Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

kukona1
7. jan 2008

ahojte som z TT a rada by som sa k vám pripojila,už dlhšie čítam túto stránku a som si všimla,že dlho nikto nepísal.čo robíte? 😕

gabuliik
7. jan 2008

Čaute babenky. Už som tu dlho nebola. Furt to tu okupuje muž a večer mi býva hrozne zle(som tehu). Takže som rada, že si idem lahnúť a tak. No a v poslednej dobe mám túto stránku nejakú zabrzdenú. Neviem prečo.
No a už mesiac ma drží choroba. Teda s týždňovou prestávkou. Cez Vianoce mi nič nebolo a teŕaz nanovo. Hrúza. Tak už som sa vykecala. Majte sa. pá

kukona1
8. jan 2008

haloooooo trnaváčky,kde ste všetky???? 😲

gabuliik
8. jan 2008

Kukona, až večer .... moje dieťa mi už nedovolí sem chodiť cez obed. Odmieta spať. Aspoň skoršie zaspí večer. 😀

kukona1
8. jan 2008

no to ani moje dieta.Cez den nespí a večer v pohode do desiatej,len dnes sme mali návštevu a odpadla,skor-ju znavili.

krtko.
8. jan 2008

ahojte.ja sa sem nemožem dostať,lebo muž tu stale sedí ,už mam dojem že tu k tomu prirastol

melory
autor
8. jan 2008

ahojte, gabuli ani nemas v pase ze si tehu, viem ze som pozerala, ze sa snazite...tak predsa vam to vyslo 😵 pekne...len keby ti zle nebolo. do tretieho vraj je to najhorsie.

kukona1 vitam ta, jasne, ze ta cakame, ze sa pridas...niekedy je to tu ako na drahe a inokedy zas taketo...ale nevadi.
gabulik a krtko asi mate rovnaky problem s okupovanim PC 🙂

inak sledujete tu hmlu? ja ju pozorujem uz tyzden a mam dost. rano ten lad na cestach je tiez zaujimavy.

vobec neviem co je nove v meste...stelka je stale chora...ale fakt stale, zajtra ideme zas k doktorovi a to bola 3dni zdrava a zas nanovo, mala skoro tri tyzdne anginu.

krtko.
8. jan 2008

konečne som sa sem dostala.neviete nahodou či sa nedaju požičať korčule na klzisku?chcela by som sa ist pokorčulovat aj s detmi.melory moje boli tiež choré ,už som sa videla zasa na silvestra v nemocnici tak ako minulý rok.naštastie su už zdravé a zas sa neda ist von.som rada že prejdeme do školky a naspať.na vodarni nič neni posypane.no hrôza ☹

luciask
8. jan 2008

a niekomu sa nechce spat?

luciask
8. jan 2008

krtko a co takto skusit tam brnknut rano a zistis ci maju a ci nie

krtko.
8. jan 2008

luciask,díky za tip,vôbec ma to nenepadlo tam zavolať,ja by som sa tam asi
trepala

luciask
8. jan 2008

no ja kaeby som decka navnadila ze ideme korculovat a nemali by korcule, tak by bola zase tragedia ist domov naspat, by sa mi asi zvalili na zem a dupali ze chcu korculovat, ja nikdy im uz ani nic dopredu enhovorim, lebo oni maju hrozne dobru pamat.

krtko.
8. jan 2008

ja som im tiež ešte nič nehovorila.lebo by sa nevedeli dočkať kedy pojdeme.zatial je to len v moja predstava pekného víkendu.ale rada by som sa aj ja pokorčulovala a vratila sa tak aspon na chvilu do detských cias.
idem hajať.dobrúúúúú

luciask
8. jan 2008

No veru ja som tiez na korculiach uz vecnost nestala, ale mas odvahu brat obe na korcule, alebo ides s manzelom, nech mate jedno dieta na jedneho dospeleho, inak dobru noc prajem

kubko
9. jan 2008

Ahojte kocky, prosim vas, nebalili ste niektora ratolest na 3 plienky? Vcera sme boli na nozickach, malinka nema celkom vyvinute jadierka a mame balit na 32 plienky. Vobec mi to nejde zabalit taka hahula, neviem ci ich mam zle zlozene, alebo ako to urobit. Bojujem s malou, ta je na nervy ja tiez, potom lezi dole hlavickou, tak jej ju musim podkladat. Prosim poradte

terezzka11
9. jan 2008

ja ano. mala mala tiez z toho pekne nervy. nakoniec som to urobila tak, ze vnutornu som jej dala vyssie vzadu, strednu na stred a vonkajsiu vyssie vpredu. s trochou fantazie a trpezlivosti sa to nakoniec podarilo a mala si tiez zvykla. 😉

melory
autor
9. jan 2008

kubko, ja som balila na tri ale nevedome. doky mi kazal bali dve a ja som pampersku neratala, proste som ja akoby zatajila a potom mi obvodna povedala, ze to su vlastne tri plienky...po prvej kontrole mal nozicky v poriadku 😅 ani sa necudujem.

na klzisku sa korcule predavaju, aj nove aj ojazdene a za velmi dobre ceny, len treba natrafit. my sme hugovi kupili za 500,-sk uplne nove klipsniaky a su super.

luciask
9. jan 2008

no teda melory uz chodite korculovat? A nepoziciavaju tam? predsa len detska nozicka velmi rychlo rastie a ak sa clovek ide raz dva krat do roka pokorculovat tak to sa moc neoplati. K baleniu na siroko sa nemozem vyjadrit, ja som nebalila tak.

gabuliik
9. jan 2008

Čaute. Vyhnala som mužika od PC. Už ma fakt štve. Furt je tu strčený. 🙂
Mel už som si ten pas opravila. fakt nebolo kedy, ked to tu furt okupuje mangel. Len mi to tam nejako nesedí. Dr. mi vypočítal termín na 4.8.2008 a v pase mi to píše 3.8.2008. Údaje sú rovnaké 😒 No, ale čo už.
Aj my sme chorí, dokonca ja už to ťahám skoro mesiac a malá kašle už 2 týždne. Sirup nezaberá, takže pôjdeme k dr. nanovo.

palvinka
9. jan 2008

ahojte,
všetkým choručkým skoré uzdravenie.

luciask
9. jan 2008

No hej nech su len vsetci zdravi
gabulik to nie je sranda byt tehotna a este aj chora. Ja mam tiez augustove babetko, dufajme ze leto nebude prilis horuce.

krtko.
9. jan 2008

mel.kedy si tam kupovala korčule,davno?

kubko
9. jan 2008

terezka dakujem za tip a ty si balila na tri plus pampersku alebo si davala len tri latkove?

melory tusim tam zajtra zavolam, lebo mne povedali, ze mam balit na 3 latkove plienky, ze pampersku nemusim davat. Ale sprosta neopytala som sa, ci ked dam pampersku stacia dve plienky latkove. To ma vobec nenapadlo, zajtra tam hned zavolam, lebo podla tvojej doktorky balim na 4 plienky. 😠 Bez pampersky si to nejak neviem predstavit, lebo malu v noci neprebalujem, to by mala celu noc mokru plienku na ritke a keby som sa pokusila o prebalenie v noci, tak mame dospane az do rana. Teraz som ju po kupani tri hodiny uspavala, co sa tak rozjedovala. A cez den je to s pamperskou tiez jednoduchsie. Tak som zvedava, dufam, ze budes mat pravdu melory.

tak dakujem za rady a nech mate stastnucke a zdravucke ratolesti, gabulik krasne tehulkovanie, ja sa uz tesim na dalsie chi chi asi mi sibe, ze?

melory
autor
10. jan 2008

ze pampersku nemusis davat...to pretolebo im sa velmi pacia bavlnene plienky a neuznavaju pampers...ze len na cestovanie 😨

hugovi sme kupili korcule, ktore sa daju posuvat od 25 do 35vel.
ano lucia chodi korculovat
🙂 🙂 aj v sobotu ide s tatinkom.

stelke antibiotika zabrali hned po prvej davke bola bez teploty

melory
autor
10. jan 2008

kubko ja som sa veeeeelmi tesila na druhe, uz som vedela co a ako a fakt som bola stastna, ani porodu som sa tak nebala, [JASNE ZE TEJ BOLESTI ANO] ale inak nie. ked sme prisli domov ziaden chaos...proste ostrielana maminka.

krtko korcule sme kupovali pred vianocmi asi tak v polke novembra

terezzka11
10. jan 2008

kubko. ja som asi mesiac, vlastne do druhej kontroly balila na tri latkove a pampersku, ale potom mi doktor povedal, ze mam pokracovat, lenze mala uz bola zive striebro a nepacilo sa jej to, tak cez den som davala 2+1 pampers a na noc 3+1. od narodenia mala trochu problem s jednym klbom, po manzelovi, a az do polovice 4. mes. som ju musela balit na 3 plienky.potom este dva mesiace na dve. 😖

gabuliik
10. jan 2008

Čaute. Ked sa tu tak bavíte o tom balení plienky no .. ... ja som balila 1 pampers+1 obyč. Ono je to fakt dosť nepraktické a zdržiava to. Mala som na to pekné nervy. Ani malej sa to nepáčilo. Ale našťastie sme balili len 3-4 mesiace. Takže sa to dalo vydržať. Ľutujem tie bábence,ktoré musia mať až 3 plienky 😢
Kubko dík, ja sa trochu toho druhého obávam,lebo malá má už 2 roky a furt mi neprespí celú noc a je na mne hrozne zavesená. Muž tu bude mať peklo,ked pojdem do pôrodnice. No, ale dúfam,že dovtedy sa to zmení 😅

luciask
10. jan 2008

melory to som ani envedela ze su take korcule, to ma potom vyhodu ze enmusis stale kupovat stale nove.
Gabulik, neboj aspon si v nemocnici trosku oddychnes a mozno mala zacne byt zavesena na oteckovi po porode.

kukona1
10. jan 2008

to je pravda,ja som tiež niekedy z toho na nervy,ked je malá na mne zavesená od rána do večera.Vždy sa teším kedy pojde konečne spat,aby som mala chvílu pokoj 😀 .Ale zas čo by sme bez tích detí robili? bola by nuda.nie? 😅

gabuliik
10. jan 2008

No,bola by nuda. Ale čo by som dala za 1 deň voľna! Všetko na svete. Môj muž s nou ani na prechádzky nechodí. Takže moje jediné voľno je, ked idú vedľa k svokrovcom. Vtedy mám čas pre seba. To je asi tak 1-2hodky týždenne. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre