Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

laura851
27. mar 2008

no tak na to môžu zabudnúť, tak na to sa ja neobetujem, aby si zo mńa robili názornú ukážku

laura851
27. mar 2008

no super 🙂 tak to sa ťa chcem hned spýtať, či si tam môžem zobrať loptu alebo tam nejaké majú??? dakujem za rady, nad zlato 🙂

bubaczik
27. mar 2008

loptu tam maju,neboj,idem k malemu pap apap

laura851
27. mar 2008

ok dakujem, papa

riarey
27. mar 2008

laura 🙂 no ja som si tiez naplanovala, ze si kupim yal a ze jak poviem ze nechcem klystir...nakoniec porod nastal skor nez sme cakali a v nemocnici ma vzala doparady taka srandovna sestra, ktora sa ma uz na prijme velavravne spytala...ze co tam chcem 🙂 ,ze ked mi nakazala ze nohavicky dole,som ani nedokazala protestovat proti klystiru-ani nestihla...
nakoniec to bolo fakt bezboletne aj rychle..fakt ani som nevedela ze kedy sa to aplikovalo...
v mojom pripade bola horsia ta faza po aplikacii, kedze som sa stitila si sadnut tam na misu 🙂 taka trivialita, no ale zabijem sa...vznikla z toho vskutku komicka situacia...kedze toaletak som nemala pripraveny a muz ho nevedel najst...
no, ale zvladli sme to 🙂
takze...klystir je vpohode,nic hrozne fakt ...len treba byt patricne vybaveny 🙂

laura851
27. mar 2008

uau, tak to zíram 🙂 no ja neviem, trošku mám z toho strach, a teraz mám dilemu či mám použiť ten čo som si kúpila, alebo to nechám na ten nemocničný 😅

riarey
27. mar 2008

ale fakt nie je dovod na strach,ja som fakt sa bala asi najviac toho a nastrihu a bola pravda, co mi vsetci vraveli, ze to ani citit nebudem.
a ako nebolo to o tom, ze to tam bolo total nehygienicke, toho sa zas neboj...ja to mam vsade tak 🙂
ako ja som uprimne cakala este horsie a mozem povedat bola som celkom milo prekvapena...samozrejme boli tam aj veci co by si clovek prestavoval inac, nuz ale sme na slovensku v statnom zariadeni...tak asi tomu to aj zodpovedalo..hm

laura851
27. mar 2008

riarey ja som sa bála toho, že že ten nemocničný klystír je taký veľký kovový, niekde som čítala že tá trubička má 30 cm 😅 tak tú hygienickú stránku nejako prežijem, len dúfam, že tie sestričky budú ku mne trochu zhovievavé, keďže to bude pre mňa prvýkrát 🙂 toho sa bojím najviac, aký budú mať prístup..

riarey
27. mar 2008

sestricky boli fajn, dokonca svojim sposobom aj ta na prijme 🙂 asi chcela len odlahcit situaciu...a to zariadenie som ani nevidela...takze som sa ani netrapila 🙂 pravdu povediac ani neviem ze exituju rozne druhy...ja som pozdala len jeden...moj otec je totiz dost za zdravu vyzivu a precitovanie tela 🙂 po pedesiatke sa na to dal, takze mame jedno take zariadenie doma 🙂 je to cele gumene, aj inkrimovana hadicka, a ten koncek je relativne kratky 🙂
urcite to nie je 30 cm 🙂 to co sa aplikuje, to by som asi citila 🙂 tak klystiru zdar 🙂

laura851
27. mar 2008

no tak som zvedavá ako to celé dopadne 🙂 dakujem riarey...

bubadlo27
27. mar 2008

ahoj lauri,
ja som mala pri malej minuly rok ten nemocnicny az dva krat, aby mi nebolo luto 😀 , rano a vecer a neboj neni to az take strasne da sa to prezit 😀 , ten druhy krat som ani nevedela ze ako to rychlo urobila 😉

gabuliik
27. mar 2008

Ahoj Laura, neboj ten klystir fakt neni nič strašné. Pri tých kontrakciách ani nebudeš vedieť a budeš mať po tom . Ja som to fakt necítila a v podstate mi to bolo aj jedno. Chcela som,aby to už bolo za mnou. Mne sa zas stala taká príhoda,že ma nechali v tej sprche a asi na 5 minút tam vypli prúd. A jednoducho nikto za mnou neprišiel sa ani len pozrieť,že či žijem. Hrúúza. Už som sa začala obávať,že čo sa deje. Potom to zapli a hned sa zjavila sestrička. Inak tie na sále boli fakt príjemné. No a potom na izbe .... ako ktorá. Veľa šťastia.

kukona1
27. mar 2008

to je fakt,že ten klysír oproti kontrakciám nič nieje...ja som bola hlavne sústredená na to aby som predýchavala.... 😀

lyzenka
28. mar 2008

babule,

kde v trnave sa daju kupit protismykove ponozticky pre drobca? davam maleho do behaka - skusala som mu aj papucky, no sa mi zda, ze sa mu v tom vykrucaju nozicky a smyka sa mu to......jedny protismykove mam od niekoho ale tie su take tenucke....nieco take hrubsie - teplejsie...

dakujeeeem

lyzenka
28. mar 2008

haloo trnavacky

laura851
28. mar 2008

dakujem za odpovede trnavské mamičky, chcela by som sa vás ešte spýtať, či náhodou niektorá z vás nemala pri pôrode skúsenosť s pánom Dr. Cechom??? dakujem... 🙂

melory
autor
28. mar 2008

laura ku mne dobehol, lebo moj zvane sa zabudol niekde, bol dobry, fakt dobry

elinka27
28. mar 2008

laura,mna rodil tiez Cech a nemozem si ho vynachvait,aj ked predtym na mna neurobil bohvieaky dojem,ale ako porodnik je NO 1. 😉

laura851
28. mar 2008

dakujem mamičky, to ste ma fakt potešili, pretože rozmýšľam že si ho dám zazmluvniť, vlastne on mi to sám navrhol, bo inak je možné, že budem mať pri pôrode niekoho úplneho cudzieho 😖 ...a keď už som na neho zvyknutá...

petulienka
28. mar 2008

Ahoj lyzenka,
skusala ten obchodik na kapitulskej, alebo oproti polikliniky, ako je VUC? Tak maju rozne veci a mohli by tam mat aj protismykove ponozticky 😉

rainbow
29. mar 2008

lyzenka ja som kupila v patke, a sú perfektné

melory
autor
29. mar 2008

ano v pate maju protismykove aj v ham-ku

vladkaz1
29. mar 2008

Laura budeme na teba myslieť nech ti to ľahko prebehne a potom budeš mať v naručí svoj uzlíček šťastia!!!Baby a mali ste vlastne to stretko?

vladkaz1
29. mar 2008

AAAAA este som sa chcela spýtať neviete kde sú v TT nejaké dobré detské sekáče? 😕 🙂

kukona1
29. mar 2008

baby,neviete kde by som zohnala v TT obchod kde predávajú rozne veci-girlandy,retaze a pod. na party? malá bude mat 2 roky a chcela by som ju nejako prekvapit.Nemajú ich ani v tescu a kauflande a ani v dráčiku.... ☹

dominica
29. mar 2008

vladkaz1, ževraj je dobrý detský sekáč na Vajanského, ale neviem kde presne, ale kamoška tam bola a kúpila malému super menšestráky a jej kamoška tam chodí kupovať. Chcem tam vybehnúť aj ja mrknúť, ale nejako sa tam nemôžem dostať.

dominica
29. mar 2008

A ešte je jeden v tej uličke ako je Apollo, ale neviem, či je dobrý

vladkaz1
30. mar 2008

ok Dominika mohli by sme niekedy vybehnúť spolu na Vajanskeho pocula som ze tam maju super veci... 😉

melory
autor
30. mar 2008

kukona maaja y apriloviek si objednavala daku krabicu plnu veci, vedela bz ti povedat

dominica
30. mar 2008

Vladi ok, môžme a odkiaľ si o ňom počula?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre