Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

ivettk
7. dec 2011

@katy2 a ked idem prvy krat do nemocnice a nechcem si zazmluviniť nikoho to kam mam isť a čo povedať prišla som tu ma mate abo čo ja neviem

katy2
7. dec 2011

@ivettk v kazdom pripade (teda aj pri zazmluvneni aj bez) sa ide do ambulancie centralneho prijmu (na 2.p.) - na centralnom prijme ti poradia ako sa tam dostanes... Tam ta objednaju na monitor, ktory sa robi v tej ambulancii a ked nemas svojho lekara, tak ti tam aj urobia komplet poradnu.... Vypisu ti kartu a budes tam chodit az do porodu. Su tam dvaja lekari, takze nie je problem.... A ked budes rodit, tak sa zasa budes hlasit v tej ambulancii a odtial ta poslu na porodnu salu a odrodi ta bud ten, kto ma sluzbu alebo tvoj zazmluvneny lekar....

katramau
7. dec 2011

@saaska prepac,ze tak neskor pisem. ta lekarka co nebola rosakova. volala sa dianiskova.

ivettk
8. dec 2011

@katy2 a netreba mi tam žiadny papier od mojej doktorky stači mi len knižka?

katy2
8. dec 2011

@ivettk nic okrem knizky a preukazu poistenca ti netreba

ivettk
8. dec 2011

@katy2 dakujem velmi si mi pomohla

katy2
8. dec 2011

@ivettk inak do nemocnice sa na poradne a na monitor zacina chodit cca od 36 tt - teda mas najvyssi cas 😉

ivettk
8. dec 2011

hej ale to už ku svojej nebudem chodiť či hej?

katy2
8. dec 2011

@ivettk to zavisi od tvojej dr... normalne sa uz nechodi

ivettk
8. dec 2011

no dobre tak dufam že všetko dobre dopadne zatial dakujem ked ma ešte niečo napadne čo som sa chcela opitať tak ti napišem ešte raz dakujem🙂))))))))

moira16
12. dec 2011

@zuzky1104 @saaska Ja som obe dievcata rodila u Murina. On bol mily, ochotny, velmi mi pomahal. Porod: od prvej bolesti do konca 5 hodin, pri druhej 2 hod.
Nam ho odporucil Krcho. Preto sme sa rozhodli pre novu nemocnicu, lebo ak by sa hocico stalo babatku, tak pomoc je o poschodie nizsie, cize najblizsie... vtedy sa pocita kazda sekunda.

vivienkata
12. dec 2011

ahojte aj ja som rodila u murina a možem ho len odporučit 🙂 a to som rodila teraz no 15 teho bude mesiac , bol super , ochotny a ludsky lekar aj sestricky na 17 tom poschodi su ok v pohode , a co sa tyka jisky tiez mam skusenost moja mala tam lezala od zaciatku a tiez personal tam bol super a aj lekarky su tam dobre ,moja skusenost z tou nemocnicou je dobra rodila som tam dvakrat a stale som bola spokojna

matonka26
13. dec 2011

@katramau musim s tebou uplne suhlaist 🙂 ja som mala vybaveneho dr, ze pre istotu aj ked uprimne bolo mi to proti srsti 🙂 a veru ze som dobre urobila ,lebo presne tak ako si napisala kebyze ho nemam nexaju ma trapit tak ako teba :( ja som prisla rano o 8 na prijem a o 7 vecer ked uz dr vyskusal vsetky mozne prostriedky na normal porod mi urobil sekciu.a myslim ze keby som ho nemala tak by na mna fakt kaslali a nexali ma trapit do dalsieho dna 🙂 takze tak s tymi nemocnicami

zapka21
20. dec 2011

@moira16
@vivienkata aj ja chcem rodit u Murina, tesim sa, ze zo vsetkych stran nanho pocuvam len same chvaly. Zajtra sa s nim konecne stretnem 😀

zuzky1104
21. dec 2011

@zapka21 Prosim Ta a nevies ako robi dr.Murim pocas sviatkov alebo je cele sviatky na dovolenke? Dakujem

zapka21
21. dec 2011

@zuzky1104 skoda, ze si nenapisala skor, bola by som sa ho to opytala. Ale na buduci tyzden tam idem opat v stredu, takze sluzit bude. Ako je to vsak priamo pocas sviatocnych dni, fakt netusim...

zuzky1104
21. dec 2011

@zapka21 no mna to napadlo, lebo prave pocas tych sviatkov mam zmiesane pocity a najvacsi des asi na Silvestra, tak hadam vydrzime do toho terminu, zatial to tak u nas vyzera... 😉

zuzky1104
28. dec 2011

@zapka21 Ahoj , potom napis ako si dopadla.... 😉

zapka21
28. dec 2011

@zuzky1104 🙂 cauko, tak sme OK, mame do 3100g, krcek pre spic prsta, skrateny na 1,5 cm. Hadam este vydrzime aspon tyzden 😀 Takze opat o tyzden 🙂 Murin ide zajtra prec a vrati sa az 1.1. vecer. A bola som kuknut aj na 17. poschodi, ze ako to vyzera s tymi porodnymi salami a vzdycharnami, tak som mala stastie, lebo akurat nikto nerodil (len 2 boli na vzdycharni), tak som videla vsetko. Len oddelenie sestonedelia som nevidela (chcela som vidiet nadstandardne izby, ale boli komplet obsadene). A co tvoje kontroly? Kedy si bola / ides? 🙂

zuzky1104
28. dec 2011

@zapka21 ahoj, joooj aj on ide prec! 🙄 aj moj lekar sa vracia 2.1., a spoliehala som sa, ze keby nieco tak ako druha ale rovnako dobra zachrana je Murin, no tak to urcite obe musime vydrzat 🙂 , ano aj ja som 1,5, a spicka prsta....no mozno sa stretneme na vzdycharni, alebo najlepsie uz na izbe 😉 Mne je jedno aky nadstandard, len nech sa nejaky ujde, lebo jedlo nosia na izby, vizity zacinaju odtial, a wc aj sprchu mas len Ty alebo sa delite s babami, co su na izbe, nieze cela chodba chapes...no tak to som zvedava, ako dopadneme 🙂 a budes rodit spontanne, nemas planovany cisarsky rez? Tak nam drzim palce, aby sme to v pohode, bez komplikacii zvladli. A kde chodis na monitor? Takze Ti robil dnes USG?

zapka21
28. dec 2011

@zuzky1104 a ty ktoreho lekara si chcela? Ja si myslim, ze to urcite vydrzime 🙂 mala by som rodit spontanne (dufam, ze to tak aj ostane), na monitor chodim na prijem na 2. poschodie. Ano, Murin mi robil dnes aj USG. Nooo, hadam nejaky nadstandard bude volny, ale to je ako loteria 😀 Tvoja starsia dcerka ma prekrasne meno 🙂 (to je aj moje meno, 🙂 )

zuzky1104
28. dec 2011

@zapka21 Vazne? 🙂 to si ma potesila, ze aj Ty sa takto volas, a ze je to pekne meno, dakujem... Ja chodim za dr.Mikolajom, ale prvu som rodila u dr.Murina, preto hovorim, ze az by k dacomu prislo tak mu volam, lenze, ked ani on tu nie je...no sranda, tak veru vydrzat! Ja tiez na 2.posch, alebo na 16.te na monitor

kiwi82
31. dec 2011

ahojte dievčatá, neviete náhodou, či sa dá chodiť na centrálny príjem na gyndu aj normálne od začiatku tehu, riadne na poradne a tak? teda myslím, či tam berú pacientky aj namiesto riadneho gyndoša, kebyže donesiem od svojho kartu. zatial tehu nie som ale ak by som bola tak by som asi volila ako porodnika Murina a preto sa pytam, či berie aj riadne pacientky počas tehu ako gyndoš, nie len ako porodník? alebo či má svoju ambulanciu. dakujem a krásneho silvestra prajem. 😉

moira16
1. jan 2012

@kiwi82 Nema vlastnu ambulanciu, je "len" ako porodnik. Obe baby sme rodili pri nom. Chodili sme k nemu od 16.tt (mali sme problemy s hodnotami afp) a ku gynekologicke. Na usg v 12. a 20.tt sme sli na terasu, aj tam to bolo v pohode, mozes skusit, ci beru pacientky aj na poradnu.
Gynekologa mam dr. Skladanu na Masiarskej, bola som s nou spokojna doteraz. Predtym som chodila k dr. Šestinovej, ona bola strasna.

danka.chomka
2. jan 2012

zdravim vas kosicanky. 14.1.2012 sa ma v KE uskutocnit velmi zaujimavy seminar o Zdravom materstve s licencovanymi porodnymi asistentkami pre samostatnu prax- Hostia:
- Viceprezidentka komory pre pôrodnú asistenciu Mgr. Iveta Lazorová
- Pôrodná asistentka s licenciou na výkon samostatnej praxe Mgr. Anastázia Furmanová.
Bude sa preberat vela zaujimavych veci o tehotenstve, porode a sestonedeli. Je to pre kazdu zienku, ktora by chcela vediet trosku viac o fyziologii tehotenstva, porodu a chcela by sa o svojom tehotenstve a porode rozhodovat informovane. Budu sa preberat u nas pouzivane praktiky v ramci starostlivosti o tehotnu zenu, aj pocas porodu- ich vplyv na priebeh tehotenstva a porodu, ich rizika a benefity pre dieta. Zacina to o 10:00 v materskom centre stonozka na Hviezdoslavovej 7. Predpokadany zaver o 17:00. Vstupne 3,5€ na cely den. 😉

nata_
5. jan 2012

ahojte, je tu mamicka, ktora rodila v novej nemocnici v novembri,decembri a dietatko si donieslo domov "darcek" Klebsiella pneumoniae??? je to tam vraj rozsireny bacil...

zuzky1104
5. jan 2012

@nata_ hiiii, a to co je za bacil, co sposobuje?
ja sa tam chystam rodit, co nevidiet.....napis prosim Ta

nata_
5. jan 2012

@zuzky1104 no rodila tam suseda, maly ma uz druhy mesiac krce v bruchu, koliky su vylucene, chodia po lekaroch, gastro, utz, stale dokola vytery..ciste zufalstvo..daj si do googlu, je to zo spiny...

katy2
5. jan 2012

@nata_ ja som rodila v oktobri a nastastie nic sme nechytili....

nata_
5. jan 2012

@katy2 ja som tam rodila tiez a chvalabohu nic...jej v dvoch lekarnach ke povedali, ze je to bezna zalezitost v novej nemocke..na gastre detto...ja som doteraz o tom absolutne nepocula..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre