Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

bybi
15. okt 2006

melory, robis si vodicak?

melory
autor
15. okt 2006

zajtra zacinam , snad aj dorobim, ale velmi chcem 🙂

bybi
15. okt 2006

neboj dorobis, neni to problem 😉

melory
autor
15. okt 2006

soferujes- vsak?
ani sa tak nebojim jazd, ani ucenia, ako toho, ze som tehotna. a nam sa chce stale spat a nechce ucit. ale ja som skolu koncila v 3mesiasi a zvladla som to super na ciste jednicky.

bybi
15. okt 2006

hej, ja soferujem...
normalne som si neuvedomila, ze si tehulka 😅 no, nemozes sa moc stresovat. Ja som nemala problemy s jazdami, ani som sa nebala, lebo ja som vedela soferovat uz ked som si vodicak robila. Ale noboj, vela nas to uz zvladlo, zvladnes aj ty. Mas tam instruktora, on na teba da pozor 😉 😀

melory
autor
15. okt 2006

praveze mi nerobi problem sa naucit a bez stresu to podat druhej alebo na papier, to ja rada. a jazd sa nebojim, lebo som technicky typ, len okuliare si rychlo premenit na cocky, lebo okuliare nenosim ... 😉

bybi
15. okt 2006

no vidis, tak potom je to v pohode. Vodicak je super vec a ked mas maleho, tak este lepsia. 😉

melory
autor
16. okt 2006

ved uz si ho "robim" od januara, ale akosi som to odkladala a teraz ked je druhe na ceste sa mi uz zda nevyhnutny a potom pri dvoch detoch a po porode by som to zas odkladala. len sranda ze ma do toho zrejme caka stahovka, vianoce, auto bude mesiac v servise. ale co uz beriem zivot ako ide. tazke situacie v zivote nam zivot ulahcia.

braniska
16. okt 2006

melory, to mas toho naozaj dost.....budes mat perne obdobie, ale urcite ho zvladnete. drzim palce pri vodicaku...urcite sa ti bude hodit....
ma termin niektora z vas okolo mojho terminu ? pocula som vraj, ze v tomto obdobi je vela tehotnych, tak som zvedava, kolko ich bude nakoniec spolu so mnou v nemocnici... 😉

melory
autor
16. okt 2006

baby mne sa stala dnes tak neprijemnost u susedy na kavicke. ja huga nestrasim. a ona si dala taku hrozortrasnu masku na tvar a kricala hugo, hugo...ako sa k nemu blizila on ju udrel do tej masky cize do tvare, jej reakcia bola, ze mu hrkalkou buchla po hlave. ja som jej povedala ci jej sibe ze preco ho strasi a preco ho bije po hlave s hrkalkou. normalne sa prestala somnou rozpravat a zacala upratovat tak som odisla. ona sa obranovala, ze ona to robi detom, ja som jej na to , ze svojim moze ale hugovi to robit nebude... co vy na to?

melory
autor
16. okt 2006

tusim tonicka je ti blizko terminu braniska

braniska
16. okt 2006

melory, tak to myslim ta suseda troska prehnala, ved aj dospely sa moze zlaknut, nie este dieta....v podstate dostala to ako reakciu, bohuzial...urazat sa nemusela...nemala by taketo veci vobec robit detom (strasit ich a pod..)
kto je tonicka ? je z TT ?

melory
autor
16. okt 2006

ano tonicka je tusim z tt ale dlho tu nebola ale obcas sem kukne. nejla ma v decembry a ine baby neviem.

melory
autor
16. okt 2006

skoda ze viac dievcat nema internet doma ale aj dost chodi na babetko. 😀

jankamanikova
16. okt 2006

Ahojte kocky!
Konecne mam cas pisat. Cez den to nie je mozne, lebo Matusko chce poapat kazdu hodinu a tak sa stale "kojime". Dnes sme boli konecne vonku. Matuska som mala v babyvaku (odporucam) a spal mi dve hodiny (co doma nie je mozne) a Janik bol konecne stastny, ze mama nekoji, ale ze sa mu venuje. Tak Janik okolo nas pobehoval a Matusko si pekne odfukoval v maminom naruci.

Inac sa mam dobre, zotavujem sa porode velmi pomalky, ale snazim sa. Uz mam za sebou aj prve depky typu "mam dost mlieka?" alebo "to ma bude furt boliet?" ... a tak sa potom tesim, ze to prejde a ja som zase v normale. Aj tak mam pocit, ze teraz to beriem ovela lepsie ako po prvom porode.

Melory - mas pravdu, mozme si tu pokecat o com kolvek a hlavne si aj poradit vo vsetkom. Je to super. Ja vsak mozem byt na nete jedine vecer, lebo cez den sa "kojime" kazdu hodinu. A vecer uz aj tak nik nie je pripojeny ... 🙂

Braniska - ano, Tvoj popis pasuje na moju super doktorku, ktora je neskutocne mila a prijemna. Je to naozaj otvorena dusa a velmi vie povzbudit.

Andreab - ok. Poziadavka splnena. Potom, ked prides sa mi ozvi a mozme sa stretnut alebo ist spolu k tej doktorke. Alebo Ti dam rovno na nu kontakt, a ked prides, tak sa s nou spojis, ok?

Tak sa mi majte a drzte. Prajem Vam kopec pozitivnych dni a vale radosti ...

Janka

melory
autor
17. okt 2006

ja som mala klokanku a pocula som vacsie chvali na babyvak 😉
uvidim ci investujem, alebo si ponecham moju.

palvinka
17. okt 2006

melory od kedy si nosila Huga v klokanke? Ja som počula, že v babyvaku môžeš nosiť bábetko od narodenia, ale do klokanky až keď vie udržať hlavičku.

melory
autor
17. okt 2006

ano v klokanke az od 3mesiacov a len do 15kg

palvinka
17. okt 2006

ja ten babyvak kupovať nebudem, a klokanku jednu mám, tú mi dala sestra. Ale myslím, že ani tú nejako moc nevyužijem, max. keby sme išli na nákup, lebo tu aj tak nie je kde chodiť, a keď pôjdeme do Trnavy tak to budeme v autosedačke alebo v kočíku.

melory
autor
17. okt 2006

vies co najlepsie je detom v kociku.

melory
autor
18. okt 2006

pavlinka a kde byvas ked budes cestovat do trnavy?

palvinka
18. okt 2006

Ja bývam v Trakoviciach, ale rodičia v TT aj všetky kamarátky bývajú tam, takže tu budem chodiť iba na také malé prechádzky, ale keď už bude teplejšie tak sa zoberieme aspoň jeden - dva dni v týždni do TT a radšej budeme tam. Ale to si zatiaľ iba tak predstavujem, realita bude možno iná. Záleží aký denný režim bude mať bábetko a tak. Inak suseda mi hovorila, že aj tu v dedine je dosť veľký baby-boom, že v teraz v okt. a nov. sa má narodiť dosť veľa detí tak si možno aj tu nájdem nejaké kamošky.

melory
autor
18. okt 2006

tak to drzim palce na zoznamovacky a v tt sa niekedy stretneme. tebe tu bude najlepsie na jar.

braniska
20. okt 2006

ahojte mamulky a tehulky, mam na vas otazku, mam take pocity, ze sa otvaram. trocha to citim, ked som hlavne na zachode. je to normalne alebo to mam radsej povedat doktorovi ? inak uz sa mi to stalo predtym a jednoducho to zmizlo....dakujem....

melory
autor
21. okt 2006

ja si pametam tieto pocity, jasne, ze ked si nebudes ista, chod si dat skontrolovat krcok, ale tlaci to tak, dokonca ked som bola v 7mesiaci som mala pocit, ze mi babo vypadne a najhorsie to bolo, ked sa uz otocilo do spravnej polohy. skus sa ale popytat dievcat, ktore su v tom tt co ty.

palvinka
21. okt 2006

Braniska ja som doteraz taký pocit nemala, mňa jedine bolí lonovová kosť (ako keby sa rozťahovala panva), ale to je asi nie je to čo ty myslíš.

melory
autor
21. okt 2006

ja som myslela to co pavlinka...taky tlak dolu, ale fakt vo vyssom som mala pocit ze mi babo vypadne, cize akoby som bola otvorena...pavlinka ako dnes? bol krasny cas v trnave - slniecko a teplucko.

palvinka
21. okt 2006

no ja som dnes bola iba doma, lebo ešte nie som úplne fit, min. týždeň som bola chorá. Ale aspoň som už vymenila šatník letné veci za zimné 🙂 .

melory
autor
21. okt 2006

to je skoda, lebo bolo ozaj krasne. vcera otvarali arkadia v trnave pri tescu tak sme maly veselsie, z okna som kukala, aka kopa ludi sa tam zhromazdila na otvorenioe, a dnes tam slo stado ludi. 🙂 aspon to uz dostavali a mam pokoj, lenze uz sa pomaly stahujeme tak mi to je aj jedno. 😉 bude mi luto za tescom??? neviem! snad nie... 😀

palvinka
21. okt 2006

Na prednadraží máš max a billu 😉. Aj keď ja zrovna billu nemusím, tiež najradšej nakupujem v tescu, aspoň Ti bude vzácnejšie 😀 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre