Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

macka7
11. feb 2009

dobru noc 😔

sissik
12. feb 2009

ahojte 🙂
macka ak si sa na spanok pytala mna, tak niekedy spi v noci krasne 3-3,5 hodky a niekedy sa budi kazde 2. to ked si malo cucne. ako dnesnu noc. zato cez den mala spankovy maraton. som zvedava, kedy sa to ustali. ale este je malicka, tak to nejak zvladam. aj ked jej dohovaram a ona na oplatku hadze super usmevy 😵

normlane rozmyslam, ze si odkreslim toho modreho kona z loga a nacapim ho na kocik, aby sme sa spoznali 😅

macka7
12. feb 2009

niekedy sa mozme stretnut v tej cukrarni tusim radnicna sa vola tam sa zmestime s kocikmi 😉

macka7
12. feb 2009

tak to sa upravy ten spanok zachvilocku ked ti cez den bude menej spavat 🙂 Ja Jess nedovolim po pol piatej spat, aby mi o pol osmej zaspala.Ona spi cez den max 2hod.V noci raz papa tak o stvrtej a spinka do pol osmej.

stankatt
12. feb 2009

ahojte, to mas dobre Maci. My sme v noci papali o 24,00 a potom o 4,00. 😉 ale vecer sa malinko napapala ani kasu nespapala, len trosku a mliecka len tak 40ml. tak o polnoci bola popoluska hladna 🙂

macka7
12. feb 2009

ked mi doktor poveda ze malo pribera tak som ju musela v noci budit na jedenie aby jedla dva krat,ale nepribrala viac, tak kaslem na to ved teraz ma sedem kil a nevyzera ze by bola chuda 🙂

macka7
12. feb 2009

su nejake nove pampersky take ze zvlast pre chlapcov a pre dievcata neviete ake su?Musim dnes ist kupit plienky tak sa mi nechce 😠

zuzanikaaa
12. feb 2009

maci cauko, videla som reklamu v casaku na ne. vyzeraju dobre. ked take kupis daj vediet ake su 😉 no baby ked sa bavite o tom spani, nasa mala sa budi v noci stale kazde tri hodiny. A spat chodi okolo pol osmej, osmej. Dufam ze sa to casom upravi. Cez den spi doobeda doma v postielke tak 30 min maximalne 🙂 potom ideme von a niekedy spi aj 3 hodky, niekedy len jednu. Je nevyspytatelna 🙂 Uz aby bola v kare, lebo mi hocikedy zacne revat a nechce lezat. Ani do mesta sa s nou uz nemozem vybrat, lebo neviem kedy mi zacne plakat....
A k tym plastenkam... ja som mala original na x lander, bola dobra, len sa tazko navliekala. Ale odfukol nam ju raz vietor, mala som ju dole v kosiku a ani som to nezbadala. Tak som potom kupila taku univerzalnu. Je tam sice vacsi otvor, ale vzdy jej ho zopnem takou hrackou co ma mala na kociku, ma to taky stipec. Uz nejako vydrzime a potom kupime novu na sportak.

sissik
12. feb 2009

macka na tie plienky maju tusim akciu v bille.
v novom mama a aj a su nove hodnoty, kolko by malo babetkopriperat.
po starom mala v prvych 2 mesiacoch zivota prinerat 150-200g, po novom 130-140g tyzdenne.
okolo pol roka je to po novom uz okolo 35g tyzdenne

macka7
12. feb 2009

ta plastenka na vanicku tak velmi zle sa navliekala a mne sa aj potrhala ja neviem ci zo zimy ale je taka popukana.Tato na sportaku je makka a dobre sa navlieka ale ten otvor je velky,ale dnes je krasne tak dufam ze ju nepouzijem 😎

macka7
12. feb 2009

pojdem na druzbu do 101 a kuknem
sissik dakujem pozriem to

stankatt
12. feb 2009

ja teraz skusam tie DMkove, ale myslim, ze naj su fialove Tesco. Tak tieto miniem a uz nebudem experimentovat 😉 . Inak ta plastenka na vanicku= plech 😀

stankatt
12. feb 2009

PS: vanicku mam teraz doma a mala sa v nej pekne hra 😀 . viem ze nevypadne, dala som jej do zadu vankusik a je to super🙂

sissik
12. feb 2009

na tie fialove tesco plienky som pocula same chvaly. som nad nimi aj rozmyslala, ale zatial sa mi najviac pacia huggies. tie dm som mala najmensie a mam pocit, ze nasej zuzke boli male. mozno 2 by boli lepsie.
pouzivali ste tesco fialove aj pre novorodencov?

dominika..
12. feb 2009

Ahojte maminky, tehuľky..

Poradíte mi?
Rozmýšlam nad výberom pediatra pre bábetko, kedže sa nám blíži pôrod.

Podľa čoho ste si vy vyberali lekára? čo bolo pre vás dôležitým kritériom? Aký konkrétny lekár je spoľahlivý, dobrý, ochotný kompletne poradiť? s ktorým ste spokojné? (myslim priamo menovite)

A ako to funguje s prvou návštevou lekára s bábetkom po pôrode? Chodieva pozrieť bábetko do domáceho prostredia?
aké sú vaše skúsenosti v Trnave?

(Prípadne maminky z Prednádražia - volili ste lekára na Prednádraží v Cassale? alebo radšej na Poliklinike na Družbe?)

ďakujem za každú vašu radu a skúsenosť..

zanetuska
12. feb 2009

dominika, ja som volila este moju detsku lekarku, je velmi mila, ale nie je v TT. Na prvej navsteve bola u nas doma aje aj vzdy ochotna ak nieco potrebujem, zastavi sa u mna, snad ti poradia babenky co maju lekarov priamo z TT

dominika..
12. feb 2009

zanetuska, dakujem aj tak 😉
dufam aj ja ze budu take zlate a poradia nam..

macka7
12. feb 2009

ahoj dominika ja mam Bradiaka a som spokojna ma tam dobru aj sestricku 😉

sissik
12. feb 2009

dominika blahozelam ku krasnemu ocakavaniu, pamatam sa na teba z mojasvadba 😉
mne kocky tu odporucili na druzbe dr. krizanovu. zatial sme boli na prvom vysetreni a bola velmi mila. dalsiu podadnu mame 17.2., tak uvidim, ako bude

zanetuska
12. feb 2009

vidis macka je zlata baba, aj moje kamosky chodia k Bradiakovi ze je fajn odbornik, len nesmie mat jeden zo svojich dni..... 🙄

gabuliik
12. feb 2009

Čaute. Včera som na koníka nemala už čas,ale dnes som si ho našla. Takže tá pláštenka na vaničku bola fakt ako plech. Tak ako písala Stanka. Na káru som kupila aj ja univrzálnu v sani,je trochu väčšia,ale za 200sk nemôžeme očakávať zázraky.
Plienky tescové používame odmalinka. Od narodenia som mu dávala tie.Len nedávno sme skúšali iné a dopadlo to tak,že mal zapareninu,takže sme sa vrátili k nim.
Dominika,my chodíme k dr. Drdúlovej - je super aj ona aj sestrička.

macka7
12. feb 2009

tie nove pampers nemali 😠 Tak som kupila tie co furt
Maju tych tescovych aj male balenie?Chcela by som ich vyskusat.

macka7
12. feb 2009

Konecne spi ja som uz jak omacka 😝 Pred mesiacom som jej skusala davat bananovu kasu a vobec jej nechutila a dnes som jej ju len tak spravila , ze ked nezje tak Nastenka dopapa a isla sa s nou zadrhnut som nechapala tak jej zrazu chutila som rada.No ale Nasta mala nervy ze jej nenechala 😀

stankatt
12. feb 2009

ahojte, tak mala zas nic moc nezjedla, tak mozem cakat ze o polnoci bude hladna 😝 , ona to ma nejake pomylene 😒
My chodime k dr. Simekovej na poliklinike a je dobra, aj sestricka je velmi mila. Ale na prednadrazi si chvalia Kloknerovu, tusim tak nejak sa vola. Su tam 2 pediatricky a vraj obe su dobre. 😉

dominika..
12. feb 2009

ahojte maminy..
dakujem za informacie.. 😉

sissik, ano pamatam si aj ja 🙂 gratulujem k Zuzke, nech je zdravucka a nech vam robi radost 🙂

gabuliik
12. feb 2009

Macka,tie tescové plienky v malom balení nemajú ☹
Stanka,nič si z toho nerob,ani mne malý nič moc nezjedol. Lenže my vstávame každé 2-3hodky.Ale do polnoci sa to ako-tak dá 😉

macka7
12. feb 2009

gabi,stanka drobci uz maju zubok?Moja este nema a teraz vecer mala trosku zvysenu teplotu 38 a aj take riedke kakala neviem ci su to zubky.Cez jasna jej strasne presvitaju uz ,ale dva tyzdne tak neviem

stankatt
12. feb 2009

maci nemame zubky 🙂 🙂 🙂 🙂
Gabi ona cez den moc nechce papat. rano o 9tej vypila ledva 100ml mliecka, ovocie odmietla- som skusila dat o 10,15, obed spapala ryzu so zeleninkou. Olovrant o 16tej 110 ml a vecera 2/3 kase.... v noci nema problem stiahnut 2x 180

bubadlo27
12. feb 2009

ahojte,
tak ja som vam dnes vyzeral podla kocikov, a asi nemam stastie, ale mna ste si uz urcite vsimli, lebo s takym tankom nas po TT nechodi vela, ja som na tom podobne ako sissik, tiez mam to stastie, skor smolu , ze nikoho nerozpoznam 😉
a k tym plienkam, ja pouzivam od narodenia malej pampersky, dobre su aj huggies, a aj malelmu zatial kupujem papmersky, len keby svine neboli take drahe 😠
a st tym spankom, ked dam maleho spinkat na balkon, tak pospi aj 3 hodiny, iunak pospinkava tak po 20 min, a dcera, ta si teraz najnovsie zvykla, ze bude spavat len raz za den a to len doobeda, tak mam potom do vecera co s nou robit ☹

stankatt
12. feb 2009

ahoj bubadlo, dnes som ta nestretla, ale myslim ze s takym kocikom chodis iba ty, nie? ten som si uz viackrat vsimla, sa mi zda suprovy 🙂 , ja som dnes kruzila po meste okolo 17tej 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre