Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

lenkahrehusova
7. jan 2009

Inak Trnavské mamičky - ako sa máte? 🙂

adriana02
7. jan 2009

caute baby ja s trnavskou porodniccou tiez nemam problem aj lekara som mala vyborneho mudr.Deckov ja k nemu chodim doteraz akurat nemam dobru skusenost s tymi sestrickami lebo ako prvorodicke mi nic nepovedali ani neukazali teda okrem kupania a celkovo boli take nie moc prijemne a este jedna mi tam tak dozmaginala prsnik lebo vraj som nemala mlieko az mi slzi tiekli a ona mi zacala nadavat ze co placem a hned odisla a potom ma to bolelo este asi tyzden len uz si s toho stresu ani nepamatam kto to bol a dalsia tam samkovi den pred odchodom domov odstrihla ten zbytok pupocnej snury co robit nemala ale to som sa dozvedela az potom ked som isla k lekarovi vraj mohol dostat zapal brusnej dutiny a do pol roka chodil ofasovany chudacik co mne to museli stale cistit a zasipavat s framikoinom.

sobe neviem komu chodi ale skusim ti to zistit

andreajocka1
7. jan 2009

ahoj maminky,

chcem sa opytat ako to je s prihlasovanim do jasli. a vobec kolko jasli v tt existuje. pokial viem, v prevadzke su len tie na Hodzovej ul. ake mate skusenosti s detickami v jasliach?

melory
autor
9. jan 2009

lyon ja som sa kovacicovej zlakla, strasne dlho mala vo mne prsty, ked ma pozerala....neviem co hladala...iny doky len kuk a vie co sa tam deje a zdala sa mi taka mlada....utekala som ja do topolcian.

bola som aj na prehliadke u strbu a je to proste profik.

lyongirl
9. jan 2009

mel, som sa musela zasmiať, ktovie, čo hľadala....ale zas mňa už len rodila, to znamená, že prišla keď už malý vyliezal, veď ako skoro každý dr., takže už pri samotnom pôrode to bolo ok, ináč bola fakt milá, všetko mi vysvetlovala, ani šitie som necítila, jednoducho spokojnosť. Som zvedavá, kto ma bude rodiť teraz, chcela by som dr. Havlíkovú, sme dohodnuté, ale len v prípade, že mi dá vyvolávačku cez službu, lebo ja im tam toľko prachov za zmluvu nenechám a keď to nestihneme a príde to samo, nech ma rodí, kto chce....

mamičky, kde ste?

gucz
9. jan 2009

aj ja som bola s Kovačičovou spokojná, milá doktorka, a taká ľudská 🙂 , každé ráno ma chodila po pôrode pozerať a vždy sa popýtala aj na malú v inkubátore, aj ma povzbudila 🙂

melory
autor
9. jan 2009

bola velmi mila, to musim povedat....no radsej som dala prednost skusenemu chlapovi.

belanka
9. jan 2009

ahojte trnavčanky.pridám svoju trošku.ja som rodila v trnave.dohodnutého lekára som nemala.rodila som na veľkonočný pondelok a službu mala dr.štefániková.bolo to v pohode.sestričky na oddelení boli fajn,pomohli a porodili.teraz čakám druhé a asi zostanem v trnave a lekára zatiaľ nemám a možno to tak zostane.

melory
autor
9. jan 2009

belanka....ved stefanikovu si vybavuju k porodu, lebo je fantasticka....mala si veeeelke stastie

gabuliik
9. jan 2009

Môžem potvrdiť,že štefániková je fantastická.Tá mi rodila dcéru a nedávno malého Kovačičová.Aj tá bola super. Tiež ma prišla pozrieť na izbu čo som vôbec nečakala.

lyongirl
9. jan 2009

belanka - aj ja som rodila na Veľkonočný pondelok 😉

basado
9. jan 2009

ja som staršieho syna rodila v lete ked bola odstavka teplej vody, tak si viete predstavit ake to bolo ked ssom sa musela umyvat v studenej vode 😅 ale rodil ma taky mlady dr. meno si už nepametam ale bol velmi príjemny a pri druhom synovi som mala tiež taku mladu dr. myslím že to bola dr. kovačičova aj ta bola fajn. no len to zašívanie nebolo moc príjemne 😅 ael inak prežit sa to da 😀

renka9
9. jan 2009

mna pri druhej dcere rodil Cech, bol velmi mily, super, bola pri mne aj vrchna sestra, to bolo naj super,Ked tam mate ju, ani dr. nepotrebujete... 😉 Ale Cech ma veru neprisiel pozriet po porode... 😒 asi preto,ze som mu nic nedala... 😝 .Ved to bola jeho praca, nie?

melory
autor
10. jan 2009

renka mna rodil cech, hlavek a strba....komplikovanejsi porod, tak preto to osadenstvo....nikomu som nic nestihla dat a potom som si povedala, ze bude aspon na plienky. strba ma bol pozriet, hlavek tiez....a cech ma zastavil na chodbe....takze su zlaty. hlavne s odstupom casu, ked zena zabudne na bolest co vytrpela.
pri malej ma rodil arab, abutuajma v topolcanoch...a to bolo najsamlepsie, lebo bol celych 8 hodin pri mne....doslova.

gucz
11. jan 2009

Baby nieje v Trnave dajaká viróza??? malá má vysoké horúčky od včera ale soplík ani kašeľ nemá......??? Neviete o ničom?

melory
autor
11. jan 2009

neviem o nicom, o ziadnej viroze.
takze zajtra idem k lekarke, co?
nech to laurinke rychlo prejde.
inak dnes sme mali naplanovany vylet do smolenic, ale vonku je hrozne pocko a tak sedime na zadku doma v teplucku.

v tescu maju dobre vypredaje na oblecenie detske a v arkadii otvorili novy obchod s detskymi vecami na poschodi, hned vcera som kupila malemu zateplene nohavice s 40% zlavou.

lyongirl
11. jan 2009

aj my želáme, nech to Laure rýchlo prejde

mel - my sme dnes v Smolenicicha boli, bolo -11 st., takže sme vydržali asi 3/4 hodinku, ale bolo fajn, len sme sa neskoro vychystali, neskoro prišli a muž si zabudol rukavice, tak sme okolo 12tej išli domov, aby sa malý v pohodke vyspal, lebo poobede ideme na oslavu. Ináč bolo super, nabudúce si musíme rozmyslieť skôr kam chceme ísť, lebo aj sánky sme zháňali, kto požičia s operadlom a tak, ale poviem ti, bolo super, kľudne ste mohli ísť....tá zima nebola taká hrozná, až na sopel, čo mi tiekol 😀 . A dá sa tam dobre posánkovať z kopca. bolo tam asi 5 rodiniek.

gucz
12. jan 2009

Baby dík, tak nám včera na pohotovosti zistili, že je to obojstranný zápal uší, a že má asi aj chytené močové cesty. Tak sme vyfasovali ATB, tak dúfam že to čoskoro prejde.

Aj my sme chceli ísť do Smoleníc, tak snáď keď vyzdravieme tak znova nasneží.... 😉

stankatt
12. jan 2009

ahojte

peggi
12. jan 2009

Ahojte maminy z TT a okolia. Potrebujem poradiť. Začiatkom februára čakáme chlapčeka a hľadáme dobrého detského lekára/lekárku v Trnave pre nášho drobčeka. Za vaše typy vopred ďakujem.

sobe
12. jan 2009

ahoj peggi záleží odkiaľ si my máme dobrú detskú lekárku na prednádraží Dr. Pešková a je tam aj Dr. Kloknerová sú naozaj fajn a to bývame na opačnom konci mesta.

mmona
12. jan 2009

ahojte gucz aj moja mala dostala zapal močovych ciest ked mala 4 mesiace bola som snov aj v nemocnici co ho mala taky silni. Vracia sa jej raz za rok niekedi aj dva krat preto som jej začala kupovat rozne bilinky na precistenie zatial to pomaha uz dlhšiu dobu je snov dobre.

gucz
12. jan 2009

mmona u nás je momentálne horší ten zápal uší ako močové cesty, tam to nieje na 100% potvrdené, lebo mali na rozbor málo moču, a v tej trocho boli len stopy bielkovín a bielych krviniek, ale budú jej rozbor robiť nanovo o týždeň aby sme vedeli či je to ok

renka9
12. jan 2009

ahojte, tie co mate skolakov - zasa sa vyskytli vsi!!! Otrasne, hned som sa zacala skrabat vo vlasoch, kde sa to furt berie??? 😠 Zajtra musim ist kupit nejaky sampon, a prevantivne malu ozmyvat...

ta sankovacka v Smoleniciach moze byt super, my chodime uz 2 tyzdne korculovat na bolerazsku priehradu, odporucam! 😉

lyongirl
12. jan 2009

renka, aj ja som rozmýšlala nad korčulami, ale potom ma napadlo, že mám brucho 😒 , takže nehrozí,nepotrebujem sa zosypať na hubu, alebo niečo iné...., vlastne ani na sánkach som nebola, ja som sa prešla peši....

sobe
12. jan 2009

čaute baby, chcem sa opýtať od koľko mesiacov ste začali dávať deťurencom kravské mlieko? dokedy ste zarábali umelé mlieko?

mmona
12. jan 2009

ja som malej začala davat kravske mlieko od 1 roka a tak začnem aj z malim. gucz budem držat palce aby ste sa rychlo viliečili.

sobe
12. jan 2009

vďaka za radu malá bude mať 16 mesiacov a nevedela som kedy asi, malému som totiš dávala asi do dvoch rokov umelé mlieko ,lebo vraj je to zdravšie hlavne na alergie a nepomohlo, máme alregiu aj ekzém , tak pri malej sa chcem toho vyvarovať

lyongirl
12. jan 2009

my sme na UM stále, KM má iba v polievke, alebo nejakom jedle, poprípade ak vidí piť mňa, tak dostane aj KM, ale pred obednajším spaním a večerným má UM a budem ho dávať asi čo najdlhšie.

mmona
12. jan 2009

mala zatial nema nijake alergie a ani nikdy nebola chora okrem toho zapalu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre