Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

dominica
9. apr 2008

Aj ja držím palce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vladi a už látkujete?

vladkaz1
9. apr 2008

vies co nie nelatkujeme , ale chcem zacat len na noc a na doma dnes som kupila vrchne nohavicky tak sa pomaly chystám preštudovala som si články a napr. tie popolino mi pripadaju zbytočne drahe a celkovo ked si zoberies cely ten set je drahy.Ja som si pisala s jednou kockou a ta si ich vyrobila len ja to neviem.Kupila som vrchne gatky do ktorých sa da vkladat klasika plienka a aj separacka .Dnes skusim a uvidíme ci sa precika alebo prekaka inak na tej separacke sa zachytí hovienko a nemas spinavu plienku lahko ju operies to som uz skusala.Podstatne je premna ,ze mala nebude vyhodená ,lebo kolko raz s tým pampersiek no strasne ... Je strašne precitlivelá .Boris s tym latovaním nesúhlasí ale co ved za vyskúšanie nic nedam hlavne že to pomôže malej.

dominica
9. apr 2008

Ja som nad tým začala uvažovať, nakazila si ma, ale nakoniec asi do toho nepôjdem, lebo si myslím, že sa to až tak nevyplatí. Teda mne, keďže Alex už má rok. Ak si spočítam, čo potrebujem kúpiť a to by som nekupovala veľa a ani draho, tak by ma to vyšlo na niečo cez 3500 Sk, čo nie je veľa, ale... Za mesiac miniem na plienkach do 1000 Sk, to nie je až také strašné, takže teoreticky 3,5 mesiaca by som využívala látkové a zvyšok by bol zadarmo, dokým by sa malý naučil na nočník. Lenže to nerátam pranie každý druhý deň. Teraz periem asi 2x do týždňa a plienky by som prala asi zvlášť, tak to by bolo pranie 5x do týždňa, no neviem, stále nad tým uvažujem, ale ešte som sa nerozhodla, lebo zas kupovať separačky, jedna vychádza 2,20 Sk a plienka ma stojí 5-6 Sk.

dominica
9. apr 2008

ani Rišo nesúhlasí, hovorí mi, že mi šibe, že načo si pridíávať robotu, že 1 plienka nie je taká drahá a nemusím tak často prebalovať a veď vieš. A separačky si kúpila v tom Tescu? A kde a koľko stáli?

dominica
9. apr 2008

malý mi reve, ale kľudne popíš, ja si potom prečítam, idem sa mu chvíľu venovať.

vladkaz1
9. apr 2008

v tescu stojí balík separaciek 19sk!Ale zevraj to budu rusiť uz sa to tam predavať nebude.Ja hovorim budem davat klasiku plienku do tych nohaviciek a este do toho saciu vlozku frote to som davno dostala od jednej kamosky.Urcite nebudem kupovat tie original nohavicky.Poznam kocku co takto funguje od narodenia.Ja periem stale aj 4x do tyzdna takze je mi to jedno

dominica
9. apr 2008

no už som tu, len neviem dokedy 😀 , kým malý nezačne otravovať...

A prečo to budú v Tescu rušiť, nevieš? Ja by som kúpila keď tak už origoš, ale ako som písala, nie tie nohavičkové plienky, ale klasické - mušelínové, sú lepšie tkané a nemusíš dávať 2 ako pri klasických z obchodu, ale stačí jedna. Nejaké vrchné nohavičky na to + 3 nohavičkové plienky, pre nejaký prípad + separačky. No a to hneď naskákalo na 3500 Sk. Ale videla som v Tescu tie vrchné nohavičky, také ako sme my nosili a boli zlatunké, mali ich v modrom za tuším 99 Sk.

vladkaz1
9. apr 2008

Ved ja som ich dnes kupila za 99sk! A dá sa do nich normal vlozit plienka.Neviem uvidime ja by som tie popolino nekupila, lebo som ich videla a nepaci sa mi to je to v podstate to iste len to mas v celku a takto do toho dam len plienku.A ked sa tie pop. casto pere zostane to zmolkove a ten suchy zips po case? Zda sa mi to neprakticke.

dominica
9. apr 2008

no ja som popolino tiež nevyberala, vyberala som Babylucy, ale len 2 ks plienky nohavičkovej a potom Imse Vimse ostatné...
A aké číslo si kúpila Lucke v Tescu, lebo mne sa zdali 74, čo by mali byť na Alexa veľké jak svet...

vladkaz1
9. apr 2008

Ja som kupila 62 posledne uz potom maju len 68,72 ale je nam to ok len troska budem musiet presit gombíky asi o 1 cm.To uz je dopredaj ved ti pisem ze to tam rusia, asi im to nejde... Mozno to bude blbost a sklame ma to ale zatial sa mi to takto na doma paci ved uvidím.

dominica
9. apr 2008

aj ja som chcela len na doma, ale kúpiť výbavu za 3500 Sk a ešte kombinovať s papierovými je asi blbosť, lebo v lete keď pôjdeme von, je papierová najjednoduchšia a takisto, keď idem našim hocikedy a mám zbaliť jedlo + plienky, no to by som išla nabalená

dominica
9. apr 2008

už mi tu malý sedí na kolenách a leze do klavesnice a nedovolí písať. Má horúčku a nič ho nebaví...

vladkaz1
9. apr 2008

ved tak tak preto som to riesila zatial takto a potom uvidím ci sa mi to bude paciť aj ked Boris je proti tomu.

vladkaz1
9. apr 2008

pojdem domko idem variť ešte na zajtra 🙂

dominica
9. apr 2008

ok, čaf

vladkaz1
9. apr 2008

pa 😉

petusaaa
10. apr 2008

nema tu prosim, niekto cislo na mudr chovanovu?

vladkaz1
11. apr 2008

nie nemam .Baby dnes je nadherne sups von xixi

dominica
11. apr 2008

no, boli sme celé poobedie vonku, malý sa zoznámil s pieskom a 4nožkoval si po tráve 😀
Už sa teším na tie haldy dennodenne špinavých vecičiek a topánky plné piesku - uf, užívaj si Vladi 😉

melory
autor
16. apr 2008

ahojte.
petussa skus ist do fora trnavska porodnica. verim ze najdes holku co bude mat tel.cislo.

inak baby mame tu pekne hnusno.

jankatt
16. apr 2008

ahoj mel ako sa mas

melory
autor
16. apr 2008

cau!!!! teba som 100rokov nevidela...mam sa dobre, bola som u rodicov, ale prisli sme domov, lebo na strednom sk bola este vacsia zima ako tu.

jankatt
16. apr 2008

v nedelu bolo nadherne mi sme boli pred barakom na hupackach a mala vytrhala vsetku pupavu 😀

melory
autor
16. apr 2008

v nedelu ano, to sme opekali spekacky na zahrade..... 😀

jankatt
16. apr 2008

takze vam bolo super a co deti vsetko ok

melory
autor
16. apr 2008

deti o.k. hugo plakal a nechcel ist domov. starky mu spravil luk a sip, bol hotovi...take ozajstne prazdniny.

inak sme zdravi a je vsetko o.k.

jankatt
16. apr 2008

tak to je dobre a kedy dame nejake stretko

melory
autor
16. apr 2008

ja netusim, mavame ze utorok pred radnicnou o 13hod....bola som raz 🙂
janka hocikedy, ja som teraz doma aj s hugom.

jankatt
16. apr 2008

ved ked bude teplo mozme sa stretnut vzadu na kopcoch

melory
autor
16. apr 2008

teraz to mam s hugom rozhadzane, ale ked pojde do skoly tak to bude ine, neviem ako chodis ty von, ale dohodneme sa cez ip

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre