Teplota v izbe, kde spí novorodenec

marlen_ka87
22. feb 2018

Ahojte,
Akú máte/ste mávali teplotu v izbe kde spinkal novorodenec?

Niekde som citala ze ma byt 18stupnov. Preboha... teraz tam mam 21 a uz je tam kosa...

Na druhej strane bábätko by sa vraj malo prebalovat pri teplote cca 24-25 stupnov a prebalovací pult mam v izbičke tak to by sa trosku vylučovalo 😂

Dakujem za vaše info
Marlen

lujza123
22. feb 2018

@marlen_ka87 pokial nemate doma vylozene zimu tak to vobec neries. Tych 20 - 21 je optimum na normalny zivot, spanok aj prebalovanie. Ked budes babetko kupat tak prikur v kupelni inac netreba

deti95060810
22. feb 2018

tiež som čítala že 18 stup., ale mne sa to videlo málo..určite aspoň o 3 stup. viac...

marlen_ka87
autor
22. feb 2018

@lujza123 si milá dakujem. Bežne je teplota nastavená na 23 stupnov. A v com nechávate bábätko spinkat? Ja mam taky spací vak zavinovaci a hrúbka je taka normálna ako jedno dve trička tak neviem ci malú do neho vkladať v spacom overali alebo bodycku alebo iba v plienke. Pretoze sa bojim aby ju to netlačilo ked by mala este overal pretoze tam sa rúčky vkladajú do takých rukávov. Posielam aj fotku

marlen_ka87
autor
22. feb 2018

@deti95060810 tiez si hovorím lebo dnes to tak testujem a ako hovorím je tam 21 a uz mam pocit ze je tam sialena zima. Tak neviem ci tam mat čerstvý vzduch a nabaliť ju na spánok alebo mat teplejšie a menej vrstiev obliect. Viem ze ked bude uz medzi nami tak to budem brat pocitovo 😂ale teraz mam pocit ze musim vediet vsetko aby som jej zabezpečila komfort 😊

e3v3a3
22. feb 2018

my vetráme v spálni celý deň, keď ideme spať mávame bežne 18 -19 stupňov, kúrenie tam ani nepúšťame, vždy iba necháme otvorené dvere. Ja mám zase problém spať keď je v spálni teplo. Ale termín mám až na začiatku mája, tak určite budeme mať teplejšie

erickatt
22. feb 2018

@marlen_ka87 ono uvidíš podla drobca. Kamoška je stále zmrznutá a jej drobec by asi spal najlepšie holy na balkóne. Mne tiež deti. Dcera horko zabednene okná, syn- vypnute kúrenie vonku - 10 a ventilacku otvorenú

monicka144
22. feb 2018

20 / 22 je také optimum. Nie je dobré mať podľa mňa mať ani nejak viac, lebo predsa keď si vezmeš koľko vrstiev má taký drobec na sebe, aby sa zbytočne nepriehrieval

bosoriak
22. feb 2018

Moje decka spavali pri otvorenom okne (dobre, od druhej dcery 😀 ) celorocne. Teplotu v izbe som nikdy nemerala, ale bolo tam chladno. A uz vobec som nemerala teplotu pri prebalovacom pulte, najma preto, lebo v noci som prebalovala na posteli bez ohladu na to, ako tam bolo teplo/zima.

21 stupnov nie je malo, je to OK. Cim skor si babo zvykne na chlad, tym lepsie. Ak ma vak z dvoch tenkych trickovin, dala by som mu hrubsie pyzamo a vybavene. Deti ovela lepsie znasaju chlad, nez prehriatie. Sama uvidis, ci sa bude budit spoteny. Ak nie, je to OK. Pripadne skus ked bude spat, ci nema chladny zatylok, tam sa posudzuje, ci je dietatu teplo alebo zima - strc prst dozadu za tricko. Ak je teple, super. Ak je mokre, je priteplo, ak je studene, je chladno.

viskupovaandrea
22. feb 2018

Mi mame nastavene kurenie v celom dome na noc 20°C. Uplne staci lebo ked je viac tak sa mi deti potia ( maju uplne mokre vlasy) . Ked sme davali na 19°C tak deti mali v izbe naozaj zimu.

marlen_ka87
autor
22. feb 2018

@erickatt no pretoze som bola minule u kamarátky a ta ma 2tyzdnoce mimco a ona mala tak nakurene este aj prenosný rádiator mala pustený. Sialene teplo tam bolo

lily09
22. feb 2018

@marlen_ka87 ahoj
My mame v spalni kde spi malicky asi tak 22. 18st. Sa mi pre babo zdalo malo aj mne.malicky spi takto dobre. Na noc mu obliekam prakticky to co aj cez den - dupacky, tricko/kosielku a niekedy k tomu aj svetrik ktory mu nezapinam.svetrik davam kvoli rucickam ktorr trcia zo spacieho vaku nezakryte. (Ma 3.5 mesiaca a uz davno mi vyrastol z perinky 🙂 )

dominika7990
22. feb 2018

V byte mám 20–21 stupňov je to najidealnejsia teplota pre dieťa. Ako novorodenca som ja som dávala body alebo tenké dupacky a zabalila do ju do perinky. Mala mi teraz spáva v pancuskach Tielko a body dlhe. Cez deň keď behá po byte má aj leginky.

lily09
22. feb 2018

@marlen_ka87 skus sa orientovat podla toho ake teple/studenr ma rucicky, nozicky a nostek. Vraj nostek je najvypovednejsi. Ja sa stale snazim orientovat sa podla tychto bodov.

misinka0611
22. feb 2018

Mame 21 stupňov cca. Syn ( 5.m ) je v deke a zakrytý prikrývkou. Ja osobne nemam rada prekúrené miestnosti. Prespí celu noc 🙂

lily09
22. feb 2018

@lily09 no a pytas sa na novorodenca-rovnako som ho obliekla ked bol novorodenec.a ten svetrik zapnut a ciapocka vzdy.

marlen_ka87
autor
22. feb 2018

Spavaju vaše detičky aj v čiapočke?

janina1127
22. feb 2018

My mávame v spálni tak 22 -23 stupňov a spáva podhrubšou dekou, niekedy vymením za hrubšiu prikrývku ale kontrolujem či sa nepotí moc.

misinka0611
22. feb 2018

@marlen_ka87 Nie, nikdy v nej nespal.

siska53
22. feb 2018

@marlen_ka87 urcite neprekuruj!!!..ci mu je zima zistis najlepsie tak,ze siahnes za jrk. Ak to tam.ma.studene,je mu zima..ked nie,je to ok.
A ciapocku? Ako na zaciatku mali,alr moja pedina sa cudovala,ze naco? Ze este tak nachvilu po kupani. Ciapku na doma sme.velmi rychli zrusili. Ale ja mam jarne deti... Zas ono je obre ich nebabusit,potom.hned vsetko chytia..

dominika7990
22. feb 2018

@marlen_ka87 nie iba prvé 2 mesiace som dávala na chvíľu po kúpaní

caray
22. feb 2018

@marlen_ka87 nie čiapočku vôbec do postielky 🙂

janapiestany
22. feb 2018

@marlen_ka87 dcerke davam ciapocku na spanie aby jej uska neodstavali.

lindusss2016
22. feb 2018

@lily09 nostek veru vypovedny nie je, zistuje sa to vzadu na chrbatiku.
A ciapku ozaj vzdy netreba 😂 chvilku po kupani je ok, ale na spanok je to zbytocne.

bebejjka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz