Stará nemocnica v Košiciach a zoznam vecí do pôrodnice

sasha226
22. jan 2013

Ahojte, chcela by som sa opytat ci niektora z vas rodila v starej nemocnici v Kosiciach a ci mi vie pomoct so zoznamom veci do porodnice. Tak isto ma zaujima ked mame termin koncom maja, ake oblecenie treba pripravit babatku na cestu domov ked bude teplo. dakujem

asfodelka
22. jan 2013

@sasha226 ahoj, ja som tam bola. ak sa za dva roky nic nezmenilo tak si oblecenie pre babatko brat nemusis. obliekat ho budu sestricky do ich veci, aj perinky su nemocnicne. dokonca aj latkove plienocky Ti daju. zober si plienocky, krem na zadocek, vlhke utierky. pripadne pre male mozes zobrat ponozky. pre seba uterak, kefku pastu mydlo, vodu na pitie, pribor a nejake casopisy.jedlo si neber ak nie si velky hlados. na izbe sa nesmie jest a aj tak sa hnevali ked zeny jedli somariny a nie co oni nachystali, specialna dieta... :D na oblecenie TI daju taku bielu somarinu a kedykolvek si mozes pytat novu. ak si hanbliva zober si zicherku lebo gombiky tam velmi nie su :D ked Ta prijmu tak Ti moze manzel odniest veci a pred prepustenim Ti donesie veci pre Teba a pre male na oblecenie lebo tam to nie je kde odkladat. ja by som radila obliect babatko v maji do kosielky s dlhym rukavom, pripadne svetrik, nejake nohavicky a supnut do perinky. nezabudnut samozrejme ciapocku.
bud rada ze ides rodit v lete. ja som bola vo februari a ak od vtedy nevymenili okna tak ich maju totalne o nicom. ist sa osprchovat bol zazitok. personal je tam mily. az na zopar vynimok ale kde by to tak nebolo. drzim palce

asfodelka
22. jan 2013

@sasha226 a este som zabudla... zober si vlozky, take co su hrube bez krideliek a co najdlhsie ako na noc.ja som mala asi 2baliky a kupila som ich v dm-ku. nohavicky sa nosit nesmu. ale ked Ta nevidia tak posledne dni mozes.

sasha226
autor
22. jan 2013

Dakujem velmi pekne za typy 😉

sasha226
autor
22. jan 2013

a co sa tyka perinky, musim ju mat? alebo staci ta zavinovacka ? popripade netreba nic z toho ?

asfodelka
22. jan 2013

@sasha226 podla toho ako myslis mat perinku. v nemocnici Ti daju perinku. oni maju take srandovne pevne, ale su fajn. pisu na nich aj meno babatka. ked odchadzas pride sestricka, das jej oblecenie a ona Ti babatko oblecie a este aj zabali do perinky a vynesie na chodbu. aspon mne tak urobila, a to ma vyprevadzala ta najnemilsia 🙂 ale zato profesionalka. este som rozmyslal co sa Ti zide a napadlo ma ze zober si toaletny papier lebo tam nemaju. ale na zaciatku ho nepouzivaj a chod do toho vecka co ma dnu umyvadlo a radsej sa umyvaj. sestricky aj radili chodit cikat do sprchy. skor sa zahojis a menej vytrapis.
a dolezita vec, pred odchodom si precitaj co Ti napisali do spravy. ja som sa musela vratit lebo mi napisali ze nemam maturu (a ja veru maturu mam a dokonca same jednotky ;) ) a este mi napisali ze mam dievcatko... nie ze by som nechcela dievcatko ale mala som chlapca. a som si ista ze je moj lebo v tu nedelu som rodila len ja. 🙂

andrik78
22. jan 2013

@sasha226 budeš potrebovať všetky hygienicke potreby. Dones si aj vlastný pohár a príbor. Dajú ti len nočnú košelu bábo obliekajú sestričky večer pri kúpaní do nemocničného prádla a perinky. Potrebuješ ešte plienky, vlhčené utierky, krémik na zadoček a pre seba ešte tampóny do podprsenky lebo zo začiatku vyteká mliečko. Domov sme šli v júly v autosedačke takže perinku sme nemali mala na sebe body s dlhým rukávom na tom košielku, detské legíny a čiapočku závisý to od počasia. V Tescu majú špeciálne vložky po pôrode a v zdravotnických potrebách alebo v drogerii predávajú také sieťované jednorazové nohavičky

mdz
9. apr 2015

@asfodelka ahoj ak sa smiem spýtať ako si to myslela nesmú sa nosiť nohavičky po pôrode? ešte som nerodila ale čaká ma to🙂 som prvorodička...🙂ďakujem za odpoveď

asfodelka
9. apr 2015

@mdz ahoj, neviem ako to mali v inych nemocniciach ale mne povedali ze po porode je najlepsie ked sa Ti vsetko vetra... po nastrihnuti budes mat jazvu a nejaky ten steh a ak by si si dala gatky tak by sa Ti to nevetralo a zapalilo a podobne. a navyse kazdu chvilu Ta budu kontrolovat ci sa dobre hojis a tak.

mdz
11. apr 2015

ďakujem ti pekne ...🙂

mdz
11. apr 2015

ďakujem ti pekne ...🙂

sisi0211
4. jún 2015

@sasha226 Ahoj, chcem sa spytat, ci si napokon rodila v starej nemocnici a ake su tam teraz podmienky a zvyky. Este stale nemoze navsteva na izbu? Moze zena preniest svoje dieta z izby k navsteve? Nadstandardne izby su tam 1 alebo 2 ks? Je tam laktacna poradkyna? U koho si rodila? Vopred dakujem 😉

matusa89
18. sep 2015

ahoj, aj ja by som sa pridala do tejto diskusie. Ja som tam rodila v juli 2011 a tiez by mi pomohlo, ako to tam vyzera teraz. Vtedy som nemohla navstevu dnu zobrat, ani mat vlastne pyzamo azupan. Ako je to teraz?
Co sa tyka nadstandardnej izby, poplatok za noc viete??
Dakujem 🙂

lucassia
28. jún 2016

@asfodelka že nohavičky sa nosit nes a ato akože ako mi ma vložka držať ked chodim mčast na wc

asfodelka
28. jún 2016

@lucassia drzia silou vole ;)

lucassia
29. jún 2016

@asfodelka 😝

katkajud
4. júl 2016

Ahojte ja som rodila na cisarsky v starej nemocnici,pristup porodnika aj jeho asistenta uplne max profesionalny,sestricky na sestonedeli absolutne super.od druheho dna po sekcii som mala vlastne pyzamo aj nohavicky a nikto proti tomu nenamietal...nemozem sa stazovat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre