Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

valika81
9. aug 2011

Chcem sa opytat či ma niekto termín ako ja.

skrajcovicova
17. aug 2011

Ahojte, ma niekto kontakt na Dr. Dianiskovu?

1talizmanik1
19. aug 2011

maminky, na 1 poradnu do nemocnice sa treba objednat vopred, alebo ako to tam funguje?

elannor
19. aug 2011

@1talizmanik1 ja som našla info že nie...

maminky, tu sa dajú pekne porovnať jednotlivé pôrodnice a sú tam aj info, ktoré som napríklad nevedela (pre tie nerozhodnejšie 😉 )
http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

1talizmanik1
19. aug 2011

@elannor dakujem 🙂

majulienka13
19. aug 2011

Ahojte tehulky idem rodit do novej nemocice v kosiciach a potrebovala by som zoznam veci co do porodnice lebo akosi sa k nemu neviem dopracovat prosim poradte mi , uz je najvyssi cas. zatial dakujem

majulienka13
19. aug 2011

@majulienka13 uz som nieco nasla 🙂

gabika7706
20. aug 2011

@majulienka13 uz sa tu o tom pisalo, par stranok dozadu, v podstate pre babatko potrebujes len plienky, vlhke utierky, aspon 2ks latkovych plienok (keby grckalo po papani, prip. pod hlavicku v postielke). Pre seba okrem beznych hyg. veci samozrejme porodnicke vlozky, jednorazove podlozky, sietovane poporodne nohavicky, pribor, hrncek, misku alebo tanier aby si si mohla prelozit jedlo z ich taniera, ked nebudes moct prave jest, ked donesu...

dany1986
21. aug 2011

@1talizmanik1 Ahoj neobjednavas sa prides povies ze uz mas chodit do nemocky na poradne sestricka sa ta opyta ci si uz u nich bola ak si lezala pocas tehu v nemocke povies ano ale monitor prvykrat,natocia ti ctg a sa ta opyta sestr.ze ci mas svojho dr.ak ano tak ides za nim a potom spät na prijem a ta objednaju podla toho ako ti urci dr.poradnu,ak nemas tak ta vysetri dr. na prijme a to dr.kolinovsky abo dr.kanaba 🙂

1talizmanik1
21. aug 2011

@dany1986 diky, u mna vyzera tak, ze moja lekarka bude mat na moju prvu poradnu dovolenku, vies 🙂

dany1986
21. aug 2011

@1talizmanik1 Tak asi ta vysetri dr. na prijme a druhy krat uz pojdes ku svojej,alebo zavolaj svojej dr.kt.mas vybavenu a ona ti uz povie ze co..

1talizmanik1
21. aug 2011

@dany1986 viem, ze monitor a este utz mi maju urobit dole a tak jej mam volat 🙂, k lucke androvicovej idem nakoniec 🙂

dany1986
21. aug 2011

@1talizmanik1 No tak to si si dobre vybrala,a to si bola za nou? alebo len cez tel?a nevies ona ma aj ambulaciu alebo ona je len v nemocnici ako porodnicka..

1talizmanik1
21. aug 2011

@dany1986 neviem ci ma ambulanciu a volala som jej, ale vedela o mne, jej mamka je fasa kamoska mojej 🙂, ale vraj je velmi dobra a to nie len podla hodnotenia jej mamky 🙂dost zien si ju chvali .)

miumia
21. aug 2011

@katy31 ahoj ak uz mas kontakt na murina mozes prosim poslat aj mne?

Dakujem velmi pekne, prosim aj ostatne ak mate poslite mi do IP potrebujem to surne na zajtra..

majulienka13
21. aug 2011

@gabika7706 dakujem pekne prave tu som sa dostala k zoznamu len on je z 2008 roku tak preto ale dik 😉

mimca20
21. aug 2011

@1talizmanik1 Inak ak mozem vyjadrit svoj nazor k Androvicovej, uzasna mlada ciperna doktorka. Nech jej to vydrzi. V mojom pripade mi pred 6 tyzdnami 5.7. zachranila synceka pri porode a za to jej dakovat budem aj takto v myslienkach stale, ked sa divam na maleho. Pomohla ako mohla v ramci moznostiach pri porode a aj tie mlade sestricky na sale su perfektne. Drzim palce pri porode.

1talizmanik1
22. aug 2011

@mimca20 no som rada, ze dalsie dobre hodnotenie citam, inak ja to asi napisem blbo, ale mlady lekar nema tolko skusenosti, tak dava pozor, stary si uz mysli, ze ma vsetko v malicku a moze vela pokaslat.....a dufam, ze lucka pomoze pri vsetkom 🙂

dan_ka
22. aug 2011

Ahojte maminky🙂 táto diskusia mi dosť pred časom pomohla, tak keďže ja už mam "po", tak pridávam aj ja skúsenosť.
Rodila som 18.mája, úplne nečakane v 35.týždni, a akurát službu mala Dr. Androvičová. Bola SKVELÁ! Cítila som sa ako keby mi nejaká blízka osoba bola pri pôrode. Samozrejme som nemala ani "podpísanú" epidurálku, čo som nestihla, však do pôrodu som kopec času mala🙂)) a nadštandartná pôrodná sála mi v tej chvíli ani na um nezišla🙂)) Boli sme tam s mojou malou žabkou celé 2 týždne a môžem povedať, že všade sme sa tam stretli s veľmi milým a príjemným personálom. Moja malá šla rovno na JISku a ja som šla z pôrodnej sály na odd.šestonedelia, potom na gynekológiu a nakoniec sa uvoľnilo miesto na JISke pri deťoch (teda bližšie pri deťoch) tak som ležala tam. A či už malej doktori, sestričky na neonatológii, či moji Dr., cez sestry na šestonedelí až po laktačnú sestru, fyzioterapetku - všetko veľmi príjemný prístup. Vždy ochotné odpovedať na otázky a pomôcť, keď som o niečo poprosila. Určite ďalšie babo pôjdem rodiť do Novej. Akurát si asi zbalím tašku o čosi skôr, aby som nebodaj zas s tečúcou vodou nelietala po byte ako splašená🙂))))) Ale klop klop, čo je najdôležitejšie, malinká už má 3 mesiace, je zdravá, pekne sa kojíme a z pôvodných 2220g máme už 4530g🙂
Takže ešte raz, Novú nemocnicu odporúčam!!!🙂 Akurát poradím, na personál ísť s úsmevom, nezabudnúť poprosiť, poďakovať a pamätať, že všetci sme len ľudia a každý môže mať občas aj zlý deň... 🙂

fecova
22. aug 2011

@dan_ka aj ja mam podobnu skusenost ako ty, tiez som lezala najprv na oddeleni rizikovej gravidity, potom na sestonedeli a neskor pri malej na jiske, na tych izbach pre matky, tiez odporucam tuto nemocnicu, my sme vazili pri narodeni 2790g, ale mala sa nevedela rozdychat, tak po 8 dnoch nas premiestnili uz na to nedonosenecke oddelenie, a do 37tt nam chybali 4 dni, ale uz je vsetko ok.tak drzim palce, aby ste boli zdravi......

duplinka
22. aug 2011

Ahojte. Ja by som sa chcela opýtať ako je to s izbami. Mne zrejme hrozí druhý cisársky a neviem si predstaviť, že by som nemala na izbe toaletu. Už pri prvom pôrode som za WC na izbe bola vďačná 😀 nakoľko som mala silný zápal močových ciest a takmer nikdy som na vecko nestíhala. 😠 Raz sa mi dokonca potrhali stehy. To som bola v Šaci. Teraz rozmýšľam nad Novou. Ďakujem 🙂

dany1986
22. aug 2011

@duplinka je tam s troma postelami za 100 sk, wc tusim na chodbe, kluc od wc je na izbe
potom za 400 jednotka, tam je tusim sprcha a wc na chodbe, ale toto neviem na 100%
a potom za 700, tam mas wc a sprchu na izbe, zariadenie nie nemocnicne, ale "hotelove" , myslim tym, ze je tam normalna postel nie ta nemocnicna aj nabytok, gaucovka a tv 🙂
na nadstand izby jedlo nosia, ty nechodis do jedalne. 😀

duplinka
22. aug 2011

@dany1986 ďakujem 🙂 To by bolo fajn, akurát by som sa asi o tú izbu musela byť 😀 Manžel mi stále hovorí, že na tom vecku nezáleží, ale ja sa po minulej skúsenosti dosť bojím. A ak sa nemýlim, je lepšie zaplatiť si lekára, že? Pozerala som, že je to takmer o 100 EUR menej ako v Šaci. Aj keď tam by som si lekára neplatila. Júj, ťažká voľba. Keby tak niekto rozhodol za mňa 🙂

gabika7706
22. aug 2011

@duplinka odporucam "hotelovku" 😉 WC, sprcha na izbe, normalna postel a... klud.

dany1986
22. aug 2011

@duplinka vies neviem ci je to lepsie lebo ja som ani pri jednom porode nemala zaplateneho lekara isla som na nahodu kto mal sluzbu a nemozem sa stazovat 🙂

flowerfairy
22. aug 2011

@duplinka Tiez odporucam "hotelovku", uz som to tu ospevovala, nejde ani tak o to, ze je pekna, ale WC-ko a normalna postel je na nezaplatenie. A este non-stop navstevy, ale neviem, ci to patri k tomu, alebo len boli taki tolerantni 😀

flowerfairy
22. aug 2011

Este ma napadlo, nie celkom sa mi pacil pristup na oddeleni sestonedelia a novorodencov, asi vsetky sme tam mali problem s kojenim (potom prisla jedna laktacna a zhrozila sa, ze co to s nami porobili), mne sa po troch dnoch porobili ragady, mliecko sa nerozbiehalo, jedine, co mi islo z ciciniek bola krv, odsala som ledva par kvapiek, maly vrestal od hladu aj celu noc, ale neboli ochotni mu dat umele. Chapem, ze sa snazia rozbehnut kojenie, ale neviem, ci zrovna takymto stylom. A to ho ledva pustili domov, lebo vraj dost schudol. Co som mu mala objednat pizzu?!! Ked sme prisli domov, urobila som to po svojom - prikrmovala som ho Nutrilonom a popritom sme sa snazili intenzivne kojit a krasne sa to rozbehlo, po case sme Nutrilon uplne vypustili a kojili sme sa skoro 2 ROKY.
A este som skoro odpadla, ked som videla, ze babatka po papani postavia, opru o bok postielky a nechaju tak, akoze odgrgnut a oni maju hlavicky v pravom uhle zaklonene dozadu, jak su tam oprete. Ako som tam videla moje chudatko, prvy krat sa vo mne ozval ten instinkt samice braniace svoje mladatko - dakoho by som tam roztrhla!
😝
Ale napriek tomu tam chcem ist rodit aj druhe babo, teraz som uz mudrejsia
😉

evale
23. aug 2011

Ahojte babulky, ja sa chcem opýtať na jednu pre mňa dôležitú vec. Pred 1,5 rokom rodila v novej nemocke švagriná a hovorila, že tam bol problém s cigánkami. Im, ako mladým neskúseným mamičkám sa nevenovali natoľko ako cigánkám a keď mali problém s laktáciou, tak im povedali, že to si mali naštudovať na nete pred pôrodom a pomáhali len cigánkam. Vraj mal personál strach neobskakovať ich, lebo ich tam prišlo aj 15 cigáňov a robili cirkus, čo sa u bielych nestalo. Navyše posledný deň odchodu z nemocnice ich skoro ráno vyhodili na chodbu, kde čakali niekoľko hodín na prepúšťaciu správu a do ich izieb narvali cigánky. Oni sa prezliekali na wc a na 5 žien im nechali 1 stoličku. Ešte stále tam prebieha tento biely rasizmus a či už sa to skonsolidovalo? Nie som veľmi priateľská voči tým darmožráčom a som na nich dosť alergická nakoľko pochádzam z Prievidze a u nás takéto problémy s nimi nemáme. Aké máte skúsenosti s týmto problémom?

dany1986
23. aug 2011

@evale s tymi cigankami je tam stale problem je ich tam hodne ale nestretla som sa stym zeby nas odsuvali a pomahali cigankam sice ja som rodila pred 4 mesiacmi a nebolo miesto na odd.poporode tak som lezala na odd.rizikovej grav. ale ked som sla po chodbe za malickou na novorodenecke tak som pochopila kde bol problem ze nieje miesto kazda izba patrila cigankam mozno v jednej boli biele a potom len v nastandar. no ved ty cigani nic nevedia len hadat sa 😠 lebo ked prepustaju domov tak sa aj dlho caka na spravu a najmä v tedy ak prepustaju 10 zien tak cakas aj 3 hod. ale oni nepockaju si myslia ze neviem co su vtedy len pocujes krik nadavky a uz vies ze cigan dlho caka na spravu 😀 😀

gabika7706
23. aug 2011

@evale toto pocujem (citam) prvy krat a to som tam rodila dva razy...pred 5 rokmi sa tam vadila ciganka so sestrickou na chodbe (samozrejme, kvoli somarine) ale to vyriesili raz-dva a bol klud. Nikdy som nemala pocit, zeby uprednostnovali ich pred nami.
Jedine, co bolo pred 21 mesiacmi take vypukle bolo miesto...V porodnici natresk, mamicky lezali po porode kde sa dalo, aj na rizikovom (s babetkami v postielkach)...no ked som sa presla po chodbe, "ich" izba bola v podstate prazdna, lezala tam jedna...Mozno o dva dni tam uz boli tri, ale uprimne, radsej by som lezala po porode na rizikovom oproti ako s nou na izbe...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre