcie - mimochodom tiez nova nemocnica 🙂 ale jasne, ked sa bude dat, tak radsej prirodzeny ale osobne neverim, ze to niekto riskne po 1.5 roku od sekcie 😖 v kazdom pripade, nech je akokolvek, drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 🙂

sohu
6. jún 2013

Chcem sa opýtať, či niektorá nieviete, koľko štandardne berú doktori v Novej, mala by som mať vybaveného a chcela by som sa dohodnúť na sekcii. Počula som,že si priamo pýtajú svoju taxu? Vďaka

alohim
11. jún 2013

@sohu Tak neviem ako kto berie, no tá štandardná suma za zazmluvnenie je uvedená na ich webe, a ak budú práve v službe, neplatí sa nič. Chcem sa opýtať, že prečo chceš sekciu. Ja zasa chcem rodiť prirodzene, no asi sa jej nevyhnem:( keďže bude malý rozdiel medzi detičkami a prvý bol sekciou. Hneď by som menila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre