Treba si zobrať do pôrodnice odsávačku?

fionka22
23. jan 2009

Ahojte,ja by som sa chcela spýtať či je potrebná do pôrodnice aj odsávačka.Ďakujem 😵

emjee
23. jan 2009

asi zalezi od porodnice, tam kde idem ja (antolska) vraj maju odsavacky, ale ked chces svoju zober svoju a ked nechces, odsajes rucne 😉

zuzanat
23. jan 2009

Ja som si do nemocnice neniesla, ani ma to nenapadlo a veru druhy krat by som vzala. Maly mi nechcel tahat, tak som si musela odsavat s nemocnicnou odsavackou, vlastna by bola lepsia...

a_rianna
23. jan 2009

Ja som si tiež nebrala zo sebou v nemocnici bola elektricka, ale nepoužívala som ju, lebo by som musela behať hore dolu po poschodiach, tak mi potom muž doniesol na druhy den z domu...

miselin
23. jan 2009

Ja som si tiež nezobrala odsávačku do pôrodnice a po dvoch dňoch odstrekovania zatvrdnutých prsníkov celých modrých bola odsávačka moja záchrana od zápalu prsníka. Takže teraz keby som mala ísť do pôrodnice tak odsávačka je to prvé čo zbalím 😀

lyrra
23. jan 2009

Mne priniesli odsavacku do porodnice az ked som mala mliecko a vyuzila som ju. V porodnici aj poziciavali elektricke. A ked mala kocka vela mliecka a chcela ho odovzdat pre ostatne babatka, mohla odsavat len s tou nemocnicnou.

bubadlo27
23. jan 2009

ja som si si zabalila, aj pomohla, rodila som vo stvrtok a amliecko sa mi pustilo uz v sobotu 😉

zuzana17
30. jan 2009

Ja som na odsavačku úplne zabudla, ani som si ju pred pôrodom nekúpila 😒 , ale len čo sme prišli z pôrodnice domov manžel mi ju kúpil - bola to záchrana pre prsia plné mliečka
Teraz by som ju určite zabalila ako prvú 😉

danuska24
30. jan 2009

ja som ju nemala, v nemocnici bola mala na infuziach tak mi kazali odstriekat, neviem ci nemali odsavacku ..... a doma som ju tiez nevyuzila, lebo som s nou dokopy nic nemohla odsat (mala som balonikovu-neviem ci som ja bola taka drevena...) , skor sa mi podarilo odstriekat. ale som rozmyslala ze pri dalsom porode ked tak by som isla do elektrickej..

jankando
31. jan 2009

Baby, ja som ani odsavacku v porodnici nemala..
ved to prve mliecko , to len to mledzivo a nic zo mna nelialo,..ale to ja som bola v nemocke len 2 noci
no ale potom mi velmi doma pomohla, to fakt...mam aventku rucnu....a nestazujem si...teda uz nemam na co..sme na UM. 😠

jankando
31. jan 2009

Ale to nie ze by sme chceli..ale mliecko uz davno nemam.. 😖

miri.b
31. jan 2009

ja som odsavacku nemala v porodnici,ale k druhemu babatku si ju isto zoberiem, mala som neplanovany SC, mliecko mi v porodnici vobec nenabehlo az na desiaty den doma, aj to len velmi malo, v porodnici sice mali elektricke odsavacky, ale davali ich mamickam az po naplneni prsnikov, co mali vela mlieka a na rozbehnutie mlieka sa mne uz neusla ☹

gucz
31. jan 2009

odsávačku odporúčam, ja som si nekúpila, po pôrode som si sprvu odsávala ručne, šlo to len po kvapkách a trvalo to dlho. Tak som si požičala v pôrodnici, ale to bola tá valcová a bolelo ma to ňou a nakoniec mi sesternica požičala aventku a tú som používala 3 mesiace ( bola super). A to som si pred pôrodom hovorila, že na čo mi bude, však budem kojiť a hotovo. No človek mieni a ....... Malinká sa mi nikdy neprisala, i keď som to s ňou skúšala 3 mesiace. Vyrástla na fľaši, čo mi je ľúto, lebo som veľmi chcela kojiť.

libka1
31. jan 2009

Mne sa velmi zisla, vdaka nej sa mi zacalo tvorit mlieko, kedze mala sa vobec nechcela prisat, tak som si rozbehla tvorbu mlieka sama kym bola na JISke. 😉 Tiez mali nemocnicne, ale tym by som neverila, presli mnohymi rukami a tak aj vyzerali 😝 mala som vlastnu 😉

zuzujo
31. jan 2009

Ja bych si taky podruhe odsavacku vzala s sebou...pred porodem jsem tuto vecicku hodnotila jako zbytecnou investici, ale pri nalitych prsnicich jsem velmi rychle zmenila nazor 😀. Mam docela velka prsa i tak, a kdyz se mi nalila...ani nemluvit...bradavky opuchle, tezko se mi rucne odstrikavalo, neslo mi to, bylo to namahave. musela jsem se nahybat nad umyvadlo bo mi to teklo vsude...pripadala jsem si jak krava obecna 😅 Takze odsavacku doporucuju, me osobne vyhovuje ta valcova. Doma jsem ji vyuzila a obcas jeste vyuzivam. Neni draha a svuj ucel splni.

zatykoa
31. jan 2009

ja som rodila na antolskej a mala som svoju vlastnu odsavacku, ale da sa tam pozicat ale iba rucna, maju sice aj elektricku, ale len 1 na nedonoseneckom oddeleni a ta je pre mamicky nedonosenych deticiek.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre