Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

palvinka
8. okt 2007

baby zajtra chystáme stretko, kuknite do stretnutí, kdo sa pridá 🙂 .

luciask
8. okt 2007

pavlinka no teda. Ako sa mava Hanka, ja ze tu mel zastihnem a ona stihla zmiznut zatial.

palvinka
8. okt 2007

ahoj lucia,
no mel sem chodí nejako pomenej.
Hanka sa má dobre, už sa sama postaví aj prejde popri nábytku, len papať zeleninu nechce. Len ovocie a mm lúbi.

luciask
8. okt 2007

no teda tak je na sladke co?
No to je sikulka ked uz beha popri nabytku, zachvilu sa len rozbehne a nezasttavi co? Mne zacali moje behat az okolo roku a som rada, kamoske zacal mladsi v 8. mes. a to musela vtedy dvoch nahanat, nebola to sranda.
Moje jedli oboje, ja som im zacala davat zeleninku pred ovocim aby si zvykli na nesladke chute skor. Ani mrkvicku nespapa, ved ta je celkom sladka, nie? Inak aj tie oranzove tekvicky su dost sladke a tie mi jedli.

palvinka
10. okt 2007

lucia ja som jej prvý mesiac len zeleninu dávala, potom zeleninu s mäskom asi týždeň a až potom som začala s ovocím, ale veľmi rýchlo jej to sladké zachutilo. Dnes jej skúsim dať iba samotnú mrkvu a uvidím čo bude, lebo už ma to nebaví furt jej vyvárať a mixovať a ona ohrnie nos nad kažným obedom 🙄 . Skúšala som jej dávať aj kupované a ani to nechce 😠 . A oranžové tekvičky som ešte nedávala, ani to nepoznám 😒 .

luciask
10. okt 2007

No tie tekvice su sladkejsie, tu sa to dava deckam aj sweet potatoes, akoze sladke zemiaky, co su take oranzove zemiaky, su vyzivnejsie ako klasicke zemiaky ale nemyslim ze ich an Slovensku dostat. Ale mrkvicka to asi isti a sladky hrasok, ten mi tiez male dobre papkavali. Ale ved hlavne ze jej nieco chuti i ked je to sladke, ono raz bude mat chut aj na zeleninu, mozno ked sa zacne prisalat.

palvinka
10. okt 2007

lucia takže dnešná mrkva nezabrala, vôbec ju nechcela, nakoniec trocha spapala ale to som ju musela zmiešať s jablkovou výzivou. Hrach som ešte nedávala, ten by sa mal až po 10-tich mesiacoch, čo budeme mať čo chvíľa takže vyskúšam aj ten.

melory
autor
14. okt 2007

ahojte trnava, ale sa nam ochladilo, snad uz aj na fusak pre deti.

palvinka
16. okt 2007

ahoj mel ty aj žiješ? Si sa dlho neozvala. Ja mám fusak taký jesenný tak používame ten. Zimný si šetríme keď bude horšie, alebo že by tuhšie 😀 .

luciask
16. okt 2007

pavlinka no skoda ze jej ani mrkvicka nechuti, inak mne na zaciatku ked skusali zjedli za lyzicku dve ale nenechala som to tak, skusila som znovu a niekedy sa odporuca aj 2 tyzdne dat pokoj a znova skust, ved raz jej to zachuti. Inak ja som hrach davala od 6 mes. zmixovany, taky redsi, ty tu zeleninku mixujes alebo magas s vidlickou?
Mel no teda ze aj cosi napises.

mitinka
17. okt 2007

caute baby je tu niekto??
🙂

palvinka
17. okt 2007

lucia ona musí mať uplne vymixované ináč to nechce. Aj banán jej tak mixujem, keď jej ho dám iba pomačkaný tak ani za svet. A keď chcem aby volačo spapala tak to mixujem. Ale snáď sa to zmení keď budeme mať zúbky, lebo zatiaľ nemá ešte ani jeden.

luciask
17. okt 2007

no Pavlinka, tak to je ina slecna, ked chce vsetko pomixovane, ja som banan vzdy iba magala a to tiez mladsej nevysli zuby az ked mala 9 mes. Ono dasienka pracuju a oni si to magaju, neviem ci zuby ti v tomto pomozu.

rainbow
17. okt 2007

ahojte kočky, dnes som po velmi dlhej dobe zavítala
😀 Denisko má 100% mojho času
nenajde sa tu mamička aj z Modranky, nemám s kým voziť 😀 😀 😀 😀 😵 😵

melory
autor
18. okt 2007

rainbow ty si sa ozaj dllllho neozvala.
baby ja idem zajtra na stretko apriloviek na donovaly, drzte palce.

tomaslavka3
18. okt 2007

Ahoj rainbow musis prist k nam do Tatier a Deniska povozime s nasimi babami 🙂 🙂 🙂 😲 .Mas sa fajn?Ty byvas priamo v Modranke? a ja ze v TT melory-nech ti je fajn/zavidim vam labrovanie/

melory
autor
18. okt 2007

toma to tvoje baby ti zaberu potom 300% casu 😀

luciask
18. okt 2007

melory ty tusim pred velkym vyletom ani spat nemozes.

melory
autor
18. okt 2007

hej...cestovna horuca.

tomaslavka3
18. okt 2007

Asi tak,ked tu nasej rainbow Denisko zaberie 100,tak od dnes zacnem pouzivat vac napad.300 + tie velke deti potom ,co,kolko?

melory
autor
18. okt 2007

velke ti pomozu, takze aby si neostala na 100% 😀

tomaslavka3
18. okt 2007

velke pomozu s malymi,ale niekedy aj s nervami.radsej neratam na %

rainbow
19. okt 2007

ahoj melory, uži si výlet

slávka ani si nevieš predstaviť ako mi , nám hory chýbajú, tento rok sa dovolenka nekonala, už len pohlad na Tatry by mi stačil, ja bez hor nemožem žiť

asi sa tam odstahujeme 😀 😀 😀 😀

bubaczik
20. okt 2007

ahojte..potrebujem surne detskeho zubara,moze byt aj pladba v hotovosti..najlepsie,co je trpezlivy,a ordinuje aj v popoludnajsich hodinach..
lebo my mame zubara v ke,a tam chodia deti na prehliadky,ale teraz sa malemu urobil kaz,a vraj ho boli.. ☹

rainbow
21. okt 2007

čau bubaczik, chod na polikliniku, ta sa spýtaj, tej mojej ex- ta nebudem posielať, má aj deti ale ona ja surová 😢

včera som tušim videla tvoje kočky, išli na nákup do tesca 😕

bubaczik
21. okt 2007

caf...ta uz vybavene..svokor ho zajtra bere k svojej 😉 som zvedava,ako peto bude cirkusovat..a hej,boli okolo 7 si sli kupit kebab,bo vymyslali 😝

mitinka
22. okt 2007

caute baby je tu niekto??ahoj mel ako bolo??

melory
autor
22. okt 2007

bubaczik ja ti mozem odporucit najlepsieho zubara v siroko dalekom okoli, je velmi jemny, citlivy k detom.
platba v hotovosti - ak chces napis ip, ja ti dam kontakt.

melory
autor
25. okt 2007

ahojte trnavacky - budeme chodit do materskeho centra?

luciask
25. okt 2007

melory, ja ked som bola v lete doma, tak som zopar krat v MC bola a decka sa mi tam fajn zahrali, hlavne v tie dni ked bolo chladno a prsavalo, sme tam chodievali. No keby som bola v Trnave, tak urcite tam chodim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre